Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 7:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 71  Następna strona
 PiS - Populizm i Socjalizm 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Witold napisał(a):
Powtarzam po raz kolejny, że osobisty stosunek J. Kaczyńskiego do aborcji nie ma ŻADNEGO znaczenia.

Owszem, ma. Może nie dla Ciebie, ale dla mnie tak. Kaczynski prezentuje swoje osobiste, chrześcijańskie (ewangeliczne) poglądy na problem aborcji, a z drugiej strony zachowuje się jak dojrzały chrześcijański polityk, który w stanowieniu prawa wybiera zasadę wspólnego dobra.
W ostatnim głosowaniu oddał głos przeciwko wnioskowi o odrzucenie projektu zakazującego aborcji.
Jednak to byl głos za dyskusją nad projektem i wprowadzeniem go do obrad, a nie głos za zmianą ustawy już dzisiaj

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt wrz 13, 2011 17:41
Zobacz profil WWW
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Gdyby Kaczyński nie dokonywał tylu volt w trakcie kampanii prezydenckiej byłby wiarygodny.
Ale skoro pogrywał wskazując Gierka jak wzór patriotyzmu, to jak uwiarygodni, że zmienił zdanie i nie utrzymuje już, że Prawo w demokratycznym państwie nie może zmusić zgwałconej kobiety do urodzenia dziecka.
Jedyny argument jaki mi przychodzi do głowy, to data owej wypowiedzi - wypowiedź dotyczyła zgłoszonego projektu zmiany Konstytucji przez M, Jurka.
Aktualnie już wedłe prezesa nie zyjemy w demokratycznym kraju, to już można zmuszać.


Wt wrz 13, 2011 18:02

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Johnny99 napisał(a):
Nic mi nie wiadomo o tym, by w kwestii socjalu były jakieś istotne różnice między PiS i PO. Jeśli już wspominasz Giertycha, to przypominam np. że PO głosowała za.. podwyższeniem becikowego dla najbiedniejszych matek, czemu sprzeciwiał się PiS ;)

Wręcz przeciwnie, PO głosowała za propozycją LPR podwyższenia becikowego dla wszystkich rodzin. PiS się temu sprzeciwiał i proponował becikowe jedynie dla najbiedniejszych, czyli kolejny socjal.


Śr wrz 14, 2011 9:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Johnny99 napisał(a):
Dla PiS ludzie są generalnie dobrzy, tylko zmanipulowani. Wystarczy im "wyjaśnić", "wytłumaczyć", "pokazać Prawdę", bo "nie wiedzą", "nie zdają sobie sprawy" itp.


Trudno o większe przeinaczenie rzeczywistości. Dla PiS jego wrogowie - Polacy to:

Agenci, ubecy, esbeckie mordy (to moje ulubione :) ), lemingi, zakamuflowana opcja niemiecka, zdrajcy, zaprzańcy, targowica, razwiedka, kłamcy, łajdacy, "starsi i mądrzejsi" (to tak, zeby nie padło posądzenie o antysemityzm), "obóz zdrady narodowej", "bogaci i wpływowi" (w PiSie to obelga), "osiągajacy nienależne zyski", "bogacący się w sposób nieuzasadniony" etc, etc.

PiS w ogóle do opisu Polaków nie używa żadnych określeń neutralnych. :(

Asphodelus

Cytuj:
kimże jest elektorat tej partii?
a)- robotnicy fabryczni z upadłych zakładów którym nie chciało się przez 20 lat wolnej Polski znaleźć pracy i ich dzieci


Cytuj:
Fanatyzm religijny PiS


Asphodelus generalnie ma rację opisując elektorat PiS, ale, jak wielu innych zwiodła go retoryka "katolicka" jaką PiS szermuje. Tymczasem PiS jest partią tak samo "katolicką" jak kiedyś PZPR, a nawet bardziej, bo nawet PZPR po roku 1956 nie usiłowało publicznie "odwoływać" niewłaściwych biskupów, czy "odwieszać" niesłusznie suspendowanych ksieży. Zresztą skoro główną klientelą PiS są sieroty po PRL, to z samej natury rzeczy, PiS musi być realnie wrogi kościołowi, przy przeciwnych werbalnych deklaracjach, bo takie właśnie nastawienie ów elektorat wykazuje

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr wrz 14, 2011 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Pilaster! Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, gdy się czyta twe demagogiczne i niedorzeczne wywody między innymi na mój temat,jestem przeciez elektoratem PiSu a więc w/g ciebie sierota po PRL
Czasami zastanawiam się co wam pada na mózg najbardziej:szkło kontaktowe czy inne bzdety saczące się z telewizorów?????


Śr wrz 14, 2011 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Gita2 napisał(a):
Pilaster! Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, gdy się czyta twe demagogiczne i niedorzeczne wywody między innymi na mój temat,jestem przeciez elektoratem PiSu a więc w/g ciebie sierota po PRL


No właśnie. Gita jest żywym dowodem na zasadność tych wywodów :)


Śr wrz 14, 2011 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Witold napisał(a):
Gita2 napisał(a):
Pilaster! Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, gdy się czyta twe demagogiczne i niedorzeczne wywody między innymi na mój temat,jestem przeciez elektoratem PiSu a więc w/g ciebie sierota po PRL


No właśnie. Gita jest żywym dowodem na zasadność tych wywodów :)

Już teraz wiem, że Witold i pilaster, to jedna i ta sama osoba.


Śr wrz 14, 2011 15:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
R O T F L ...

przepraszam ale zatkało mnie...


Śr wrz 14, 2011 15:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Marek Jurek, na którego punkcie Alus ma obsesję, popiera kandydata PiS.
http://vantomas.salon24.pl/342702,m-jur ... dydata-pis


Śr wrz 14, 2011 15:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Gita2 napisał(a):
Pilaster! Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, gdy się czyta twe demagogiczne i niedorzeczne wywody między innymi na mój temat,jestem przeciez elektoratem PiSu a więc w/g ciebie sierota po PRL
Czasami zastanawiam się co wam pada na mózg najbardziej:szkło kontaktowe czy inne bzdety saczące się z telewizorów?????

faktycznie, demagogia czystej wody.
Zastanawiam się skąd bierze sie to, że osoby skądinąd racjonalnie wypowiadające się w innych wątkach, w temacie PiS tak bardzo zaślepione sa emocjami?
Oczywiście członkowie PO używają bardzo kulturalnych okreslen na sympatyków PiS
A już teza o ciemnym i leniwym elektoracie tej partii to jawna bzdura

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 14, 2011 15:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
medieval_man napisał(a):
Zastanawiam się skąd bierze sie to, że osoby skądinąd racjonalnie wypowiadające się w innych wątkach, w temacie PiS tak bardzo zaślepione sa emocjami?


Być może stąd, że to jednak wcale nie jest zaślepienie emocjami. Tylko wy byście woleli, żeby było.

Przy pokazji, skoro o PiSie mowa. Coś takiego możemy przeczytać na stronie http://www.programpis.org.pl/

Program PiSu napisał(a):
Ograniczając możliwość nawiązywania przez pedofilów kontaktów z dziećmi za pomocą Internetu, wprowadzony zostanie specjalny monitoring sieci.


Kiedy jakieś dwa lata temu PO proponowała w zasadzie to samo, to rozległ się jazgot, wśród fanów PiSu i nie tylko, że Tusk chce rządowej cenzury i kontroli nad internetem. Ale kiedy proponuje to PIS, jakoś nikt już na nic podobnego nie wpada. Nikt nie straszy, że rząd (PiSu) może ten "monitoring" wykorzystać do cenzury treści krytycznych w stosunku do władzy. Kiedy PO chciała to zrobić, to mówiono wprost, że PO chce ocenzurować internet.

Kolejny jaskrawy przykład stosowania podwójnych standardów. To też dla Johnnego, a propos tego jak to Platforma szerzy znieczulicę na możliwość nadużyć ze strony władzy, a PiS rzekomo wprost przeciwnie.


Śr wrz 14, 2011 16:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Witold napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Zastanawiam się skąd bierze sie to, że osoby skądinąd racjonalnie wypowiadające się w innych wątkach, w temacie PiS tak bardzo zaślepione sa emocjami?


Być może stąd, że to jednak wcale nie jest zaślepienie emocjami. Tylko wy byście woleli, żeby było.

Naprawdę (pominąwszy twoje osobiste przekonania) nie widzisz, że post Pilastra jest zupełnie nieracjonalny?
To trochę tak jakbym ja zarzucał członkom PO, że członków PiS nazywają moherami, ciemnogrodem, pislamistami, itd.
Owszem, niektórzy tak robią, ale to przeciez nie jest żaden poziom dyskusji. To po prostu emocjonalne argumenty ad personam.
To samo z elektoratem: jestem wykształconym człowiekim po dwóch fakultetach, znam kilka języków, utrzymuję się z własnej pracy nie domagając się od Państwa utrzymania i przez lata wolnej Polski zawsze chciało mi sie pracować i to z powodzeniem.
Uważam post Pilastra za obelgę wobec mnie. I po co to wszystko?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 14, 2011 16:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Może niech jednak postów pilastra broni sam pilaster.

Ja jedynie odnoszę się do zjawiska, na które pilaster zwraca uwagę, a które naprawdę nietrudno zauważyć. Na fakt, że pewną, niemałą, część wyborców PiSu stanowią wszelkiej maści homo sowieticusy. Mentalność dość złożona i nie mam ochoty się tu w nią wgłębiać. Zrobiłem to już tutaj, a Gita razem z paroma innymi osobami z tego forum, była jedną z, powiedzmy, "inspiracji", do napisania tego tekstu. I ważne jest nie to, że tacy ludzie na PiS głosują, tylko to, że to właśnie oni są jego docelowym elektoratem, o który PiS najbardziej walczy i do którego się najbardziej adresuje.


Śr wrz 14, 2011 16:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
pilaster napisał(a):
Asphodelus generalnie ma rację opisując elektorat PiS, ale, jak wielu innych zwiodła go retoryka "katolicka" jaką PiS szermuje. Tymczasem PiS jest partią tak samo "katolicką" jak kiedyś PZPR, a nawet bardziej, bo nawet PZPR po roku 1956 nie usiłowało publicznie "odwoływać" niewłaściwych biskupów, czy "odwieszać" niesłusznie suspendowanych ksieży. Zresztą skoro główną klientelą PiS są sieroty po PRL, to z samej natury rzeczy, PiS musi być realnie wrogi kościołowi, przy przeciwnych werbalnych deklaracjach, bo takie właśnie nastawienie ów elektorat wykazuje


No nie wiem czy Pilaster do końca ma rację. Owszem Kaczyński wyraźnie niektórych przedstawicieli kleru popiera (Rydzyk,Głódź, ś.p. Jankowski) a niektórych potępia: (Pieronek, ś.p Życiński,) ale chyba (pomijając Natanka) kler ''pro-pisowski'' niewiele różni się od ''pro-peowskiego'', różni się jedynie rodzajem zaciętości i agresji ale Rydzyk to taki sam przedstawiciel KK jak i Pieronek.

Nawet gdyby Kaczyński usunął wszystkich niewygodnych księży, to ta ''pro-pisowska reszta'' głosiła by taką samą naukę jak reszta KK na świecie.

Pilaster uważa że elektorat PiSowski jest antykościelny ale to totalna bzdura jest. Przecież właśnie elektorat PiS czyli wieś, małe miasteczka, chłopi, ploretariat i lumpenploretariat miejski oraz tzw. ''PiSointeligencja'' najczęściej uczęszcza na msze, broni KK oraz tzw ''wartości chrześcijańskich''.


Śr wrz 14, 2011 17:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
tajfun napisał(a):
apshodelus z tego co napisałeś wnioskuje , że twoje pojęcie o kapitalizmie to jakaś fajna książka była ,mówiąc o tych państwowych szpitalach i służbie zdrowia i ubezpieczeniach i całej reszcie miałem na myśli takie bankruty jak kanada na przykład lub moze francja , albo anglia .wtłoczyli ci do głowy bzdury typu konkurencja w szpitalach lub szpitali - chyba miała by polegać na tym że jednemu robią operację skalpelem a drugiemu (konkurencja)nożem kuchennym .pracowitościa i inteligencją dorabiają się młodzi dzisiaj na budowach lub przy zmywaniu garów.. kapitalizm to dzisiaj demokracja od tego zacznij . :brawo:

Człowieku, ty poważnie piszesz czy sobie żartujesz? Co do tych krajów to kryzys je podgryza- już niedługo może być cienko z nimi.

Konkurencja- gdy wszystkie szpitale są prywatne to walczą o pacjenta, zatem obniżają ceny i bardziej o niego dbają (zobacz jaka opieka jest lepsza prywatna czy publiczna).

Fajnie, żeś wspomniał o Anglii, coś za PiS bardzo dużo tam wyjechało a ja o dziwo znam wielu młodych po studiach, jakimś cudem znaleźli pracę:
Mateusz G. 28 l. Inżynier
Kasia K. 25 l. Weterynarz
Kamila K. 32 l. laborantka
Monika C. 24 l sekretarka
Arkadiusz C. własna firma
Ireneusz D. 26 l informatyk
Anna J. 30 l nauczycielka
Miller- ochroniarz



Kapitalizm nie idzie w parze z demokracją, z demokracją idzie w parze socjalizm, bo socjalizm jest populistyczny i łatwo się go propaguje, w przeciwieństwie do kapitalizmu.


Śr wrz 14, 2011 18:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 71  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL