Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Następna strona
 PiS - Populizm i Socjalizm 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
tajfun napisał(a):
1 młodzi wykształceni teraz - bez możliwości pracy lub praca na stażowym lub praca za najmniejszą krajową chcą , ale nie maja pracy . mogę podać przykłady .
- zlikwidowane zakłady pracy między innymi pgr-y i nie zaproponowano nic w zamian , żadnych innych miejsc pracy
- wtedy zasiłki otrzymali wszyscy ci którzy pracowali i ci co nigdzie nie pracowali za jacka kuronia .
2 państwowa służba zdrowia i ubezpieczenia , państwowe szkoły to normalne w krajach rozwiniętych .
3 po roku 89 w czasie tzw przemian spolecznych większość (nie wszyscy)ale większość to nieuczciwi ludzie z elektoratu partyjnego , grabiący wszystko to co mogli zabrać dla siebie .
przechodziłem przez to w trakcie uruchamiania swojej firmy.
i zadam ci pytanie co ty wiesz o kapitalizmie ? :brawo:

A może to było konieczne? To wszystko szło do Sowietów, tych zakładów w ogóle nie powinno się budować. Gierek budując te zakłady zniszczył miejscowy drobny świetnie prosperujący przemysł. Debilizmem była budowa np. nowej huty na ziemi rolniczej wysokiej jakości.

Tych rozwiniętych państwach z socjalem które bankrutują? Publiczne szkoły służą indoktrynacji dzieci (giertychowska 2 godzina religii). Indokrynacja religijna w przedszkolach państwowych.

Prywatne szpitale były by tańsze od publicznych, z powodu konkurencji.
Na państwowe jestem okradany przez podatki co miesiąc jestem okradany na te nędzne państwowe szpitale.

To ciekawe, bo widzisz, ja znam kilku przedsiębioców i tylko jeden jest synem dyrektora komunistycznej fabryki. Reszta dorobiła się pracowitością i inteligencją czego brakuje zazdrośnikom z PiS. Najłatwiej było założyć firmę na początku lat 90 bo ziemia była bardzo tania.

A to że miałeś problem z firmą to raczej wina biurokracji i głupich przepisów.


Wt wrz 13, 2011 9:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
A i jeszcze coś, za PiS była praca dla Polaków- w Angli.


Wt wrz 13, 2011 9:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Asphodelus napisał(a):
A kimże jest elektorat tej partii?


Pogarda dla "elektoratu PiS" jest głównym składnikiem samoświadomości wyborcy PO.

Cytuj:
Ten pół-patologiczny element głosuje na PiS...


A 80% więźniów głosuje na Komorowskiego. Z czego, oczywiście, w tym akurat wypadku nic nie wynika.

Cytuj:
Kaczyński i jego patria brzydzą się prywatną gospodarką wolą populistycznie dawać socjaluchom.


Nieprawda. Nie odrzucamy myśli liberalnej jako takiej. To, co jest w niej racjonalne – co dotyczy wolności jednostki i jej ochrony przed samowolą władzy, równości wobec prawa, swobody działalności gospodarczej i odpowiedzialnej przedsiębiorczości, państwa silnego praworządnością – przyjmujemy jako oczywisty składnik nowoczesnej konstrukcji władzy i społeczeństwa. (z programu PiS)

Cytuj:
PiS oprócz wyżej cech wymienionych propaguje też nacjonalizm.


Nieprawda. Jarosław Kaczyński, tak jak i jego ś.p. brat, jest np. euroentuzjastą. Ostatnio znów opowiedział się np. za powstaniem armii europejskiej (za co ostro oberwał od Korwina-Mikke). Z tego też powodu przeciwstawia się rosnącym wpływom Niemiec i Rosji na UE.

Cytuj:
Według PiSu jeśli ktoś dorobił się majątku po 89' to nie zrobił tego uczciwie.


Nieprawda. 99% majętnych ludzi PiSu w ogóle nie interesuje. Interesują go ci, którzy dorobili się majątku dzięki wykorzystywaniu wpływów wśród polityków - czyli tymi, którzy dorobili się kosztem państwa.

Cytuj:
Fanatyzm religijny PiS. PiS to w większości ludzie prości i niewykształceni. Są zatem przedstawicielami zaściankowatego, agresywnego wiejskiego katolicyzmu, ten fanatyczny wiejski katolicyzm nienawidzi wszystkiego innego niż on sam i do niczego nie ma szacunku.


Patrz wyżej. Czysta mowa nienawiści. Jak widać, w tym kraju wszyscy mają prawo do nienawiści - o ile jest to nienawiść do "elektoratu PiS". Takiego właśnie zakłamania nauczyły społeczeństwo rządy PO. I nawet najrozsądniejsi ludzie dali się na to naciąć. To największy dramat.

Cytuj:
Ja się zaczynam bać bowiem PiS chce stworzyć w Polsce państwo wyznaniowe takie jak Iran.


Bredzenie. Jesteś po prostu chory z nienawiści.

Cytuj:
nasza piękna młodzież która w sierpniu 2010 dzielnie i bohatersko walczyła z PiSem na Krakowskim Przedmieściu.


W jaki sposób?

Wołasz o merytoryczność - a w twoim poście nie ma jej w ogóle.

Alus napisał(a):
No to się doigrałeś :D


Podoba ci się taka retoryka, Alus, prawda? Walić w PiS, wszystko jedno jak.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 13, 2011 9:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Alus napisał(a):
Gita2 napisał(a):
Asphodelus! N A R E S Z C I E !!! Dziesiątki razy proponowałam fance Platformy - Alus, aby otworzyła wątek o PiSie, gdyż wiecznie w wątu o Platformie atakowała PiS, tworząc off topy
Trudno powiedzieć dlaczego dopiero ty to teraz zrobiłes.
Jest takie przysłowie: Lepiej późno niz wcale, a więc powtarzam jeszcze raz NARESZCIE!!!
Może dlatego nareszcie, że PiS w sondażach depcze Platformie po piętach?
Masz prawo Asphodelus nazywać PiS-Populizm i Socjalizm, nawet masz prawo krzyczeć na środku rynku, że to Populizm i Socjalizm, powodzenia :brawo:

Masz drugi temat w którym możesz sobie ulżyć :D
Nie rozumiesz czym jest dysputa - otworzyłaś temat o PO i traktowałaś go jako spluwaczkę.
A dyskusja to wymiana poglądów - plucie nią nie jest.
Choć niezrozumienie Twoje rozumię - lata słuchania, oglądania "dyskusji" w RM wszystko tłumaczy.

Cztery lata polityki "miłości", którą promuje Twój szef nic Cię nie nauczyło?
Poza tym podobnież nie stosujesz osobistych wycieczek.
A gdzie merytoryczna dyskusja np. o tym, że młodzi ludzie odwrócili się od Platformy i obecnie w zdecydowanej większości głosują na PiS.
No właśnie, dlaczego młodzi ludzie chcą głosować na PiS?


Wt wrz 13, 2011 9:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Cóż, ci młodzi zapewne są zapijaczeni w większości dnia, płodzą więcej dzieci niż ich na to stać, w dodatku całkiem prości i nieokrzesani. Są po prostu pół-patologicznym elementem. Zwyczajnie nie chcą i nie podejmą uczciwej pracy bo do kradzieży i lenistwa przyzwyczaiła ich komuna, bo to nieroby i fabryczne robole. W większości prości i niewykształceni, są zatem przedstawicielami zaściankowatego, agresywnego wiejskiego katolicyzmu. Nienawidzą wszystkiego innego niż oni sami i do niczego nie mają szacunku.

Patrz więc, Gita i ucz się, jak wyrażają się ludzie na wysokim poziomie - nie to, co pisowcy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 13, 2011 10:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Johnny99 cytując program PiSu napisał(a):
Nie odrzucamy myśli liberalnej jako takiej. To, co jest w niej racjonalne – co dotyczy wolności jednostki i jej ochrony przed samowolą władzy, równości wobec prawa, swobody działalności gospodarczej i odpowiedzialnej przedsiębiorczości, państwa silnego praworządnością – przyjmujemy jako oczywisty składnik nowoczesnej konstrukcji władzy i społeczeństwa


Niestety, w kontescie innych działań i cytatów z programu PiSu, powyższy cytat można odebrać głównie w duchu podobnym do tego:

Konieczne jest udzielenie wyjaśnienia w związku z fałszywą interpretacją przez część naszych przeciwników punktu siedemnastego Programu.
Ponieważ akceptujemy zasadę własności prywatnej jest rzeczą oczywistą, że wyrazenie "konfiskata bez odszkodowania" oznacza możliwopść konfiskaty z mocy prawa, gdyby zachodziła taka konieczność, ziemi uzyskanej nielegalnie albo nie uprawianej tak, jak wymaga tego dobro ogółu. Jest to zgodne z dobrem narodu.

- to z programu innej partii, kto zgadnie jakiej?

Duchem bardzo przypomina gospodarcze poglądy PiSu... "własność prywatna tak, tak, tak, ALE..."


Johnny99 napisał(a):
Pogarda dla "elektoratu PiS" jest głównym składnikiem samoświadomości wyborcy PO.


Wystarczy zetknąć się z przedstawicielami żelaznego elektoratu PiSu, żeby wyrobić sobie opinię (akurat w tym momencie nie mam na myśli ciebie). Fakt, że ci sami ludzie którzy głosowali na Samoobronę, głosują teraz na PiS, też dużo mówi na temat tego elektoratu.


Cytuj:
Patrz wyżej. Czysta mowa nienawiści. Jak widać, w tym kraju wszyscy mają prawo do nienawiści - o ile jest to nienawiść do "elektoratu PiS". Takiego właśnie zakłamania nauczyły społeczeństwo rządy PO. I nawet najrozsądniejsi ludzie dali się na to naciąć. To największy dramat.


Takiego zakłamania nauczyła cię propaganda PiSu, która sama od dawna robi dokładnie to samo, tylko bardziej nieudolnie. Sam wielokrotnie odnosisz się do pisowskich wizji wyborców PO jako "młodych, wykształconych z dużych miast" - czyt. młodych, niedoświadczonych, głupich nihilistów. Różnica polega na tym, że jak już ustaliliśmy, coś takiego jak "elektorat PO" w zasadzie w ogóle nie istnieje, natomiast pisowski kolektyw od czasu do czasu z wielkim zapałem o sobie przypomina.

To twoje przekonanie, że rządy PO coś "zrobiły ze społeczeństwem" jest zupełnie jak przekonanie "solidarnych" o tym, jakie to ponoć głębokie przemiany zaszły w świadomości społecznej po katastrofie smoleńskiej. Nic nie warte.


Ostatnio edytowano Wt wrz 13, 2011 10:39 przez Witold, łącznie edytowano 1 raz



Wt wrz 13, 2011 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Johnny99 napisał(a):
Pogarda dla "elektoratu PiS" jest głównym składnikiem samoświadomości wyborcy PO.

Oni przez swój bezproduktywny sposób życia sobie na to zasłużyli.

Cytuj:
A 80% więźniów głosuje na Komorowskiego. Z czego, oczywiście, w tym akurat wypadku nic nie wynika.

Ale przynajmniej są zamknięci i niegroźni, ja zresztą jestem za Korwinem nie za Komorowskim. (Głosowałem na Korwina w pierwszej turze)

Cytuj:
Nieprawda. Nie odrzucamy myśli liberalnej jako takiej. To, co jest w niej racjonalne – co dotyczy wolności jednostki i jej ochrony przed samowolą władzy, równości wobec prawa, swobody działalności gospodarczej i odpowiedzialnej przedsiębiorczości, państwa silnego praworządnością – przyjmujemy jako oczywisty składnik nowoczesnej konstrukcji władzy i społeczeństwa. (z programu PiS)

To że coś jest zapisane w programie, to nie znaczy że jest to realizowane, na jednym z wystąpień sejmowych Giertych ładnie ich posumował. Zresztą jak ktoś jest za wysokim socjalem to automatycznie przeciw kapitalizmowi.

Cytuj:
Nieprawda. Jarosław Kaczyński, tak jak i jego ś.p. brat, jest np. euroentuzjastą. Ostatnio znów opowiedział się np. za powstaniem armii europejskiej (za co ostro oberwał od Korwina-Mikke). Z tego też powodu przeciwstawia się rosnącym wpływom Niemiec i Rosji na UE.

No popatrz, ale o ironio jego wypowiedzi są antyunijne, wypomina tym ''co patrzą na wschód i zachód''. O Lechu to ja słyszałem że nie chciał tego traktatu podpisywać, tyle że został już tylko on i Klaus to się poddał.
Cytuj:
Nieprawda. 99% majętnych ludzi PiSu w ogóle nie interesuje. Interesują go ci, którzy dorobili się majątku dzięki wykorzystywaniu wpływów wśród polityków - czyli tymi, którzy dorobili się kosztem państwa.

Tylko że według ich zwolenników (a oni są ważniejsi bo ich wybierają do parlamentu) to właśnie 99% bogatych to oszuści, układ, itp. sam Kaczyński mówił o potężnym układzie mediów, polityków, biznesu... a o co chodziło? Otóż dla Kaczyńskiego ''układ'' to wszyscy co są przeciw niemu. PiS tam gdzie wtedy- oni (reszta narodu) tam gdzie stało ZOMO.

Cytuj:
Patrz wyżej. Czysta mowa nienawiści. Jak widać, w tym kraju wszyscy mają prawo do nienawiści - o ile jest to nienawiść do "elektoratu PiS". Takiego właśnie zakłamania nauczyły społeczeństwo rządy PO. I nawet najrozsądniejsi ludzie dali się na to naciąć. To największy dramat.

Problem w tym że to właśnie jest elektorat PiS. To widać, w sondażach, to było widać na pielgrzymkach RM gdzie ramie w ramie paradowali Rydzyk i Kaczyński -jak ongiś Gierek i Breżniew.
Jakbyś ich spytał- za jaką wy partią? Odrzekli by- za PiSem! I to są właśnie wyborcy PiS w 80% prosty lud wiejski i robotniczy miejski z upadłych fabryk słuchający namiętnie Rydzyka i głosujący na Kaczyńskiego, ten lumpenploretariat przed powstaniem PiS był za SLD.


Cytuj:
Bredzenie. Jesteś po prostu chory z nienawiści.

Wprowadzenie 2 godz. religii i indoktrynacji już w przedszkolu to wyraźne symptomy. A pamiętasz Sowińską co chciała seksu zakazywać i wprowadzała własnie indoktrynacje przedszkolną?

Cytuj:
W jaki sposób?
Wołasz o merytoryczność - a w twoim poście nie ma jej w ogóle.

A w taki że PiSowcy zrobili nielegalny spęd pod krzyżem, którego nie dali usunąć nawet swoim księżom i harcerzom, ośmieszyli państwo polskie i znieważyli swój własny symbol religijny, mogła się ta młodzież bardziej postarać i wynieść krzyż ale cóż... skoro nawet Policja nie dała rady temu nielegalnemu spędowi posmoleńskich frustratów. Cały świat z Polski drwił wonczas.
Gita2 napisał(a):
Cztery lata polityki "miłości", którą promuje Twój szef nic Cię nie nauczyło?
Poza tym podobnież nie stosujesz osobistych wycieczek.
A gdzie merytoryczna dyskusja np. o tym, że młodzi ludzie odwrócili się od Platformy i obecnie w zdecydowanej większości głosują na PiS.
No właśnie, dlaczego młodzi ludzie chcą głosować na PiS?

Młodzi chcą głosować głównie na WiP i RPP.

Johnny99 napisał(a):
Cóż, ci młodzi zapewne są zapijaczeni w większości dnia, płodzą więcej dzieci niż ich na to stać, w dodatku całkiem prości i nieokrzesani. Są po prostu pół-patologicznym elementem. Zwyczajnie nie chcą i nie podejmą uczciwej pracy bo do kradzieży i lenistwa przyzwyczaiła ich komuna, bo to nieroby i fabryczne robole. W większości prości i niewykształceni, są zatem przedstawicielami zaściankowatego, agresywnego wiejskiego katolicyzmu. Nienawidzą wszystkiego innego niż oni sami i do niczego nie mają szacunku.

Tyle że w tym moim PGR ludzie tak funkcjonują. Tacy są. Sąsiedni przedsiębiorca proponował im pracę-nie chcieli.

ludek napisał(a):
A jednak tyś chyba czerwony zakompleksiony, depresyjny, zawiedziony upadkiem PRL-u zwolennik SLD a lbo oszołoma Pali-kota. No cóż, tylko wspólczuć.


Tak napisał Ludek. Oto pisowski język miłości. Zresztą w moim pierwszym poście napisałem Ci inne obelgi PiSowcow na nie-PiSowców.


Wt wrz 13, 2011 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Witold napisał(a):
Takiego zakłamania nauczyła cię propaganda PiSu, która sama od dawna robi dokładnie to samo, tylko bardziej nieudolnie. Sam wielokrotnie odnosisz się do pisowskich wizji wyborców PO jako "młodych, wykształconych z dużych miast" - czyt. młodych, niedoświadczonych, głupich nihilistów. Różnica polega na tym, że jak już ustaliliśmy, coś takiego jak "elektorat PO" w zasadzie w ogóle nie istnieje, natomiast pisowski kolektyw od czasu do czasu z wielkim zapałem o sobie przypomina.

To twoje przekonanie, że rządy PO coś "zrobiły ze społeczeństwem" jest zupełnie jak przekonanie "solidarnych" o tym, jakie to ponoć głębokie przemiany zaszły w świadomości społecznej po katastrofie smoleńskiej. Nic nie warte.

Święta racja- nie ma czegoś takiego jak tylko ''antypisowski elektorat PO'' To PiS zrobił sobie podział Polaków na ''swoich'' oraz na ''resztę''. Tyle że dla wielu PiSowców ci Polacy co są przeciw niemu to już w ogóle nie są Polacy, tylko używa się wobec nich obraźliwych epitetów wymienionych przeze mnie w pierwszym poście.


Wt wrz 13, 2011 10:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Witold napisał(a):
Niestety, w kontescie innych działań i cytatów z programu PiSu


Nie znam takich działań. Z gospodarczego punktu widzenia nie ma większych różnic między PiS a PO. Ostatnio zresztą Kaczyński z Tuskiem zaczęli się licytować na liberalizm (Kaczyński zaproponował jednostronicowy PIT, na co Tusk odpowiedział likwidacją PITu). Przynajmniej z wierzchu. Bo np. Wyborcza ostatnio z dumą pisze, jak to Tusk dojrzał do bycia "soc-liberałem"..

Cytuj:
Wystarczy zetknąć się z przedstawicielami żelaznego elektoratu PiSu, żeby wyrobić sobie opinię


Dokładnie to samo mogę powiedzieć w drugą stronę.

Cytuj:
Fakt, że ci sami ludzie którzy głosowali na Samoobronę, głosują teraz na PiS, też dużo mówi na temat tego elektoratu.


A co mówi o wyborcach PO fakt, że dla większości fanów SLD to PO jest "drugim wyborem", natomiast PiS zdecydowanie odrzucają?

Cytuj:
Sam wielokrotnie odnosisz się do pisowskich wizji wyborców PO jako "młodych, wykształconych z dużych miast" - czyt. młodych, niedoświadczonych, głupich nihilistów.


Tłumaczyłem milion razy - ani ja, ani PiS nie odnosi się do tego, jacy ci ludzie są. Wiele razy powtarzałem, że są to skądinąd ludzie inteligentni i rozsądni. Mówiłem setki razy, że na tym właśnie polega podstawowa różnica między mentalnością PO i PiS. Dla PiS ludzie są generalnie dobrzy, tylko zmanipulowani. Wystarczy im "wyjaśnić", "wytłumaczyć", "pokazać Prawdę", bo "nie wiedzą", "nie zdają sobie sprawy" itp. Dla PO ich przeciwnicy nie są tylko zmanipulowani (choć to też). Dla nich ci ludzie to po prostu bydło (Bartoszewski), które musi i tak wyginąć jak dinozaury (Tusk), a wcześniej należy je dorżnąć (Sikorski). Post autora wątku i gorące poparcie udzielone mu przez Alus pokazują, że identycznie myśli elektorat PO.

Cytuj:
Różnica polega na tym, że jak już ustaliliśmy, coś takiego jak "elektorat PO" w zasadzie w ogóle nie istnieje, natomiast pisowski kolektyw od czasu do czasu z wielkim zapałem o sobie przypomina.


Pisowski kolektyw także nie istnieje. Wyborcy PiS to taki sam zlepek różnych środowisk, jak wyborcy PO.

Cytuj:
To twoje przekonanie, że rządy PO coś "zrobiły ze społeczeństwem" jest zupełnie jak przekonanie "solidarnych" o tym, jakie to ponoć głębokie przemiany zaszły w świadomości społecznej po katastrofie smoleńskiej. Nic nie warte.


To moje przekonanie uzasadniałem w setkach postów co najmniej od czasu katastrofy smoleńskiej. Jak zawsze jedyne, co Witold potrafi temu przeciwstawić, to trzy słowa. Cóż, przyzwyczaiłem się.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 13, 2011 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Asphodelus napisał(a):
Oni przez swój bezproduktywny sposób życia sobie na to zasłużyli.


Takiego życia ludzi, o których piszesz, nauczył PRL. A III RP nie potrafiła nic z tym zrobić, bo ważniejsze było dla niej "uwłaszczenie nomenklatury". O tym mówi PiS.

Cytuj:
Ale przynajmniej są zamknięci i niegroźni


O czym ty mówisz? Przecież oni też głosują.

Cytuj:
ja zresztą jestem za Korwinem nie za Komorowskim. (Głosowałem na Korwina w pierwszej turze)


Ja też głosowałem na Korwina. Sądziłem, że ktoś, kto jest wyborcą Korwina, potrafi trzeźwo patrzeć na rzeczywistość, nawet z pewną dozą cynizmu. Jak widać, myliłem się - można być wyborcą Korwina i jednocześnie z obłędem w oczach wrzeszczeć, że PiS chce państwa wyznaniowego i obala biskupów. Przyznaję, zawiodłem się na was.

Cytuj:
Zresztą jak ktoś jest za wysokim socjalem


Nic mi nie wiadomo o tym, by w kwestii socjalu były jakieś istotne różnice między PiS i PO. Jeśli już wspominasz Giertycha, to przypominam np. że PO głosowała za.. podwyższeniem becikowego dla najbiedniejszych matek, czemu sprzeciwiał się PiS ;)

Cytuj:
No popatrz, ale o ironio jego wypowiedzi są antyunijne, wypomina tym ''co patrzą na wschód i zachód''.


Jego wypowiedzi nie są antyunijne. Po prostu, w zgodzie z powszechną obecnie propagandą, mylisz Unię z Niemcami i Rosją.

Cytuj:
O Lechu to ja słyszałem że nie chciał tego traktatu podpisywać, tyle że został już tylko on i Klaus to się poddał.


Oczywiście że chciał, przecież sam go wynegocjował. Po prostu bronił interesu Unii - chciał pokazać, że w UE nie może obowiązywać dyktat kilku państw.

Cytuj:
Tylko że według ich zwolenników (a oni są ważniejsi bo ich wybierają do parlamentu) to właśnie 99% bogatych to oszuści, układ


Nic mi o tym nie wiadomo. Wg zwolenników PO Kaczyński ma krew na rękach i organizował zamach na abp Życińskiego. Zwolennicy są zawsze gorsi od idoli.

Cytuj:
Otóż dla Kaczyńskiego ''układ'' to wszyscy co są przeciw niemu.


Nieprawda. To tylko slogan.

Cytuj:
PiS tam gdzie wtedy- oni (reszta narodu) tam gdzie stało ZOMO.


Nie ma tam ani słowa o "reszcie narodu". To tylko slogany i paranoiczne wyobrażenia zwolenników PO.

Cytuj:
I to są właśnie wyborcy PiS w 80% prosty lud wiejski i robotniczy miejski z upadłych fabryk słuchający namiętnie Rydzyka i głosujący na Kaczyńskiego, ten lumpenploretariat przed powstaniem PiS był za SLD.


Slogany. Nic więcej. Zresztą, ja, niestety, nie odczuwam pogardy i nienawiści do ludu wiejskiego i robotniczego. Ani do słuchaczy Radia Maryja. Ani do elektoratu PO także. Więc mnie tego rodzaju "argumenty" latają i powiewają. Wyraźnie nie nadaję się na wyborcę PO..

Cytuj:
Wprowadzenie 2 godz. religii i indoktrynacji już w przedszkolu to wyraźne symptomy.


Jestem przeciwny religii w szkołach. Ale, moim zdaniem, gdyby ktoś chciał z Polski zrobić państwo wyznaniowe, powinien być raczej przeciwny religii w szkołach ;)

Polska nie jest państwem wyznaniowym, jest bardzo od tego daleka. W laickiej Hiszpanii religia odgrywa znacznie większą rolę w społeczeństwie, niż w Polsce - a Hiszpania też jest daleka od bycia państwem wyznaniowym. Jak ktoś słusznie zauważył, gdyby Polska była państwem wyznaniowym i indoktrynacji religijnej, Marek Jurek wygrywałby wszystkie wybory. A jemu jest ciężko w ogóle wystartować. Teraz wybory wygra partia, której lider ostatnio wykrzyczał, że "nie będzie się kłaniać księżom". Państwo wyznaniowe? Nie rozśmieszaj mnie. A że Kaczyński się pokazuje z biskupami? Platformiarze tak samo - głównie z kard. Dziwiszem, który ma w rodzinie kilku polityków PO.

Cytuj:
A w taki że PiSowcy zrobili nielegalny spęd pod krzyżem


Nie, po prostu czcili pamięć prezydenta RP.

Cytuj:
ośmieszyli państwo polskie i znieważyli swój własny symbol religijny,


W jakiż to niby sposób?

Cytuj:
mogła się ta młodzież bardziej postarać i wynieść krzyż ale cóż...


No, niestety, skończyło się na wyzwiskach, pluciu, atakach fizycznych, kpieniu z krzyża, religii i tragicznej śmierci, pijackich popisach z udziałem jednego z szantażystów Piesiewicza.. ale to już, oczywiście, Polski nie ośmieszało. To był popis "wspaniałej, pięknej, polskiej młodzieży".

Cytuj:
Cały świat z Polski drwił wonczas.


A raczej: cała POwska elita straszyła, że cały świat będzie drwił z Polski. A Aspherus, oczywiście, uwierzył.

Cytuj:
Tyle że w tym moim PGR ludzie tak funkcjonują.


A może jednak świat nie kończy się na twoim PGR-ze?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 13, 2011 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Johnny99 napisał(a):
Dokładnie to samo mogę powiedzieć w drugą stronę.


O, a od kiedy to w ogóle istnieje coś takiego jak żelazny elektorat PO?


Cytuj:
A co mówi o wyborcach PO fakt, że dla większości fanów SLD to PO jest "drugim wyborem", natomiast PiS zdecydowanie odrzucają?


Głównie to, że fani SLD to naiwniacy identyczni z fanami PiSu, bo identycznie z nimi nabierają się na tandetny i fałszywy "konserwatyzm" jaki PiS ze sobą repreznetuje. Przecież to jest jedyna płaszczyzna na jakiej może następować wymiana wyborców pomiędzy SLD, a PO. Strach przed pisowskim klerykalizmem, zaostrzaniem prawa aborcyjnego, dyskryminacją gejów i tym podobnymi złudzeniami, które sam PiS kreuje dookoła siebie.


Cytuj:
Dla PiS ludzie są generalnie dobrzy, tylko zmanipulowani.


Właśnie to przekonanie PiSu, że wszyscy poza ich własnym elektoratem są zmanipulowani, jest bardzo charakterystyczne. Szczególnie rzuca się w oczy w świetle manipulacji PiSu, przecież ta partia nieustannie usiłuje się kreowac na coś, czym nie jest. Mimo że niekiedy jest to aż nadto jaskrawo widoczne, "niezmanipulowany" elektorat PiSu, się nabiera bez problemu (patrz Gita i jej "głosownaie na PiS, bo PiS jest za ochroną życia poczętego")


Cytuj:
Dla nich ci ludzie to po prostu bydło (Bartoszewski), które musi i tak wyginąć jak dinozaury (Tusk), a wcześniej należy je dorżnąć (Sikorski). Post autora wątku i gorące poparcie udzielone mu przez Alus pokazują, że identycznie myśli elektorat PO.


W pewnej częsci są to ludzie wychowani przez "realny socjalizm" i co za tym idzie, raczej wiekowi i co za tym idzie, raczej ciężko zmieniający swoje przekonania, choćby były błędne. Ale nawet tym nieco młodszym często nie ma czego tłumaczyć. Naprawdę myślisz, że takim ludziom, którzy na Krakowskim Przedmieściu drą się, że Tusk zamordował Lecha Kaczyńskiego, a Jarosław to zbawca narodu, pomoga jakiekolwiek tłumaczenia? Nawet biorąc ten przykład za ekstremalny, fanatyzm (stopniowalny, ale nadal) w szeregach wyborćów PiSu jest zjawiskiem co najmniej nierzadkim.


Cytuj:
To moje przekonanie uzasadniałem w setkach postów co najmniej od czasu katastrofy smoleńskiej. Jak zawsze jedyne, co Witold potrafi temu przeciwstawić, to trzy słowa. Cóż, przyzwyczaiłem się.


Ponieważ jest to uzasadnienie równie dobre, jak te Johnnego "dowody" w innych tematach: polega na powtarzaniu, że Johnny uzasadnił, udowodnił itd. choć nic takiego nie miało miejsca. Co najwyżej jako "dowód" podał coś na poziomie wnioskowania, że "skoro Chińczycy żyją w Chinach, to Rosjanie zwijają cygara z liści herbaty".


Wt wrz 13, 2011 11:40
Zobacz profil
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Cytuj:
Pogarda dla "elektoratu PiS" jest głównym składnikiem samoświadomości wyborcy PO

Złapałeś nas:
- to ja pisałam, że chciałabym "dać w mordę" wyborcy PiS,
- to ja pisałam, że wyborca PiS ma zapewnione stanowisko dzięki PiS,
- to ja pisałam, że wyborcy PiS to TW.

Cytuj:
Nieprawda to tylko slogan

Jak ten ustawiający mnie w szeregach ZOMO.


Ostatnio edytowano Wt wrz 13, 2011 11:52 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Wt wrz 13, 2011 11:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Witold napisał(a):
O, a od kiedy to w ogóle istnieje coś takiego jak żelazny elektorat PO?


Odkąd trzeźwą ocenę PiS zastąpiły paranoiczne lęki przed Szatanem Kaczyńskim.

Cytuj:
Przecież to jest jedyna płaszczyzna na jakiej może następować wymiana wyborców pomiędzy SLD, a PO.


Dlaczego jedyna? Jest ich więcej: np. PO jeszcze silniej niż SLD jest gotowe chronić interesy postkomunistycznej nomenklatury. Stąd gorące poparcie udzielane im przez persony typu szkolonych jeszcze w Moskwie oficerów WSI. Tacy ludzie SLD już dawno skreślili. Obecnie to PO reprezentuje postkomunizm.

Cytuj:
Mimo że niekiedy jest to aż nadto jaskrawo widoczne, "niezmanipulowany" elektorat PiSu, się nabiera bez problemu (patrz Gita i jej "głosownaie na PiS, bo PiS jest za ochroną życia poczętego")


PiS obecnie jest za ochroną życia poczętego. Takie są fakty.

Cytuj:
Naprawdę myślisz, że takim ludziom, którzy na Krakowskim Przedmieściu drą się, że Tusk zamordował Lecha Kaczyńskiego, a Jarosław to zbawca narodu, pomoga jakiekolwiek tłumaczenia?


To samo można powiedzieć w drugą stronę. Ze strony zwolenników PO doszło już mnóstwo głosów, że wiara w winę i krew na rękach Kaczyńskiego nie jest dla nich zależna od jakichkolwiek dowodów - wiedzą, że tak było i koniec kropka. Lis i Durczok narzekali na raport Czumy, jako "niezgodny z powszechnym odczuciem" i zarzucali mu "sądownicze podejście" (tj. oparte na dowodach). Na tym właśnie polega fanatyzm. Również wcale nierzadki po stronie PO.

Cytuj:
Ponieważ jest to uzasadnienie równie dobre, jak te Johnnego "dowody" w innych tematach: polega na powtarzaniu, że Johnny uzasadnił, udowodnił itd.


Witold najwyraźniej uważa, że obalenie dowodu polega na bezustannym powtarzaniu, że dowód jest nic nie warty, bzdurny, absurdalny i szkoda czasu na obalanie czegoś tak głupiego. Bo niczego innego Witold nie jest w stanie z moimi dowodami zrobić.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 13, 2011 11:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Johnny99 napisał(a):
PiS obecnie jest za ochroną życia poczętego. Takie są fakty.


PiS jest za obecnym "kompromisem aborcyjnym", takie są fakty. PiS jest za ochroną życia poczętego na dokładnie takim samym poziomie jak PO.


Cytuj:
To samo można powiedzieć w drugą stronę


Ciągle powtarzasz, że "to samo mozna powiedzieć w drugą stronę". Tylko ja się pytam, skoro PiS się niczym nie różni od PO, to skąd u ciebie poparcie dla PiSu i taka skrajna niechęć do PO?


Cytuj:
Dlaczego jedyna? Jest ich więcej: np. PO jeszcze silniej niż SLD jest gotowe chronić interesy postkomunistycznej nomenklatury.


A jaki procent elektoratu SLD i PO to w ogóle obchodzi?


Cytuj:
Obecnie to PO reprezentuje postkomunizm.


Tak, bo to nie PiS pisze, że prywatne powinny być tylko podmioty o niewielkiej wartości, to nie PiS szerzy kolektywizm społeczny, to nie PiS wychwala kontrolę państwa nad gospodarką i to nie Jarosław Kaczyński mówił, że ceni Edwada Gierka, "komunistycznego ale patriotę".

Nawet jeżeli PO w jakikolwiek sposób reprezentuje postkomunizm, to PiS reprezentuje go w sposób jeszcze bardziej jaskrawy, a w najlepszym wypadku, mimum taki sam. Wrzeszczenie o konieczności rozliczenia ubeków i Jaruzelskiego z nikogo jeszcze nie robi antykomunisty.


Cytuj:
Witold najwyraźniej uważa, że obalenie dowodu polega na bezustannym powtarzaniu, że dowód jest nic nie warty, bzdurny, absurdalny i szkoda czasu na obalanie czegoś tak głupiego. Bo niczego innego Witold nie jest w stanie z moimi dowodami zrobić.


Johnny najwyraźniej nie zauważa, że obalenie dowodu, wymaga istnienia dowodu. Jeżeli nie było dowodu, to nie można go obalić.

Żadnych dowodów zwyczajnie nie było i twoje powtarzanie że "Witold nie potrafi obalić" tego nie zmieni.


Wt wrz 13, 2011 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS- Populizm i Socjalizm.
Witold napisał(a):
PiS jest za obecnym "kompromisem aborcyjnym", takie są fakty. PiS jest za ochroną życia poczętego na dokładnie takim samym poziomie jak PO.


Nieprawda: http://gosc.pl/doc/892560.Poslowie-PiS- ... em-aborcji

Cytuj:
Johnny najwyraźniej nie zauważa, że obalenie dowodu, wymaga istnienia dowodu. Jeżeli nie było dowodu, to nie można go obalić.


Witold najwyraźniej nie zauważa, że do istnienia dowodu nie jest konieczne, by Witold uznał, że on istnieje.

Cytuj:
Ciągle powtarzasz, że "to samo mozna powiedzieć w drugą stronę". Tylko ja się pytam, skoro PiS się niczym nie różni od PO, to skąd u ciebie poparcie dla PiSu i taka skrajna niechęć do PO?


Nigdy nie mówiłem, że PiS w ogóle niczym nie różni się od PO. Nie zaliczam się do "żelaznego elektoratu" PiS. Z moich wypowiedzi tylko na tym forum, w których klaruję przyczyny, z których wynika moja niechęć do PO można by już chyba było sklecić pokaźną książkę. W największym skrócie - PiS nie niszczy społeczeństwa (przeciwnie: wzbudza w nim daleko idącą chęć pryncypialnego patrzenia władzy na ręce i krytykowania jej przy każdej okazji), a PO tak (działa dokładnie odwrotnie: nagle władzy można wybaczyć niemal wszystko).

Cytuj:
A jaki procent elektoratu SLD i PO to w ogóle obchodzi?


O, to jest skądinąd ciekawa kwestia. Oczywiście, generalnie nie obchodzi. Ale systemowa propaganda medialna działa w taki sposób, że w określonych momentach dziwnie nagle zaczyna obchodzić. Tak było np. z lustracją - przez większość czasu 99% społeczeństwa ona w ogóle nie dotyczyła i nie powinna obchodzić. Ale w mediach rozpętano w związku z nią taką histerię, że nagle każdy jeden przechodzień zaczął się czuć zobowiązany do pryncypialnego potępienia "grzebania ludziom w życiorysach", względnie odwrotnie. Tak to właśnie działa. Ogólnie rzecz biorąc, za rządów PiS propagandowe działanie polegało na tym, byśmy "wszyscy zaczęli się bać". Tak naprawdę realnie zagrożone były wtedy jedynie jednostki, w dodatku raczej wpływowe, powiązane ze światem polityki, bogate i rzeczywiście w najróżniejszy sposób zamieszane w przeróżne machloje. Ale w powszechnym odbiorze społecznym budowano histeryczny lęk przed tym, że "do każdego mogą teraz wejść o 6 rano". Za rządów PO zmieniło się to w obydwu aspektach: teraz już nie trzeba być wpływowym, powiązanym ze światem polityki, bogatym i zamieszanym w machloje, by weszli o 6 rano - ale żadnego lęku to już nie budzi, przeciwnie: teraz z kolei cieszymy się, że państwo tak sprawnie wyłapuje terrorystów prowadzących antyprezydenckie strony, tłumaczymy, że "takie jest prawo", a "z tym chamstwem trzeba wreszcie przecież skończyć". Zaś ci wpływowi i zamieszani w machloje po wyborach otwierali szampana - nie muszą się już bać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 13, 2011 12:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL