Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 13:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1895 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127  Następna strona
 Idziemy na wybory 
Autor Wiadomość
Post Re: Idziemy na wybory
Chyba znowu cos pomieszales andej?
To "mohery" napadaja na innych z parasolkami. Za sam fakt nie-bycia moherem.

I niekoniecznie kazdemu podaja reke na znak pokoju.

Mi tez jest przykro z tego powodu.


Pt lis 06, 2015 11:31
Post Re: Idziemy na wybory
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Ale oni sami oceniają rzeczywistość. Jeżdżą przynajmniej raz w roku na całe wakacje do Polski,

Podobnie jak moja koleżanka, ci też nie potrafią ocenić rzeczywistości.....ruin i dykty...
http://natemat.pl/160831,koniecznie-mus ... za-granica


Widzisz, Alus, umówmy się, że za dekady Gierka Polska też piękniała, a sklepach pojawiało się (do czasu) sporo towarów z Zachodu, budowano wiele obiektów jak Huta Katowice, czy trasa Katowice-Warszawa (gierkówka).

Jedynym problemem było to, że robiono to za... nie swoje pieniądze. Na kredyt. Zadłużono potwornie kraj doprowadzając do krachu pod koniec lat 70-tych.
Do dzisiaj spotykam natomiast ludzi, którzy krytykując przemiany Okrągłego Stołu przywołują "rozkwit za Gierka". Mam dla nich jedną odpowiedź: Pożycz mi kilka milinów a pokażę Ci, jaki dom postawię. Moje dzieci być może te pieniądze Ci oddadzą.
Do czego zmierzam:
Te wszystkie pięknienia Polski za rządów PO są niepodważalne.
Niepodważalny dług publiczny jest gigantyczny.
Ponad 70% ludzi zarabia najniższą krajową i nie ma żadnej partycypacji w tym "Polski pięknieniu".

Pożyjemy...zobaczymy jak będzie wyglądał za rok - dwa- cztery, dalszy rozwój i spadek zadłużenia.
Bo obecny entuzjazm va bank, przypomina jak żywo właśnie Pomożecie? i masowy, entuzjastyczny Pomożemy!!!
W obecnej globalnej sytuacji, gdy 4-8% populacji jest posiadaczem ok 90% wszystkich dóbr na Ziemi, stad powszechnego zadłużenia państw, nie jesteśmy wyjątkiem.
Średnią krajową zarabia max 30% i wielu z nich "na rękę" otrzymuje dużo więcej, bo taki układ satysfakcjonuje pracodawcę i pracownika.
W najbliższym otoczeniu (rodzina, znajomi) znam ludzi, którzy nawet pobierali dofinansowania na mieszkania, a zarabiali 2-4 x tyle co inni na legalu.
Choć może to specyfika dużego miasta, w małych miejscowościach zapewne jest inaczej.
Bezrobocie - mój zięć od miesiąca poszukuje pracowników, ale za 2 tys netto "nie opłaca się".

Kael napisał(a):
Chyba znowu cos pomieszales andej?
To "mohery" napadaja na innych z parasolkami. Za sam fakt nie-bycia moherem.

I niekoniecznie kazdemu podaja reke na znak pokoju.

Mi tez jest przykro z tego powodu.

Poprosiłam kiedyś andeja aby wskazał moje posty zawierające wyzwiska "mocher, piosior", niestety nie wskazał.
Pod moim adresem na forum padło multum wyzwisk, pomówień, ale to ponoć ja jestem nienawistna.
Ot życie....


Pt lis 06, 2015 11:59

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Idziemy na wybory
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Widzisz, Alus, umówmy się, że za dekady Gierka Polska też piękniała, a sklepach pojawiało się (do czasu) sporo towarów z Zachodu, budowano wiele obiektów jak Huta Katowice, czy trasa Katowice-Warszawa (gierkówka).

Jedynym problemem było to, że robiono to za... nie swoje pieniądze. Na kredyt. Zadłużono potwornie kraj doprowadzając do krachu pod koniec lat 70-tych.
Do dzisiaj spotykam natomiast ludzi, którzy krytykując przemiany Okrągłego Stołu przywołują "rozkwit za Gierka". Mam dla nich jedną odpowiedź: Pożycz mi kilka milinów a pokażę Ci, jaki dom postawię. Moje dzieci być może te pieniądze Ci oddadzą.

Do czego zmierzam:
Te wszystkie pięknienia Polski za rządów PO są niepodważalne.
Niepodważalny dług publiczny jest gigantyczny.
Ponad 70% ludzi zarabia najniższą krajową i nie ma żadnej partycypacji w tym "Polski pięknieniu".

1. Twoje dane są nieścisłe
- Raz na dwa lata wyliczamy strukturę wynagrodzeń. Pokazuje ona, że najwięcej osób zatrudnionych zarabia między 3895 zł a 4674 zł, bo 11,1 proc. wszystkich zatrudnionych. Natomiast jest oczywiście grupa osób najmniej zarabiających 1558,29 zł i mniej. Takich osób jest 8,8 proc. wśród wszystkich zatrudnionych - mówi Artur Satora, rzecznik prasowy GUS.
http://www.polskieradio.pl/42/275/Artyk ... a-w-Polsce

2. W gospodarce bywają okresy wzrostu gospodarczego i recesji. Problem jest taki: w okresie wzrostu gospodarczego rządy prowadzą radosną politykę rozdawnictwa, bo ich na to stać. Potem następuje recesja i dochody państwa spadają ale wydatki nie tak łatwo jest obciąć Większość z nich jest stałymi zobowiązaniami państwa.

3. Wzrost długu publicznego w okresie ostatnich lat to efekt mniejszych dochodów i spadku wartości złotówki, przy stałych zobowiązaniach państwa. Mimo to udało się utrzymać dług publiczny na stosunkowo niewielkim jak na Europe poziomie ok 50% - 55 % PKB
http://www.bankier.pl/gfx/newsroom/gale ... iczny2.gif


Węgry Orbana mają 80%

4. Pani Szydło zapowiada natomiast rozwalenie polskiego budżetu co wykazałem tu:
viewtopic.php?f=37&t=35470&start=885

5. Zadłużenie gierkowskie nie było wcale takie wielkie, tylko niewydolna komunistyczna gospodarka, która nie mogła sobie poradzić z brakiem dewiz. Gdyby Polska w latayc 70-tych miała gospodarkę kapitaistyczną albo przynajmniej wymienialną złotówkę nie byłoby problemu.


Pt lis 06, 2015 13:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Idziemy na wybory
Grzegor napisał(a):
1. Twoje dane są nieścisłe

Nigdy nie twierdziłem, że są ścisłe. Opierałem się na tym, o czym kiedyś już pisałem i podałem dane zaokraglone
Grzegor napisał(a):
- Raz na dwa lata wyliczamy strukturę wynagrodzeń. Pokazuje ona, że najwięcej osób zatrudnionych zarabia między 3895 zł a 4674 zł, bo 11,1 proc. wszystkich zatrudnionych. Natomiast jest oczywiście grupa osób najmniej zarabiających 1558,29 zł i mniej. Takich osób jest 8,8 proc. wśród wszystkich zatrudnionych - mówi Artur Satora, rzecznik prasowy GUS.
http://www.polskieradio.pl/42/275/Artyk ... a-w-Polsce

Problem polega na tym, że GUS podaje dane z sektora przedsiębiorstw. I z pięciu głównych działów gospodarki.
O tym kiedyś tu pisałem.
W sektorze przedsiębiorstw pracuje ok 5,6 mln Polaków.
Na prawie 16 mln zatrudnionych w ogóle.
Posługujesz się więc danym z 1/3 gospodarki.
Czy jesteś przekonany, że te 1/3 danych odzwierciedla stan w pozostałych 2/3?
Cytat... 8)

Cytuj:
Czego nie widać?
Wskaźnik przeciętnego zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw pomija duży obszar mikrofirm – podmiotów zatrudniających do 9 osób, a także osoby prowadzące samodzielną działalność gospodarczą. Według Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w 2012 roku firmy zatrudniające do 9 osób odpowiadały za 19,8% zatrudnienia w Polsce.

Co ważne, przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw nie pokazuje również osób, które pracują na umowach cywilno-prawnych. Wiemy że w Polsce osób pracujących na tego typu umowach jest co najmniej 1,35 mln (dane GUS za rok 2012). Na dodatek zatrudnienie na umowach cywilno-prawnych jest szczególnie popularne w mniejszych podmiotach gospodarczych, przez co mikrofirmy odpowiadają za 38,3% ogólnej liczby pracujących (dwukrotnie większy udział niż w ogóle zatrudnionych – dane za 2012 rok).


Tak więc to Pan Artur Satora z GUS podaje dane bardziej nieścisłe...
:mrgreen:

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lis 06, 2015 14:00
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Idziemy na wybory
Grzegor napisał(a):

5. Zadłużenie gierkowskie nie było wcale takie wielkie, tylko niewydolna komunistyczna gospodarka, która nie mogła sobie poradzić z brakiem dewiz. Gdyby Polska w latayc 70-tych miała gospodarkę kapitaistyczną albo przynajmniej wymienialną złotówkę nie byłoby problemu.

Być może.
Tym jednak, co dla mnie jest uderzające to brak podobieństwa w strukturze wydawania pożyczonych pieniędzy.
Ostatnie rządy wydają pieniądze na cele nieinwestycyjne.
Owszem, buduje się drogi, stadiony, modernizuje kolej i strukturę transportową.
Jednak, według mojej wiedzy, nie ma faktycznych inwestycji w gospodarkę, w rozwój przemysłu, usług i zatrudnienie.
Powoduje to, że z zewnątrz wszystko wygląda coraz ładniej (jak za Gierka), wskaźniki makroekonomiczne rosną (jak za Gierka - byliśmy przecież 10 gospodarką!), ale nie przekłada się to dzisiaj na wzrost zatrudnienia i realny wzrost wynagrodzeń.

A za Gierka przynajmniej wzniesiono Hutę Katowice, Elektrownię Bełchatów, Rafinerię w Gdańsku, zainwestowano w licencje na Berliety, FSM, Massey Fergussona i Perkinsa (żeby wymieniać inwestycje w przemysł i co za tym idzie zatrudnienie i nie wymieniać CMK, gierkówki, trasy Łazienkowskiej, Portu Północnego czy Dworca Centralnego).

Czy nasz rząd w trakcie bez mała dekady uczynił coś na miarę Gierka?
Czy tylko się zadłużył bardziej niż Gierek nie dając poza autostradami, stadionami i Pendolino nic więcej?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lis 06, 2015 14:26
Zobacz profil WWW
Post Re: Idziemy na wybory
Gdyby sie zupełnie nie przekładało bezrobocie nadal wynosiłoby 17%. a nie 9,6%.
Spadek nie jest li tylko kwestią niżu demograficznego.
Gdybyśmy mieli rząd socjalistyczny, lub co najmniej socjaldemokratyczny zapewne też by jakieś zakłady pobudowali, lub rozdawali obywatelom po 800 Euro.
Niestety liberalna polityka Balcerowicza wyklucza taką gospodarkę.
Niemniej RP liderem w produkcji: mebli, sprzętu AGD, elektroniki, jachtów, srebra, biżuterii z bursztynu, produkcji rolnej, nie stała sie z przypadku.


Ostatnio edytowano Pt lis 06, 2015 14:40 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt lis 06, 2015 14:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Idziemy na wybory
Spadek bezrobocia jest kwestią emigracji i niżu. Spróbuj do liczby bezrobotnych dodać wszystkich, którzy przebywają za granicą.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lis 06, 2015 14:40
Zobacz profil WWW
Post Re: Idziemy na wybory
medieval_man napisał(a):
Spadek bezrobocia jest kwestią emigracji i niżu. Spróbuj do liczby bezrobotnych dodać wszystkich, którzy przebywają za granicą.

Liczba pracujących we wrześni 2015 w RP wynosi 15 milionów 986 osób.
We wrześniu 2007r - ok 14milionów 700 tysięcy.


Pt lis 06, 2015 14:49
Post Re: Idziemy na wybory
Ale czy zadaniem rzadu jest tworzenie miejsc pracy? To jest wlasnie socjalistyczne myslenie. Rzad moze tworzyc infrastrukture (a dobra komunikacja i mozliwosc dojazdu jest podstawa do decyzji o usytuowaniu zakladow) ale przeciez nie bedzie wracal do koncepcji panstwowych molochow, ktore sie nie sprawdzily.

Poza tym, jak rzad "tworzy" miejsca pracy w administracji, badz dajac ulgi podatkowe na nowe inwestycje to wszyscy go krytykuja.


Pt lis 06, 2015 14:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Idziemy na wybory
Alus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Spadek bezrobocia jest kwestią emigracji i niżu. Spróbuj do liczby bezrobotnych dodać wszystkich, którzy przebywają za granicą.

Liczba pracujących we wrześni 2015 w RP wynosi 15 milionów 986 osób.
We wrześniu 2007r - ok 14milionów 700 tysięcy.

Faktycznie, ciekawe dane. Około 1 mln 300 tys osób więcej jest dziś zatrudnionych.
Z czego to wynika?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lis 06, 2015 15:52
Zobacz profil WWW
Post Re: Idziemy na wybory
No wlasnie, z czego? Ludzi w kraju podobno ubylo, a miejsc pracy - przybylo. Jaki z tego wniosek?


Pt lis 06, 2015 16:10

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Idziemy na wybory
medieval_man napisał(a):
Problem polega na tym, że GUS podaje dane z sektora przedsiębiorstw. I z pięciu głównych działów gospodarki
Tak czy inaczej twoja informacja
medieval_man napisał(a):
Ponad 70% ludzi zarabia najniższą krajową
jest fałszywa
Może chciałeś napisać, że 70% ludzi zarabia poniżej średniej krajowej, co byłoby już realne.


Pt lis 06, 2015 16:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Idziemy na wybory
Masz rację.

Jeśli spośród 1/3 zatrudnionych (czyli osoby zatrudnione w dziale przedsiębiorstw) jest prawie 9%, co daje około 0,5 miliona w tej grupie, a w drugiej grupie małych przedsiębiorstw, umów śmieciowych i samozatrudnienia tudzież własnej działalności takich osób byłoby (wg moich szacunków) około 90% czyli 9 milionów to łączna liczba 9,5 mln na 16 mln daje około 60%.
Dodając do tego pracujących na czarno zbliżamy się do moich 70%.

Oczywiście mogę się mylić co do tych 90% w drugiej grupie. Ale chętnie poznam rzeczywiste wskaźniki.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lis 06, 2015 16:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Idziemy na wybory
by ostudzic " oh i ah " Alicji jakim to Polska jest liderem . ( kiedys pisala " potentatem " ) . produkcja mebli - tyle co kot naplakal , za komuny bylo wiele lepiej . AGD - Zero . elektronika - Zero . np. torunskie zaklady elektroniczne " toral " juz przeminely z wiatrem . jachty - jest produkcja w Gdyni ale to zaden lider . srebro - co nieco istotnie wadobywa KGHM . bizuteria z bursztynu ? odpustowe swiecidelka nie maja wplywu na dochod narodowy . rolnictwo - zredukowane do minimum . daleko do produkcji z przelomu lat 80 tych i 90 tych .
nie wciskaj tu bajek o szklanych domach bo ktos moze uwierzyc .

aha , wyhyl sie przez okno i zobacz co pod Twoim nosem zrobili z kopalnia kamieni szlachetnych .


Pt lis 06, 2015 16:25
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
A skad ta teza, ze samozatrudnieni czy prowadzacy wlasna dzialalnosc i pracujacy na czarno sa na poziomie (na reke) najnizszej sredniej krajowej?

W tej grupie jest tez np wielu lekarzy w szpitalach. Uwazasz, ze pracuja za najnizsza srednia?


Pt lis 06, 2015 16:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1895 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL