Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 29, 2020 9:20Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
Czyż człowiek ten nie ma racji? Przeczytajcie:

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Pan poseł Śniadek mówił o równomiernym rozłożeniu ciężarów kryzysu. Ja też będę o tym mówił w jednym aspekcie, ale jakże ważnym aspekcie. Kryzys niewątpliwie stoi u bram i niewątpliwie przyjdzie choćby dlatego, że o nim się mówi.

Panie premierze, kiedy przychodzi nieurodzaj, przychodzi kryzys, dobry gospodarz bardziej dba o chude jagniątka, chude cielątka niż o tłuste byki. Zapowiedział pan objęcie duchownych powszechnym ubezpieczeniem społecznym, nie precyzując, czy Fundusz Kościelny, który obejmuje częściowo to ubezpieczenie - anachroniczny Fundusz Kościelny - zostanie zlikwidowany. Klub Ruchu Palikota przygotował 10 projektów ustaw i nowelizacji, które w pakiecie: świeckie państwo zakładają to, że będą uwzględnione już w budżecie na rok 2012. Zgłosimy je w trybie pilnym. Dotyczą one zrównania praw Kościoła rzymskokatolickiego z prawami innych podmiotów gospodarczych. Kościół rzymskokatolicki jest de facto korporacją międzynarodową. (Oklaski)

(Głosy z sali: Brawo!)

Projekty te dotyczą zrównania praw Kościoła, likwidacji nadzwyczajnych ulg, zwolnień i przywilejów. Zapewne pan wie, panie premierze, że objęcie duchownych ubezpieczeniami na zasadach ogólnych czy też, odwracając sprawę, opłacanie duchownym ubezpieczeń społecznych to zaledwie ułamek tego, co kler rzymskokatolicki konsumuje w tym kraju, w naszym kraju. Mówił pan o uldze, o zabraniu ulgi na Internet, co ma dać 600 mln zł w ciągu 4 lat. 600 mln zł, które będzie skutkowało tym, że głównie dzieci i młodzież będą pozbawieni dostępu do Internetu, a więc cofamy się cywilizacyjnie. Otóż zakończenie finansowania katechetów z budżetu państwa da rocznie 1200 mln zł (Oklaski), a przecież prymas Glemp, kiedy katecheza została wprowadzona, obiecywał, że katecheci nie będą korzystali z budżetu państwa, że to Kościół z dobroci serca w ramach swojej misji ewangelizacyjnej będzie nauczał katechezy rzymskokatolickiej w publicznych szkołach.

Panie premierze, co z możliwością sprzedaży nieruchomości z 99-procentową bonifikatą? W skali kraju mówimy o setkach milionów złotych. W ubiegłym roku w Łodzi samorząd przekazał dwie nieruchomości o wartości ponad 10 mln zł odnowione przez miasto, wyremontowane przez FOŚ i doinwestowane. Zostały przekazane Kościołowi za 1% wartości. W tych nieruchomościach o powierzchni ok. 4-5 tys. m2 mieszka kilkanaście osób duchownych. Kiedy po jakimś czasie w Łodzi spaliła się jedna z kamienic, pani prezydent Zdanowska z Platformy rozkładała ręce i mówiła, że nie ma gdzie umieścić pogorzelców. (Oklaski)

Panie premierze, co z opodatkowaniem księży na zasadach ogólnych? Czy rolnik może mieć w swojej zagrodzie kasę fiskalną, a ksiądz nie może mieć w kancelarii kasy fiskalnej? Dlaczego? (Oklaski) Dlaczego państwo rezygnuje z setek milionów złotych - zapewniam, że są to setki milionów złotych - które państwo traci na cmentarzach, na obsłudze cmentarzy, na przekazywaniu wielu hektarów ziemi pod cmentarze parafiom rzymskokatolickim, które następnie na tych hektarach zarabiają, sprzedając działki pod groby. Są to setki milionów złotych w skali kraju. Nie mówię już o rewizji postanowień wyroków Komisji Majątkowej, co dałoby ponad 60 mld zł, więc zapomnielibyśmy właściwie o kryzysie. Chcemy zatem zrównania urzędników watykańskich w prawach z szarym polskim obywatelem. Jeśli zostanie to przyjęte przez Wysoką Izbę, przyniesie kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie. Służymy odpowiednimi analizami.

Powiedział pan w exposé, że nie będzie świętych krów - to cytat. Pytam więc, czy będzie pan dbał o tłuste byki, czy o chude cielątka. Czy ważniejsze będą dla pana 3 mln polskich dzieci które nie dojadają, w tym 600 tys. polskich dzieci, które codziennie nie jedzą ciepłych posiłków? Są to dane PCK - 600 tys. dzieci w Polsce. Czy ważniejsi są bogacze, którzy konsumują więcej niż te 3 mln dzieci? Mówimy o około 40-50 tys. osób duchownych, które de facto stanowią najbogatszą w tej chwili klasę w Polsce.

(Poseł Stefan Niesiołowski: Pasożyty, uwięzić.)

Cieszę się, że pan poseł Niesiołowski mnie słucha.

(Głos z sali: Za łagodnie, trzeba kropkę nad ˝i˝ postawić.)

Tak, zwracam się również do pana premiera: Czy uważa pan, panie premierze, tak jak pan poseł Niesiołowski, że pieniądze wydane na Kościół są najlepiej wydanymi pieniędzmi? Czy pan premier podpisuje się pod tą złotą myślą? (Wesołość na sali, oklaski) Pytam: Czy Polska w dalszym ciągu przez kolejne lata pańskich rządów, panie premierze, będzie watykański kondominium? Dziękuję. (Oklaski)

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn lis 21, 2011 8:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
Jajko napisał(a):
Czyż człowiek ten nie ma racji?


Ten człowiek nie ma racji :)

Cytuj:
Klub Ruchu Palikota przygotował 10 projektów ustaw i nowelizacji, które w pakiecie: świeckie państwo zakładają to, że będą uwzględnione już w budżecie na rok 2012. Zgłosimy je w trybie pilnym.


Nic nowego. Już kiedyś inny ruch w innym kraju nie tylko zgłosił, ale i przeprowadził podobny pakiet ustaw. Nazywały się wtedy "ustawami norymberskimi". Różnica jest tylko taka, że tamte poprzednie likwidowały uprzywilejowaną pozycję żydów, a nie katolików, jak te :(


Cytuj:
Dotyczą one zrównania praw Kościoła rzymskokatolickiego z prawami innych podmiotów gospodarczych.


Zrównania praw ruchu palikota z prawami innych podmiotów gospodarczych, jakoś nie proponują :-(

Cytuj:
Projekty te dotyczą zrównania praw Kościoła, likwidacji nadzwyczajnych ulg, zwolnień i przywilejów.


A jakież to nadzwyczajne ulgi, zwolnienia i przywileje posiada Kościół?

Cytuj:
Otóż zakończenie finansowania katechetów z budżetu państwa da rocznie 1200 mln zł


A ile rocznie da zakończenie finansowania z budzetu państwa polonistów, czy nauczycieli WOS? Ile rocznie da zaprzestanie finansowania z budżetu państwa ruchu Palikota?

Cytuj:
Panie premierze, co z możliwością sprzedaży nieruchomości z 99-procentową bonifikatą?


Taką decyzję mogą podjąć samorządy wobec dowolnego nabywcy. Nie jest to żaden "przywilej Krk"


Cytuj:
Kiedy po jakimś czasie w Łodzi spaliła się jedna z kamienic, pani prezydent Zdanowska z Platformy rozkładała ręce i mówiła, że nie ma gdzie umieścić pogorzelców.Dlaczego nie umieszczono tych pogorzelców w redakcji "Faktów i Mitów"?


Cytuj:
Panie premierze, co z opodatkowaniem księży na zasadach ogólnych? Czy rolnik może mieć w swojej zagrodzie kasę fiskalną, a ksiądz nie może mieć w kancelarii kasy fiskalnej?


Tylko że właśnie rolnik nie ma kasy fiskalnej. W Polsce chłopstwo, w przeciwieństwie do kleru, nie płaci żadnych podatków. Poza tym kleru w Polsce jest 30 tys, a chłopstwa 3 miliony. Opodatkowania chłopstwa na zasadach ogólnych, palikoty nie proponują... :cry: A co do kleru, to i tak postulują wyłacznie oskubanie kleru katolickiego. Kler innych wyznań ma według Palikotów zachować swoje przywileje i nadzwyczajne ulgi... 8)


Cytuj:
Dlaczego państwo rezygnuje z setek milionów złotych - zapewniam, że są to setki milionów złotych - które państwo traci na cmentarzach,


Kolejne setki milionów państwo traci na sieciach komórkowych, na hipermarketach, etc.. Które to podmioty też śmią zarabiać pieniądze podlece jedne, zamiast uczciwie oddać wszystko państwu. :-(

Cytuj:
Nie mówię już o rewizji postanowień wyroków Komisji Majątkowej, co dałoby ponad 60 mld zł,


Koszty procesów sądowych nie zostały uwzględnione. :) A być może Palikoty w ogóle się tym nie krępują. co tam jakiś sąd i jakieś prawo. Skonfiskować własnośc "watykańczyków", a samych "watykańczyków" wsadzić do obozu. a moze od razu do gazu? :oops:

Cytuj:
Chcemy zatem zrównania urzędników watykańskich w prawach z szarym polskim obywatelem.


No właśnie. Zrównania praw chłopstwa, albo nawet urzędników innych wyznań, palikoty nie chcą. :-(

Cytuj:
Czy ważniejsi są bogacze, którzy konsumują więcej niż te 3 mln dzieci?


No własnie. Najgorsi są ci bogacze (czyli ci trochę bardziej pracowici, oszczędni, czy zdolniejsi niż średnia), którzy spijają krew ludu pracujacego miast i wsi. Grab nagrabliennoje. :(

Cytuj:
Mówimy o około 40-50 tys. osób duchownych, które de facto stanowią najbogatszą w tej chwili klasę w Polsce.


na liście 100/500 najbogatszych Polaków ile jest osób duchownych?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz lis 24, 2011 8:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 02, 2004 17:39
Posty: 40573
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
Najwyraźniej Kotliński uznaje, że na opluwaniu zarobił za mało milionów - jest bogatszy niż Palikot - więc należy wzmóc plucie.


Cz lis 24, 2011 8:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
Ja tu żadnego plucia nie widzę, a jedynie konkrety, które w demagogiczny sposób próbował obalać plaster.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz lis 24, 2011 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 02, 2004 17:39
Posty: 40573
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
Jajko napisał(a):
Ja tu żadnego plucia nie widzę, a jedynie konkrety, które w demagogiczny sposób próbował obalać plaster.

Jaki demagog - będzie jeszcze zapewne udowadniał, że morderca Piotrowski jest wspólnikiem Kotlińskiego w opluwaniu Koscioła.


Cz lis 24, 2011 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
"Morderca Piotrowski" to na razie jest/był wspólnikiem Kościoła w "odzyskiwaniu" mienia. To dopiero jest hipokryzja! Wydawałoby się, że Kościół powinien od takich ludzi trzymać się z daleka, tymczasem okazuje się, że pecunia non olet.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz lis 24, 2011 11:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 02, 2004 17:39
Posty: 40573
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
Jajko napisał(a):
"Morderca Piotrowski" to na razie jest/był wspólnikiem Kościoła w "odzyskiwaniu" mienia. To dopiero jest hipokryzja! Wydawałoby się, że Kościół powinien od takich ludzi trzymać się z daleka, tymczasem okazuje się, że pecunia non olet.

Pomyliłeś osoby....historia się kłania.


Cz lis 24, 2011 11:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
Jajko napisał(a):
Ja tu żadnego plucia nie widzę, a jedynie konkrety, które w demagogiczny sposób próbował obalać plaster.


A Jajko najwyraźniej nie ma żadnych kontrargumentów, zatem nalezy przyjąc, ze zgadza sie z pilastrem

Kotliński wygaduje jawne brednie. Jedynym "przywilejem finansowym" jaki posiada Krk w Polsce jest fundusz kościelny - niecałe 100 mln PLN rocznie. Żadnych miliardów tu nie ma.

Wyjęcie katolików spod prawa i rabunek ich własności też nie przyniesie postulowanych przez palikotów rezultatów. III Rzeszy rabunek i wymordowanie żydów też nic w rezultacie nie dało :(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz lis 24, 2011 11:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
pilaster napisał(a):
Jajko napisał(a):
Ja tu żadnego plucia nie widzę, a jedynie konkrety, które w demagogiczny sposób próbował obalać plaster.


A Jajko najwyraźniej nie ma żadnych kontrargumentów, zatem nalezy przyjąc, ze zgadza sie z pilastrem

Kotliński wygaduje jawne brednie. Jedynym "przywilejem finansowym" jaki posiada Krk w Polsce jest fundusz kościelny - niecałe 100 mln PLN rocznie. Żadnych miliardów tu nie ma.

Wyjęcie katolików spod prawa i rabunek ich własności też nie przyniesie postulowanych przez palikotów rezultatów. III Rzeszy rabunek i wymordowanie żydów też nic w rezultacie nie dało :(


Trochę za dużo tej demagogii. Nie porównujmy jednego do drugiego. Chodzi o to, żeby tą całą sferę finansowania i finansów kościoła jakoś sensownie uporządkować. Nie wiem czy to co proponuje Kotliński jest dobre czy złe, ale nawet niektórzy hierarchowie wypowiadają się za tym, aby się zastanowić co z tym zrobić. Napewno byłoby korzystne dla KK aby w końcu to sensownie uporządkować.
Problem polega na tym, że zarówno jedna jak i druga strona nie potrafi o tym rozmawiać rzeczowo, bez emocji, a w sprawach finansowych niestety tak trzeba.
Jedni atakują KK, że jest uprzywilejowany i obmierźle bogaty (niektórzy księża i biskupi są) itd, drudzy zaś rozpaczają, że ich 'hitlerowcy' prześladują... Takie podejście nie sprzyja porozumieniu lecz zacietrzewieniu.
Może trzeba by poprosić KK aby podzielili się z biednymi tym czego mają za dużo? Np tego metrarzu? KK prowadzi prorodzinną politykę, więc napewno zrozumie, że rodziny z dziećmi potrzebują miejsca do mieszkania, życia, rozwoju itd. Przecież to takie proste.


Cz lis 24, 2011 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 02, 2004 17:39
Posty: 40573
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
A konkretnie jakby to w praktyce miało wyglądać owo "podzielenie się" metrażem?
Jaki smakowity kąsek byłby dla bulwarowej prasy - oczywiście liderowałyby w tym FiM - gdyby po podwórku plebanii, kurii zaczęły biegać maluchy.....każdemu z nich przypisywaliby kilku duchownych za ojców :D


Cz lis 24, 2011 13:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
Upierasz się to masz. Oto Twoja demagogia.

Cytuj:

Nic nowego. Już kiedyś inny ruch w innym kraju nie tylko zgłosił, ale i przeprowadził podobny pakiet ustaw. Nazywały się wtedy "ustawami norymberskimi". Różnica jest tylko taka, że tamte poprzednie likwidowały uprzywilejowaną pozycję żydów, a nie katolików, jak te :(


Nie chodzi o uprzywilejowanie katolików ale organizacji zwanej Kościołem kat.

Cytuj:
Zrównania praw ruchu palikota z prawami innych podmiotów gospodarczych, jakoś nie proponują :-(


Ruch Palikota to partia polityczna, która nie zajmuje się działalnością gospodarczą, inwestycjami, handlem, obrotem nieruchomościami itd itp.

Cytuj:
A jakież to nadzwyczajne ulgi, zwolnienia i przywileje posiada Kościół?


Fundusz Kościelny, religia w szkołach, która (PRZYPOMNĘ) miała być finansowana przez Kościół, dotacje budżetowe (ostatnio nieco bardziej powściągliwie dawane),

Cytuj:
A ile rocznie da zakończenie finansowania z budzetu państwa polonistów, czy nauczycieli WOS?


Nie wiem, ale j. polski i wos to są przedmioty obowiązkowe, a religia to zajęcia dodatkowe dla chętnych. Ciekawe dlaczego Panstwo nie finansuje zajęć dodatkowych z j. angielskiego czy kopania piłki dla dzieci?

Cytuj:
Ile rocznie da zaprzestanie finansowania z budżetu państwa ruchu Palikota?


Nie wiem, ale myślę, że poprzesz tu pana Palikota:
- Dość obłudzie politycznych transferów i żerowania partii na pieniądzach podatników – napisał Janusz Palikot na swoim blogu. Nowo wybrany przewodniczący Ruchu Palikota zapowiedział, że po wygranych wyborach będzie chciał wstrzymać finansowanie partii politycznych z budżetu państwa.

Cytuj:
Taką decyzję mogą podjąć samorządy wobec dowolnego nabywcy. Nie jest to żaden "przywilej Krk"


Prawnie przywilej to żaden nie jest, faktycznie samorząd może zastosowac taką bonifikatę dla każdego, ale życie pokazuje, że głównym beneficjentem jest właśnie Kościół kat. Czas z tym skonczyć.

Cytuj:
Dlaczego nie umieszczono tych pogorzelców w redakcji "Faktów i Mitów"?

Bo redakcja to nie lokal mieszkalny, nie nadaje się do zamieszkiwania na stałe.

Cytuj:
Tylko że właśnie rolnik nie ma kasy fiskalnej. W Polsce chłopstwo, w przeciwieństwie do kleru, nie płaci żadnych podatków. Poza tym kleru w Polsce jest 30 tys, a chłopstwa 3 miliony. Opodatkowania chłopstwa na zasadach ogólnych, palikoty nie proponują... :cry:


Opodatkowanie chłopstwa proponuje Tusk. A Palikot wówczas pyta o kler. Chyba zasadnie, nie?

Cytuj:
A co do kleru, to i tak postulują wyłacznie oskubanie kleru katolickiego.
Kler innych wyznań ma według Palikotów zachować swoje przywileje i nadzwyczajne ulgi... 8)


Możesz przytoczyć jakiś cytat na ten temat?


Cytuj:
Kolejne setki milionów państwo traci na sieciach komórkowych, na hipermarketach, etc.. Które to podmioty też śmią zarabiać pieniądze podlece jedne, zamiast uczciwie oddać wszystko państwu. :-(


Tu się nie będę wypowiadał, bo nie do końca wiem o co chodzi z tymi cmentarzami itd.


Cytuj:
Koszty procesów sądowych nie zostały uwzględnione. :) A być może Palikoty w ogóle się tym nie krępują. co tam jakiś sąd i jakieś prawo. Skonfiskować własnośc "watykańczyków", a samych "watykańczyków" wsadzić do obozu. a moze od razu do gazu? :oops:


Koszty powinni ponieść ci, którzy w nielegalny sposób sie wzbogacili. Jeśli procesy byłyby przeprowadzane sensownie (tzn. tylko w oczywistych przypadkach), to Kościół by za top beknął, a nie Państwo.

Cytuj:
No właśnie. Zrównania praw chłopstwa, albo nawet urzędników innych wyznań, palikoty nie chcą. :-(


Skąd wiesz, że nie chcą?

Cytuj:
Czy ważniejsi są bogacze, którzy konsumują więcej niż te 3 mln dzieci?


No własnie. Najgorsi są ci bogacze (czyli ci trochę bardziej pracowici, oszczędni, czy zdolniejsi niż średnia), którzy spijają krew ludu pracujacego miast i wsi. Grab nagrabliennoje. :(


Cytuj:
na liście 100/500 najbogatszych Polaków ile jest osób duchownych?


Przynajmniej jeden jest/był w pierwszej setce. To 1%, a kler stanowi 0,1% społeczeństwa.

Firma Sedlak & Sedlak oszacowała średnie, miesięczne dochody przeciętnego księdza na 5564 zł. Według stosującego nieco inną metodologię, ale prezentującego wyraźnie antyklerykalny punkt widzenia serwisu racjonalista.pl zarobki te mogą sięgać nawet 6,7–8,3 tys. zł.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz lis 24, 2011 13:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
Jajko napisał(a):
Czyż człowiek ten nie ma racji? Przeczytajcie:(cut...) (Oklaski)


Tak cię bardzo rajcują typowo populistyczne hasełka? Właściwie to taka druga samoobrona. Tylko tu jako cel obrali sobie KK.
Typowe, puste i smutne hasełka wrzucane regulanie co jaki czas w mniej lub bardziej ostrej formie.
Oprócz walki z KK Palikot i jego zbieranina ma jakieś pomysły?
No dobrze, wiem. Mają. Dać wszystkim wszystko, zezwolić wszystkim na wszystko. Takie "niebo" na ziemi. Degrengolada moralna, społeczna, polityczna.
piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Cz lis 24, 2011 13:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
piona napisał(a):
Oprócz walki z KK Palikot i jego zbieranina ma jakieś pomysły?
No dobrze, wiem. Mają. Dać wszystkim wszystko, zezwolić wszystkim na wszystko. Takie "niebo" na ziemi. Degrengolada moralna, społeczna, polityczna.
piona


Możesz zacytować stosowny fragment programu partii czy z palca to sobie wyssałaś?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz lis 24, 2011 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
Alus napisał(a):
Jajko napisał(a):
"Morderca Piotrowski" to na razie jest/był wspólnikiem Kościoła w "odzyskiwaniu" mienia. To dopiero jest hipokryzja! Wydawałoby się, że Kościół powinien od takich ludzi trzymać się z daleka, tymczasem okazuje się, że pecunia non olet.

Pomyliłeś osoby....historia się kłania.Rany! Fakt. Dotąd byłem przekonany, że to jedna i ta sama osoba. Mea culpa. Inna sprawa, że współpraca Kościoła z ludźmi wywodzącymi się ze Służby Bezpieczeństwa jest i tak conajmniej wątpliwa moralnie.
Niemniej moja pomyłka była wielka. Dzięki za uświadomienie. Masakra.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz lis 24, 2011 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Wystąpienie posła Kotlińskiego nt finansowania Kościoła
szyszkownik napisał(a):
Chodzi o to, żeby tą całą sferę finansowania i finansów kościoła jakoś sensownie uporządkować.Może by tak zacząc od uporządkowania sfery finansowej "Faktów i Mitów", czy całego ruchu Palikota? :) Powołać jakąś komisję parlamentarną, upichcić jakąś ustawę...

Cytuj:
Napewno byłoby korzystne dla KK aby w końcu to sensownie uporządkować.


Trudno podejrzewać Kotlińskiego, aby proponował coś jego zdaniem korzystnego dla Kościoła :-(

Cytuj:
Jedni atakują KK, że jest uprzywilejowany i obmierźle bogaty (niektórzy księża i biskupi są)


No to co, ze są? Zarobili, to mają

Cytuj:
Może trzeba by poprosić KK aby podzielili się z biednymi tym czego mają za dużo?


Czym szyskownik podzielił sie z biednymi? Czym podzielił się Kotliński? Palikot?

Cytuj:
KK prowadzi prorodzinną politykę, więc napewno zrozumie, że rodziny z dziećmi potrzebują miejsca do mieszkania, życia, rozwoju itd.


Jak zrozumie to zadziała. Dlaczego szyszkownik i Kotliński chcą go w tej materii wyręczać?

Jajko

Cytuj:
Nie chodzi o uprzywilejowanie katolików ale organizacji zwanej Kościołem kat.Kościół tworzą właśnie katolicy.

Cytuj:
Ruch Palikota to partia polityczna, która nie zajmuje się działalnością gospodarczą, inwestycjami, handlem, obrotem nieruchomościami itd itp.


ROTFL!!!

Palikoty nieczego nie kupują, niczego (np znaczków partyjnych) nie sprzedaja, niczego nie wynajmują... :biggrin:

W ogóle żyją powietrzem, bo nawet za wodę trzeba płacić :D

To, że ruch palikota jest finansowany z budżetu państwa jakoś Jajku ni przeszkadza :(

Cytuj:
Cytuj:
A jakież to nadzwyczajne ulgi, zwolnienia i przywileje posiada Kościół?


Fundusz Kościelny, religia w szkołach, która (PRZYPOMNĘ) miała być finansowana przez Kościół, dotacje budżetowe (ostatnio nieco bardziej powściągliwie dawane),


Religia w szkołach jest ulgą, zwolnieniem, czy przywilejem? :brawo:

A dotacje, jezeli są, to są zawsze celowe, (np na remont zabytku) i przyznawane na zasadach ogólnych. Może je otrzymać dowolny podmiot (także osoba prywatna) i Kościół nie jest w żaden sposób tutaj uprzywilejowany

Cytuj:
Cytuj:
A ile rocznie da zakończenie finansowania z budzetu państwa polonistów, czy nauczycieli WOS?


Nie wiem, ale j. polski i wos to są przedmioty obowiązkowe,


Czyli wystarczy uczynić religię obowiązkową i Jajko nie będzie miał już żadnych pretensji?

Cytuj:
- Dość obłudzie politycznych transferów i żerowania partii na pieniądzach podatników – napisał Janusz Palikot na swoim blogu. Nowo wybrany przewodniczący Ruchu Palikota zapowiedział, że po wygranych wyborach będzie chciał wstrzymać finansowanie partii politycznych z budżetu państwa.


No i co, wstrzymał? Albo przynajmniej sam nie wziął dotacji? :mrgreen:

Przypuszczam, że watpię

Cytuj:
Cytuj:
Taką decyzję mogą podjąć samorządy wobec dowolnego nabywcy. Nie jest to żaden "przywilej Krk"


Prawnie przywilej to żaden nie jest, faktycznie samorząd może zastosowac taką bonifikatę dla każdego, ale życie pokazuje, że głównym beneficjentem jest właśnie Kościół kat. Czas z tym skonczyć.


Ustanowić prawo, że bonifikatę moga dostać wyłacznie członkowie ruchu Palikota :biggrin:

Cytuj:
Cytuj:
Dlaczego nie umieszczono tych pogorzelców w redakcji "Faktów i Mitów"?

Bo redakcja to nie lokal mieszkalny, nie nadaje się do zamieszkiwania na stałe.


Lepsze to, niz nic. A i sam Kotliński tez pewnie gdzieś mieszka i tam może sobie kwaterowac pogorzelców :)

Generalnie jest to typowa socjalistyczna dobroczynnośc na cudzy koszt :( Jak tak się troskacie losem "bezdomnych" meneli, kwaterujcie ich u siebie w domach, a nie żądajcie, żeby kwaterował ich kto inny.

Cytuj:
Cytuj:
A co do kleru, to i tak postulują wyłacznie oskubanie kleru katolickiego.
Kler innych wyznań ma według Palikotów zachować swoje przywileje i nadzwyczajne ulgi...Możesz przytoczyć jakiś cytat na ten temat?


Przecież sam Jajko napisał:

Cytuj:
zrównania praw Kościoła rzymskokatolickiego z prawami innych podmiotów


Cytuj:
to zaledwie ułamek tego, co kler rzymskokatolicki konsumuje w tym kraju


Cytuj:
na przekazywaniu wielu hektarów ziemi pod cmentarze parafiom rzymskokatolickim


Cytuj:
Chcemy zatem zrównania urzędników watykańskich w prawach


Wystarczy, aby stwierdzić, ze nie chodzi o kościoły, kler, duchownych, ogolnie, ale o konkretny kler, duchownych, jednego konkretnego Kościoła

Cytuj:
Koszty powinni ponieść ci, którzy w nielegalny sposób sie wzbogacili.


Nie jest to możliwe, jezeli działali w dobrej wierze. Procesy będą się ciągnąć latami, a Strasburg i tak przyzna w końcu rację nabywcom, bo nikt im nie udowodni że działali w złej wierze.

Cytuj:
Przynajmniej jeden jest/był w pierwszej setce. To 1%, a kler stanowi 0,1% społeczeństwa.


Jeden to za mała próbka, aby wyciagać jakiekolwiek wnioski. A jeżeli nawet, to by znaczyło, że wśród księży odsetek ludzi zdolnych pracowitych i oszczędnych, jest po prostu większy niż średnia.

Cytuj:
Firma Sedlak & Sedlak oszacowała średnie, miesięczne dochody przeciętnego księdza na 5564 zł.


No faktycznie, straszne bogactwo :)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz lis 24, 2011 14:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL