Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 21:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 138, 139, 140, 141, 142
 Smoleńsk 10.04.2010 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Teresse napisał(a):
No trochę patrzę niestety...bo zdarzało mi się tez kupować leki za ponad 100 jako studentce...za rządów nie-Pis...nie pamiętam nawet kto wtedy był... i ciekawe, kto wtedy patrzył na mój punkt widzenia...Proponują mi też lek za 600, na miesiąc, ale odmawiam, bo mnie nie stać...

Czyli egoizm... . Chociaż mnie stać wydać te 200 zł miesięcznie, a za rządów nie_ PiS nie było mnie stać, bo miałam jeszcze na utrzymaniu dwoje dzieci, chociaż mniej płaciłam za leki, to zawsze patrzę przez pryzmat najbiedniejszych. Nie byłam za rządem PO i nie jestem za PiS. Dałam im kredyt zaufania, którego nie spłacili i już więcej nie dostaną. Nie, nie głosowałam na nich, ale po wygranej patrzyłam mocno na ręce (tak jak i poprzednikom).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 14, 2019 15:56
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Małgosiaa napisał(a):
Czyli egoizm... . Chociaż mnie stać wydać te 200 zł miesięcznie, a za rządów nie_ PiS nie było mnie stać, bo miałam jeszcze na utrzymaniu dwoje dzieci, chociaż mniej płaciłam za leki, to zawsze patrzę przez pryzmat najbiedniejszych.


No to nie możesz nie zauważyć 500+ ...samotni emeryci, o których piszesz dostaną "13"...Mnie też nie stać na to co proponuje lekarz jak napisałam... :cry:

Alus napisał(a):
80% leków w ciągu ostatnich 2 lat poszło w górę


Tylko pytanie czy za rządów innych partii byłoby inaczej? Z tego co pamiętam, drożyzna zaczęła szaleć już wcześniej...


N kwi 14, 2019 16:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Teresse napisał(a):
No to nie możesz nie zauważyć 500+ ...samotni emeryci, o których piszesz dostaną "13"...Mnie też nie stać na to co proponuje lekarz jak napisałam...

O czym Ty mówisz? Jakie 500+? Moje dzieci już były dorosłe kiedy nastało to rozdawnictwo. Nigdy nawet nie miałam dodatku rodzinnego, bo zawsze przekraczałam dochód na jedną osobę o 1 zł więcej niż można było przekroczyć.
Zapraszam tu: viewtopic.php?f=37&t=41359&p=1031079#p1031079
I tam odpowiedz, jesli uważasz, że moja emerytura zapewni mi spokojną starość.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 14, 2019 16:15
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Alus napisał(a):
80% leków w ciągu ostatnich 2 lat poszło w górę


Tylko pytanie czy za rządów innych partii byłoby inaczej? Z tego co pamiętam, drożyzna zaczęła szaleć już wcześniej...[/quote]
Rząd PO+PSL wynegocjował z koncernami farmaceutycznymi takie ceny, że Niemcy i z innych krajów Zach. Europy przyjeżdżali odbiorcy do polskich hurtowni po leki, znacznie tańsze niż u nich. I zaczęły się afery masowej wyprzedaży leków, skutkujące brakami leków w aptekach, a całym biznesem zajmowała sie mafia.
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzen ... lekow.html


N kwi 14, 2019 16:24
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Alus napisał(a):
Teresse napisał(a):
Alus napisał(a):
80% leków w ciągu ostatnich 2 lat poszło w górę


Tylko pytanie czy za rządów innych partii byłoby inaczej? Z tego co pamiętam, drożyzna zaczęła szaleć już wcześniej...

Rząd PO+PSL wynegocjował z koncernami farmaceutycznymi takie ceny, że Niemcy i z innych krajów Zach. Europy przyjeżdżali odbiorcy do polskich hurtowni po leki, znacznie tańsze niż u nich. I zaczęły się afery masowej wyprzedaży leków, skutkujące brakami leków w aptekach, a całym biznesem zajmowała sie mafia.
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzen ... lekow.html


Tylko w podanym artykule pisze, że problem jest od lat "Według farmaceutów ten problem istnieje od wielu lat."...pytanie więc czy to faktycznie kwestia działań tego konkretnego rządu Po+PSL...

@Małgosiuu przykro mi, ja mam jeszcze mniej i nic takiego nie zrobiłam, tylko zachorowałam... :-(

Mnie też wkurza obecny rząd tym, że nie znieśli podatku Belki... :mad:


N kwi 14, 2019 16:37
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Teresse napisał(a):
Tylko w podanym artykule pisze, że problem jest od lat "Według farmaceutów ten problem istnieje od wielu lat."...pytanie więc czy to faktycznie kwestia działań tego konkretnego rządu Po+PSL...

Typowa obrona farmaceutów, konkretnie właścicieli hurtowni - wszyscy kombinowali. wszyscy kradli - a prawda jest taka, że mafie farmaceutyczne powstały w okresie obniżonych cen leków.


Cytuj:
Mnie też wkurza obecny rząd tym, że nie znieśli podatku Belki... :mad:

Podatku Belki nie znieśli, a wręcz odwrotnie podatki będą rosły, bo muszą sie znaleźć pieniądze na "piątkę+" Kaczyńskiego....bo z pustego w próżne nawet Salomon nie naleje, a w świecie kryzys finansowy już nie na horyzoncie, ale namacalny :(


N kwi 14, 2019 18:47
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Teresse napisał(a):
Proponują mi też lek za 600, na miesiąc, ale odmawiam, bo mnie nie stać...


Przecież leki które dostaje się w schizofrenii są refundowane, moje leki też kosztują ponad 600pln ale z tytułu refundacji płaci się tylko ułamek. Chyba że piszesz o leku na inne choroby.


Pn kwi 15, 2019 7:18

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
No cóż popieram...
strajk nauczycieli, myśląc też o innych zawodach (chociażby o lekarzach rezydentach, którym obiecano i...).
Jest mi bliski los emerytów i rencistów i...

Wracając jednak do tematu wątku.
Otóż to nie jest tak, że podkomisja nic nie robi, ale to wszystko nie jawne i..., szkoda słów.
Pan poseł Macierewicz opowiada o trotylu i nowych badaniach w Brytyjskich laboratoriach... .
Cóż opowiada, choć był jednym z pierwszych, który dał drapaka z Katynia, nie zaglądając do Smoleńska nawet na minutę, to jest tchórzostwo i nic więcej, potem lżył wszystkie instytucje państwa polskiego, przyczynił się do pojęcie „pijany generał w kokpicie”, a potem stworzył dojną krowę (jak to pasuje do dnia dzisiejszego) czyli podkomisję bez jednego fachowca od badania katastrof lotniczych, ech... .
Wiem dużo niedopowiedzeń - ale wolę się nie nakręcać.
Odnośnie trotylu w ppm i jak tam jeszcze inaczej nie przeliczać. Wykrycie takiej substancji w śladowych i nie śladowych ilościach, mówi tylko tyle, że ta substancja jest obecna na szczątkach tego co pozostało z Tu-154M i nic, kompletnie nic więcej. Należy zbadać oczywiście skąd, jaka jest przyczyna obecności - choć jak mniemam może być tych przyczyn wiele, choćby fakt, że samolot lądował na wojskowym lotnisku (co prawda „nieczynnym” - to akurat ci co się interesują wiedzą dlaczego jest „”).
Żeby mówić o wybuchach trzeba mieć dowód ich zaistnienia - czego nie potwierdza nic, kompletnie nic, co do tej pory zostało ustalone i przez PKBWL i podkomisję bez fachowców. Niestety nie pomogły ekshumacje, które były przeprowadzane wbrew woli części rodzin.
To był CFIT.
Prof Dalkowski - no cóż ja już dawno nie zajmuję się Science fiction, więc się nie wypowiadam o tych „rewolucjach”

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


Pn kwi 15, 2019 7:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Myślę, że dość offtopu w tym temacie. Przeniosę/utworzę wątek z tych postów. Proszę o propozycję tematu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 15, 2019 7:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 138, 139, 140, 141, 142

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL