Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Hit tego dnia 
Autor Wiadomość
Post Hit tego dnia
"Zespół Macieja Laska oskarżył parlamentarny zespół smoleński PiS o fałszowanie zdjęć, które miały udowodnić, że na pokładzie TU-154 lecącego do Smoleńska doszło do dwóch wybuchów. Członek zespołu Laska, Edward Łojek, mówił na konferencji, że przerobione zdjęcia można pokazywać "na spotkaniach z kołami gospodyń wiejskich."
Ta wypowiedź wzburzyła przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich i zrzeszających je Kółek Rolniczych. We wspólnym piśmie kierowanym do premiera oczekują od premiera wyciągnięcie konsekwencji w tej sprawie i przeprosiny wobec "prawie milionowej grupy" należącej do ponad 25 tysięcy Kółek Gospodyń Wiejskich."

http://fakty.interia.pl/raport-lech-kac ... ampaign=wd


Właściwie to aż boję się jakoś to skomentować :x Będzie się tłumaczył pan Łojek.


Pt paź 11, 2013 18:47

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Hit tego dnia
Czego się spodziewać ; gospodyni wiejska dla tego Pana i jemu podobnych znaczy dokładnie tyle co nic.


Pt paź 11, 2013 19:12
Zobacz profil
Post Re: Hit tego dnia
No cóż 70% wyborców PiS stanowi społeczność wiejska i teoria zamachu dominuje pośród wiejskich środowisk. Więc prezentacje Macierewicza akurat największy posłuch mają na wsiach i małych miasteczkach.
Stąd zapewne słowa Laska.


So paź 12, 2013 8:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hit tego dnia
Oczywiście, nie ma w nich nic z pogardy, prawda, Alus? Przecież to PiS gardzi.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So paź 12, 2013 10:28
Zobacz profil
Post Re: Hit tego dnia
Johnny99 napisał(a):
Oczywiście, nie ma w nich nic z pogardy, prawda, Alus? Przecież to PiS gardzi.

Pod warunkiem, że stwierdzenie faktu nazwiemy pogardą.


So paź 12, 2013 11:35
Post Re: Hit tego dnia
Reakcja przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich jest w pełni zrozumiała. Sugerowanie nawet pośrednie możliwości przynależenia do sekty smoleńskiej Antoniego Macierewicza jest mocno obraźliwe.


So paź 12, 2013 16:42
Post Re: Hit tego dnia
mauger napisał(a):
Reakcja przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich jest w pełni zrozumiała. Sugerowanie nawet pośrednie możliwości przynależenia do sekty smoleńskiej Antoniego Macierewicza jest mocno obraźliwe.

A co jest obraźliwego w tym, że ktoś wierzy w zamach?


N paź 13, 2013 9:52
Post Re: Hit tego dnia
W wierze w zamach nie ma nic obraźliwego. Obraźliwe jest pomawianie kogoś o taką wiarę. Przynajmniej ja bym się obraził na takie sugestie :-D .


N paź 13, 2013 10:41
Post Re: Hit tego dnia
mauger napisał(a):
W wierze w zamach nie ma nic obraźliwego. Obraźliwe jest pomawianie kogoś o taką wiarę. Przynajmniej ja bym się obraził na takie sugestie :-D .

Przy rozpętanej histerii o niekwestionowanym fakcie zamachu, trudno domniemywać, że wyborcy/zwolennicy PiS nie podzielają tego przekonania.


N paź 13, 2013 11:11
Post Re: Hit tego dnia
Widocznie niewielu ich jest wśród przedstawicieli Kółek Gospodyń Wiejskich inaczej sugestie o tym, że Antoni Macierewicz może prezentować swoje niepodważalne „dowody” na zebraniach ich kółek uznaliby za zaszczyt, a nie powód do żądania przeprosin :-D .


N paź 13, 2013 12:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hit tego dnia
A dlaczego obraźliwe jest pomawianie kogoś o wiarę w zamach?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N paź 13, 2013 13:01
Zobacz profil
Post Re: Hit tego dnia
Oczywiście kwestia obrazy to sprawa indywidualnej wrażliwości. Dla wielu osób wiara w zamach smoleński wynika z niewiedzy, naiwności, głupoty, zaślepienia lub skrajnego cynizmu. W związku z tym mogą czuć się urażeni takim pomówieniem.


N paź 13, 2013 13:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hit tego dnia
Raczej chodziło o to, że tylko Koła Gospodyń Wiejskich są na tyle głupie, by można im było prezentować sfałszowane zdjęcia jako dowody. To nie jest obraźliwe stwierdzenie, Alus?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N paź 13, 2013 14:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 01, 2010 8:31
Posty: 111
Post Re: Hit tego dnia
Szkoda tylko, że szanowne Gospodynie Wiejskie "nie dosłyszały/nie doczytały" zdania, które padło tuż po przytoczonym przez MARIEL: "Z całym szacunkiem dla gospodyń". Wypowiedź niefortunna, Łojek przeprosił, ciekawe jednak czemu Gospodynie tegoż zdania nie dostrzegły...


N paź 13, 2013 16:15
Zobacz profil
Post Re: Hit tego dnia
Może dlatego, że w gruncie rzeczy to "z całym szacunkiem" niewiele tu zmienia? Ton pierwszego zdania był lekceważący i dodanie "z całym szacunkiem" zakrawa na jeszcze większą kpinę.
Dla mnie cała sytuacja miała wydźwięk humorystyczny z tego względu, że uderzając w wiejskie gospodynie pan Łojek najwyraźniej nie spodziewał z tej strony żadnych protestów, posłużył się krzywdzącym stereotypem a tu nagle trach, niespodzianka - panie, które w obiegowej opinii powinny interesować się wyłącznie przepisami na baby piaskowe i ludowymi przyśpiewkami "dały głos" ;)
Doceniam jednak, że stanął na wysokości zadania i wystosował przeprosiny.


N paź 13, 2013 16:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL