Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 12:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Prawa człowieka dla szympansów? 
Autor Wiadomość
Post Re: Prawa człowieka dla szympansów?
Val napisał(a):
Kael napisał(a):
Czy uwazasz, ze zwierze to rzecz i zadne "prawa" mu nie przysluguja. a tym bardziej te, ktore juz maja przydomek "prawa czlowieka"?

A Kael uważa, że zwierzęciu przysługują wszystkie te prawa człowieka, które posiada człowiek? Bo jak nie, to dyskryminacja i traktowanie zwierzęcia jak rzecz?


Moze odpowiedz najpierw na moje pytanie? Uprzejmosc tego wymaga.


So gru 07, 2013 13:19
Post Re: Prawa człowieka dla szympansów?
Kael napisał(a):
Moze odpowiedz najpierw na moje pytanie? Uprzejmosc tego wymaga.


W takim razie przypominam, że sam zainteresowany nie raczył odpowiedzieć na moje pytania na stronie drugiej niniejszego wątku, więc gwoli ścisłości warto samemu być uprzejmym, zanim zacznie się wymagać tego samego od innych:
Linkuję posta, gdzie znajdziesz dwa pytania skierowane do Ciebie oznaczone stosownym znakiem: "?": viewtopic.php?p=780168#p780168


So gru 07, 2013 13:56
Post Re: Prawa człowieka dla szympansów?
Jestem kobieta. Zadowolona?
To jak z moim pytaniem?
Uwazasz, ze zwierzeta powinny byc traktowane inaczej, niz my to dzis robimy?
Czy uwazasz, ze zwierze to rzecz i zadne "prawa" mu nie przysluguja. a tym bardziej te, ktore juz maja przydomek "prawa czlowieka"?


So gru 07, 2013 14:15
Post Re: Prawa człowieka dla szympansów?
Pozostało drugie:
Skoro człowiek jest bardziej egoistyczny, bo w tym zakresie 200-300 lat stworzył rozliczne programy ochrony natury, to co takiego robił w celu ochrony przyrody człowiek przed wyznaczonym okresem, że go tak chwalisz za brak egoizmu i zapatrzenia we własne korzyści?


So gru 07, 2013 14:16
Post Re: Prawa człowieka dla szympansów?
Widze Val, ze lubisz dopisywac ludziom to, czego nie powiedzieli.
Ja nie pisze o tym co bylo przedtem, ale co bylo potem.

Przedtem czlowiek nie mial takich mozliwosci technicznych, jak ma teraz i chcac nie chcac zyl w symbiozie z natura. Mowiac inaczej: zabijal tyle, ile mogl zjesc. A egoista to byl zawsze.

Od kiedy zaczal wykorzystywac inne poza ogniem zrodla energii i zobaczyl, ze moze wyprodukowac wiecej, niz sam zuzyje i to masowo, to, nie patrzac na skutki, zaczal eksploatowac zasoby na ziemi w takiej skali, ze np zuzyl juz prawie cale zasoby nafty. A skutki? Zatrucie srodowiska, pustynnienie, masowa produkcja zwierzat (bo przeciez nie hodowla), genetycznie zmienione rosliny, ktore byc moze kiedys i nas wytruja, wyginiecie pszczol, wyrab lasow tropikalnych no i zmiany klimatu, w ktore wielu nie wierzy. Choc widzi.

Kiedy zaczal sie dusic, to zaczal tworzyc rozliczne programy ochrony natury, jak to ladnie nazywasz. Oczywiscie ochrony natury PRZED soba samym. Programy, ktore bez czlowieka i jego techniki i zapatrzenia w postep bez liczenia sie z granicami, nie bylyby potrzebne.
No ale czlowiek to taka istota, ktore najpierw musi napsuc, zeby potem miec co naprawiac. O skutkach "odkryc" malo kto mysli. Wczesniej niz 200-300 lat temu po prostu nie byl w stanie tyle napsuc. Wojny i epidemie trzymaly populacje w ryzach i trzeba bylo walczyc o przezycie a nie niszczyc dla zabawy (czyli dla osobistego zysku) podstawe swojej egzystencji.

To jak z moim pytaniem?


So gru 07, 2013 14:35
Post Re: Prawa człowieka dla szympansów?
Kael napisał(a):
Uwazasz, ze zwierzeta powinny byc traktowane inaczej, niz my to dzis robimy?

Nie widzę powodu do zmian. Zresztą nieco manipulujesz, bo Cię interesują prawa dla szympansów, a w niedalekiej przyszłość tylko dla kilku innych zwierząt, nie dla wszystkich, bo pozostałe uważasz, że warto nadal dyskryminować i traktować gorzej niższympansy. Ot takie specyficzne pojęcie moralności dotyczącej zwierząt.

Kael napisał(a):
Czy uwazasz, ze zwierze to rzecz i zadne "prawa" mu nie przysluguja.

Nigdzie nie stwierdziłam, że zwierzę to rzecz, gdybym tak uważała, to bym to zaznaczyła.

A prawa już mają i jestem z nich zadowolona. Nie zgadzam się na porównywanie poziomu rozwoju szympansa i murzyna, co Ty zrobiłaś.

Kael napisał(a):
a tym bardziej te, ktore juz maja przydomek "prawa czlowieka"?

Już pisałam. Prawa człowieka jak sama nazwa wskazuje są dla ludzi. Dla zwierząt mamy osobną kategorię. Ponieważ chcesz dyskryminować większość zwierząt na rzecz szympansów, którym chcesz nadać prawa ludzkie, protestuję, bo jest to jawna dyskryminacja pozostałych zwierząt.

Rozumiem, że teraz Ty odpowiesz na pytanie, które czekało, aż wypełnię warunek uprzejmości.


So gru 07, 2013 14:49

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prawa człowieka dla szympansów?
Val napisał(a):

A prawa już mają i jestem z nich zadowolona. Nie zgadzam się na porównywanie poziomu rozwoju szympansa i murzyna, co Ty zrobiłaś.



Nie masz wrażenia, że Twoje manipulacje robią się już tragikomiczne? Przecież każdy może wrócić stronę wcześniej i zobaczyć, co naprawdę Kael w tym temacie napisała...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So gru 07, 2013 16:31
Zobacz profil
Post Re: Prawa człowieka dla szympansów?
Val napisał(a):
Kael napisał(a):
Uwazasz, ze zwierzeta powinny byc traktowane inaczej, niz my to dzis robimy?

Nie widzę powodu do zmian. Zresztą nieco manipulujesz, bo Cię interesują prawa dla szympansów, a w niedalekiej przyszłość tylko dla kilku innych zwierząt, nie dla wszystkich, bo pozostałe uważasz, że warto nadal dyskryminować i traktować gorzej niższympansy. Ot takie specyficzne pojęcie moralności dotyczącej zwierząt.


Aha. Ty nie widzisz. Gdyby ludzie zawsze uwazali, ze tak jak jest jest dobrze, to bysmy dalej mieli prawnie usankcjonowane niewolnictwo.

Val napisał(a):
Kael napisał(a):
Czy uwazasz, ze zwierze to rzecz i zadne "prawa" mu nie przysluguja.

Nigdzie nie stwierdziłam, że zwierzę to rzecz, gdybym tak uważała, to bym to zaznaczyła.

A prawa już mają i jestem z nich zadowolona. Nie zgadzam się na porównywanie poziomu rozwoju szympansa i murzyna, co Ty zrobiłaś.

Droga @Val: to byl przyklad na to, jak zmienialy sie prawa, stanowione przez ludzi. I postrzeganie tych, ktorzy o prawach decydowali, komu sie jakie prawa naleza.
To, ze tobie podoba sie zakres praw dla zwierzat teraz, nie oznacza, ze musi sie on wszystkim podobac. No i przyznajesz, ze to dobrze, ze zwierzeta jakiekolwiek prawa maja. To dlaczego nie mialby miec ich wiecej?

No, ale jezeli ktos chce po prostu komus dolozyc, to bedzie takie bzdury o zrownaniu Murzynow z szympansami wypisywal. Dlatego staram sie unikac dyskusji z toba. Tym razem mi sie nie udalo, ale na przyszlosc sie bardziej postaram.
Val napisał(a):
Kael napisał(a):
a tym bardziej te, ktore juz maja przydomek "prawa czlowieka"?

Już pisałam. Prawa człowieka jak sama nazwa wskazuje są dla ludzi. Dla zwierząt mamy osobną kategorię. Ponieważ chcesz dyskryminować większość zwierząt na rzecz szympansów, którym chcesz nadać prawa ludzkie, protestuję, bo jest to jawna dyskryminacja pozostałych zwierząt.

To jest wlasnie piekny przyklad na manipulacje przez ludzi, ktorzy nie chca zmian, bo im sie przydomek nie podoba.
Jezeli pewne prawo dotyczy ludzi, to juz nie mozna tego prawa na inne stworzenia rozszerzyc? Bo co sie stanie? Zmien sobie nazwe na "prawa dla stworzen obdarzonych inteligencja". Zadowolona?

Na to pytanie ci odpowiem
Val napisał(a):
Kael napisał(a):
Czy uwazasz, ze zwierze to rzecz i zadne "prawa" mu nie przysluguja. a tym bardziej te, ktore juz maja przydomek "prawa czlowieka"?

A Kael uważa, że zwierzęciu przysługują wszystkie te prawa człowieka, które posiada człowiek? Bo jak nie, to dyskryminacja i traktowanie zwierzęcia jak rzecz?

Nie, Kael nie uwaza, ze zwierzęciu przysługują wszystkie te prawa człowieka, które posiada człowiek Z wielu najprawdopodobniej i tak nie mogloby skorzystac.

Na reszte nie odpowiem, bo to ataki personalne. Nie mam zamiaru wyjasniac @Val, ze nie napisalam tego, co @Val sobie wyczytala.


So gru 07, 2013 16:51
Post Re: Prawa człowieka dla szympansów?
Kael napisał(a):
No, ale jezeli ktos chce po prostu komus dolozyc, to bedzie takie bzdury o zrownaniu Murzynow z szympansami wypisywal. Dlatego staram sie unikac dyskusji z toba. Tym razem mi sie nie udalo, ale na przyszlosc sie bardziej postaram.

Interesujące. Jak Kael chce dowalić, to dobrze, jak Kaelowi dowalać, źle. Przykład? Poniżej:
Kael napisał(a):
Gdyby ludzie zawsze uwazali, ze tak jak jest jest dobrze, to bysmy dalej mieli prawnie usankcjonowane niewolnictwo.

Nieraz Ci pisałam, że abym zmieniła zdanie odnośnie praw zwierząt, konieczne jest wskazanie mi, że szympansy mają więcej wspólnego z ludźmi niż z innymi zwierzętami. Acha, nie rozmawiamy o ogólnym aspekcie zadowolenia ze status qou, ale o konkretach.

Gdy widzę, że rozmówca stosuje różne triki erystyczne, nie widzę powodu, aby nie reagować. Nie rozumiem tylko, dlaczego Kael reaguje alergicznie, gdy ktoś odpowiada jej tym samym.

Kael napisał(a):
No i przyznajesz, ze to dobrze, ze zwierzeta jakiekolwiek prawa maja. To dlaczego nie mialby miec ich wiecej?

przecież wciąż Ci o tym piszę, a Ty ustawicznie to ignorujesz: dlaczego nie przyznać wszystkim zwierzętom "praw osobowych", tylko szympansom i w niedalekiej przyszłości kilku innym? Odpowiesz wreszcie?

Cytuj:
To jest wlasnie piekny przyklad na manipulacje przez ludzi, ktorzy nie chca zmian, bo im sie przydomek nie podoba.

Ależ nie chodzi o przydomek. Prawa człowieka regulują prawa między ludźmi. Skoro chcesz uprzywilejować kilka gatunków zwierząt, a te prawa mają być szczególne, to proszę bardzo. Nie rozumiem jednak, dlaczego nie dać tych praw wszystkim gatunkom.

Cytuj:
Nie, Kael nie uwaza, ze zwierzęciu przysługują wszystkie te prawa człowieka, które posiada człowiek.

A dlaczego nie miałyby przysługiwać?


So gru 07, 2013 17:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL