Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 22:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Co możecie zrobić dla ojczyzny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 09, 2014 14:01
Posty: 3
Post Co możecie zrobić dla ojczyzny
Drodzy Rodacy,

Jest źle, a może być i jeszcze gorzej. Stoimy na skraju międzynarodowego konfliktu, a Ojczyzna znajdzie się w jego centrum. Na przestrzeni dziejów nasz kraj odgrywał ważna rolę międzynarodową. Nasi przodkowie walczyli i ginęli za wolność nasza i waszą. Oni nie zawahali się oddać życia za nasz kraj. Albowiem dzielnie bronili naszych domów, rodzin, pół, łąk, lasów i gniazd bocianich przed inwazją wrogich sił.

Ja jestem prawdziwym patriotą. Pytanie tylko, czy wy nimi jesteście, bo nazywać się patriotą i być patriotą do dwie przeciwstawne rzeczy. Mało jest fałszywych i zakłamanych ludzi? Wzywam teraz wszystkich internetowych kozaków, aby szczerze odpowiedzieli sobie na pytanie: „Czy jestem patriotą?”

Jeśli Ojczyzna znajdzie się w opałach to co zrobicie? Będziecie stać i patrzeć, jak jest niszczona, czy aktywnie chwycicie za broń, by walczyć z siłami dokonującymi inwazji? Tak, tak. Truizmem byłoby stwierdzenie, że mamy zawodową armię, ale to akurat jest prawda. Jednak ta zawodowa armia może nie wystarczyć, aby odeprzeć atak wroga. Konieczne może zdać się wcielenie do wojska rezerwistów i wszystkich, którzy są fizycznie sprawni. Nasze siły zdają się być na razie wątłe w porównaniu z armią czerwoną, ale po zmobilizowaniu rezerwistów będziemy mogli walczyć z wrogiem jak równy z równym, tym bardziej, że nie wyśle wszystkich swoich sił na naszą Ojczyznę. W grę wchodzi walka z zaskoczenia. Nie mamy wyjścia. Może tez pojawić się opcja wysłania naszych wojsk w celu wspomożenia Ukrainy.

A wiecie, kto był celem armii czerwonej w Katyniu? Inteligencja. To ona może stać się głównym celem wroga. Mam na myśli prawników, lekarzy, duchownych, oficerów, czy nawet studentów. Oni mogą nawoływać do powstań przeciw ewentualnemu zaborcy. Poza tym studentom przydałaby się odrobina musztry wojskowej, bo dzisiejsi studenci łażą w rurkach, noszą te punkowe fryzury i zakładają sobie na szyję obrożę. Przydałaby się im lekcja prawdziwego życia, bo oni żyją tylko w wirtualnym świecie. Po wojnie wyszliby na ludzi, a część oddałaby życie za naszą ojczyznę. Z resztą jak inteligencja tego kraju ma ginąć, to niech przynajmniej zginie z bronią w ręku, a nie jak w Katyniu.

To też odpowiedzcie sobie na pytanie, co możecie zrobić dla ojczyzny.


N mar 09, 2014 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 18, 2007 23:41
Posty: 83
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Cytuj:
studentom przydałaby się odrobina musztry wojskowej

Cytuj:
Przydałaby się im lekcja prawdziwego życia

Rozumiem, że te teksty to wynik kompleksów, czyli że mówię z człowiekiem bez wykształcenia?

Cytuj:
W grę wchodzi walka z zaskoczenia. Nie mamy wyjścia.

Nie będzie żadnej wojny. To tak tytułem informacji. Niestety dla Ciebie świat się nie zmieni nagle do takiej postaci, że brak wykształcenia zrekompensujesz siłą fizyczną. Świat będzie nadal taki jaki jest obecnie. Czyli zamiast wojny, powinieneś zacząć się rozwijać. Ucz się i pracuj. Ojczyzna jest w potrzebie. Potrzebuje wykształconych obywateli. Nie stój i nie patrz tylko, nie myśl tylko o zasiłkach, czy kto ci coś da, ale sam staraj się coś sobą zaoferowąć. Wzywam cię tedy internetowy kozaku, abyś szczerze odpowiedział sobie na pytanie: "Czy jestem patriotą?" , czy więcej wkładasz do wspólnej kasy, czy raczej tylko bierzesz.

Ojczyzna jest zadłużona, jest w opałach, co zrobisz? Będziesz tylko stał i patrzył, czy aktywnie zaczniesz się rozwijać by zwiększyć Jej konkurencyjność? Tak, tak. Truizmem byłoby stwierdzenie, że mamy część wykształconych obywateli. Jednak ta wykształcona część może nie wystarczyć.

To też odpowiedz sobie na pytanie, co możesz zrobić dla Ojczyzny.


N mar 09, 2014 14:19
Zobacz profil
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Januszysko napisał(a):
Drodzy Rodacy,

Jest źle, a może być i jeszcze gorzej. Stoimy na skraju międzynarodowego konfliktu, a Ojczyzna znajdzie się w jego centrum.

Polska NIE jest centrum swiata. I nasze tragedie obchodza swiat tyle, ile tragedie swiata obchodza nas. Moze przyjrzyj sie tragediom innych krajow?
Januszysko napisał(a):
Na przestrzeni dziejów nasz kraj odgrywał ważna rolę międzynarodową. Nasi przodkowie walczyli i ginęli za wolność nasza i waszą. Oni nie zawahali się oddać życia za nasz kraj. Albowiem dzielnie bronili naszych domów, rodzin, pół, łąk, lasów i gniazd bocianich przed inwazją wrogich sił.

Moi tez. I?

Januszysko napisał(a):
Ja jestem prawdziwym patriotą. Pytanie tylko, czy wy nimi jesteście, bo nazywać się patriotą i być patriotą do dwie przeciwstawne rzeczy. Mało jest fałszywych i zakłamanych ludzi? Wzywam teraz wszystkich internetowych kozaków, aby szczerze odpowiedzieli sobie na pytanie: „Czy jestem patriotą?”


Zapraszam do podobnych dyskusji:
viewtopic.php?f=37&t=27612
viewtopic.php?f=46&t=16456
Moze nie jestes "prawdziwym" patriota? Kto to zdefiniowal?


Januszysko napisał(a):
A wiecie, kto był celem armii czerwonej w Katyniu? Inteligencja. To ona może stać się głównym celem wroga. Mam na myśli prawników, lekarzy, duchownych, oficerów, czy nawet studentów. Oni mogą nawoływać do powstań przeciw ewentualnemu zaborcy. Poza tym studentom przydałaby się odrobina musztry wojskowej, bo dzisiejsi studenci łażą w rurkach, noszą te punkowe fryzury i zakładają sobie na szyję obrożę. Przydałaby się im lekcja prawdziwego życia, bo oni żyją tylko w wirtualnym świecie. Po wojnie wyszliby na ludzi, a część oddałaby życie za naszą ojczyznę. Z resztą jak inteligencja tego kraju ma ginąć, to niech przynajmniej zginie z bronią w ręku, a nie jak w Katyniu.


Wiemy, wiemy....
To co? Studenci to wlasnie inteligencja i beda chodzi w mundurach, to co to zmieni na lepsze? Trudniej bedzie ich zabic, czy jak? Przeciez w Katyniu zabito inteligencje w mundurach?
A efekty wyniszczenia inteligencji w Polsce to my mamy do dzis... Wojna raczej nie pomogla.

Januszysko napisał(a):
To też odpowiedzcie sobie na pytanie, co możecie zrobić dla ojczyzny.

I to jest bardzo dobre pytanie.
A co ty robisz dla Ojczyzny?


N mar 09, 2014 14:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Z wielkim uznaniem dla Twojej postawy, ale Twoje słowa to też głównie zapał, o których pisałeś i nie wiadomo jak się on rozwinie. Nikt będąc szcserym nie odpowie Ci co zrobi napewno. Możemy składac deklaracje woli, ale wojna to nie to samo co siedzenie przed komputerem i to jest realne zagrożenie.

Za jaką broń chcesz chwytać? Myślisz że z chwilą wejścia wroga zapuka do Ciebie listnosz i dostarczy całe oporządzenie, z którego będziesz umiał skorzystać? Być może umiesz obsługiwać broń, rozkładasz ją i składasz w rekordowym czasie, strzelasz zawsze w środek, nerwy masz ze stali. Byc może Ty tak masz, ale wielu tak nie ma bo ani nie miało broni od dawna, albo nawet nigdy. Zawodowi żolnierze wracają z wojny okaleczeni nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, a co dopiero zwykły człowiek. Taki zapał jest dobry dla podniesienia morale, ale jest wysoce szkodliwy na realnej wojnie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N mar 09, 2014 17:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 18, 2007 23:41
Posty: 83
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
WIST napisał(a):
Taki zapał jest dobry dla podniesienia morale, ale jest wysoce szkodliwy na realnej wojnie.


wręcz przeciwnie


N mar 09, 2014 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Możesz rozwinąć swoją myśl?

_________________
Pozdrawiam
WIST


N mar 09, 2014 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 18, 2007 23:41
Posty: 83
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Wysokie morale jest niezbędne w realnej wojnie.


N mar 09, 2014 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Nie zrozumiałeś mojej myśli. Nie pisałem że morale jest zbędne, lecz że taka postawa słomianego zapału jest szkodliwa. Przeczytaj jeszcze raz uważnie zdanie jakie zacytowałeś.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N mar 09, 2014 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 18, 2007 23:41
Posty: 83
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
WIST napisał(a):
Nie zrozumiałeś mojej myśli. Nie pisałem że morale jest zbędne, lecz że taka postawa słomianego zapału jest szkodliwa. Przeczytaj jeszcze raz uważnie zdanie jakie zacytowałeś.


Z cytowanego zdania wynika, że taki zapał jest wysoce szkodliwy w realnej wojnie, choć w realnej wojnie morale jest b. istotne. WIST ktoś musi stanąć na pierwszej linii i na wejściu dostać kulę. Myślę, że różnica zdań wynika z tego, że autor wątku widzi się jako żołnierz w polu, a Ty chciałbyś być generałem. Wtedy zapał być może jest wysoce szkodliwy.


Pn mar 10, 2014 6:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Wojny w Iraku, Serbii czy Afganistanie doskonale pokazały, ile wart jest zapał i potrząsanie szabelką w zestawieniu z nowoczesną armią profesjonalistów, którzy wysokie morale czerpią z pewności swych umiejętności, sprzętu i organizacji. Minął czas, kiedy wojny wygrywały (i przegrywały) masy rezerwistów, którym pokazywano, którym końcem bagnetu się kole i rzucano przeciw takim samym frajerom z przeciwnej strony. Dziś po takich wojskach po prostu walec przejeżdża. Można powiedzieć, że obecnie odbywa się jak gdyby powrót do średniowiecza, kiedy wojnę zasadniczo uważano za sprawę zawodowych wojowników, amatorzy zaś stanowili jedynie służbę pomocniczą. Różnica jest taka, że dzisiaj wojownicy nie są jednocześnie władzą. I to jest raczej dobre. Dzisiaj silne państwo to przede wszystkim państwo BOGATE, które, w razie potrzeby, potrafi wystawić niekoniecznie liczną, ale zabójczo skuteczną siłę zbrojną wyposażoną w najnowocześniejsze środki. Albo KUPIĆ sobie poparcie silniejszego protektora, takiego jak USA, których interes jest najlepszą gwarancją tego, że będą bronić Tajwanu, Korei Południowej czy Szwecji, gdyby co. A Ukrainy, na przykład, raczej nie, chyba, że gębalnie.

A gadanie o wsadzaniu rozwydrzonych studentów-nierobów w kamasze jako żywo przypomina rok 1968, jeszcze tylko syjonistów brakuje, ale kto wie, może siedzą gdzieś w podtekście.


Pn mar 10, 2014 16:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
PR
Pojęcia zapał i morale nie oznaczają tego samego. Mniejsza jednak o to. Kto zrozumie mój przekaz ten będzie wiedział o co chodzi, a kto nie ten wiele nie straci. Co do reszty to nie wiem jak to się ma do mojej wypowiedzi, szczególnie to o byciu generałem.

Ogon masz pełną rację z trym że dziś siła militarna jest uzależniona od bogactwa kraju. Może istnieć kraj bogaty z małą armią, ale nie istnieje kraj biedny z armią nowoczesną i dostatecznie liczną aby bronić samodzielnie swojego terytorium i interesów. Rzecz jednak w tym że nie tylko liczba żołnierzy ma wpływ. Przez 6 lat społeczeństwo Wielkiej Brytanii (oczywiście ze wsparciem) musiało generalnie przestawić się na tory wojny, ale musieli tak samo pracować, żyć i wierzyć że wygrają. Historia wojen w krajach demokratycznych, czy takich gdzie znaczna część społeczeństwa miała głos, to historia zmagań z opinią i wolą owego ludu, mniejsza czy szlacheckiego czy całego narodu. Poza wojskiem są masy pracujące na to wojsko i wpływające na politykę. Jeśli społeczeństwo ma wysokie morale, to będzie chciało wspierać wojnę, będzie wierzyć w jej sens nawet mimo niepowodzeń. Ta rola jest bardzo ważna, choć inna niż bezpośrednie zmagania militarne. Afganistan to akurat świetny przykład kraju gdzie ciężko coś osiągnąć właśnie ze względu na postawę ludności miejscowej.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn mar 10, 2014 16:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
"Co możecie zrobić dla ojczyzny"
Schludnie wygladac?
"Albowiem dzielnie bronili naszych domów, rodzin, pół, łąk, lasów i gniazd bocianich przed inwazją wrogich sił.""
Cos ci sie pokickalo, gniazda bocianie i wierzby placzace winny byc na pierwszym miejscu, o blokowiska niech sie ciec martwi.
"A wiecie, kto był celem armii czerwonej w Katyniu? Inteligencja."
Czyli ani tobie, ani mnie nic nie grozi. Chcesz oddac zycie za prof.Pawlowicz, twoja sprawa. Ja nawet o.Rydzyka bronic nie bede, choc facet z dwutysiecznym narzutem inteligencji.
"Poza tym studentom przydałaby się odrobina musztry wojskowej, bo ...".
Stare poglady. Kazdy student powinien przesiedziec 10 lat w ciupie, student prawa - 25. Tam jest lepsza szkola posluchu.
"Z resztą jak inteligencja tego kraju ma ginąć, to niech przynajmniej zginie z bronią w ręku, a nie jak w Katyniu."
Pokrecilo cie? Skoro ma zginac, to jeszcze dzwigac karabin pieciokilowy? Bez sensu.


Cz mar 13, 2014 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Co możecie zrobić dla ojczyzny

np zmówic cały rórzaniec isc głosowac udzielac sie społecznie i podnosic swoja wiedze


Cz mar 13, 2014 22:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Można też np. kupić słownik ortograficzny ojczystej mowy.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt mar 14, 2014 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Wzajemne wyżynanie się Polaków/Ukraińców/Rosjan, to jest to wg mnie realizacja planów tych, którzy chcieliby osłabić nasz kraj. Mniejsza populacja - bo wyniszczona długotrwałą wojną - bardziej podatna na "wybawicieli" z zewnątrz.


Pt mar 14, 2014 13:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL