Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 8:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Co możecie zrobić dla ojczyzny 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Aaaa... . Pamietamy, pamietamy! Oslawione: "schowaj babci dowod" dalo owoce. :D


Cz maja 01, 2014 13:21
Zobacz profil
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
lokis napisał(a):
Aaaa... . Pamietamy, pamietamy! Oslawione: "schowaj babci dowod" dalo owoce. :D

Kiepską masz pamięć:"schowaj babci dowód" to anty-obywatelski slogan Platformy puszczony w roku 2007. Nikt mi dowodu nie schował, mam dobrze wychowane wnuki i oczywiście głosowałam na Prawo i Sprawiedliwość.
Pisząc o dylemacie głosować, czy nie w referendum dotyczyło roku 2004. Czy na prawdę masz tak krótką pamięć, czy jesteś za młody, aby cokolwiek pamiętać???
Dla dobra Ojczyzny radzę Ci więcej się uczyć i ćwiczyć swoją pamięć.


Cz maja 01, 2014 13:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Troche luzu by nie zaszkodzilo. Emotki tez czytac nalezy. :)
"Wiecej sie uczyc" moze byc zabojcze. Istnieje historyk, od potszewki znajacy Tahuantinsuyu XVI wieku. On przez nauke zwariowal. Stal sie samozwanczym ekspertem lotnictwa. Ekspertem, ktory swoje ekspertyzy opiera dokladnie na tych samych zasadach, co na znajomosci "bogatej" dokumentacji panstwa Inkow (o ktorej wszystko wie, bo bogata). :)


Cz maja 01, 2014 14:07
Zobacz profil
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
A dla Ojczyzny co możesz zrobić lokisie?


Cz maja 01, 2014 15:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Droga gito! Chyba czegos nie dostrzegasz. Czasy "ojczyzny" maja sie ku koncowi. Nastepuja czasy Star Treka gdzie cala kula ziemska bedzie nasza ojczyzna. Nic nie bede robil dla obumierajacej definicji narodu. :)
Zaglosuj na partie przyszlosci! Na... , no nie jestem agentem. Glosuj zgodnie z sumieniem i czasem w ktorym zyjemy. :D


Cz maja 01, 2014 15:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Być może tak będzie Lokisie i oby tak było że się zjednoczymy, a nie znów podzielimy. Ale nawet w tym Star Treku każda rasa jest dumna ze swojej kultury, a zarazem aby ją zachować, muszą współpracować. My już dziś dobrze wiemy że jedziemy na jednym wózku, a nie od dziś że jesteśmy od siebie uzależnieni, pomimo podziałów i konfliktów. Jakaś Ojczyzna będzie istnieć zawsze, tak jest i dziś kiedy nasze miasta i regiony to nasze najbliższe domy, tak będzie kiedyś gdy dana planeta będzie naszym domem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz maja 01, 2014 17:51
Zobacz profil
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
To co najlepszego możesz zrobić dla Polski to w wyborach do PE,samorządów oraz Sejmu RP zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość, a w wyborach na prezydenta zagłosować na kandydata tej partii.


Pn maja 05, 2014 9:11
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
gita napisał(a):
To co najlepszego możesz zrobić dla Polski to w wyborach do PE,samorządów oraz Sejmu RP zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość, a w wyborach na prezydenta zagłosować na kandydata tej partii.
Taa... Najważniejsze, żebyś zagłosował na PiS podczas wyborów, o reszcie nie ma co wspominać, do niczego innego nie jesteś potrzebny.


Pn maja 05, 2014 9:22
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
akruk napisał(a):
gita napisał(a):
To co najlepszego możesz zrobić dla Polski to w wyborach do PE,samorządów oraz Sejmu RP zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość, a w wyborach na prezydenta zagłosować na kandydata tej partii.
Taa... Najważniejsze, żebyś zagłosował na PiS podczas wyborów, o reszcie nie ma co wspominać, do niczego innego nie jesteś potrzebny.

Baaa...nawet może opluć unijną "szmatę", byle oddać głos na PiS.


Pn maja 05, 2014 9:48
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
akruk napisał(a):
gita napisał(a):
To co najlepszego możesz zrobić dla Polski to w wyborach do PE,samorządów oraz Sejmu RP zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość, a w wyborach na prezydenta zagłosować na kandydata tej partii.
Taa... Najważniejsze, żebyś zagłosował na PiS podczas wyborów, o reszcie nie ma co wspominać, do niczego innego nie jesteś potrzebny.

Tak sądzisz? Może masz rację. :-o


Pn maja 05, 2014 11:13

Dołączył(a): So kwi 19, 2014 16:45
Posty: 92
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Gita, przemawia przez Ciebie fanatyzm, mam wrażenie. Już nawet nie mówisz o konkretnych wartościach, które reprezentuje Pis, tylko Pis i Pis, bez zrozumienia co i dlaczego.
Jeśli chodzi o patriotyzm, działania na rzecz ojczyzny, to dla mnie przede wszystkim mają sens te, które skupiają się na dbaniu o rozwój społeczności lokalnej i pracy. Przy czym jestem świadoma, że człowiek jest częścią bardzo wielu wspólnot (rodzina, grupa przyjaciół, państwo, miasto, zakład pracy) i w różnych okolicznościach różne z nich mają dla nas znaczenie. Czasami "ojczyzna", "dom" może być dla nas miejscem odległym i kulturowo obcym od tego, gdzie się urodziliśmy.
Dzisiaj wiele osób wciąż bardzo fetyszyzuje pojęcia państwa i narodu w takim klasycznym, XIX wiecznym rozumieniu, co dla mnie jest trochę bez sensu, nie mówiąc już o o wszelkich nacjonalizmach. Państwo jest dla mnie jak mieszkanie, dba się o nie, czasem czuje sentyment, ale przede wszystkim ma służyć ludziom, a nie ludzie państwu.


Śr maja 07, 2014 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Przy czym państwo to pewna organizacja, a Ojczyzna to coś co dziedziczymy. Państwa może nie być, jak w czasie II wojny światowej, ale ludzie dalej żyli, mieszkali i sobie pomagali, oraz walczyli z wrogiem.Jedno i drugie się uzupełnia i jest potrzebne. Powiedziałbym nawet tak że o ile Ojczyzna to po prostu ten dom, to państwo jest pewnym zbiorem zasad i narzędzi, aby w tej Ojczyźnie był porządek. I taki porządek można osiągnąć zarówno odgórnymi ustaleniami, które będą przestrzegane, jak i zaangażowaniem każdego z nas w tą część w której mamy udział.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr maja 07, 2014 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 19, 2014 16:45
Posty: 92
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Tak, to jasne.
Chociaż dodam jeszcze, że czasami - jeśli to, co odziedziczymy, jest złe, działa na nas niekorzystnie, nie pozwala nam się rozwinąć lub wręcz w jakiś sposób nas krzywdzi, a nie możemy nic zrobić, by to zmienić, warto poszukać swojego miejsca gdzie indziej, tam stworzyć swój prawdziwy dom, gdzie będziemy czuć się dobrze.
Jeśli dziedzictwo przodków uważamy za wartościowe, głupotą jest je odrzucać. Ale też nie należy patrzeć bezkrytycznie, prezentować takiego ograniczonego podejścia - to jest moja ojczyzna i nic więcej nie chcę zobaczyć, poznać, zmienić bo to też bez sensu.


Śr maja 07, 2014 17:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
OK, natomiast nie wiem czy ma to zastosowanie w naszej dyskusji. Mówimy o Polsce jako Ojczyźnie i trudno tutaj znaleźć jakiś wrodzony negatyw. Prędzej w naszych ojcach czy ogólnie przodkach. Taki problem miały Niemcy bo nie brakowało tak byłych SS-manów itp i teraz jak dzieci mają oceniać swoich rodziców? My też mamy swoich antybohaterów, ale chyba nie w takiej skali.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr maja 07, 2014 18:08
Zobacz profil
Post Re: Co możecie zrobić dla ojczyzny
Dla Ojczyzny warto edukować się, również poprzez słuchanie mądrych ludzi:
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/po ... 7-05-2014/


Cz maja 08, 2014 8:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL