Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Propagowanie faszyzmu i komunizmu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Propagowanie faszyzmu i komunizmu
[wątek wydzielony - s33]
Soul33 napisał(a):
Myślę, że różnica jest zasadnicza. Propagowanie faszyzmu (skrajnego nacjonalizmu) jest uznawane za niebezpieczne. Natomiast propagowanie komunizmu nie jest uznawane za niebezpieczne, ponieważ nie widać żadnych skutków takiego propagowania.


A jakie skutki propagowania faszyzmu widać?

Cytuj:
Komunizm został u nas do szczętu skompromitowany i ośmieszony, często stając się wręcz symbolem absurdu. I na Zachodzie też nie jest postrzegany lepiej.


Oczywiście, że jest postrzegany lepiej.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 30, 2014 8:44
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Zgadzam się z brunero. Propagowanie komunizmu i komunistycznych pomysłów (np. blokady prywatyzacji lasów), albo obrażanie ludzi, którzy pokonali komunizm (jak ś. p. generał Jaruzelski) powinno być zakazane.


Pt maja 30, 2014 10:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
zefciu napisał(a):
Zgadzam się z brunero. Propagowanie komunizmu i komunistycznych pomysłów (np. blokady prywatyzacji lasów), albo obrażanie ludzi, którzy pokonali komunizm (jak ś. p. generał Jaruzelski) powinno być zakazane.

Aleś mnie ubawił :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Wiesz kto był prawdziwym pogromcą nazizmu? Hitler- bo popełnił samobójstwo, jego oddanie władzy było dużo doskonalsze od tego co zrobił Jaruzelski. Nie zgadzasz się z tym? Przecież to zgodne z prezentowana przez ciebie logiką. Dziecko wydoroślej najpierw, a potem dyskutuj z dorosłymi.

_________________
laudare benedicere praedicare


Pt maja 30, 2014 10:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Johnny99 napisał(a):
A jakie skutki propagowania faszyzmu widać?

Faszyzm, skrajny nacjonalizm, neo-faszyzm. Można zauważyć chociażby zamieszki, które rozniecają środowiska skrajnie nacjonalistyczne.

Johnny99 napisał(a):
Oczywiście, że jest postrzegany lepiej.

Racja. Chodziło mi o to, że komunizm na Zachodzie też jest postrzegany bardzo negatywnie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt maja 30, 2014 11:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Propagowanie faszyzmu i komunizmu
Zamieszki wywoływane przez bojówki skrajnej lewicy widać równie dobrze.

Nie, nie jest postrzegany, a już na pewno nie w takim stopniu, jak nazizm.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 30, 2014 11:32
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
brunero napisał(a):
Wiesz kto był prawdziwym pogromcą nazizmu? Hitler (...) Przecież to zgodne z prezentowana przez ciebie logiką.
Nie, nie jest.
Cytuj:
Dziecko wydoroślej najpierw, a potem dyskutuj z dorosłymi.
I to jest dopiero merytoryczny argument "na poziomie". Poza tym głupi jestem, kłamię i jedzie mi z mordy, tak?


Pt maja 30, 2014 11:37

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Propagowanie faszyzmu i komunizmu
Proponuję eksperyment.

Ponieważ Komunistyczna Partia Polski legalnie istnieje sobie w najlepsze, podobnie jak strony internetowe takie jak "Władza Rad 1917" albo "Kosomoł", trzeba by spróbować zrobić to samo od strony nazistowskiej. Zarejestrujmy "Polską Partię Nazistowską", której oficjalnym symbolem będzie swastyka, na pierwszej stronie programu będzie portret Hitlera, a w jego treści cytaty z "Mein Kampf".

Gdyby ktoś się czepiał, że to nielegalne, będziemy się bronić tak samo jak to robią komuniści - Polska Partia Nazistowska nie odwołuje się do "totalitarnych metod i praktyk działania", a jedynie jej celem jest upowszechnianie w społeczeństwie zupełnie nieszkodliwej, pożytecznej i słusznej ideologii rasy panów.

Jak to przejdzie i ta partia będzie mogła legalnie istnieć, to uwierzę, że komunizm i nazizm są traktowane tak samo.


Pt maja 30, 2014 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Propagowanie faszyzmu i komunizmu
Nie trzeba aż takiego eksperymentu - jak wiadomo, na pochodach 1-majowych SLD często pojawiają się transparenty z sierpem i młotem, Leninem, Marksem itp. Zróbmy więc zwyczajny pochód, zabierając ze sobą transparenty ze swastykami, Hitlerem i Heideggerem (hehe). Jeżeli po 10 sekundach nie zgarnie nas Policja, to uwierzę, że komunizm i nazizm są traktowane tak samo.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 30, 2014 11:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Propagowanie faszyzmu i komunizmu
Johnny99 napisał(a):
Zamieszki wywoływane przez bojówki skrajnej lewicy widać równie dobrze.

Lewica to nie komunizm, tylko znacznie szersze pojęcie. Państwa uznawane za lewicowe/socjalistyczne na Zachodzie jednak wyraźnie różnią się od państw komunistycznych.

Johnny99 napisał(a):
Nie, nie jest postrzegany, a już na pewno nie w takim stopniu, jak nazizm.

Twierdzę, że komunizm jest postrzegany bardzo negatywnie (skompromitowany i ośmieszony) - ale nie w takim samym stopniu negatywnie jak nazizm. Na pewno nazizm jest postrzegany jako bardziej niebezpieczny.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt maja 30, 2014 12:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Propagowanie faszyzmu i komunizmu
Soul33 napisał(a):
Lewica to nie komunizm, tylko znacznie szersze pojęcie.


To samo można powiedzieć o nacjonalizmie i nazizmie. Nie każdy nacjonalizm jest nazizmem.

Johnny99 napisał(a):
Twierdzę, że komunizm jest postrzegany bardzo negatywnie (skompromitowany i ośmieszony) - ale nie w takim samym stopniu negatywnie jak nazizm. Na pewno nazizm jest postrzegany jako bardziej niebezpieczny.


Wątpię. Komunizm postrzega się raczej jako piękną utopię, która została spartolona przez Lenina i Stalina. Nazizm jest postrzegany jako zły od samego początku.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 30, 2014 12:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Propagowanie faszyzmu i komunizmu
Czy ktoś mógłby mnie oświecić?
Dlaczego faszyzm, a nie nazizm? Przecież faszyzm do nazizmu ma się tak jak sypanie piasku przez dzieci w piaskownicy, do strzelania w karabinu maszynowego do tłumu ludzi.
Dlaczego komunizm można tolerować? Jeśli mierzyć miarą unicestwionych istnień ludzkich przez nazizm i komuniz, to komunizm wielokrotnie przebija "osiągnięcia" nazizmu. Dziełę Stalina wielokrotnie przebijają Hitlera. A jeśli doliczyć Mao Tse Tunga? Bo Pol Pot to pryszcz. Całą Kambodża to "przerób" jednego łagru.
Jeszcze jedno. Teraz. Nazizm jest niemal powszechnie potępiany, gdyż jest przeszłością. Bez sensu jest porównywanie prawicowych awanturników z nazistami. A komunizm żyje. Skrajnym przypadkiem Korea Płn. A Chiny? Gospodarczo zapomnieli o komunie, ale politycznie trwają. A co czyni Putin? Co się dzieje z przeciwnikami politycznymi w tych krajach?
Dlaczego komunizm jest pozytywnie postrzegany? Bo płacą. Pożytecznym idiotom (jak nazwał ich Lenin). Internautom też płacą. Przynajmniej Putin. Polskim też.
Potępiam nazizm i komunizm. Boję się komunizmu. (Warto poczytać, czym różni się faszyzm od nazizmu.)


Pt maja 30, 2014 12:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Propagowanie faszyzmu i komunizmu
Johnny99 napisał(a):
Wątpię. Komunizm postrzega się raczej jako piękną utopię, która została spartolona przez Lenina i Stalina. Nazizm jest postrzegany jako zły od samego początku.


Sami komuniści nie moga się zdecydowac na jedną wersję wydarzeń czy to dobry ojczulek Stalin pozbył się złych bolszewików, którzy wypaczyli piękny komunizm, czy to Lenin i Trocki budowali piękny komunizm, który wypaczył zły Stalin.

A przynajmniej takie obserwacje można poczynić obserwując wypowiedzi i materiały neo-komunistów w intenrecie.

andej napisał(a):
Dlaczego komunizm można tolerować? Jeśli mierzyć miarą unicestwionych istnień ludzkich przez nazizm i komuniz, to komunizm wielokrotnie przebija "osiągnięcia" nazizmu.


Niestety komunistom znacznie łatwiej niż nazistom uchodzi płazem negowanie zbrodni i ilosci ofiar ich ideologii.


Pt maja 30, 2014 12:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Propagowanie faszyzmu i komunizmu
Witold napisał(a):
Sami komuniści nie moga się zdecydowac na jedną wersję wydarzeń czy to dobry ojczulek Stalin pozbył się złych bolszewików, którzy wypaczyli piękny komunizm, czy to Lenin i Trocki budowali piękny komunizm, który wypaczył zły Stalin.


Zwykle - upraszczając - wygląda to tak, że jakoby do istoty nazizmu należało zabijanie ludzi, gdy tymczasem do istoty komunizmu nie należało zabijanie ludzi, tylko tak wyszło, bo dany komunista akurat przypadkiem okazał się zbrodniarzem. Oczywiście, jest to nieprawda - komunizm tak samo zakładał (bądź nie zakładał - zależy, od której strony spojrzeć, jak interpretować itp.) zabijanie ludzi, jak nazizm.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 30, 2014 12:30
Zobacz profil
Post Re: Propagowanie faszyzmu i komunizmu
Johnny99 napisał(a):
Wątpię. Komunizm postrzega się raczej jako piękną utopię, która została spartolona przez Lenina i Stalina. Nazizm jest postrzegany jako zły od samego początku.

Za komunizmem stała wzniosła idea stworzenia sprawiedliwego ustroju dla wszystkich, który zlikwidowałby wyzysk człowieka przez człowieka. W nazizmie nie było nic wzniosłego. Głosił on brutalną dominację jednej rasy/narodu nad innymi. Stąd różnica w ideologicznej ocenie, która już nie występuje przy ocenianiu zbrodniczych praktyk stalinizmu i hitleryzmu. Łagodniejsze podejście do komunizmu na zachodzie Europy bierze się też z prostego faktu, że tamtejsze społeczeństwa nie zaznały na własnej skórze „dobrodziejstw” tego systemu, a pamiętają wkład ZSRR w pokonanie III Rzeszy.


So maja 31, 2014 19:18

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Propagowanie faszyzmu i komunizmu
mauger napisał(a):
W nazizmie nie było nic wzniosłego. Głosił on brutalną dominację jednej rasy/narodu nad innymi.


Wyeliminowanie brzydkich, wrednych, spiskujących i pasożytniczych Żydów, żerujących na społeczeństwie i wyzyskujących dobrych, sprawiedliwych i pięknych Aryjczyków, to przecież nader piękna i wzniosła idea. Hitler ją wypaczył, bo mógł przecież tylko rozbić żydowskie spiski i ograniczyć wszechwładzę żydostwa w społeczeństwie, nie musiał przecież zaraz ich mordować.

Każda idea jest wzniosła i słuszna, zdaniem jej zwolenników. Nazizmu można bronić tak samo, komunizm ma po prostu lepszą prasę i na jego "wzniosłość" ludzie się łatwiej nabierają.


So maja 31, 2014 19:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL