Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 2:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 368 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
 Młoda Polska 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Młoda Polska
a co ma wspolnego powyzsze z tematem czyli MLODA POLSKA ?


Pt gru 11, 2015 0:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Młoda Polska
Nie pierwszy raz zdarza się, że dyskusja odbiega od tematu.
Ale jeśli jest ciekawa?


Pt gru 11, 2015 0:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Młoda Polska
ErgoProxy napisał(a):
Tak z grubsza to idzie się przyzwyczaić, po prostu.



Przyzwyczajanie jako proces, zakłada pewną wtórność.

Czy oznacza to, że akceptacja końca jest postawą wtórną, a przed nią istniała jakaś inna bardziej pierwotna, sugerująca ciągłość?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt gru 11, 2015 10:09
Zobacz profil
Post Re: Młoda Polska
Owszem, pewna irracjonalna myśl, że skoro obudziłem się wczoraj, obudziłem się dzisiaj, to i jutro się obudzę; a zresztą dzieci przecież nie umierają – umierają tylko dziadkowie. Jutro to dziś, tyle że jutro.


Pt gru 11, 2015 10:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Młoda Polska
Obudziłem się dzisiaj, więc jutro się nie obudzę.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt gru 11, 2015 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Młoda Polska
Pomyślałem sobie, że gdybym miał problemy w Urzędzie Skarbowym, to poprosiłbym o pomoc w omataniu urzędników US "chwata" i "ErgoProxy".

Są nie do pokonania;)


Pt gru 11, 2015 11:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 21:35
Posty: 37
Post Re: Młoda Polska
odpowiedź na wszystkie pytania http://www.fronda.pl/blogi/o-jerzy-skaw ... 35369.html Najczęściej spotykane grzechy, które mogą się okazać śmiertelnymi, a wtedy one POWODUJĄ: wielką obrazę Boga, utratę łaski uświęcającej, utratę nieba i dotychczas zebranych zasług na niebo, potępienie wieczne w piekle w razie nagłej śmierci, czynią nas martwym członkiem Kościoła, uniemożliwiają godne przyjęcie Komunii św. i innych Sakramentów, jak bierzmowanie i małżeństwo, powodują też utratę zasługi na niebo dalszych dobrych czynów i nieskuteczność modlitwy wstawienniczej - aż do nawrócenia z nich i oczyszczenia przez dobrą spowiedź, a gdy ta jest w danym momencie niemożliwa, aż do wzbudzenia żalu doskonałego z miłości ku Bogu i pragnienia spowiedzi:

1. Uporczywe odrzucanie wiary w Boga mimo tylu dowodów na Jego istnienie, które daje nam rozum z poznania świata materialnego i duchowego oraz z Objawienia Bożego, a także publiczne głoszenie że Boga nie ma, że nikt Go nie widział, że Boga wymyślili ludzie, a także kpiny z wierzących w Boga oraz zapisanie się do organizacji ateistycznej, podważającej zasady wiary, wrogiej ludziom wierzącym także wszelka działalność w niej przeciw Bogu, wierze, Kościołowi i moralności chrześcijańskiej, a także podstępne wciąganie ludzi do tej organizacji, zwłaszcza nieświadomej zagrożeń młodzieży. Kościół przestrzega przed wstępowaniem do koła ateistów i wolnomyślicieli, partii komunistycznej o ideologii ateistycznej marksistowskiej, z niej się wywodzących partii socjaldemokratycznych o obliczu liberalnym, [u nas SLD, Ruch Palikota, częściowo PO], czy też loży masońskiej... Pismo św. bowiem ostrzega: "Bez wiary nie można podobać się Bogu!", a Pan Jezus w Ewangelii wyrzuca niewiarę i niepokutę miastom, w których uczynił najwięcej cudów oraz Faryzeuszom i Saduceuszom, a także stanowczo stwierdził: "Kto uwierzy i ochrzci się będzie zbawiony, a kto nie uwierzy - będzie potępiony."

2. Uporczywe niewiara w to co Bóg objawił, a Kościół podaje do wierzenia jako podstawowe prawdy konieczne do zbawienia: np.: o duszy nieśmiertelnej, o sądzie, o życiu wiecznym w niebie lub w piekle... Także uporczywe lekceważenie poznania treści i zastosowań w życiu słów Objawienia Bożego.

3. Uporczywe lekceważenie praktykowania wiary: jak zachowywania przykazań Bożych i kościelnych, modlitwy, Mszy św. i Sakramentów, jako środków koniecznych do zbawienia, a także szyderstwo z tych, co je cenią i praktykują. Pismo św. ostrzega, że wiara bez uczynków jest martwa i nie tylko nikogo nie doprowadziła do zbawienia, ale będzie powodem większej kary, a P. Jezus w Ewangelii takiego człowieka nazywa głupim, bo buduje swój wieczny dom na piasku nad rzeką i runie ten dom.

4. Uporczywe zaniedbywanie ważnych obowiązków swego stanu [względem Boga, siebie, rodziny, społeczeństwa, Kościoła]: uczciwej pracy, nauki, modlitwy, częstej spowiedzi i Komunii św. zwłaszcza wielkanocnej, poznania zasad wiary i moralności [przez udział w katechizacji, w rekolekcjach, misjach, uważne słuchanie kazań, czytanie książek i czasopism katolickich...].
:shock: Wielkim grzechem jest też poważne okaleczenie, poważne uszkodzenie swego zdrowia fizycznego i psychicznego, tak samo grzeszą ci co dokonują sterylizacji mężczyzny lub kobiety, do tego namawiają, to publicznie propagują oraz ten co sam poddaje się takiemu okaleczeniu, kobieta, która przy ciężkim porodzie przez cesarskie cięcie podpisuje zgodę na sterylizację, ale także wielkim grzechem jest już sama zgoda wewnętrzna na to.

Także nie leczenie poważnych chorób, lekkomyślne narażanie życia i zdrowia swego i bliźnich np.: przez brawurową jazdę, nie przestrzeganie przepisów drogowych, czy nie zachowanie karencji i ostrożności przy opryskach żywności, czy przy pracach niebezpiecznych. Powolnym samobójstwem jest narkomania, pijaństwo, palenie papierosów, złe odżywianie, stresy...

9. Pijaństwo, a więc upicie się, rozpijanie innych, przez przymuszanie do picia, stawianie nadmiernej ilości alkoholu, sklepikarze dający pijakom na kredyt, po godzinach, a także utrzymywanie meliny, czyli domowej sprzedaży o każdej porze po wyższej cenie dla pijaków [=żerowanie na ich słabości, pomaga utrwalać nałóg, wciąga innych, zwłaszcza młodych lekkomyślnych].

Także wielkim grzechem jest zachęcanie do picia kierowców, matki spodziewające się dziecka, dzieci i nieletnią młodzież oraz wyleczonych alkoholików. Bimbrownictwo, czyli nielegalne pędzenie alkoholu domowym sposobem, które jest zawsze powodem pijaństwa wielu ludzi. - Pismo św. ostrzega: "Gdzie pijaństwo - tam diabeł!" oraz: " Nie łudźcie się... pijacy nie osiągną Królestwa Bożego", czyli będą potępieni w piekle.
:shock:


Pt gru 11, 2015 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Młoda Polska
@jeruka9.
No, jestem pod wrażeniem.
Perfekcyjnie opanowałeś Ctrl+C i Ctrl+V


Pt gru 11, 2015 11:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Młoda Polska
niewiarek napisał(a):
Pomyślałem sobie, że gdybym miał problemy w Urzędzie Skarbowym, to poprosiłbym o pomoc w omataniu urzędników US "chwata" i "ErgoProxy".

Są nie do pokonania;)



Dwie strony temu, trzymaliście razem z Ergo sztamę, a teraz nie wiadomo skąd pojawia się podejrzenie, o mój sojusz z nim i do tego w omotywaniu urzędników urzędu skarbowego. Ciekawe.

Aczkolwiek jednakowoż równocześnie mam nadzieję, że pytania domagające się pilnej odpowiedzi, nie zostaną przez tego typu wpisy, odsunięte na dalszy plan.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt gru 11, 2015 13:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Młoda Polska
Jeruka, chcesz postawić tezę, że poważne zaniedbania nie mają poważnych konsekwencji?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt gru 11, 2015 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 21:35
Posty: 37
Post Re: Młoda Polska
a kto powiedział że bez a sumienie , prawo i Bóg to co


Pt gru 11, 2015 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Młoda Polska
chwat:
Cytuj:
Dwie strony temu, trzymaliście razem z Ergo sztamę, a teraz nie wiadomo skąd pojawia się podejrzenie, o mój sojusz z nim i do tego w omotywaniu urzędników urzędu skarbowego. Ciekawe.

Z nikim nie zawierałem sojuszy.
Że czasem poglądy są zgodne to chyba normalka?

Na szczęście US nie wyciągał łapek w moim kierunku w ostatnich latach.
Moja wypowiedz z powołaniem na US była jedynie chęcią pokazania, że jak zaczniecie dywagować to żaden diabeł nie da rady tego rozebrać o co Wam chodzi, czyli ja.
Równie dobrze mógłbym dać za przykład obecne dyskusje o TK, też już nie rozbieram.


So gru 12, 2015 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Młoda Polska
Akurat wątek TK może byłby i ciekawy, najlepiej w ramach przystępnego skrótu, fachowo a nawet ateistycznie by nie zaszkodziło. :)

okazuje się, że nawet jesteśmy w odpowiednim dziale...

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So gru 12, 2015 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Młoda Polska
chwat:
Cytuj:
Dwie strony temu, trzymaliście razem z Ergo sztamę, a teraz nie wiadomo skąd pojawia się podejrzenie, o mój sojusz z nim i do tego w omotywaniu urzędników urzędu skarbowego. Ciekawe.

Z nikim nie zawierałem sojuszy.
Że czasem poglądy są zgodne to chyba normalka?

Na szczęście US nie wyciągał łapek w moim kierunku w ostatnich latach.
Moja wypowiedz z powołaniem na US była jedynie chęcią pokazania, że jak zaczniecie dywagować to żaden diabeł nie da rady tego rozebrać o co Wam chodzi, czyli ja.
Równie dobrze mógłbym dać za przykład obecne dyskusje o TK, też już nie rozbieram.


N gru 13, 2015 1:02
Zobacz profil
Post Re: Młoda Polska
Adwent to czas pojednania.
Czy szczere, autentyczne pojednanie istnieje bez prawdy?
Tak wiem, że są trzy prawdy.
Ale może chociaż warto posłuchać i zastanowić się.
https://www.youtube.com/watch?v=7dMuT6VoIuA


Pt gru 18, 2015 20:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 368 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL