Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
 Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy 
Autor Wiadomość
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
gita napisał(a):
Alus! Który sondaż Cię bardziej wyprowadził z równowagi, czy ten, gdzie PiS ma 31%, a PO 26%, czy ten, gdzie PiS ma 31%, a PO 20%?
Twoja frustracja doprowadziła do tego, że moje życzenie:"..wygra PiS, OBY!!!", nazywasz złorzeczeniem. Coraz lepiej Cię poznaję, wiem już co jest dla ciebie złorzeczeniem. Jednak moja propozycja modlitwy do Ducha Świętego jest mocno zasadna. Może oświeci Cię On i podpowie co jest złorzeczeniem.

W przeciwieństwie co Ciebie gita, nie wchodzę na forum uradowana obwieszczając ile to PO wygrywa w sondażach :D
Nie złorzeczę marząc aby zawiedzeni wyborcy PiS zostali w domu, albo dali głos np na Palikota :D
"Mocno zasadna propozycja modlitwy" połączona z wyraźną niechęcią do kogokolwiek i życzeniu zła, jest ukazaniem niezrozumienia sensu modlitwy.


So wrz 27, 2014 14:20

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
Ludzie szybko zapomnieli rządy PiS-Samoobrona i marzy im się powrót, ja dobrze pamiętam i będę głosował na PO.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 27, 2014 14:25
Zobacz profil
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
Alus napisał(a):
gita napisał(a):
Alus! Który sondaż Cię bardziej wyprowadził z równowagi, czy ten, gdzie PiS ma 31%, a PO 26%, czy ten, gdzie PiS ma 31%, a PO 20%?
Twoja frustracja doprowadziła do tego, że moje życzenie:"..wygra PiS, OBY!!!", nazywasz złorzeczeniem. Coraz lepiej Cię poznaję, wiem już co jest dla ciebie złorzeczeniem. Jednak moja propozycja modlitwy do Ducha Świętego jest mocno zasadna. Może oświeci Cię On i podpowie co jest złorzeczeniem.

W przeciwieństwie co Ciebie gita, nie wchodzę na forum uradowana obwieszczając ile to PO wygrywa w sondażach :D
Nie złorzeczę marząc aby zawiedzeni wyborcy PiS zostali w domu, albo dali głos np na Palikota :D
"Mocno zasadna propozycja modlitwy" połączona z wyraźną niechęcią do kogokolwiek i życzeniu zła, jest ukazaniem niezrozumienia sensu modlitwy.

Duchu Święty oświeć serce i umysł Alus, aby zrozumiała co to jest złorzeczenie i na czym polega życzenie zła oraz, aby nie posługiwała się kłamstwem typu."...aby oddali głos np na Palikota".


So wrz 27, 2014 14:37
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
Andy72 napisał(a):
Ludzie szybko zapomnieli rządy PiS-Samoobrona i marzy im się powrót, ja dobrze pamiętam i będę głosował na PO.

To nie kwestia zapomnienia, ale trwającej non stop kampanii wyborczej PiS.
Głównym promotorem sa media o. Rydzyka i duża część kleru i wierzących lansujących pogląd chrześcijańskości i męczeństwa PiS.
Niezależnie, ze fakty nie przystają do określonej roli, liczy kreacja.
Wielu zwolenników PiS irytuje, ze powracam do stanowiska śp. L. Kaczyńskiego w kwestiach aborcji, ale ten przykład jest właśnie kwintesencją kreacji PiS.
Kandydat na prezydenta wyraża jasno, bez niedomówień swoje stanowisko.....i totalna cisza....żadnych przekonywań, usiłowań przedstawiania błędu w takim myśleniu.
Kilka lat później tak samo wypowiada się urzędujący prezydent B. Komorowski....i totalna krytyka, dopytywanie czy uważa siebie za katolika, wyrokowanie o zaciągnięciu ekskomuniki. Ba, nawet ksiądz red. naczelny pisze felieton o zbrodni kompromisów.
Tak ewidentny, namacalny dowód kreacji, że chyba już inny trudno wymyślić.....życie nienarodzonych uzależnione od sympatii osobistych/partyjnych :( :(


"złorzeczenie" - gita - od zawsze polega na życzeniu komuś złego - w konkretnym Twoim przypadku na przegraniu wyborów, a najlepiej na unicestwieniu PO.


So wrz 27, 2014 14:44
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
Alus! Komu zależy na unicestwieniu PO ?!?!?!?!?!?!?
Duchu Święty! pomóż odpowiedzić Alus na to pytanie, jeśli ma to ją wyprowadzić z frustracji.


So wrz 27, 2014 14:59
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
gita napisał(a):
Alus! Komu zależy na unicestwieniu PO ?!?!?!?!?!?!?
Duchu Święty! pomóż odpowiedzić Alus na to pytanie, jeśli ma to ją wyprowadzić z frustracji.

Baaardzo wielu - na pierwszym miejscu Pisowi i o. Rydzykowi.


So wrz 27, 2014 15:04
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
Alus napisał(a):
gita napisał(a):
Alus! Komu zależy na unicestwieniu PO ?!?!?!?!?!?!?
Duchu Święty! pomóż odpowiedzić Alus na to pytanie, jeśli ma to ją wyprowadzić z frustracji.

Baaardzo wielu - na pierwszym miejscu Pisowi i o. Rydzykowi.

To znaczy PiS z o.Rydzykiem podłożą bomby pod wszystkie biura Platformy? Czy w taki sposób chcą unicestwić Platformę?


So wrz 27, 2014 16:53
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
gita napisał(a):
Alus napisał(a):
gita napisał(a):
Alus! Komu zależy na unicestwieniu PO ?!?!?!?!?!?!?
Duchu Święty! pomóż odpowiedzić Alus na to pytanie, jeśli ma to ją wyprowadzić z frustracji.

Baaardzo wielu - na pierwszym miejscu Pisowi i o. Rydzykowi.

To znaczy PiS z o.Rydzykiem podłożą bomby pod wszystkie biura Platformy? Czy w taki sposób chcą unicestwić Platformę?

Kto według Ciebie podkładał bomby pod wieloma partiami powstałymi po 1989r, które zeszły do lamusa i tworzą jedynie historię?


So wrz 27, 2014 17:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
Andy72 napisał(a):
Ludzie szybko zapomnieli rządy PiS-Samoobrona i marzy im się powrót, ja dobrze pamiętam i będę głosował na PO.


Dajcie se spokój z tym argumentem.. ja też dobrze pamiętam i nie będę głosował na PO.

Alus napisał(a):
złorzeczenie" - gita - od zawsze polega na życzeniu komuś złego - w konkretnym Twoim przypadku na przegraniu wyborów, a najlepiej na unicestwieniu PO.


Yeah, bo Alus to życzy wszystkim jak najlepiej, np. PiSowi życzy wygrania wyborów i jak najdłuższego istnienia..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn wrz 29, 2014 10:01
Zobacz profil
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
Cytuj:
Yeah, bo Alus to życzy wszystkim jak najlepiej, np. PiSowi życzy wygrania wyborów i jak najdłuższego istnienia..

Nie życzę PiS wygranej. ale i nie modlę się o przegranie.
Także nie życzę nikomu, aby dotknął go Duch Święty i wybierał podobnie jak ja.
A wyboru każdy musi dokonać, bo jak wszystko jest dobre to tym samym nie istnieje nic złego.


Pn wrz 29, 2014 10:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
Kael napisał(a):
Powinnismy.
Ale, jezeli chcesz to robic porzadnie, to potrzebujesz mnostow ludzi wyksztalconych w psychologii, pedagogice i innych zawodach, ktorych nalezy oplacacac, ktorzy beda mieli czas na przyjrzenie sie rodzinom, znalezienie najlepszej dla nich pomocy (a nie wcisniecie do reki kilku zlotych zapomogi, bo to NIC w sytuacji przecietnej biednej rodziny nie zmieni) i dlugoterminowa pomoc.
A pieniadze na to skad? No wlasnie!

Szybciej, taniej i czasem bezpieczniej jest zabrac dziecko, jezeli w rodzinie jest alkoholizm, przemoc, glod, bo pieniadze z zapomogi sa przepijane na pniu.

Kael, i tak i nie. (sory wracam do tematu..) jeżeli w rodzinie oboje rodzice są totalnie patologiczni (rzadko tak jest!!!! Bywa, ale rzadko, naprawdę!!!!!) to MOŻE być jedyne rozwiązanie. Ale znacznie częściej bywa że winne jest jedno z rodziców. A drugie, przy uzyskaniu trochę pomocy- często prawnej, w znalezieniu mieszkania, może przy znalezieniu pracy itp może wychowywać dzieci. I uważam że NIGDY sama bieda nie może być powodem odebrania dziecka (to absurd!!! Jeśli w rodzinie pracuje tylko ojciec i nagle straci pracę, co bywało udziałem w wielu normalnych kochających rodzinach to czy należy zabrać dzieci???? a dochodzi do takich absurdów). Odebranie dziecka to absolutna trauma i ostateczność.
Ja byłam świadkiem sytuacji, gdzie ojciec cham i pijak dręczył żonę i gromadkę dzieci, żyli w wielkiej biedzie i strachu. Ale ta matka była dobrą kobietą tylko była przez niego zdominowana, zahukana, nie wiedziała co powinna zrobić, gdzie się udać- prosta, pracowita kobieta. Dzięki całkiem nie instytucjonalnej, wyłącznie prywatnej pomocy ludzi dobrej woli udało się uzyskać dla niej pomoc prawną, przeprowadzić separację (uzyskała alimenty z funduszu których on już nie mógł przepić), znaleźć dla niej przy gminie mieszkanie (okazało się że gdzieś tam jest wolny lokal który można by wykorzystać) skromne, ale na początek wystarczyło, i ona z dziećmi przeprowadziła się. To nie jest tak, że zwłaszcza w mniejszych miejscowościach ludzie się nie znają. Ta pani z opieki społecznej przy gminie zna sytuacje, jak nie zna to popyta ludzi i się rozezna, wie jaką osobą jest np ta czy inna matka. I zawsze trzeba dać szanse. W tej konkretnej rodzinie w tej chwili już najstarsze dzieci skonczyły szkołę, zdobyły zawód, dwoje podjęło pracę, oni teraz wspomagają mamę i rodzeństwo . Dzieci zostały przy matce i moim zdaniem zawsze trzeba do tego dążyć, żeby dzieci zostały z którymś z rodziców. Naprawdę rzadko oboje się całkiem zwyrodniali....
Ja się szczerze mówiąc boję tej tendencji żeby za bardzo ingerować w rodziny, i za łatwo dzieci odbierać. Słynna sprawa z Krakowa jest na to dowodem że tak bywa.

_________________
Ania


Śr paź 01, 2014 8:13
Zobacz profil
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
@kropeczko_ns, masz racje. Jezeli, jezeli rodzina jest w spolecznosci, ktora sie zna i w miare prawidlowo funkcjonuje.
Ale czasem mam wrazenie, ze panstwo ingeruje zbyt malo. Kiedy czytam o zwlokach dzieci w wersalce, noworodkach w beczce itp.

Nie wiem, co gorsze: zabite dziecko/dzieci, molestowane dzieci, czy zabrane dzieci, ktore do rodzicow wroca?


Śr paź 01, 2014 8:20
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
Kael napisał(a):
@kropeczko_ns, masz racje. Jezeli, jezeli rodzina jest w spolecznosci, ktora sie zna i w miare prawidlowo funkcjonuje.
Ale czasem mam wrazenie, ze panstwo ingeruje zbyt malo. Kiedy czytam o zwlokach dzieci w wersalce, noworodkach w beczce itp.

Nie wiem, co gorsze: zabite dziecko/dzieci, molestowane dzieci, czy zabrane dzieci, ktore do rodzicow wroca?

Tyle tylko, że wiele takich okrucieństw dzieje się w rodzinach z pozoru normalnych.
Mężczyzna posługujący przy Mszy, postrzegany jako żarliwy katolik, morduje w pożarze swoją rodzinę.
W jaki sposób państwo ma wyłapać podobne przypadki?


Śr paź 01, 2014 8:29
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
To lepiej, zeby nic nie robilo? Zostawic wszystko jak jest, bo moze komus zabiora dzieci na kilka miesiecy z nadgorliwosci a i tak innym zycia nie uratuja?
A potem krzyk, ze "panstwo nic nie robi".

Jakby sasiedzi i rodzina (coraz mniej liczna i rozproszona po swiecie) wiecej robili, to i panstwo nie musialoby ingerowac....


Śr paź 01, 2014 8:38
Post Re: Prawo i Sprawiedliwość alternatywą dla Platformy
Kael napisał(a):
To lepiej, zeby nic nie robilo? Zostawic wszystko jak jest, bo moze komus zabiora dzieci na kilka miesiecy z nadgorliwosci a i tak innym zycia nie uratuja?
A potem krzyk, ze "panstwo nic nie robi".

Jakby sasiedzi i rodzina (coraz mniej liczna i rozproszona po swiecie) wiecej robili, to i panstwo nie musialoby ingerowac....

Musi robić, tyle tylko, że wszelkiego rodzaju oceny - "za dużo wtrąca sie w rodziny", "za mało" - zawsze nie będą adekwatne do rzeczywistości.
Właśnie - owe enigmatyczne "państwo' - przy jednoczesnym umywaniu rąk przez rodzinę, sąsiadów.
Zawsze winni "oni".


Śr paź 01, 2014 8:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL