Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 9:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co chcie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Kozioł napisał(a):
Jakich wypowiedzi?


Tych:

Johnny99 napisał(a):
Mnie chodzi o to, czemu TY nigdy nie protestujesz.


Johnny99 napisał(a):
A co uznałbyś za obraźliwe dla chrześcijaństwa jako takiego? Co to by musiało być?


Johnny99 napisał(a):
Pewien inny protestant z tego forum natomiast poświęcił mnóstwo energii obronie prawa do zarejestrowania pastafarianizmu jako pełnoprawnego wyznania. Dlaczego? To pytanie do niego, oczywiście, chyba że ty masz jakieś zdanie na ten temat.


MARIEL napisał(a):
Dla mnie także jest to zagadką, przegooglałam pół internetu chcący znaleźć choć jeden protest innych chrześcijańskich wyznań i nic. Może źle szukam?

Czy tylko mi się zdaje, czy tylko katolicy nie boją się zaprotestować gdy ktoś szydzi z ze wspólnych naszych chrześcijańskich wartości?


Johnny99 napisał(a):
Po pierwsze, do żadnego takiego wniosku nie doszliśmy. Po drugie, nie przypominam sobie, żebyście wyrażali jakiś żal z powodu tego, że "niestety" trzeba KLPS zarejestrować.


Johnny99 napisał(a):
No dobrze, a inne formy protestu popierasz? Gdzie są te pokojowe protesty ze strony środowisk protestanckich? MARIEL nie udało się ich znaleźć. Może ty znajdziesz? Poznańskim metodystom zupełnie nic w tej sztuce nie przeszkadza?


Johnny99 napisał(a):
To jest tylko kolejna taka sprawa, akurat mniej istotna. Jak sam zauważyłeś, katolicy mają różne zdania na ten temat - jednym to przeszkadza, innym nie przeszkadza. Ciekawe jest natomiast to, że nie sposób znaleźć ani jednego protestanta, któremu by to przeszkadzało.


Chyba, że to też są dla ciebie "oszczerstwa".. w takim razie będzie musieli porozmawiać o definicji "oszczerstwa"..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lip 01, 2014 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Panie Kozioł, napisałem panu jasno i wyraźnie - jestem gotów wycofać się ze wszystkiego, czego sobie pan tylko życzy, jeśli zacznie się pan odnosić do kwestii, które zostały tu poruszone. Nie zamierzam jednak w ten sposób dawać panu do ręki wygodnego sposobu na uniknięcie odpowiedzi, w postaci okrzyknięcia mnie oszczercą, na którego pytania porządny człowiek nie musi odpowiadać. Dlatego oczekuję tej gwarancji. W przeciwnym wypadku po prostu poczekam, aż odpowie na nie ktoś bardziej zimnokrwisty.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lip 01, 2014 13:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Johnny99 napisał(a):
Ciekawe jest natomiast to, że nie sposób znaleźć ani jednego protestanta, któremu by to przeszkadzało.

Protestantów w Polsce jest ogólnie niewielu, więc mają małą siłą przebicia. Być może są więc do tej sytuacji przyzwyczajeni i dlatego nawet nie myślą o bardziej aktywnych formach protestu. Tym bardziej nie będą zatem organizować jakichkolwiek "bojówek", ponieważ najzwyczajniej w świecie nie znajdzie się dostateczna liczba chętnych do tego typu działań.

Druga rzecz, to gdyby jacyś chrześcijanie ze środowisk protestanckich np. dołączyli do wspomnianych protestów katolików, i tak pewnie nikt by się o tym nie dowiedział.


W innych krajach, gdzie protestantów jest więcej, może być zupełnie inaczej. Przykład widzimy powyżej (mniejsza o to, że bzdurny, bo z całych USA wyciągnięto jedno zdarzenie i wrzucili w wiadomości jakby to miało cokolwiek oznaczać).

Johnny99 napisał(a):
Pewien inny protestant z tego forum natomiast poświęcił mnóstwo energii obronie prawa do zarejestrowania pastafarianizmu jako pełnoprawnego wyznania. Dlaczego? To pytanie do niego, oczywiście, chyba że ty masz jakieś zdanie na ten temat.

Może Piotr1 wypowie się sam, jeśli przeczyta, ale wg mnie wygląda na to, że jest po prostu formalistą (podobnie jak np. Korwin) i tyle.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lip 01, 2014 23:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Soul33 napisał(a):
W innych krajach, gdzie protestantów jest więcej, może być zupełnie inaczej. Przykład widzimy powyżej (mniejsza o to, że bzdurny, bo z całych USA wyciągnięto jedno zdarzenie i wrzucili w wiadomości jakby to miało cokolwiek oznaczać)


Pewnie tak. Też mi się wydaje, że w USA jest prawdopodobnie na odwrót - tam zwykle głośno protestują właśnie protestanci. Ale to raczej wynika z mentalności Amerykanów, której bardziej odpowiada protestantyzm. Protestanci w tych kwestiach zachowują się po prostu tak, jak typowi Amerykanie, natomiast amerykańscy katolicy są mniej "typowymi" Amerykanami (tak też mi wynika z doświadczenia, bo wśród moich znajomych Amerykanów są też katolicy i prawosławni).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 02, 2014 8:31
Zobacz profil
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Po uzgodnieniu treści z @Johnnym kontrowersyjne zdanie z pierwszego wpisu zmieniam na:
Czy protestanci odczuwają potrzebę publicznego zaprotestowania przeciwko obrażaniu wartości chrześcijańskich?
__________________________________

Soul33 napisał(a):
Protestantów w Polsce jest ogólnie niewielu, więc mają małą siłą przebicia. Być może są więc do tej sytuacji przyzwyczajeni i dlatego nawet nie myślą o bardziej aktywnych formach protestu. Tym bardziej nie będą zatem organizować jakichkolwiek "bojówek", ponieważ najzwyczajniej w świecie nie znajdzie się dostateczna liczba chętnych do tego typu działań.

A były podejmowane jakieś inne formy protestu? Myślę, że nikt z nas tutaj nie oczekuje, aby były to jakieś akcje protestacyjne z zamieszkami i na wielką skalę.
Agresja budzi agresję, 17-letnia Marysia (nie, nie ta 17-letnia Marysia) która psiknęła cuchnącym sprayem na spotkaniu fanów przedstawienia Golgota Picnic została zaatakowana przez 4 mężczyzn, nałożono jej worek na głowę i wywleczono na zewnątrz budynku.

List otwarty opublikowany na łamach własnej strony internetowej nie wymaga wielkich nakładów kosztów i chyba nie budzi oporów u chrześcijanina.
Zresztą, żeby nie być źle zrozumianą wcale się tego od protestantów nie domagam, chcę się tylko dowiedzieć czy były jakiekolwiek protesty z ich strony, choćby ws Golgota Picnic.
Jak już pisałam szukałam wiadomości na ten temat, także w mediach zagranicznych.
Znalazłam jedynie informacje o proteście we Francji. Katolików. Być może źle szukam.


Śr lip 02, 2014 8:46
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Wyjatkowo zgodze sie z panem red. Bukowskim
http://gosc.pl/doc/2070557.Bluzniercza- ... ugie-slowo

Czy ma sens powszechne i glosne wypowiadanie sie (najlepiej jeszcze na najwyzszym szczeblu Kosciola) w kazdej kwestii, ktora wydaje nam sie bluzniercza?
Czy naprawde o to chodzi w chrzescijanstwie, zeby pilnowac kultury osobistej naszego otoczenia?
Czy szukajac wszedzie atakow na nasza wiare nie zapominamy, ze nie to jest naszym zadaniem?
Czy sieganie po tak drastyczne metody, ktore opisal @Koziol to jest to, o co chodzilo Jezusowi?

I czy moze wlasnie takie podejscie jest "kuszeniem" chrzescijan i sprowadzaniem ich na sciezke, ktora wydaje sie byc chwalebna a prowadzi nie tam, gdzie chcialby nas miec Jezus Chrystus?

Przyklady protestow protestantow?
http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... misci.html
http://chnnews.pl/index.php/pl/rozrywka ... ohna2.html

Moze trzeba inaczej szukac? :x


Śr lip 02, 2014 9:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Kael napisał(a):
Czy ma sens powszechne i glosne wypowiadanie sie (najlepiej jeszcze na najwyzszym szczeblu Kosciola) w kazdej kwestii, ktora wydaje nam sie bluzniercza?


A czemu miałoby nie mieć?

Cytuj:
Czy naprawde o to chodzi w chrzescijanstwie, zeby pilnowac kultury osobistej naszego otoczenia?


Oczywiście że tak.

Cytuj:
Czy szukajac wszedzie atakow na nasza wiare nie zapominamy, ze nie to jest naszym zadaniem?


Nie zauważyłem, żeby ktoś ich jakoś specjalnie szukał. Np. Nergal został uniewinniony właśnie dlatego, że pokrzywdzony nie poszedł na jego koncert, żeby "znaleźć" atak na wiarę.

Cytuj:
Czy sieganie po tak drastyczne metody, ktore opisal @Koziol to jest to, o co chodzilo Jezusowi?


Nie. Ale czy ktoś się z tym nie zgadza?



Może. Tylko że pierwsza z tych spraw to w ogóle nie jest "protest", taki, o jakim mówimy, natomiast druga miała miejsce w Rosji i dotyczyła homoseksualizmu - a więc dość wyraźnie wpisywała się w kontekst polityki państwa, co osłabia jej wydźwięk. Być może przegapiłem, ale nie przypominam sobie, by ktoś w Polsce protestował przed koncertem Eltona Johna.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 02, 2014 11:44
Zobacz profil
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
A co z tym pytaniem?
Cytuj:

I czy moze wlasnie takie podejscie jest "kuszeniem" chrzescijan i sprowadzaniem ich na sciezke, ktora wydaje sie byc chwalebna a prowadzi nie tam, gdzie chcialby nas miec Jezus Chrystus?


Jezeli mamy protestowac przy okazji kazdej prowokacji, to czasu zabraknie na to, co naprawde istotne.
Ale jak ktos woli dawac sie podpuszczac, to niech sobie ciagle protestuje.
Mi na to brak czasu. Kazdy ma inne priorytety.


Śr lip 02, 2014 12:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Nie bardzo wiem, do czego się to pytanie odnosi.

Jezus wchodził w polemiki, a na zachowania, które odczytywał jako obraźliwe dla, powiedzmy najogólniej, "świętości" potrafił reagować bardzo ostro. Najbardziej znanym przykładem jest wypędzenie kupców ze świątyni.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 02, 2014 12:45
Zobacz profil
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
A kupcy w Swiatyni to bylo jedyne zgorszenie w Jego czasach?
Czepial sie bozkow rzymskich i kultu cezara?
Unikal innowiercow i wypominal im ich wierzenia sprzeczne zJego?

Jezeli @Johnny pamieta, to kupcy byli Zydami w Swiatyni zydowskiej i ich dzialalnosc regulowali kaplani. A i zwierzeta ofiarne byly niezbedne i wymiana pieniedzy na swiatynne, zeby "obcych" z wizerunkami nie przechowywac w Swiatyni -tez.
Innym slow Pan Jezus zdyscyplinowal ... swoich.
Nie pogan czy innowiercow.
I od tego nalezaloby (zawsze) zaczac.

Ale po co ja to pisze? Przeciez milej lajac innych. I gazem na nich psikac, tecze palic i aborterow w szczytnym celu zabijac.


Śr lip 02, 2014 12:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Kael napisał(a):
Czepial sie bozkow rzymskich i kultu cezara?
Unikal innowiercow i wypominal im ich wierzenia sprzeczne zJego?


Ale my przecież zupełnie nie o tym mówimy. Mówimy o obrażaniu chrześcijan i wartości chrześcijańskich.

Cytuj:
Nie pogan czy innowiercow. I od tego nalezaloby (zawsze) zaczac.


Ok. Czyli jak już z MARIEL "zdyscyplinowaliśmy" tych współwyznawców, którzy posłużyli się przemocą, to możemy już zająć się resztą? Czy nadal nie?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 02, 2014 13:13
Zobacz profil
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Alez oczywiscie, ze o tym mowimy.
Kult bozkow i cezara jak najbardziej byl bluznierczy dla Zydow.

Ale ja widze, nie tylko u ciebie, mentalnosc Kalego.
Wartosci obrazac nie wolno, ale tylko ... chrzescijanskich.
Chrzescijanie juz moga wszystko.

A dyscyplinowac mozesz kogo chcesz, jak ci jezyka i atramentu nie szkoda. Zyjemy w demokracji i jak chcesz mozesz mowic co chcesz, do kogo chcesz i o czym chcesz. Byle kulturalnie, zeby katolikom czyli takze mi, opinii nie psuc.

Trudno traktowac wiarygodnie kogos, kto powoluje sie na Jezusa Chrystusa, ktory kazal milowac nieprzyjaciol, oddac wiecej niz ktos ci zabiera przemoca i zlo dobrem zwyciezac, jezeli przedtem dostales od niego gazem po oczach.


Śr lip 02, 2014 13:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Kael napisał(a):
Alez oczywiscie, ze o tym mowimy.


Nie, nie o tym. Zajrzyj do przykładów, to zobaczysz.

Cytuj:
Ale ja widze, nie tylko u ciebie, mentalnosc Kalego.
Wartosci obrazac nie wolno, ale tylko ... chrzescijanskich.
Chrzescijanie juz moga wszystko.


I kto, przepraszam, coś takiego stwierdził? :shock: :shock: :shock:

Cytuj:
jezeli przedtem dostales od niego gazem po oczach.


Czy jeżeli z MARIEL wpiszemy sobie w sygnaturki: "NIE POPIERAM ATAKOWANIA LUDZI PO OCZACH GAZEM, TAKŻE W OBRONIE WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKICH", to wtedy ty i Kozioł przestaniecie o tym gadać w każdym poście, czy będziecie to robić nadal?

I bardzo cię proszę, jak piszesz post, to postaraj się jednak sprawdzić, o czym jest mowa i co zostało powiedziane wcześniej, bo poświęcanie 3/4 odpowiedzi na sprostowania jest naprawdę męczące.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 02, 2014 13:44
Zobacz profil
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Masz racje, ze nie pisze na temat. Na temat to by bylo, gdybym podala z googla liste linkow do akcji protestacyjnych z podpisami protestantow ( bo na razie podobno wedlug was to tylko katolicy protestuja przy byle okazji).
Pytania i watpliwosci nie potwierdzajace tezy z pierwszego wpisu sa niemile widziane.

Dlatego pisuje tu coraz rzadziej i postaram sie dalej rzadko psuc wam dobry nastroj i dobre mniemanie o sobie.


PS Uzywanie googla jest dzis umiejetnoscia powszechnie dostepna. Mozecie sami szukac. Trzeba odpowiednie hasla wpisac. Tu moze byc, faktycznie, problem. Rzadko kiedy protestujacy czy popierajacy podaje wyznanie.


Śr lip 02, 2014 14:14

Dołączył(a): So lut 18, 2012 17:39
Posty: 30
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Dlaczego polscy protestanci nie protestują przeciwko "Golgota Picnic"? ... i podobnym szmirom artystycznym. Tak moim zdaniem powinien mieć tytuł ten post. Już sam tytuł tej sztuki jest prowokacyjny. To tak, jakby na czyimś grobie zrobić grilla albo dyskotekę. Polscy katolicy protestują przeciwko wyszydzaniu śmierci Pana Jezusa. Czy to nie wystarczający powód? Czy my katolicy mamy swoimi podatkami opłacać taką pseudo sztukę? I cicho siedzieć, i czekać na podwyżkę podatku, bo nasi ideologiczni przeciwnicy chcą finansować z podatków gender, takie "sztuki", aborcję, seks-edukację itd. A protestanci cóż, może czekają jak im kto twarz zbije. Pewnie nastawią kark. Tylko czy nastawianie drugiego policzka może mieć miejsce, jeżeli trzeba się przyznać do Chrystusa konającego za nasze grzechy na Golgocie.
Aby jednak było jasno, to powinien być protest pokojowy; modlitwa; żadnej przemocy, bijatyk, bomb itd. Tylko dlaczego policja atakuje modlących się? Dlaczego policja pozwala na prowokacje zwolenników takich szmir "artystycznych"? Te dwa ostatnie pytania są retoryczne, nie do protestantów ale do władz.


Śr lip 02, 2014 14:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL