Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 3:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Tusk szefem Rady Europejskiej 
Autor Wiadomość
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Swoją drogą, to interesujący problem, powiedzmy, filozoficzny: czy jeśli samodzielne myślenie - w sensie, zamykamy się na tydzień w piwnicy i myślimy - doprowadza do takich samych wniosków, jakie głosi mainstream, to czy było ono samodzielne?


N wrz 07, 2014 2:15

Dołączył(a): So kwi 19, 2014 16:45
Posty: 92
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Chyba nie chodzi żeby się zamykać, tylko raczej żeby znać różne treści, czytać krytycznie, umieć porównać i wysnuć wnioski. Jak ktoś zna tylko media "ideologiczne" i na tym opiera całą swoją wiedzę (również na temat mediów "mainstreamowych"), z góry jest przekonany, że zdemaskował i że wie, to co ma mu dać niby to samodzielne myślenie?
Nie znam w tej chwili żadnych poważnych naukowców, dziennikarzy, czy polityków, którzy nadal - po kompromitacji ekspertów Macierewicza w prokuraturze, przyznaniu się jednego z nich do kłamstwa - obstawaliby przy tezie o zamachu.


N wrz 07, 2014 2:49
Zobacz profil
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Tak sobie jeszcze przerzucam ten wątek i zatrzymałem się tu...
MayKasahara napisał(a):
.Tak samo na przykład uważam, że dobrze wykładana politologia powinna dać kompetencje do uprawiania polityki na wysokich stanowiskach i są uczelnie, które w ten sposób uczą

...i powiem szczerze, że nie jestem do końca przekonany. W kompetencjach polityka, w znaczeniu dobrego rzemieślnika, niekoniecznie teoretyka, mieści się przede wszystkim snucie intryg i zdobywanie popularności. O ile drugiego uczą jeszcze, lepiej lub gorzej, spindoktorzy, o tyle pierwsze stanowi Wielką Tajemnicę Władzy i tak chyba być powinno. Uczelnie natomiast kształcą raczej dobrych doradców i członków think-tanków, którzy zamiast marnować energię na kopanie dołków pod konkurencją, ostro i rzetelnie studiują problematykę takiego a takiego regionu i poproszeni o opinię są w stanie dobrze doradzić politykowi dowolnej opcji. Tak mi się przynajmniej wydaje.


N wrz 07, 2014 5:51
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
MayKasahara napisał(a):
DarekM., czyżbyś był jednym z tych, których "samodzielne myślenie" sprowadza się do ślepej wiary w teorie spiskowe i media skrajnie ideologiczne, typu Gazeta Polska, Fronda, Radio Maryja?
Wybacz, ale trudno mi traktować poważnie kogoś, kto głosi takie tezy, jeszcze z całą pewnością siebie...

Bo nie potrafisz pojąc rangi splendoru jaki spływa z wizji ukazywanej w tych media - Polska mesjaszem narodów, lżona i prześladowana jak Mesjasz, cierpi jak On za niesienie wiary innym narodom i polskojęzycznym obywatelom zamieszkującym w RP.
I jakże łatwo przy takiej postawie wyjaśnić prześladowaniem wszelkie swoje braki, niedociągnięcia, niepowodzenia.


N wrz 07, 2014 8:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 02, 2014 10:19
Posty: 109
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Szef Rady Europejskiej nie ma zbyt dużych uprawnień. W zasadzie ograniczają się one do bycia takim moderatorem na posiedzeniach Rady. Jednak z wizerunkowego punktu widzenia to dobre stanowisko dla Polski. To czy ktoś lubi Tuska czy go nie lubi nie powinno mieć teraz znaczenia.


N wrz 07, 2014 10:02
Zobacz profil
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
MayKasahara napisał(a):
Chyba nie chodzi żeby się zamykać, tylko raczej żeby znać różne treści, czytać krytycznie, umieć porównać i wysnuć wnioski. Jak ktoś zna tylko media "ideologiczne" i na tym opiera całą swoją wiedzę (również na temat mediów "mainstreamowych"), z góry jest przekonany, że zdemaskował i że wie, to co ma mu dać niby to samodzielne myślenie?
Nie znam w tej chwili żadnych poważnych naukowców, dziennikarzy, czy polityków, którzy nadal - po kompromitacji ekspertów Macierewicza w prokuraturze, przyznaniu się jednego z nich do kłamstwa - obstawaliby przy tezie o zamachu.

Nawet opieranie całej wiedzy na tzw. „niezależnych” mediach nie może tu być żadnym usprawiedliwieniem. Po tych wszystkich wpadkach, kompromitacjach, zmyśleniach, blefach ekspertów Macierewicza, trzeba mieć niezły tupet, albo poczucie humoru, żeby mówić, że wiara w zamach smoleński jest wynikiem samodzielnego myślenia.


N wrz 07, 2014 12:18

Dołączył(a): So kwi 19, 2014 16:45
Posty: 92
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Ergo, miałam na myśli tę część kompetencji akademickich, merytorycznych, wiedzę. Jeżeli dobry politolog jest charyzmatyczny, umie "knuć intrygi" to prześlizgnięcie się z obszaru doradzania, think tanków, do czynnej polityki będzie dla niego niewielkim krokiem, dlatego nie uważałabym ukończenia tego kierunku samo w sobie za minus.

Natomiast że zawsze oprócz wiedzy potrzebne są również kompetencje miękkie, takie charyzma, umiejętność knucia intryg, siła przebicia, talent oratorski to zupełnie inna kwestia.


Cytuj:
Nawet opieranie całej wiedzy na tzw. „niezależnych” mediach nie może tu być żadnym usprawiedliwieniem. Po tych wszystkich wpadkach, kompromitacjach, zmyśleniach, blefach ekspertów Macierewicza, trzeba mieć niezły tupet, albo poczucie humoru, żeby mówić, że wiara w zamach smoleński jest wynikiem samodzielnego myślenia.


Mauger, no ja jestem w stanie jeszcze zrozumieć babcie z wykształceniem podstawowym, które pamiętają wojnę, nie mają żadnej wiedzy, więc łatwo manipulować ich lękami... Ale człowiek który chce aspirować do miana wykształconego, jeszcze powołuje się na ukończenie "elitarnych" szkół...


N wrz 07, 2014 13:33
Zobacz profil
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Moim zdaniem cała tajemnica polega na tym, że idea zamachu smoleńskiego tak doskonale wpisuje się w pewien schemat prawicowego myślenia w Polsce, że wiara w zamach trwa i trwać będzie pomimo oczywistych faktów.


N wrz 07, 2014 22:49
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Jedno trzeba przyznać: wybór Tuska i zupełne zaskoczenie "prawicy" znacznie poprawiły wizerunek PO.
W najnowszych sondażach TNS prowadzi PO z 34%, a za nią PiS z 28%.


N wrz 07, 2014 23:51

Dołączył(a): So kwi 19, 2014 16:45
Posty: 92
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Cytuj:
Moim zdaniem cała tajemnica polega na tym, że idea zamachu smoleńskiego tak doskonale wpisuje się w pewien schemat prawicowego myślenia w Polsce, że wiara w zamach trwa i trwać będzie pomimo oczywistych faktów.

A to prawda. Bardzo trafnie ująłeś to, o czym cały czas myślałam.


Pn wrz 08, 2014 0:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Kozioł napisał(a):
Jedno trzeba przyznać: wybór Tuska i zupełne zaskoczenie "prawicy" znacznie poprawiły wizerunek PO.


Albo nie:

Wbrew oczekiwaniom obserwatorów, to kandydatka PiS Izabela Kloc wygrała wybory w jedynym z trzech okręgów senackich, w których wyścig z PO wydawał się otwarty i stąd – dla obserwatorów – najciekawszy. UPDATE – mimo wcześniejszych danych- PiS z bezpieczną przewagą utrzymuje też mandat w województwie świętokrzyskim. Dodatkowo, w tym okręgu, kandydat PO, którego mocno wsparł w kampanii premier Tusk, otrzymał tylko 14%. PiS wygrał wyraźnie na Mazowszu (58% PiS i 28% dla PO), ale argument zyskał też Ruch Narodowy, którego kandydat- Krzysztof Bosak uzyskał ponad 6% poparcia.

(...)

Według oficjalnych danych PKW, Izabelę Kloc, kandydatkę PiS poparło w okręgu rybnicko- mikołowskim 48% wyborców, Marka Krząkałę z PO, który uchodził za mocniejszego kandydata i na końcówce kampanii uzyskał wsparcie premiera Tuska i wicepremier Bieńkowskiej - 42%. Kandydat SLD zaś (4%) uzyskał mniejsze poparcie niż kandydat Nowej Prawicy Korwina-Mikke (5,31%).

Tak wyraźne zwycięstwo PiS w okręgu, w którym spodziewano się sukcesu PO może znacząco skrócić, a co najmniej chwilowo ograniczyć polityczny moment Platformy po brukselskim tryumfie czołowych polityków tej partii. Kampanijne wsparcie Elżbiety Bieńkowskiej i Donalda Tuska, nie pomogło kandydatowi do Senatu. Będzie to dla PO sygnał, by nie brać sukcesów sondażowych sobie aż tak bardzo do serca.
.


http://300polityka.pl/news/2014/09/08/s ... -argument/

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn wrz 08, 2014 7:52
Zobacz profil
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jedno trzeba przyznać: wybór Tuska i zupełne zaskoc/quote]
Albo nie:

Ostatni sondaż TNS Polska - PO 34; PiS 28.
Chyba, że pójdzie do wyborów 8% wyborców, jak wczoraj w wyborach uzupełniających do senatu :D


Pn wrz 08, 2014 8:35
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Alus napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jedno trzeba przyznać: wybór Tuska i zupełne zaskoc/quote]
Albo nie:

Ostatni sondaż TNS Polska - PO 34; PiS 28.
Chyba, że pójdzie do wyborów 8% wyborców, jak wczoraj w wyborach uzupełniających do senatu :D

No tak, w/g Ciebie sondaż na 1000 osób jest bardziej miarodajny niż wybory w których wzięło udział kilkanaście, czy kilkadziesiąt tysięcy osób.
"Efekt Tuska" zadziałał 3:0 dla Prawa i Sprawiedliwości.
Polecam moją notkę na salonie24:"Totalna kompromitacja sondażowni TNS Polska"


Pn wrz 08, 2014 8:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
To normalna frekwencja w uzupełniających.

W wyborach 2013 które wygrał Piecha Platforma startowała z przegranej pozycji. Nie dość, że wystawiła przeciwko arcymocnemu Piesze kandydata słabego- Mirosława Dużego, prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łaziskach Górnych, to jeszcze dopuściła do tego, by startował obok bliskiego Platformie kandydata niezależnego- Józefa Makosza. Teoretycznie więc [w tegorocznych wyborach - przyp. mój] kandydat PO powinien otrzymać wynik bliski sumy wyników 2013 swojego kandydata Dużego (18%), lwią część wyborców niezależnego ale bliskiego PO Makosza (20%), koalicyjnej kandydatki PSL (8%) i jakąś część wyborców RAŚ (część z 13%) oraz nie startującego Korwina (część z 8%). Z grubsza zatem, Krząkała z PO powinien dostać około 38-42%, co powinno mu zapewnić dość łatwą wygraną. W 2013 roku, kandydujący z PiS Piecha otrzymał 28%. PiS ma jednak w tych wyborach mniejsze rezerwy i może ewentualnie czerpać z elektoratu Korwina (który sam nie kandyduje ale wystawił słabego kandydata), RAŚ i części PSL oraz statystycznie- z niestartujących niezależnych Makosza (20%) i Masłowskiego (2%). Na niekorzyść Krząkały działa tylko silniejszy niż wówczas kandydat SLD.

http://300polityka.pl/news/2014/09/07/t ... k-analiza/

Jak widać, Krząkała osiągnął spodziewany wynik, zdobył więcej głosów, niż Duży - a mimo to wyraźnie przegrał z mało znaną kandydatką PiS, która też dostała więcej głosów, niż Piecha rok temu..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn wrz 08, 2014 9:05
Zobacz profil
Post Re: Tusk szefem Rady Europejskiej
Cytuj:
No tak, w/g Ciebie sondaż na 1000 osób jest bardziej miarodajny niż wybory w których wzięło udział kilkanaście, czy kilkadziesiąt tysięcy osób.
"Efekt Tuska" zadziałał 3:0 dla Prawa i Sprawiedliwości.
Polecam moją notkę na salonie24:"Totalna kompromitacja sondażowni TNS Polska"

Kiedy tak zeźlił Cie TNS Polska, bo stale cieszyły Radowały Cię wyniki podawane przez tą sondażownię, niezmiennie wskazujące wygrana PiS.
Cieszyć wygrana PiS możesz się gdy wskazanie będzie rzędu min 45%, bo przy takim wyniku PiS ma szansę przejąc władzę.
Na wybory uzupełniające, zwłaszcza rok przed wyborami, chodzą jedynie zagorzali konkretnych partii. Większość - zwłaszcza przy takiej pogodzie jak wczoraj - wybiera wypoczynek, rozrywkę.

.W kontekście Twoich ubolewań zniszczonego kraju, zrujnowanej wsi przez rząd Tuska - we wczorajszych dożynkach na Jasnej Górze podano, iż "zrujnowano polska wieś" produkuje żywność dla 70 krajów na świecie ....oby więcej podobnej ruiny :-D

PS - frekwencja w Rybniku w 2013r wynosiła 16,81%, czyli po roku już o połowa mniej.


Pn wrz 08, 2014 9:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL