Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 21, 2024 6:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatolicką 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Czyli wg Ciebie każda kwestia dotycząca sfery seksualnej odnosi się do 10- latków w tej samej mierze co kwestia seksu przedmałżeńskiego ?


Cz gru 18, 2014 10:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Trudno mi powiedzieć - sam w wieku 10 lat nie miałem z seksem do czynienia w żadnej sferze.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz gru 18, 2014 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Czyli jednak seks czy sfera seksualna to tylko spółkowanie i ew didaskalia tego dotyczące ? I dlatego 10-latki powinno się uczyć ,że seks przedmałżeński jest niedozwolony i szkodliwy ? Czy też może jednak inaczej ?

btw co to jest ta rozpusta według Ciebie ?


Cz gru 18, 2014 10:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Verbal napisał(a):
Czyli jednak seks czy sfera seksualna to tylko spółkowanie i ew didaskalia tego dotyczące ?


Mógłbyś wyjaśnić, jaki związek rozstrzygnięcie tej kwestii ma z moimi pytaniami?

Cytuj:
I dlatego 10-latki powinno się uczyć ,że seks przedmałżeński jest niedozwolony i szkodliwy ? Czy też może jednak inaczej ?


A jak?

Cytuj:
btw co to jest ta rozpusta według Ciebie ?


brak zasad moralnych w zakresie spraw związanych z seksem; rozwiązłość, wyuzdanie

http://sjp.pl/rozpusta

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz gru 18, 2014 11:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Johnny99 napisał(a):
[q
Mógłbyś wyjaśnić, jaki związek rozstrzygnięcie tej kwestii ma z moimi pytaniami?


brak zasad moralnych w zakresie spraw związanych z seksem; rozwiązłość, wyuzdanie

http://sjp.pl/rozpusta


Jaki związek ? Zasadniczy , usiłuję się dowiedzieć co rozumiesz przez sferę seksualną. Na razie dowiedziałem się ,że sfera seksualna to szkodliwy seks przedmałżeński , na który nie można pozwalać nikomu -w tym 10 -latkom i zapewne logicznie : nieszkodliwy seks małżeński , na który można pozwalać - pytanie czy 10 - latkom też?

Co to jest wyuzdanie ? Albo co to jest rozwiązłość ? Ściślej - co przez to rozumiesz?


Cz gru 18, 2014 11:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Verbal napisał(a):
Jaki związek ? Zasadniczy , usiłuję się dowiedzieć co rozumiesz przez sferę seksualną.


http://fdn.pl/czym-jest-seksualnosc

Cytuj:
nieszkodliwy seks małżeński , na który można pozwalać - pytanie czy 10 - latkom też?


10-latki nie mogą zawierać małżeństw.

Cytuj:
Co to jest wyuzdanie ? Albo co to jest rozwiązłość ? Ściślej - co przez to rozumiesz?


wyuzdanie - nadużywanie swobody seksualnej

rozwiązłość - rozwiązły tryb życia; rozpusta

Ciekawą definicję zaproponowano także w komentarzach: aktywne życie seksualne przy udziale wielu partnerów lub partnerek.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz gru 18, 2014 11:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Johnny99 napisał(a):
[


1. http://fdn.pl/czym-jest-seksualnosc


2 10-latki nie mogą zawierać małżeństw.


3 rozwiązłość - rozwiązły tryb życia; rozpusta

Ciekawą definicję zaproponowano także w komentarzach: aktywne życie seksualne przy udziale wielu partnerów lub partnerek.


ad1 Podpisujesz się pod zawartością tego tekstu?

ad2 Dlaczego ?

ad3 Hmm , rozpusta to rozwiązłość.A rozwiązłość to rozpusta.Coś jak sepulki i sepulenie. A partnerki i partnerzy to naraz czy oddzielnie mogą być ? A może być rozpusta z jednym/ą partnerem/ką ?


Cz gru 18, 2014 11:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Verbal napisał(a):
ad1 Podpisujesz się pod zawartością tego tekstu?


Myślę, że jest w porządku.

Cytuj:
ad2 Dlaczego ?


Bo są za młodzi.

Cytuj:
ad3 Hmm , rozpusta to rozwiązłość.A rozwiązłość to rozpusta.Coś jak sepulki i sepulenie


Reklamuj u wydawcy SJP. A jak ty rozumiesz te pojęcia?

Cytuj:
A partnerki i partnerzy to naraz czy oddzielnie mogą być ?


Nie sądzę, by to stwarzało różnicę.

Cytuj:
A może być rozpusta z jednym/ą partnerem/ką ?


Jeżeli się przyjmie zacytowaną definicję, to nie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz gru 18, 2014 11:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Johnny99 napisał(a):
[

1. Bo są za młodzi.



2. Reklamuj u wydawcy SJP. A jak ty rozumiesz te pojęcia?



3 Jeżeli się przyjmie zacytowaną definicję, to nie.


ad1 Są za młodzi na małżeństwo ale nie za młodzi by uczyć ich ,że seks przed ślubem nie jest dozwolony ?

ad2 Nie rozmawiam z wydawcą SJP. Możesz swoje rozumienie tych pojęć przekazać własnymi słowami.

ad3 Czyli seks przedmałżeński dwojga partnerów z zachowaniem wyłączności nie jest szkodliwy i nie prowadzi do rozpusty czyli rozwiązłości czyli wyuzdania ?


Cz gru 18, 2014 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Verbal napisał(a):
ad1 Są za młodzi na małżeństwo ale nie za młodzi by uczyć ich ,że seks przed ślubem nie jest dozwolony ?


Osobiście uważam, że są za młodzi, by uczyć ich czegokolwiek na temat seksu (rozumianego jako współżycie).

Cytuj:
ad2 Nie rozmawiam z wydawcą SJP. Możesz swoje rozumienie tych pojęć przekazać własnymi słowami.


Rozumiem je zgodnie z definicjami, które przedstawiłem.

Cytuj:
ad3 Czyli seks przedmałżeński dwojga partnerów z zachowaniem wyłączności nie jest szkodliwy i nie prowadzi do rozpusty czyli rozwiązłości czyli wyuzdania ?


Jest szkodliwy, choć rozpustą bym czegoś takiego nie nazwał (no chyba, że mówimy o moralności katolickiej, ale staram się tego punktu widzenia unikać). Natomiast niewątpliwie prowadzi do rozpusty, skoro "wyłączność" nie jest potwierdzona węzłem małżeńskim.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz gru 18, 2014 12:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Johnny99 napisał(a):
[

1 Osobiście uważam, że są za młodzi, by uczyć ich czegokolwiek na temat seksu (rozumianego jako współżycie).


2 Rozumiem je zgodnie z definicjami, które przedstawiłem.


3 Jest szkodliwy, choć rozpustą bym czegoś takiego nie nazwał (no chyba, że mówimy o moralności katolickiej, ale staram się tego punktu widzenia unikać). Natomiast niewątpliwie prowadzi do rozpusty, skoro "wyłączność" nie jest potwierdzona węzłem małżeńskim.



ad 1 No ale sfera seksualna to nie tylko współżycie zdaje się , jak już ustaliliśmy.To jakie zastosowanie ma mieć kryterium oceny dopuszczalności lub nie- seksu przedmałżeńskiego w ocenie edukacji 10-latków ?

ad2 Czyli tu się więcej nie dowiem.

ad3 Rozpustą nie jest (raczej) ale jest szkodliwy bo niewątpliwie prowadzi do rozpusty.Hmm.Tzn do czego konkretnie? I dlaczego niewątpliwie ? Czy "węzeł małżeński" stanowi punkt odcięcia dla "nierozpusty" ?


Cz gru 18, 2014 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Verbal napisał(a):
ad 1 No ale sfera seksualna to nie tylko współżycie zdaje się , jak już ustaliliśmy.To jakie zastosowanie ma mieć kryterium oceny dopuszczalności lub nie- seksu przedmałżeńskiego w ocenie edukacji 10-latków ?


Nie rozumiem pytania.

Cytuj:
ad3 Rozpustą nie jest (raczej) ale jest szkodliwy bo niewątpliwie prowadzi do rozpusty.Hmm.Tzn do czego konkretnie? I dlaczego niewątpliwie ? Czy "węzeł małżeński" stanowi punkt odcięcia dla "nierozpusty" ?


Właśnie dlatego, że nie jest powiązany z zaciągnięciem zobowiązania w postaci małżeństwa.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz gru 18, 2014 14:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Johnny99 napisał(a):
[

Właśnie dlatego, że nie jest powiązany z zaciągnięciem zobowiązania w postaci małżeństwa.



Czyli zaciągnięcie formalnego zobowiązania małżeńskiego ( cywilnego lub kościelnego )odcina seks prowadzący nieuchronnie do rozpusty od seksu nieprowadzącego do rozpusty ? Cokolwiek byśmy rozumieli pod pojęciem rozpusty ? Tak to należy jednoznacznie rozumieć zapewne.A kto tak to skodyfikował?


Cz gru 18, 2014 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Nic mi nie wiadomo o takich "kodyfikacjach".

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz gru 18, 2014 14:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Krótko mówiąc , pomysł ,że zawarcie zobowiązania małżeńskiego , cywilnego lub kościelnego, odcina seks pro-rozpustny od seksu nie pro-rozpustnego to li tylko Twoje przemyślenia ?


Cz gru 18, 2014 14:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL