Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 19:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatolicką 
Autor Wiadomość
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
bert04 napisał(a):
No dobra, to sformułuję to trochę inaczej, bo w ostatnim poście (tym przeniesionym do uwag) i tym przedostatnim nieco zapęd polemiki mnie poniósł. I przez to niektóre treści mogą zostać wypaczone lub źle zrozumiane:

Jestem realistą więc wiem, że pewna wiedza i tak do dziecka dotrze. I to prędzej, niż się będę spodziewał. Tego nie dało się powstrzymać za moich czasów, choć wtedy nie było internetu na smartfonach, nie było nocnych programów czy reklam, nie było gazetek "soft" i "hard" wystawianych w sklepach obok pisemek dla dzieci. Już wtedy, jak sam quas zauważył, i tak ta wiedza do dzieci docierała. Dziś to jest dużo łatwiej dostępne, powszechne, wręcz wszechobecne. I w masie i w "jakości" nie ma porównania. Jako realista wiem więc, że tej wiedzy nie zatamuję.

Z dwojga złego wolę więc, żeby ten przekaz odbywał się w warunkach szkolnych. Wtedy mam na to jakiś - mocno ograniczony, ale zawsze - wpływ. Jeżeli rodzice protestują przeciw nakładaniu gumek na marchewki, to pokazuje to właśnie to. Rodzic nie ma szansy zaprotestować, jeżeli kolega z podwórka przyniesie kondoma do zabawy. O filmikach na komórce nie wspominając.

Dziecko, któremu przekaz szkolny by zaszkodził, będzie tym bardziej bezbronne wobec przekazu podwórkowego. W tym sensie traktuję te całe WDŻ jako swego rodzaju "szczepionkę". A że te zajęcia zmuszają rodziców czasem do rozmowy z dziećmi w domu - tym lepiej.

I tyle.

Dla mnie to nie jest postawa katolicka, postawa wierności Prawu Boga i Bogu. Ty proponujesz że skoro jest tak źle, nasze dzieci celowo otoczno seksem z każdej strony, celowo i odgórnie, aby je znacznie bardziej seksualizować z każdej strony, znacznie bardziej niż było to niedawno, więc naiwnie przyjmijmy dodatkową seksualizację pochodzącą o tych samych ludzi którzy wspierają seksualizację wszędzie....w szkołach.

Ty proponujesz realizację planu wrogów Boga. Najpierw otoczenie seksem ludzi i dzieci z każdej strony, a później na tak przygotowanym gruncie będzie można seksualizować odgórnie, w szkołach. O to właśnie chodziło wrogom Boga w ich planie. Aby można było powiedzieć że skoro seks jest wszędzie (co sami zorganizowali w swoim planie) więc lepiej przyjmijmy dodatkowo to w szkołach. A tam już oni postarają się o to czego chcą.

Ty mówisz: skoro jest tak źle więc lepiej będzie kiedy naiwnie zrobimy tak, że może jakąś kontrolę będziemy mieli nad tym złem. To jest zwykła realizacja planu wrogów Boga, oni właśnie chcieli żeby wielu tak naiwniacko myślało, realizując ich plan i wszystko do tego przygotowali.
Skoro otoczyli nas złem i seksem z każdej strony więc przyjmijmy ich rozwiązanie w postaci seksualizacji w szkołach, naiwniacko będziemy mieli nad tym kontrolę, w końcu wszystko do tego przygotowali. Więc niech zło i seks zostaną wszędzie skoro nas otoczyli, jako ich lekarstwo przyjmijmy dodatkowo seksualizację w szkołach bo już wszystko przygotowali włącznie z ideologiami.
To nie jest postawa wierności Prawu Boga i Bogu, to naiwne i fałszywe przyjmowanie dzieł przeciwko Bogu.


Pn gru 22, 2014 22:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Verbal napisał(a):
Krótko mówiąc , pomysł ,że zawarcie zobowiązania małżeńskiego , cywilnego lub kościelnego, odcina seks pro-rozpustny od seksu nie pro-rozpustnego to li tylko Twoje przemyślenia ?


To, owszem, przemyślenia, acz nie li tylko moje, zwracał na to uwagę już św. Paweł.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 23, 2014 11:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Czyli jednak ktoś ten punkt odcięcia sformułował wcześniej.No cóż, sporo się zmieniło od czasów św.Pawła.
Chyba nie ma co tego ciągnąć. Zapewne nawet pod pojęciem seksualizacji rozumiemy coś innego.
W każdym razie nie uważam żeby akt małżeństwa coś realnie zmieniał w zakresie , hmm , perspektyw wyuzdania albo rozwiązłości albo rozpusty.Bo imho nie w akcie małżeństwa tu sprawa.
Tym samym nie jestem w stanie tego uznać za jakiś punkt kardynalny oceny edukacji seksualnej.
Samą edukacją nie da się "zseksualizować" . Tyle w sumie.


Wt gru 23, 2014 13:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Verbal napisał(a):
W każdym razie nie uważam żeby akt małżeństwa coś realnie zmieniał w zakresie , hmm , perspektyw wyuzdania albo rozwiązłości albo rozpusty.


Zmienia przede wszystkim to, że oznacza zaciągnięcie zobowiązania, stwierdzonego przez podmiot zewnętrzny (czy to państwo, czy Kościół). W związku z tym, że tak powiem, wstąpienie na drogę rozpusty wywołuje poważniejsze skutki, niż w przypadku, gdy tego zobowiązania nie zaciągnięto.

Podobnie ma się rzecz z aborcją czy antykoncepcją. Skutkiem seksu bywa ciąża. W przypadku, gdy ten skutek można zniwelować i osoba, która ma ochotę sobie pobzykać, jest tego świadoma, ryzyko rozpusty jest większe, ponieważ z tą jej konsekwencją zainteresowany nie musi się liczyć (albo musi się liczyć w mniejszym stopniu).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Ostatnio edytowano Wt gru 23, 2014 14:01 przez Johnny99, łącznie edytowano 1 raz



Wt gru 23, 2014 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Pod warunkiem , że zaciągnięcie zobowiązania faktycznie niesie za sobą jego ścisłą realizację a jakoś tak nigdy do końca to się ludzkości nie udawało.


Wt gru 23, 2014 13:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Wiadomo, że celu nigdy nie da się zrealizować w 100% - pytanie jednak, czy dążymy do jego realizacji czy nie. Ludzie zawsze chcieli robić co im się podoba, niech więc przynajmniej ponoszą tego konsekwencje i biorą za to odpowiedzialność.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 23, 2014 14:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Johnny99 napisał(a):
Wiadomo, że celu nigdy nie da się zrealizować w 100% - pytanie jednak, czy dążymy do jego realizacji czy nie. ć.



My ? Raczej nie. Nie wpisuję się w kampanię na rzecz realizacji celów utopijnych.


Wt gru 23, 2014 14:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Dlaczego utopijnych?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 23, 2014 14:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Johnny99 napisał(a):
Dlaczego utopijnych?



No cóż , kilka tysięcy lat doświadczenia chyba wystarczy ,żeby uznać regulację ludzkiej płciowości przy pomocy jednego modelu za niemożliwą.


Wt gru 23, 2014 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Równie dobrze można powiedzieć, że regulacja stosunków własnościowych też jest utopią - tyle już czasu kradzież jest zakazana, a ludzie nadal kradną! To co, może nie ma sensu dalej zabraniać kradzieży?

Właśnie jest sens - bo, po pierwsze, część ludzi nie ukradnie ze strachu przed karą, a gdyby nie ona, to by chętnie ukradli, po drugie zaś złodzieje przynajmniej poniosą odpowiedzialność za swój czyn i zostaną zmuszeni do oddania tego, co ukradli. Nikt przy tym nie twierdzi, że da się osiągnąć stan, w którym wszyscy ludzie przestaną w ogóle kraść. Zapewne się nie da.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 23, 2014 14:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
O ile popęd seksualny jest naturalnym mechanizmem biologicznym to , o ile mi przynajmniej wiadomo , nie jest nim złodziejstwo.


Wt gru 23, 2014 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
I cóż to zmienia? W tej sprawie istotne jest to, że ludzie zawsze będą kradli, tak samo, jak zawsze będą uprawiali seks. Zresztą nie chodzi o regulację popędu - tym niech się lekarze czy seksuolodzy zajmują - tylko o regulację społecznych zachowań związanych z seksem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 23, 2014 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Może o to zmienia, że złodziejstwem zajmuje się zwykle margines populacji - z różnych motywacji zaś popęd seksualny dotyczy praktycznie całej populacji i ma jedną motywację zazwyczaj.
Dość trudno porównywać rzeczy kompletnie nieporównywalne.


Wt gru 23, 2014 15:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
To sobie wybierz jakiś inny przykład. Niewielka różnica. Chodzi o to, że fakt występowania danych zachowań nie oznacza, że powinny być one akceptowalne. Ludzie to nie małpy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt gru 23, 2014 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: O seksualizacji dzieci. Wydzielony z PO partią antykatol
Soul33 napisał(a):
. Niewielka różnica. Chodzi o to, że fakt występowania danych zachowań nie oznacza, że powinny być one akceptowalne. Ludzie to nie małpy.



Ja co prawda nie potrzebuję innych przykładów ale skoro sugerujesz...................
fakt ,że ludzie jedzą nie oznacza ,że powinno się to akceptować. Ludzie to nie małpy.
Ot i przykład. W sam raz dla Mao Ze-Donga. Ciężka sprawa ta walka z podstawowymi ludzkimi instynktami.


Śr gru 24, 2014 16:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL