Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 17, 2024 21:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Islamiści 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Islamiści
Alus napisał(a):
Skąd zatem Twoje twierdzenia, że islamiści mordują jedynie gdy czują się obrażeni.


Widzisz gdzieś takie stwierdzenie? :o

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 14, 2015 13:43
Zobacz profil
Post Re: Islamiści
Johnny99 napisał(a):
Alus napisał(a):
Skąd zatem Twoje twierdzenia, że islamiści mordują jedynie gdy czują się obrażeni.


Widzisz gdzieś takie stwierdzenie? :o

Przyznaję - nieprawidłowo odczytałam :oops:


Śr sty 14, 2015 14:15

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Islamiści
WIST napisał(a):
Nokia napisał(a):
mnie może też smieszy nabijanie sie z twoje matki ale z dobrego smaku nie wypada tego robić, niech ci ludzie zrozumieją ze dla ludzie ich religia to świętość i nie powinni się z tego nabijać i nie ma to nic wspolnego z wolnoscia słowa

Ale tego nikt nie kwestionuje. Zadałeś zupełnie inne pytanie sugerujące, że ci ludzie sami sobie na to zasłużyli. Otóż nie, nie zasłużyli. A czy drażnili lwa? Tak drażnili, co nadal nijak nie usprawiedliwia ani nie tłumaczy tego że zostali zabici. Ci sami ludzie którzy dokonali tych morderstw równie dobrze mogli za jakiś czas skrzywdzić Ciebie i Twoich bliskich. Stawianie ich w roli ludzi którzy w jakiś sposób mieli powód, lub przyzwolenie jest nienormalne, a już na pewno nie chrześcijańskie. Zachowanie tych rysowników było i jest głupie, podobnie dalsze drażnienie lwa. Zabijanie nie może być niczym usprawiedliwione.


zA ROZPUSTE W sodomie Bóg zniszczył całe miasto, plaga islamizu moze być karą za grzechy

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Śr sty 14, 2015 20:12
Zobacz profil
Post Re: Islamiści
?
I to przekonanie, ze Bog rekami islamistow pokaral ludzi w sklepie zydowskim pozwala ci lepiej spac?
A to pamietasz?

Cytuj:
1 W tym czasie przybyli jacyś ludzie i opowiedzieli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. 2 Na to im rzekł: "Czy myślicie, że ci Galilejczycy, skoro to ich spotkało, byli większymi grzesznikami niż wszyscy inni Galilejczycy? 3 Oświadczam wam, że nie, ale jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. 4 I czy myślicie, że owych osiemnastu, na których zawaliła się wieża Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż wszyscy ludzie mieszkający w Jeruzalem? 5 Oświadczam wam, że nie, ale jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie". 6 I opowiedział taką przypowieść: "Miał ktoś figowiec zasadzony w swojej winnicy. Przyszedł, aby poszukać na niej owocu. Jednak nie znalazł. 7 Powiedział więc opiekunowi ogrodu: "Oto od trzech lat przychodzę, by szukać na tym figowcu owocu i nie znajduję. Wykop go. Po co ma również tę ziemię czynić bezużyteczną!" 8 On na to mu rzekł: "Panie, zostaw go jeszcze na ten rok, żebym go okopał i dorzucił nawozu. 9 Może potem wyda owoc. Jeśli nie, każesz go wyciąć"". Lk 13,1-9


Śr sty 14, 2015 20:21

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Islamiści
Zgodnei z objawieniami z Fatminy II wojna swiatowa byla kara za grzechy

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Śr sty 14, 2015 20:35
Zobacz profil
Post Re: Islamiści
Ale co to zmienia w twoim zyciu?
Pan Jezus jasno powiedzial jak masz odczytywac tego typu wydarzenia. Zrozumiales Go?
Jestes pewien, ze jestes mniejszym grzesznikiem, niz ci co zgineli?
Uwazasz, ze nie musisz sie o swoj los martwic? I to niezaleznie od islamistow. Sa jeszcze np wypadki, jak .... upadek wiezy.


Śr sty 14, 2015 20:40

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Islamiści
nigdzie nie napisąlem że jestem mneijszym grzesznikeim, nie o mnie jest temat.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Śr sty 14, 2015 20:48
Zobacz profil
Post Re: Islamiści
quas napisał(a):
Co za naiwne myślenie, świat arabski jest głupi i odmóżdżony, chodzi im tylko o prymitywne zabijanie jak największej liczby niewiernych.

Ja piszę o islamskich terrorystach, ty o świecie arabskim. Nie wiem z kim dyskutujesz, ale na pewno nie z moimi wypowiedziami.
Cytuj:
Gdyby EU miała swoje korzenie, nie wypierała się ich, gdyby nie była wymierająca i miała by honor i godność, była silna, nie robili by rzeczy do których są celowo napuszczani, bo widzą że mają przewagę.

Nie mają. Ataki terrorystyczne to broń słabych. Silni wysyłają armie.
Cytuj:
Oni głupi nie są i atakują tam gdzie są celowo prowokowani

Fakty mówią coś innego.
Cytuj:
Ale masz rację że w ich ekspansji nie ma różnicy czy jesteś ateistą czy chrześcijaninem, dlatego to wojujący ateiści są naiwniakami myśląc że walcząc z Kościołem i chrześcijańskimi fundamentami EU pod dyktando masonerii i lewactwa będą na tym froncie bezpieczni. Tak samo na siebie ściągają islamski miecz.

O tym właśnie piszę. Nieważne czy krytykujesz islam, naśmiewasz się z Mahometa czy płaszczysz się przed islamskimi zbrodniarzami nazywając ich honorowymi ludźmi, oni i tak będą mieli cię za niewiernego psa, któremu należy posłać kulkę między oczy lub odrąbać głowę maczetą.
Vacarius napisał(a):
Proporcje są takie jak atak na WTC 3000 osób i 200tyś muzułman zabitych w Iraku przez USA. Trzech obywateli cywilizacji zachodu 3 na 200 muzułman.

To nie jest powód do dumy. Można się zastanawiać na ile nierozważne i nieprzemyślane działania USA przyczyniają się do wzrostu nastrojów fundamentalistycznych.
Johnny99 napisał(a):
Nie mówiłbym tak hop siup. Ten zamach był wymierzony precyzyjnie. Nie na jakiś tam dworzec, tylko dlatego, że będzie tam wielu ludzi do zabicia, a wejść może każdy. Do redakcji zamachowcy musieli wejść siłą. Pisemko było niszowe, więc raz, że musieli dokładnie wiedzieć, co atakują (musieli np. wiedzieć, gdzie ta redakcja się znajduje - dworców czy WTC raczej nie trzeba specjalnie szukać), a dwa, że niewiernych było tam znacznie mniej, niż na dworcach. Zresztą podobno krzyczeli: "Prorok jest pomszczony". Dokładnie wiedzieli, co atakują i dlaczego. A więc na pewno kierowały nimi motywy bardziej złożone niż proste "zabić jak najwięcej niewiernych".

Karykatury były jedynie pretekstem, a nie prawdziwą przyczyną zamachów. Al-Kaida zaczęła przerzucać swoich ludzi do Europy bynajmniej nie z powodu karykatur w „Charlie Hebdo”.
Cytuj:
Ja nie pytam, czy można robić karykatury Darwina, tylko czy można do woli obrażać ateistów.

A nie można? Żeby nie szukać daleko, wczoraj na forum pojawił się tekst:

Niezliczone ofiary Ateizmu:
Aborcja - mordowanie dzieci (z własnej woli matki).
Eutanazja - samobójstwo lub mordowanie chorych i starych ludzi (z własnej woli siebie, matki, ojca, systemu).

To oczywiście tylko jeden z wielu przykładów. Dawno temu jeden z użytkowników pisał wprost, że ateizm to debilizm. Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek mu groził z tego powodu. Można bez żadnych konsekwencji pisać obraźliwe o ateistach? Można. I wbrew pozoru nie uważam tego wcale za złe. Taka jest po prostu cena wolności słowa. Ludzie muszą mieć możliwość wypowiedzenia tego co leży im na sercu, nawet jeśli jest to krzywdzące i kogoś to razi.


Śr sty 14, 2015 21:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Islamiści
Nokia
A w Nowym Testamencie Bóg ukazał moc przebaczenia i miłości. Tego jeszcze brakowało, żeby fundamentaliści byli karą za grzechy. W takim razie jaka kara czeka Ciebie, lub mnie? Jak dla mnie masz wypaczone pojmowanie Boga. Z takich głupot rodzą się potem Świadkowie Jehowy i znajdują chętnych do chodzenia po domach.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sty 14, 2015 23:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Islamiści
mauger napisał(a):
Karykatury były jedynie pretekstem, a nie prawdziwą przyczyną zamachów. Al-Kaida zaczęła przerzucać swoich ludzi do Europy bynajmniej nie z powodu karykatur w „Charlie Hebdo”.


Ale do czego Al-Kaidzie był potrzebny taki pretekst? To właśnie jest interesujące pytanie, na które nie znajdziemy odpowiedzi, jeżeli będziemy bezrefleksyjnie powtarzać: "oni i tak chcą zabić nas wszystkich, co za różnica, kogo zabili teraz?". Na przykład: czy Al-Kaida przewidywała skutek, jaki zamach wywołał (marsz w Paryżu, 3-milionowy nakład kolejnego numeru gazety, protesty w świecie muzułmańskim - tym umiarkowanym) i zakładała go?

Cytuj:
A nie można?


Mnie chodzi o "można" w znaczeniu takim, kiedy pytamy..

Cytuj:
Ludzie muszą mieć możliwość wypowiedzenia tego co leży im na sercu, nawet jeśli jest to krzywdzące i kogoś to razi.


.. czy można innych krzywdzić. Nie: czy należy ułożyć społeczeństwo tak, by ludzie mieli możliwość krzywdzić innych, tylko czy można to robić.

Ciekawe swoją drogą: krzywdę fizyczną, zdawałoby się, wykluczamy coraz szerzej (delegalizowanie "klapsów", promowanie "eutanazji" itp.), jeżeli natomiast chodzi o krzywdę psychiczną czy słowną, to już nie jest tak prosto (z powołaniem na "wolność słowa", oczywiście). Przecież stwierdzenie, że ponieważ mamy wolność słowa, to wolno nam obrażać innych, nie jest niczym innym jak stwierdzenie, że mamy prawo ich krzywdzić. Nawet nie tyle: mamy możliwość, albo: nie grozi nam za to kara. Gdyby tylko do tego się to sprowadzało, nie byłoby żadnych marszów czy kolejek o 5 rano po nowy numer. Mamy PRAWO i to jakieś strasznie istotne, żeby nie powiedzieć: fundamentalne prawo do krzywdzenia innych ludzi. Ciekawe.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sty 15, 2015 7:36
Zobacz profil
Post Re: Islamiści
Oczywiscie, ze nie mamy prawa. Kiedys regulowaly to normy spoleczne i indywidualne poczucie honoru. Jezeli ktos poczul sie urazony to albo od razu reagowal, albo "kulturalnie" wyzywal na pojedynek.
Dzis normy, ktore "wiazaly" znikly i zostaly sady, ktore bazuja na prawie spisanym a nie obyczajowym.
Tak jak przemoc cielesna jest karalna, tak pewnie bedzie kiedys przemoc psychiczna karalna. Zreszta juz jest: mobbing, stalking...

Spoleczenstwa zachodnie sa jednak ciagle przekonane, ze sa pepkiem swiata i ze ich normy (czyli np karykatury kogo sie chce) musza byc dozwolone wszedzie. Akurat dla muzulmanow jakiekolwiek przedstawienie Mahometa jest obrazliwe, bo maja takie normy.
Wczoraj w telewizji niemieckiej pokazali muzulmanke, ktora o tym mowila, ze ja to obraza. Jak szok po zamachu przejdzie, to i naklad spadnie,a gazetka, ktora teraz jest na fali litosci i wspolczucia, pewnie spadnie do bardzo niszowej. albo calkiem zniknie.

Gwoli sprawiedliwosci: spoleczenstwa muzulmanskie i inne tez sa przekonane o wyzszosci swoich pogladow.

To wszystko jednak nie usprawiedliwia samosadow


Cz sty 15, 2015 7:59
Post Re: Islamiści
nokia napisał(a):
Zgodnei z objawieniami z Fatminy II wojna swiatowa byla kara za grzechy

Gdyby porównać skalę grzeszności ludzi przed II wojną światową do skali zepsucia obecnego świata, to dla ukarania współczesnych wojna już nie wystarczyłaby.....Bóg musiałby wymyślić jakąś niewyobrażalną kaźń.


Cz sty 15, 2015 8:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Islamiści
Autokorekta:

bert04 napisał(a):
Dzisiejsza wiadomosc dnia: nastepny naklad jest planowany na 3.000.000 egzemplarzy. Dla porownania, normalny naklad to 60.000. Kazdy samemu policzy sobie, jaka to wielokrotnosc.


Nakład zwiększono ostatecznie do 5.000.000. A normalny nakład to 20.000, te 60 kilo to już był nakład zwiększony.

Mi wychodzi teraz jakieś 250 x

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz sty 15, 2015 10:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Islamiści
Brakuje tylko sugestii, że właściciele pisma sami zamówili ten zamach....

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz sty 15, 2015 13:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Islamiści
zepp napisał(a):
Brakuje tylko sugestii, że właściciele pisma sami zamówili ten zamach....


Jeszcze się pojawi, to tylko kwestia czasu. Ale już dwa dni po zamachu czytałem pierwsze teorie, że zamach został "sfabrykowany" przez francuskie służby specjalne.


PS: Jeżeli sugerujesz, że ja coś powyższego sugeruję, lub chcę sugerować... to jesteś w błędzie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz sty 15, 2015 13:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL