Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 20:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Kampanię finansował PiS, ale była to kampania Dudy.
No normalnie organizacja charytatywna. Mnie też coś może sfinansują...
Cytuj:
Cytuj:
Przecież właśnie o tym piszę.

Nie zauważyłem?
To idź do doktora od oczu?
Cytuj:
A Kaczyński by się dowiedział? Musiałby sam być tym gangsterem.
Nonono! Z takimi ostrzeżeniami wobec Prezesa? :twisted:


Cz maja 28, 2015 11:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
No normalnie organizacja charytatywna. Mnie też coś może sfinansują...


Taka sama jak i inne partie.

Cytuj:
To idź do doktora od oczu?


Obawiam się, że to ty masz problem ze zrozumieniem swoich własnych postów.

Cytuj:
Nonono! Z takimi ostrzeżeniami wobec Prezesa? :twisted:


No właśnie. Zresztą gdyby tak było, to klops, bo zatapiając Dudę, Kaczyński musiałby zarazem zatopić sam siebie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz maja 28, 2015 11:39
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Taka sama jak i inne partie.
No bo wszystkie partie jak wiemy lubią finansować przypadkowym ludziom różne rzeczy.
Cytuj:
Obawiam się, że to ty masz problem ze zrozumieniem swoich własnych postów.
Proszę zatem o wyjaśnienie mi moich własnych postów. Może się czegoś dowiem :)
Cytuj:
No właśnie. Zresztą gdyby tak było, to klops, bo zatapiając Dudę, Kaczyński musiałby zarazem zatopić sam siebie.
A po co miałby to robić?


Cz maja 28, 2015 11:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
No bo wszystkie partie jak wiemy lubią finansować przypadkowym ludziom różne rzeczy.


Nie, partie finansują swoich kandydatów, którzy jednak niespecjalnie lubią się przyznawać do partyjnej afiliacji, ze względu na stosunek wyborców do partii politycznych i potrzebę prezentowania się jako "prezydenta wszystkich Polaków".

Cytuj:
A po co miałby to robić?


No przecież to ty twierdzisz, że Kaczyński ma jakieś tajemnicze i niezwykle mocne (tj. takie, które mogłyby doprowadzić do bezprecedensowego złożenia prezydenta z urzędu) haki na Dudę, o których wie on jeden, a np. służby specjalne III RP nie mają o nich pojęcia.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz maja 28, 2015 12:12
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Nie, partie finansują swoich kandydatów, którzy jednak niespecjalnie lubią się przyznawać do partyjnej afiliacji, ze względu na stosunek wyborców do partii politycznych i potrzebę prezentowania się jako "prezydenta wszystkich Polaków".
Po co zatem ich finansują?
Cytuj:
No przecież to ty twierdzisz, że Kaczyński ma jakieś tajemnicze i niezwykle mocne (tj. takie, które mogłyby doprowadzić do bezprecedensowego złożenia prezydenta z urzędu) haki na Dudę, o których wie on jeden, a np. służby specjalne III RP nie mają o nich pojęcia.
Twierdzę, że Kaczyński ma jakieś powody, by wierzyć, że mu się Duda z łańcucha nie urwie. Reszta to komentarz do Twoich dziwnych tez, iż jeśli o czymś wie Kaczyński, to muszą wiedzieć i tajne służby.


Cz maja 28, 2015 13:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2015 22:14
Posty: 96
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Nie, partie finansują swoich kandydatów, którzy jednak niespecjalnie lubią się przyznawać do partyjnej afiliacji, ze względu na stosunek wyborców do partii politycznych i potrzebę prezentowania się jako "prezydenta wszystkich Polaków".
Po co zatem ich finansują?

Jak to po co? Aby wygrał ich człowiek. To oczywiste że PO zależało na wygranej Komorowskiego,tak samo jak PiSowi na wygranej Dudy

_________________
Ein Reich, ein Volk, ein Ticket


Cz maja 28, 2015 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Po co zatem ich finansują?


Żeby wygrali wybory.

Cytuj:
Twierdzę, że Kaczyński ma jakieś powody, by wierzyć, że mu się Duda z łańcucha nie urwie.


Zamiast wymyślać teorie spiskowe, lepiej po prostu zdać sobie sprawę z tego, że Kaczyński, wystawiając Dudę, był w 100% przekonany, że wygra Komorowski. Wczoraj w TV Republika oznajmił, że na początku dawał mu "10% szans" - co oznacza, że dawał mu 0%. Wiem, że antypisowcy uważają Kaczyńskiego za "genialnego stratega", ale osobiście nie sądzę, by był aż tak genialny, by przewidzieć już w ubiegłym roku to, czego nikt inny nie przewidywał.

Cytuj:
Reszta to komentarz do Twoich dziwnych tez, iż jeśli o czymś wie Kaczyński, to muszą wiedzieć i tajne służby.


Tak, ale miałem na myśli kandydata na prezydenta, a nie to, co Kaczyński je na śniadanie. Reductio ad absurdum trzeba umieć przeprowadzić, zefciu.

Kilka ciekawych rzeczy powiedział wczoraj Kaczyński w TV Republika - m.in. kilkukrotnie podkreślił, że to Andrzej Duda (którego nazwał: najważniejszym dzisiaj człowiekiem w Polsce) wyznaczy premiera i że "nie wie, czy będzie premierem" - oraz: Nie wiem, kto będzie premierem, ale ktokolwiek nim będzie – powinien Andrzejowi Dudzie złożyć dymisję bez daty, z podpisem. Jeżeli to nie jest deklaracja podległości, to nie wiem, co miałoby nią być.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 29, 2015 6:25
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
"Nie bwde premierem, jasli moj brat zostanie prezydentem (...) moje slowo jest swiete ".
Kto to powiedzial, Johnny99?

Wlasnie. Dlatego mnie zadne deklaracje prezesa nie fascynuja. Ja patrze na czyny.


Pt maja 29, 2015 7:01
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Apad napisał(a):
Jak to po co? Aby wygrał ich człowiek. To oczywiste że PO zależało na wygranej Komorowskiego,tak samo jak PiSowi na wygranej Dudy
No to mów to Johnny'emu, a nie mnie! Kolejny nie umie czytać ze zrozumieniem.
Johnny99 napisał(a):
zefciu napisał(a):
Po co zatem ich finansują?


Żeby wygrali wybory.
Przed chwilą pisałeś, że PiS nie chciał, aby Duda wygrał wybory. Więc może najpierw się zdecyduj, co twierdzisz, a potem dyskutuj.
Cytuj:
Zamiast wymyślać teorie spiskowe
Śmieszny zarzut z Twoich ust. Ja twierdzę, że Kaczyński chciał wystawić prezydenta, który ociepli wizerunek PiSu. Więc wystawił osobę najlepiej się na to nadającą - sympatycznego i posłusznego Dudę. Ty twierdzisz natomiast iż były jakieś zakłady, sabotaże etc. Więc kto ma teorie spiskowe?
Cytuj:
Wiem, że antypisowcy uważają Kaczyńskiego za "genialnego stratega"
Nie uważam go za genialnego stratega, ale też nie uważam go za taką dupę wołową, jak twierdzisz Ty.
Cytuj:
Tak, ale miałem na myśli kandydata na prezydenta, a nie to, co Kaczyński je na śniadanie. Reductio ad absurdum trzeba umieć przeprowadzić, zefciu.
Proszę zatem wskazać lukę w moim raa.
Cytuj:
Kilka ciekawych rzeczy powiedział wczoraj Kaczyński w TV Republika - m.in. kilkukrotnie podkreślił, że to Andrzej Duda (którego nazwał: najważniejszym dzisiaj człowiekiem w Polsce) wyznaczy premiera i że "nie wie, czy będzie premierem" - oraz: Nie wiem, kto będzie premierem, ale ktokolwiek nim będzie – powinien Andrzejowi Dudzie złożyć dymisję bez daty, z podpisem. Jeżeli to nie jest deklaracja podległości, to nie wiem, co miałoby nią być.
Rozumiem że Kaczyński nie ma po prostu zdolności kłamać.


Pt maja 29, 2015 7:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Przed chwilą pisałeś, że PiS nie chciał, aby Duda wygrał wybory. Więc może najpierw się zdecyduj, co twierdzisz, a potem dyskutuj.


Niczego takiego nie napisałem.

Cytuj:
Ty twierdzisz natomiast iż były jakieś zakłady, sabotaże etc. Więc kto ma teorie spiskowe?


Te zakłady, sabotaże itp. to po prostu polityka, nie żadne teorie spiskowe. Polecam "powieść" Migalskiego, którą zaczął drukować Do Rzeczy.

Cytuj:
Nie uważam go za genialnego stratega, ale też nie uważam go za taką (censored) wołową, jak twierdzisz Ty.


W to, że Duda nie ma realnych szans nawiązania walki z Komorowskim, wierzyły nie dupy wołowe, tylko wszyscy zainteresowani.

Cytuj:
Proszę zatem wskazać lukę w moim raa.


O ile Duda nie ma kontrowersyjnych upodobań kulinarnych (powiedzmy, nie zjada kotów albo psów), o tyle to, co je na śniadanie, nie ma znaczenia dla walki wyborczej. Nie mam specjalnej ochoty tego dalej tłumaczyć.

Cytuj:
Rozumiem że Kaczyński nie ma po prostu zdolności kłamać.


Ma, ale co z tego? Może nie wierzyć w to, co mówi, niemniej to powiedział. Nieszczera deklaracja podległości nie przestaje być deklaracją podległości, którą aparat może wykorzystać i Kaczyński to wie. Wszyscy w PO wiedzieli, że desygnowanie Ewy Kopacz na premiera to farsa - ale i tak to zrobili. To jest polityka.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 29, 2015 7:46
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Kilka ciekawych rzeczy powiedział wczoraj Kaczyński w TV Republika - m.in. kilkukrotnie podkreślił, że to Andrzej Duda (którego nazwał: najważniejszym dzisiaj człowiekiem w Polsce) wyznaczy premiera i że "nie wie, czy będzie premierem" - oraz: Nie wiem, kto będzie premierem, ale ktokolwiek nim będzie – powinien Andrzejowi Dudzie złożyć dymisję bez daty, z podpisem. Jeżeli to nie jest deklaracja podległości, to nie wiem, co miałoby nią być.

Najpierw było jednak trochę fochów (nie jestem do końca zadowolony [z wyniku wyborów], unikanie mediów) zanim dotarło, że nie robią one już takiego wrażenia jak 10 lat temu.
I tak, wg. mnie także - to jest deklaracja podległości. Na pewno będzie na początku próbował nadal pociągać za sznurki, ale myślę że jak młodsi lepiej zasmakują we władzy to nie pozwolą sobą pomiatać. Dotarło chyba, że Polaków zmiany kosmetyczne nie interesują. Dalej z wywiadu w TV Republika:

"Chcemy taką ekipę pokazać, by przekonać Polaków, że jest możliwość zmiany. Ekipą będzie kierował ten, którego wskaże najważniejszy dzisiaj człowiek w Polsce, czyli Andrzej Duda. Partia desygnuje tego, kogo wskaże Andrzej Duda"

Oczywiście on liczy, że Duda wskaże właśnie jego. No ciekawe, czy młody się złamie ;)


Pt maja 29, 2015 7:47
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Te zakłady, sabotaże itp. to po prostu polityka, nie żadne teorie spiskowe.
Natomiast teza, że ktoś po prostu wystawił kandydata i chciał, żeby wygrał, to już wg Ciebie "teorie spiskowe".
Cytuj:
W to, że Duda nie ma realnych szans nawiązania walki z Komorowskim, wierzyły nie (censored) wołowe, tylko wszyscy zainteresowani.
No i proszę. A ja wiedziałem, że Duda wygra na tyle szybko, że zdążyłem wygrać flaszkę w zakładzie.
Cytuj:
O ile Duda nie ma kontrowersyjnych upodobań kulinarnych (powiedzmy, nie zjada kotów albo psów), o tyle to, co je na śniadanie, nie ma znaczenia dla walki wyborczej. Nie mam specjalnej ochoty tego dalej tłumaczyć.
Ciężko u Ciebie z rozumieniem analogii czy przykładów, prawda?
Cytuj:
Ma, ale co z tego? Może nie wierzyć w to, co mówi, niemniej to powiedział. Nieszczera deklaracja podległości nie przestaje być deklaracją podległości, którą aparat może wykorzystać i Kaczyński to wie. Wszyscy w PO wiedzieli, że desygnowanie Ewy Kopacz na premiera to farsa - ale i tak to zrobili. To jest polityka.
Skoro Kaczyński daje takie deklaracje podległości, to znaczy, że jest najgłębiej przekonany, iż żaden "aparat" ich nie wykorzysta. Gdyby jego pozycja była rzeczywiście zagrożona, to prężyłby muskuły.


Pt maja 29, 2015 7:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Natomiast teza, że ktoś po prostu wystawił kandydata i chciał, żeby wygrał, to już wg Ciebie "teorie spiskowe".


Nie, teorią spiskową jest twierdzenie, że Kaczyński ma zamiar sterować Dudą za pomocą tajemniczych haków, o których nikt poza nim nie wie.

Cytuj:
No i proszę. A ja wiedziałem, że Duda wygra na tyle szybko, że zdążyłem wygrać flaszkę w zakładzie.


Ciekawe, skąd wiedziałeś?

Cytuj:
Ciężko u Ciebie z rozumieniem analogii czy przykładów, prawda?


Możliwe, musisz więc chyba napisać wprost, o co chodzi.

Cytuj:
Gdyby jego pozycja była rzeczywiście zagrożona, to prężyłby muskuły.


Przeciwnie. Kaczyński liczył na to, że opozycja wewnętrzna przegra. Ale wygrała i nic już na to nie może poradzić. A jeśli nie możesz z kimś wygrać, musisz się do niego przyłączyć. Dlatego właśnie teraz pierwszy ustawia się do całowania pierścienia. Oczywiście, będzie się starał zachować jak najwięcej, ale tego, co się stało, już nie odwróci. Nie ma powrotu do "Jarosław-Polskę-zbaw". Teraz to Duda jest zbawicielem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 29, 2015 8:31
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Nie, teorią spiskową jest twierdzenie, że Kaczyński ma zamiar sterować Dudą za pomocą tajemniczych haków, o których nikt poza nim nie wie.
Też i o niczym takim nie przesądzam. Jaki jest powód, dla którego Kaczyński wie, że Duda będzie posłuszny, tego nie wiem.
Cytuj:
Ciekawe, skąd wiedziałeś?
Z radia.
Cytuj:
Możliwe, musisz więc chyba napisać wprost, o co chodzi.
Kiedy ja nie wiem, o co chodzi. Piszę co wiem i skąd wiem. A o tym, czego nie wiem się nie wypowiadam.
Cytuj:
Przeciwnie. Kaczyński liczył na to, że opozycja wewnętrzna przegra. Ale wygrała i nic już na to nie może poradzić. A jeśli nie możesz z kimś wygrać, musisz się do niego przyłączyć. Dlatego właśnie teraz pierwszy ustawia się do całowania pierścienia. Oczywiście, będzie się starał zachować jak najwięcej, ale tego, co się stało, już nie odwróci. Nie ma powrotu do "Jarosław-Polskę-zbaw". Teraz to Duda jest zbawicielem.
To już pożyjemy - zobaczymy. Szkoda że ciężko jest określić jakieś ścisłe kryterium do zakładu.


Pt maja 29, 2015 8:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Jaki jest powód, dla którego Kaczyński wie, że Duda będzie posłuszny, tego nie wiem.


Proste - nie ma i nie wie. Duda miał sromotnie przegrać, co wyklarowałoby sytuację - owszem, PiS z Kaczyńskim przegrywa, ale bez Kaczyńskiego przegrywa jeszcze bardziej. Nie ma więc dla niego alternatywy.

Cytuj:
Kiedy ja nie wiem, o co chodzi.


Aha.

Cytuj:
Szkoda że ciężko jest określić jakieś ścisłe kryterium do zakładu.


Hm?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 29, 2015 8:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL