Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 21:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
[I trzymałaby się ta hipoteza kupy, gdyby nie fakt, że Kaczyński nie zrobił jednak niczego, aby jakoś przynajmniej subtelnie sabotować kampanię Dudy. Grzecznie się usunął z widoku, grzecznie usunął z widoku Macierewicza. Gdyby Duda był rzeczywiście zagrożeniem dla jego pozycji wśród genpatów, to próbowałby spieprzyć mu wizerunek. Nie uczynił tego.


A skąd wiesz, że nie uczynił? Skądś przecież Newsweek wziął swoją informację o planowanym "wyjściu z cienia" w drugiej turze. Skądś się brały idiotyczne pomysł z kampanii Dudy, w stylu "bronkosklepów" albo awantury o Euro. Skądś się wzięła w Internecie informacja o "blokowaniu etatu" przez Dudę. Skądś się wzięło wyciągnięcie dopiero co zbratanego z Kaczyńskim Kurskiego przed pierwszą debatą, które wiemy jak się skończyło. Skądś się wziął prowokator, który "zaatakował" Komorowskiego w Toruniu w ostatnim dniu kampanii. I tak dalej - pewnie sporo by się takich przypadków wyszukało. Załóżmy na chwilę, że za tym wszystkim stał Kaczyński - czy to byłoby mało? Uczyniłby więcej dla zgnojenia Dudy, niż sam Komorowski..

Cytuj:
Czyli musi mieć mocne haki, które przekonają i innych.


"Skoro jest tak, jak mówię, to musi być tak, jak mówię".

Największym hakiem, jakiego PO znalazła na Dudę, był ten nieszczęsny etat. A po I turze byli już naprawdę zdesperowani.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr maja 27, 2015 12:25
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
A skąd wiesz, że nie uczynił?
Bo nie widziałem, by to uczynił. Żeby zaś uczynił to skutecznie, musiałby to uczynić publicznie.
Cytuj:
Skądś przecież Newsweek wziął swoją informację o planowanym "wyjściu z cienia" w drugiej turze.
No tak - Newsweek marionetką Kaczyńskiego.
Cytuj:
Skądś się brały idiotyczne pomysł z kampanii Dudy, w stylu "bronkosklepów" albo awantury o Euro.
Muszę przyznać, że ten wk... radiowy spot o Euro był chyba najsłabszą i najbardziej pisowską częścią tej kampanii.
Cytuj:
Skądś się wzięła w Internecie informacja o "blokowaniu etatu" przez Dudę. Skądś się wziął prowokator, który "zaatakował" Komorowskiego w Toruniu w ostatnim dniu kampanii. I tak dalej - pewnie sporo by się takich przypadków wyszukało.
No i znowu - dlaczego od Kaczyńskiego? Kaczyński nie musiał bardzo kombinować. Wystarczyło się pokazać i powiedzieć "Duda to mój człowiek, będzie kontynuował z Macierewiczem dochodzenie w sprawie zbrodni w Smoleńsku".
Cytuj:
"Skoro jest tak, jak mówię, to musi być tak, jak mówię".
Uzasadniłem to co mówię.
Cytuj:
Największym hakiem, jakiego PO znalazła na Dudę, był ten nieszczęsny etat.
Jak stąd ma wynikać, że PiS nie ma lepszych?


Śr maja 27, 2015 12:30
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
jo_tka napisał(a):
Myślę, że uparty. I traktuję to bardziej jako zaletę, niż wadę.

Usłyszałam komentarz Jarosława Gowina, że z przekonania bardzo PiS-owski (w sensie koncepcji społecznych). Na pewno jego idolem był Lech Kaczyński. Trudno będzie odróżnić przekonanie od podległości.

Nie wiem czy uparty, wiem że dotrzymujący słowa i myślę, że taki nadal będzie.


Śr maja 27, 2015 13:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
No i znowu - dlaczego od Kaczyńskiego? Kaczyński nie musiał bardzo kombinować. Wystarczyło się pokazać


Jasne - ale przecież tego jednego nie mógł zrobić, bo to by unieważniło cały "zakład". Być może, jeżeli informacje N są rzetelne, po I turze Kaczyński zorientował się, że Duda naprawdę idzie po wygraną i zdecydował się zerwać "deal" - ale wtedy już było za późno, już udało się go "powstrzymać", aparat poczuł krew.

Cytuj:
Jak stąd ma wynikać, że PiS nie ma lepszych?


Skoro PiS je ma, to czemu PO miałaby nie mieć?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Ostatnio edytowano Śr maja 27, 2015 14:00 przez Johnny99, łącznie edytowano 1 raz



Śr maja 27, 2015 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Czytając wypowiedzi zwolenników Dudy na tym forum, to można się przestraszyć :olaboga: Ale na szczęście internet niej jest reprezentatywny i mam nadzieję, że jednak Dudzie uda się być prezydentem wszystkich Polaków, a Polacy dadzą mu na to szansę.


Śr maja 27, 2015 13:59
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Jasne - ale przecież tego jednego nie mógł zrobić, bo to by unieważniło cały "zakład".
Czyli był zakład, reguły, sędziowie... Teoria zaczyna się robić przesadnie skomplikowana. Uważam, że ta, iż Kaczyński zwyczajnie wystawił Dudę jako swoją wydmuszkę lepiej znosi golenie przez pewnego XIV-wiecznego franciszkanina.
Cytuj:
Skoro PiS je ma, to czemu PO miałaby nie mieć?
Skoro ja mam zielone gacie, to Johnny99 też ma zielone gacie. Toż to podstawowy aksjomat logiki.


Śr maja 27, 2015 14:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Czyli był zakład, reguły, sędziowie... Teoria zaczyna się robić przesadnie skomplikowana.


Niby gdzie? Parę postów wcześniej sprowadziłem ją do dwóch zdań, które przypisałem Kaczyńskiemu.

Cytuj:
Skoro ja mam zielone gacie, to Johnny99 też ma zielone gacie. Toż to podstawowy aksjomat logiki.


PO ma władzę, służby specjalne, dostęp do informacji niejawnych itp. Byłoby dziwne, gdyby Kaczyński wiedział coś, czego nie mogłaby się dowiedzieć PO.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz maja 28, 2015 9:25
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
zefciu napisał(a):
Czyli był zakład, reguły, sędziowie... Teoria zaczyna się robić przesadnie skomplikowana.


Niby gdzie? Parę postów wcześniej sprowadziłem ją do dwóch zdań, które przypisałem Kaczyńskiemu.
I pan Jarosław Cieszęsiężebędęnapierszejliniiwalkizsamoobroną Kaczyński oczywiście był wierny temu, chlapniętemu prywatnie słowu.

Cytuj:
PO ma władzę, służby specjalne, dostęp do informacji niejawnych itp. Byłoby dziwne, gdyby Kaczyński wiedział coś, czego nie mogłaby się dowiedzieć PO.
Wszechmoc i wszechwiedza PO oraz słabość oraz ciapkowatość PiS, które nawet jak wygra wybory, to robi to przez przypadek są porażające.


Cz maja 28, 2015 9:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
I pan Jarosław Cieszęsiężebędęnapierszejliniiwalkizsamoobroną Kaczyński oczywiście był wierny temu, chlapniętemu prywatnie słowu.


Nie chodzi o wierność, tylko o wyeliminowanie antykaczystowskiej frakcji - poprzez pokazanie im i całemu aparatowi, że się mylą.

Cytuj:
Wszechmoc i wszechwiedza PO oraz słabość oraz ciapkowatość PiS, które nawet jak wygra wybory, to robi to przez przypadek są porażające.


Może ciebie poraża fakt, że partia władzy wie więcej niż opozycja, mnie się to wydaje banalne i oczywiste.

BTW czyżby już się zaczęło?

Krystyna Pawłowicz: Mam dość. Zastanawiam się, czy nie wycofać się z polityki

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... yki/kxh4hj

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz maja 28, 2015 10:07
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Nie chodzi o wierność, tylko o wyeliminowanie antykaczystowskiej frakcji - poprzez pokazanie im i całemu aparatowi, że się mylą.
W tym przypadku udzielanie się publiczne nie byłoby niczym niewłaściwym. Przecież "antykaczyści" nie mogliby postawić zarzutu iż to poparcie szefa partii przyczyniło się do ich przegranej.
Cytuj:
Może ciebie poraża fakt, że partia władzy wie więcej niż opozycja, mnie się to wydaje banalne i oczywiste.
Rozumiem, że zgodnie z Twoją logiką PO wie, co dzisiaj jadłem na śniadanie. Bo przecież ja wiem, a PO wie więcej ode mnie.

Zastanawia tylko to, czy rzeczywiście Johnny99 był tak przyzwyczajony do zwycięstw moralnych, że nie wie co zrobić ze zwycięstwem realnym i wymyśla głupoty; czy też powtarza po prostu wiernie to, co propaganda PiSu do wierzenia niegenpatom podaje.


Cz maja 28, 2015 10:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
W tym przypadku udzielanie się publiczne nie byłoby niczym niewłaściwym. Przecież "antykaczyści" nie mogliby postawić zarzutu iż to poparcie szefa partii przyczyniło się do ich przegranej.


To nie jest kwestia oceny - "właściwe" czy "niewłaściwe". Taki zarzut stawia się Kaczyńskiemu od lat i Kaczyński doskonale o tym wie. Tym bardziej wie o tym aparat partyjny. Już przecież kampanię 5 lat temu organizowano w duchu "Kaczyński udaje, że nie jest Kaczyńskim".

Cytuj:
Rozumiem, że zgodnie z Twoją logiką PO wie, co dzisiaj jadłem na śniadanie. Bo przecież ja wiem, a PO wie więcej ode mnie.


Przestań obrażać swoją inteligencję. Gdybyś był kontrkandydatem PO na prezydenta, PO dowiedziałaby się bez trudu o tobie wszystkiego, co mogłoby jej ułatwić pokonanie ciebie. Na tym polega walka wyborcza.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz maja 28, 2015 10:36
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Już przecież kampanię 5 lat temu organizowano w duchu "Kaczyński udaje, że nie jest Kaczyńskim".
A tę kampanię organizowano w duchu "PiS udaje, że nie jest partią Kaczyńskiego". I Ty nawet to łykasz.
Cytuj:
Przestań obrażać swoją inteligencję. Gdybyś był kontrkandydatem PO na prezydenta, PO dowiedziałaby się bez trudu o tobie wszystkiego, co mogłoby jej ułatwić pokonanie ciebie. Na tym polega walka wyborcza.
Dowiedziałoby się co jadłem dzisiaj na śniadanie? I miało na to dowody?


Cz maja 28, 2015 10:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
A tę kampanię organizowano w duchu "PiS udaje, że nie jest partią Kaczyńskiego". I Ty nawet to łykasz.


Przecież to nie była kampania PiS. Duda jak ognia unikał wypowiadania tej nazwy, nie wiem, czy w trakcie całej kampanii choć raz powołał się na swoją partię. To samo na konwencjach. Wyjątkiem były owe nieszczęsne plakaty, ze słowami "kandydat PiS" - co wygląda na kolejny przykład dywersji ze strony kaczystów.

Cytuj:
Dowiedziałoby się co jadłem dzisiaj na śniadanie? I miało na to dowody?


A co to kogo obchodzi, co jadłeś na śniadanie? :shock: Dyskutuj poważnie, bo na takie idiotyczne przemawianie się szkoda mi klawiszy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz maja 28, 2015 10:49
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
Przecież to nie była kampania PiS.
Nie. Duda finansował wszystko z etatu wykładowcy na uniwerku.
Cytuj:
Duda jak ognia unikał wypowiadania tej nazwy, nie wiem, czy w trakcie całej kampanii choć raz powołał się na swoją partię.
Przecież właśnie o tym piszę.
Cytuj:
To samo na konwencjach. Wyjątkiem były owe nieszczęsne plakaty, ze słowami "kandydat PiS" - co wygląda na kolejny przykład dywersji ze strony kaczystów.
Sam fakt przypomnienia, że PiS go wystawia to już była dywersja? Ostro!
Cytuj:
A co to kogo obchodzi, co jadłeś na śniadanie? :shock: Dyskutuj poważnie, bo na takie idiotyczne przemawianie się szkoda mi klawiszy.
Dobrze - bo widzę, że kiepsko Ci idzie z abstrakcyjnym myśleniem. Załóżmy, że wczoraj na zlecenie jakiegoś gangstera przewiozłem paczkę hery z Warszawy do Poznania. Wszystko się udało, nikt tego nie wykrył. Wiedzą o tym tylko gangsterzy. Czy PO by się o tym dowiedziała?


Cz maja 28, 2015 11:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Nie. Duda finansował wszystko z etatu wykładowcy na uniwerku.


Kampanię finansował PiS, ale była to kampania Dudy.

Cytuj:
Przecież właśnie o tym piszę.


Nie zauważyłem?

Cytuj:
Sam fakt przypomnienia, że PiS go wystawia to już była dywersja? Ostro!


Oczywiście. Żaden inny kandydat nie informował równie wprost, że jest kandydatem jakiejś partii - no, może poza dr Ogórek, ale to i tak na samym końcu (kiedy sondaże zaczęły wskazywać, że eseldowcy nie zamierzają na nią głosować).

Cytuj:
Dobrze - bo widzę, że kiepsko Ci idzie z abstrakcyjnym myśleniem. Załóżmy, że wczoraj na zlecenie jakiegoś gangstera przewiozłem paczkę hery z Warszawy do Poznania. Wszystko się udało, nikt tego nie wykrył. Wiedzą o tym tylko gangsterzy. Czy PO by się o tym dowiedziała?


A Kaczyński by się dowiedział? Musiałby sam być tym gangsterem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz maja 28, 2015 11:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL