Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Jaki jest Prezydent Duda?
Jako że mamy już oficjalne wyniki, zgodnie z sugestią Mariel z przyjemnością inauguruję nowy temat. Przy tym pamiętajmy, że Bronisław Komorowski zakończy kadencję dopiero 6 sierpnia i do tego czasu pozostanie "pełnoprawnym" prezydentem, więc nie ma potrzeby na razie zamykać poprzedniego wątku. Nie uważam jednak, by rozpoczynanie dyskusji o "prezydencie Dudzie" było z tego samego powodu przedwczesne - to, jakie działania podejmie w ciągu tych dwóch miesięcy prezydent elekt, zwłaszcza w kontekście PiS i rozpoczynającej się już w okolicach lipca kampanii przed wyborami parlamentarnymi, może nam dużo powiedzieć o tym, jaka będzie, przynajmniej w zamierzeniach, ta prezydentura.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 25, 2015 20:01
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Choć najbliższy mi jako katolikowi i Polakowi w tych wyborach był Grzegorz Braun, to jednak cieszę się z tego że wygrał Duda i kończy się kadencja Komorowskiego szkalującego katolików w Polsce za wiarę Bogu i wierność Prawu Boga.

Ale mimo to mam pewne ale do Dudy i PIS, choć Duda z liczących się kandydatów był jedynym na którego katolik mógł zagłosować. Istotna dla mnie w kwestii wiarygodności Dudy i PIS, jest kwestia zamachu smoleńskiego, przekrętów antykatolickiej Platformy i niebezpiecznych związków Komorowskiego. Niestety w debatach to Komorowski sobie nie folgował, a Duda całkowicie unikał tych najistotniejszych i niewygodnych tematów (a mimo to wygrał ?). Nie uderzał w Komorowskiego najmocniejszymi argumentami świadczącymi przeciwko niemu i wcale nie poruszał najbardziej niewygodnych dla Komorowskiego kwestii. Jeżeli nie była to ustawka i Komorowski nie dogadał się w kwestii nietykalności z Dudą i PIS, to PIS i Duda powinni te kwestie mocno poruszać, włącznie z odpowiedzialnością karną. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć to unikanie przez Dudę najbardziej niewygodnych dla Komorowskiego kwestii. Propaganda tego nierządu mogła zrobić swoje i Duda bał się w kampanii poruszać tych najbardziej istotnych kwestii, najbardziej niewygodnych dla Komorowskiego. Na razie jestem w stanie to zrozumieć. Ale jeżeli w dalszej perspektywie nie nastąpią zmiany, to Duda i PIS stracą w moich oczach na wiarygodności, bo będzie to potwierdzało tezę że weszli układy z przekazującym władzę Komorowskim i obozem rządzącym.

Nieco inne może być też na to spojrzenie ze strony tego co niebo mówi o roli Polski w obecnych czasach ostatecznych, a w tym czasie nie można tego pomijać. To może od tego odbiegać, jednak ze strony ziemskiej to co napisałem może mieć uzasadnienie.


Pn maja 25, 2015 21:01
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Jaki jest prezydent Duda? Taki, jaki był potrzebny PiSowi. Grzeczny, ładny, umiejący grać osobę niezależną, ale posłuszny. Prezydentura będzie polegała na oglądaniu słupków i starannej kalibracji, jak bardzo PiSowski może być prezydent, by mu nie spadło.


Wt maja 26, 2015 5:32
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Jedno jest pewne, jest PREZYDENTEM ELEKTEM do 6 sierpnia b.r. Ponieważ wątek został wprowadzony na 5, a może nawet 10 lat, tytuł jest uzasadniony.


Wt maja 26, 2015 8:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Jaki jest prezydent Duda? Taki, jaki był potrzebny PiSowi. Grzeczny, ładny, umiejący grać osobę niezależną, ale posłuszny. Prezydentura będzie polegała na oglądaniu słupków i starannej kalibracji, jak bardzo PiSowski może być prezydent, by mu nie spadło.


Całe szczęście. Gdyby miał być:
tak niezależny jak Komorowski,
tak zbędny swojej partii jak Komorowski,
tak niesforny jak Komorowski,
tak pomijający słupki poparcia jak Komorowski,
to zupełnie straciłbym nadzieję na jakiekolwiek przemiany w Polsce. Byłoby to jedynie kontynuacją pogrążania się w eurokomunie.

Chwilowo wątek polega na gdybaniu. Jaki BĘDZIE? Tego nie wiem, ale mam nadzieję, że przynajmniej nieco ukróci zakres przekrętów władzy.


Wt maja 26, 2015 8:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Myślę, że uparty. I traktuję to bardziej jako zaletę, niż wadę.

Usłyszałam komentarz Jarosława Gowina, że z przekonania bardzo PiS-owski (w sensie koncepcji społecznych). Na pewno jego idolem był Lech Kaczyński. Trudno będzie odróżnić przekonanie od podległości.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt maja 26, 2015 10:27
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
andej napisał(a):
Tego nie wiem, ale mam nadzieję, że przynajmniej nieco ukróci zakres przekrętów władzy.
A w jaki sposób ma ukrócić?
Cytuj:
Trudno będzie odróżnić przekonanie od podległości.
To że Duda jest podległy Kaczyńskiemu nie ulega żadnej wątpliwości. Inaczej Kaczyński by go nie wystawił.


Śr maja 27, 2015 8:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
andej napisał(a):
Tego nie wiem, ale mam nadzieję, że przynajmniej nieco ukróci zakres przekrętów władzy.
A w jaki sposób ma ukrócić?
...

Na prawdę nie wiesz? Np. wetując szkodliwe inicjatywy, upubliczniając działanie sprzeczne z interesem społecznym, zadając pytania prokuratorom i różnym urządom. A także wsłuchując się w głos społeczeństwa (co mam nadzieję nastąpi).


zefciu napisał(a):
...
To że Duda jest podległy Kaczyńskiemu nie ulega żadnej wątpliwości. Inaczej Kaczyński by go nie wystawił.


A najlepszym dowodem na to jest to, że dopuścił do tego, aby pojawił się ktoś, z kim to on bedzie się musiał bardziej liczyć, niż odwrotnie. Mam nadzieję, że Duda jest pierwszą jaskółką, a drugą Kukiz. I za nimi pojawi się ich całe stado. I nastąpi wiosna. I powrót do demkracji po budowaniu eurokomunistycznego totalitaryzmu demokratycznego (ten ostatni przymiotnik ma tylko znaczenie propagandowe).


Śr maja 27, 2015 8:22
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
andej napisał(a):
Na prawdę
Ile razym mam powtarzać, do jasnej Anielki? Wiem, że nienawidzicie Polski, polskości i Polaków. Ale życzę sobie, żeby do mnie pisać po polsku!
Cytuj:
Np. wetując szkodliwe inicjatywy, upubliczniając działanie sprzeczne z interesem społecznym, zadając pytania prokuratorom i różnym urządom.
Jakie masz przesłanki, że Duda jest jakoś bardziej niż Komorowski zainteresowany takimi działaniami?
Cytuj:
A także wsłuchując się w głos społeczeństwa (co mam nadzieję nastąpi).
A co to za dziwo ten "głos społeczeństwa"?
Cytuj:
A najlepszym dowodem na to jest to, że dopuścił do tego, aby pojawił się ktoś, z kim to on bedzie się musiał bardziej liczyć, niż odwrotnie.
No właśnie znając Kaczyńskiego i sposób, w jaki postępował z każdym, kto jakkolwiek próbował zagrozić jego wszechwładzy (zarówno w jego partii jak i u koalicjantów) musimy wnioskować, że Kaczyński ma jakieś powody, by wierzyć, że Duda mu się z łańcucha nie zerwie. Jakie to powody, można spekulować. Jakieś jednak są.
Cytuj:
Mam nadzieję, że Duda jest pierwszą jaskółką, a drugą Kukiz.
Pozostaje tylko pytanie, jak wiele osób powtarzających te głodne kawałki rzeczywiście w nie wierzy.


Śr maja 27, 2015 9:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
andej napisał(a):
Na prawdę
Ile razym mam powtarzać, do jasnej Anielki? Wiem, że nienawidzicie Polski, polskości i Polaków. Ale życzę sobie, żeby do mnie pisać po polsku!
...

Dziękuję za wytknięcie błędu. Powinienem czytać wpisy i usuwać przypadkowe spacje.
A insynuacje wybaczam. I delikatnie oraz uniżenie zwracam uwagę, że uznając niemal całe polskie społeczeństwo za nienawidzących Polski uwłaczasz właśnie Polakom. Wtyd mi, że w Twoich wypowiedziach też są błędy, powinieneś świecić przykładem.

zefciu napisał(a):
...
Jakie masz przesłanki, że Duda jest jakoś bardziej niż Komorowski zainteresowany takimi działaniami?
...

To proste. Nieprawdopodobnym jest wspieranie konkurencyjnej mafii.

zefciu napisał(a):
...
A co to za dziwo ten "głos społeczeństwa"?
...

To elementarz. Zwykły kontakt ze zwykłymi ludźmi. Czy wiesz, że na audiencję do Franciszka Józefa mógł zapisać każdy? A władca odpowiadał na wszelkie zgłaszane problemy. Mam nadzieję, że Duda nie będzie się izolować.

zefciu napisał(a):
[...
No właśnie znając Kaczyńskiego i sposób, w jaki postępował z każdym, kto jakkolwiek próbował zagrozić jego wszechwładzy (zarówno w jego partii jak i u koalicjantów) musimy wnioskować, że Kaczyński ma jakieś powody, by wierzyć, że Duda mu się z łańcucha nie zerwie. Jakie to powody, można spekulować. Jakieś jednak są.
...

Znając Kaczyńskiego wiesz znacznie więcej ode mnie. Ja go nie znam. Dlatego mogę wyciągać wnioski jeno z tego, co obserwuję. Oświeć mnie, w jaki sposób Kaczyński odwoła prezydenta, jeśli ten, zdanie mieć będzie odmienne? Z wielką ciekawością dowiem się, jakie procedury w tej materii, zastosuje PiS.

zefciu napisał(a):
...
Pozostaje tylko pytanie, jak wiele osób powtarzających te głodne kawałki rzeczywiście w nie wierzy.

Gdy jesteś głodny, nie jesteś sobą. Zjedz xxxxxx.


Śr maja 27, 2015 9:29
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
andej napisał(a):
przypadkowe spacje
Po co się tłumaczysz? I tak nikt nie uwierzy.
Cytuj:
A insynuacje wybaczam.
Nie prosiłem Cię o wybaczenie.
Cytuj:
uznając niemal całe polskie społeczeństwo za nienawidzących Polski
Niczego takiego nie uznaję.
Cytuj:
w Twoich wypowiedziach też są błędy
Z pewnością. Nie wstawiam ich jednak celowo, by manifestować swoje poglądy polityczne.
Cytuj:
To proste. Nieprawdopodobnym jest wspieranie konkurencyjnej mafii.
Ale nie może też Duda przesadzić w swoim krytykowaniu PO, bo w ten sposób stanie się zbyt PiSowski.
Cytuj:
zefciu napisał(a):
...
A co to za dziwo ten "głos społeczeństwa"?
...

To elementarz. Zwykły kontakt ze zwykłymi ludźmi.
Komorowski zaś jak wiemy kontaktował się wyłącznie w sposób nadprzyrodzony z superbohaterami. Daruj sobie frazesy i pisz otwarcie, że "zwykli ludzie" to są biedni i wykluczeni genpaci.
Cytuj:
Znając Kaczyńskiego wiesz znacznie więcej ode mnie. Ja go nie znam. Dlatego mogę wyciągać wnioski jeno z tego, co obserwuję. Oświeć mnie, w jaki sposób Kaczyński odwoła prezydenta, jeśli ten, zdanie mieć będzie odmienne? Z wielką ciekawością dowiem się, jakie procedury w tej materii, zastosuje PiS.
Kaczyński nie odwoła prezydenta, ale zniszczy go wizerunkowo i politycznie tak, że ten nie będzie miał szansę na żadną karierę po zakończeniu kadencji.
Cytuj:
Gdy jesteś głodny, nie jesteś sobą. Zjedz xxxxxx.
Karol Strasburger dzwonił i prosił, żebyś nie podkradał mu kawałów.


Śr maja 27, 2015 9:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
To że Duda jest podległy Kaczyńskiemu nie ulega żadnej wątpliwości. Inaczej Kaczyński by go nie wystawił.


Jest też inna ewentualność, o której plotkuje się w mediach, jakoby pochodziła od polityków PiS - mianowicie, Kaczyński nie zakładał, że Duda wygra wybory. Któż zresztą to zakładał jeszcze 3 miesiące temu? Nie mówiąc już o listopadzie ubiegłego roku, kiedy to wyznaczono Dudę do kandydowania? Może był właśnie ostatnim już w PiS politykiem o jakiej-takiej niezależności i Kaczyński chciał go podpuścić: "proszę bardzo, jesteś taki chojrak, to startuj na prezydenta, a ja się ukryję i zobaczymy, ile są warte te wasze zapewnienia, że beze mnie to na pewno wygracie!". A w duchu sobie myślał: "to będzie ostateczny koniec chojraków kwestionujących moje przywództwo, bo ciągle przegrywam - beze mnie dostaną jeszcze większego łupnia, kiedy Komorowski wygra w I turze!". No i Duda mu zrobił dwa psikusy - po pierwsze, przyjął wyzwanie, a po drugie - już zupełnie bezczelnie wziął i wygrał :shock: ZONK, panie prezesie!

Cytuj:
Kaczyński nie odwoła prezydenta, ale zniszczy go wizerunkowo i politycznie tak, że ten nie będzie miał szansę na żadną karierę po zakończeniu kadencji.


Kolejny raz powtarzasz tę bzdurę. Kaczyński ma moc niszczenia wizerunkowego tylko w obrębie genpatów - a tych jest coraz mniej. Dla całej reszty to, że Kaczyński kogoś niszczy, to najlepszy argument za tym, by go właśnie poprzeć i bronić.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr maja 27, 2015 10:49
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Kaczyński nie odwoła prezydenta, ale zniszczy go wizerunkowo i politycznie tak, że ten nie będzie miał szansę na żadną karierę po zakończeniu kadencji.

Rozumiem być anty na PIS, ale żeby takie bzdety i farmazony wypisywać. Obudź się, Duda jest już prezydentem, a jego wygrana jest w największej korzyści i potrzebie dla PISu.


Śr maja 27, 2015 10:49
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
quas napisał(a):
Rozumiem być anty na PIS, ale żeby takie bzdety i farmazony wypisywać. Obudź się, Duda jest już prezydentem, a jego wygrana jest w największej korzyści i potrzebie dla PISu.
Też tak uważam. To Johnny uważa inaczej. Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Johnny99 napisał(a):
Jest też inna ewentualność, o której plotkuje się w mediach, jakoby pochodziła od polityków PiS - mianowicie, Kaczyński nie zakładał, że Duda wygra wybory. Któż zresztą to zakładał jeszcze 3 miesiące temu? Nie mówiąc już o listopadzie ubiegłego roku, kiedy to wyznaczono Dudę do kandydowania? Może był właśnie ostatnim już w PiS politykiem o jakiej-takiej niezależności i Kaczyński chciał go podpuścić: "proszę bardzo, jesteś taki chojrak, to startuj na prezydenta, a ja się ukryję i zobaczymy, ile są warte te wasze zapewnienia, że beze mnie to na pewno wygracie!". A w duchu sobie myślał: "to będzie ostateczny koniec chojraków kwestionujących moje przywództwo, bo ciągle przegrywam - beze mnie dostaną jeszcze większego łupnia, kiedy Komorowski wygra w I turze!". No i Duda mu zrobił dwa psikusy - po pierwsze, przyjął wyzwanie, a po drugie - już zupełnie bezczelnie wziął i wygrał :shock: ZONK, panie prezesie!
I trzymałaby się ta hipoteza kupy, gdyby nie fakt, że Kaczyński nie zrobił jednak niczego, aby jakoś przynajmniej subtelnie sabotować kampanię Dudy. Grzecznie się usunął z widoku, grzecznie usunął z widoku Macierewicza. Gdyby Duda był rzeczywiście zagrożeniem dla jego pozycji wśród genpatów, to próbowałby spieprzyć mu wizerunek. Nie uczynił tego.
Cytuj:
Kolejny raz powtarzasz tę bzdurę. Kaczyński ma moc niszczenia wizerunkowego tylko w obrębie genpatów - a tych jest coraz mniej.
Czyli musi mieć mocne haki, które przekonają i innych.


Śr maja 27, 2015 11:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Wygląda też na to, że prezydent-elekt jest kłamcą, bo jego obietnice niemożliwe do zrealizowania: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpos ... dsainfo_mp

Ale ok. Dam mu czas do końca roku. To powinno wystarczyć na realizację jednego z jego postulatów, to wyboru: darmowe przedszkola i żłobki dla wszystkich, 500 zł na dziecko lub podniesienie progu kwoty wolnej od podatków. Jeżeli nie zrealizuje żadnej z nich, dopiero wtedy zacznę go nazywać łżeprezydentem Dudusiem. To chyba fair?

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Śr maja 27, 2015 12:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL