Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
akruk napisał(a):
Kiedy SN orzeknie, że jakieś zaskarżone orzeczenie było rzeczywiście niezgodne z konstytucją, ale przy tym nie wypowie się co do przepisu będącego podstawą tego zaskarżonego orzeczenia -- co wtedy konkretnie miałyby zrobić sąd, do którego taka sprawa o orzeczeniu SN wróciłaby do ponownego rozpoznania, nie wiedząc przecież (bo SN nie oznajmił!), czy rzekoma niezgodność wynika z wadliwości użytego przepisu prawa, mianowicie jego sprzeczności z konstytucją, czy też z wadliwej interpretacji tego przepisu przez sąd?

I dalej tworzysz miraż, że SN będzie musiał orzekać w kwestii przepisów, bo inaczej sąd niższej instancji nie będzie wiedział co robić jak SN wyda wyrok w kwestii zaskarżonego orzeczenia. Wybacz, ale na takie manipulacje ja nie będę odpowiadał.
Ja się ciebie pytam o konkretne, PRAKTYCZNE konsekwencje, tego, że SN nie wypowie się jednocześnie na temat przepisów. Co konkretnie ma wówczas zrobić sąd, jak ma postąpić? Czy może użyć tego samego przepisu jako podstawy czy nie może? No bo skąd ma wiedzieć, czy jest zgodny z konstytucją przepis użyty w zakwestionowanym przez SN z powodu niezgodności z konstytucją orzeczeniu? Może właśnie nie jest i nie można go stosować jako podstawy orzekania! A może jest zgodny i należy "tylko", żeby sąd "poszukał" odpowiedniej interpretacji? I nie ma w tym moim pytaniu żadnej manipulacji, ale proste pytanie o skutki. To ty manipulujesz, utrzymując, że w zacytowanym tworzę jakieś "miraże" i "manipuluję".

Odpowiesz wreszcie, co KONKRETNIE miałby wtedy zrobić sąd?
Czy powinien orzekać w oparciu o ten sam przepis? SKĄD ma to wiedzieć?


Pt gru 01, 2017 19:31
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
ErgoProxy napisał(a):
Nie jestem pewien, czy tutaj nie tkwi problem z dubelt... pisowcami. No bo przecież sąd wie, co ma zrobić, a tylko udaje, że nie wie. No co, tam głupki wsiowe siedzą, co nie wiedzą? To od czego one są, za co hajs biorą? Przecież nawet ja sam bym wiedział.
Ano tak. Słuszną linię ma nasza Partia i jak sędzia nie wie jaką, to się na sędziego nie nadaje, bo głupek kompletnie niekumaty.


Pt gru 01, 2017 19:33
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
To swoją drogą. Ale obawiam się, że to może sięgać głębiej: sąd wie, ponieważ orzeka. Niektórym się po prostu po półwieczu propagandy autentycznie myli sprawiedliwość z Wysokim Sądem.

Osobna sprawa, że Sąd Sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. To też ciągle żyje w Narodzie.


Pt gru 01, 2017 19:39
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
akruk napisał(a):
Ja się ciebie pytam o konkretne, PRAKTYCZNE konsekwencje, tego, że SN nie wypowie się jednocześnie na temat przepisów.

Baw się dalej sam.


Pt gru 01, 2017 19:44
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
ErgoProxy napisał(a):
To swoją drogą. Ale obawiam się, że to może sięgać głębiej: sąd wie, ponieważ orzeka. Niektórym się po prostu po półwieczu propagandy autentycznie myli sprawiedliwość z Wysokim Sądem.
Hm, a teraz taka zagadka dla Yarpenów i felków27: do SN zostaje złożona skarga nadzwyczajna na niezgodność z zasadami i prawami konstytucyjnymi, która pojawiła się w orzeczeniu... Trybunału Konstytucyjnego. SN w odpowiedzi na tę skargę orzeka, że jego zdaniem rzeczywiście doszło do niezgodności. I co teraz?


Pt gru 01, 2017 19:50
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
No więc właśnie. Ale może problem jest nie dość jasno postawiony. Oni twierdzą (Yarpen wprost), że Sąd bedzie wiedział, co ma zrobić – zapewne dlatego, ponieważ jest Sądem... Nie dociera, że tutaj chodzi o co innego: że Sąd nie będzie wiedział, co zrobić ma prawo.

I możliwe, że oni tak pogubieni są naprawdę.


Pt gru 01, 2017 19:54
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
A że w obliczu demolki systemu, to znaczy hierachii orzeczniczej, zrobi się w kraju taki b... ten, no, bałagan, że cały Naród klęknie przed Gensekiem: wodzu, prowadź! wodzu, rozstrzygaj! – no, na to zapewne co poniektórzy mogą rachować.

Czy Yarpen wyobraża sobie podobne porządki w hierarchii katolickiej? Niechby tylko polskiej. Czy Yarpenowi taki pomysł się podoba?


Pt gru 01, 2017 20:03
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Ja nie wiem w jakiej rzeczywistości wy żyjecie, ale w tej, gdzie ja jestem, nikt żadnej demolki nie robi. Może powinniście wyłączyć TVN i przestać czytać GW, a zamiast tego zaczniecie czytać projekty ustaw, to dostrzeżecie, jak was totalna opozycja robi w bambuko. :D


Pt gru 01, 2017 20:05
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Nie oglądam telewizji i nie czytam gazet w ogóle. No, przelotnie nagłówki. Jak chcę się czegoś dowiedzieć, wklepuję hasło w Gógla. A jak nie wiem, czego mam się dowiedziec, to otwieram forum wiara.


Pt gru 01, 2017 20:09
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
ErgoProxy napisał(a):
A że w obliczu demolki systemu, to znaczy hierachii orzeczniczej, zrobi się w kraju taki b... ten, no, bałagan, że cały Naród klęknie przed Gensekiem: wodzu, prowadź! wodzu, rozstrzygaj! – no, na to zapewne co poniektórzy mogą rachować.
Niektórzy, a nawet wielu zapewne ma w nosie system prawny i prawo, bo chce tej, no... sprawiedliwości ludowej. Jeden taki tutaj powoływał się nawet na to, że rzekomo "zasady współżycia społecznego" to norma umocowana w przepisach konstytucji. Nie mając pojęcia, że "zasady współżycia społecznego" w obecnej konstytucji w ogóle nie występują, a pojawiły się jako termin w polskim prawie, tak samo jak w systemach prawnych innych demoludów, kilka lat po drugiej wojnie światowej, na wzór ZSRR. I że ich celem było podporządkowanie praw jednostek i grup ogólnikowo pojmowanym zasadom funkcjonowania socjalistycznego społeczeństwa.


Pt gru 01, 2017 20:24
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
akruk napisał(a):
Hm, a teraz taka zagadka dla Yarpenów i felków27: do SN zostaje złożona skarga nadzwyczajna na niezgodność z zasadami i prawami konstytucyjnymi, która pojawiła się w orzeczeniu... Trybunału Konstytucyjnego. SN w odpowiedzi na tę skargę orzeka, że jego zdaniem rzeczywiście doszło do niezgodności. I co teraz?

W jakim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego? Trybunał to nie ta liga i nie ta instancja.
SN zgodnie z tym projektem ma być III instancją dla sądów powszechnych.
Sytuacja może przedstawiać się następująco:
SN w swoim orzeczeniu stwierdza, że sąd niższej instancji nie uwzględnił w trakcie rozpatrywania sprawy jakichś istotnych dowodów, które miałyby wpływ na rozstrzygnięcie, a które były przez jedną ze stron przedstawiane jeszcze w czasie toczącego się procesu. W tej sytuacji SN występując tutaj w roli III instancji stwierdza, że sąd niższej instancji naruszył prawo obywatela do rzetelnego procesu zawarte w art. 45 Konstytucji, uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpatrzenia.
O żadnym stwierdzaniu niekonstytucyjności przepisów prawa nie ma tu mowy.


Pt gru 01, 2017 20:27
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
felek27 napisał(a):
akruk napisał(a):
Hm, a teraz taka zagadka dla Yarpenów i felków27: do SN zostaje złożona skarga nadzwyczajna na niezgodność z zasadami i prawami konstytucyjnymi, która pojawiła się w orzeczeniu... Trybunału Konstytucyjnego. SN w odpowiedzi na tę skargę orzeka, że jego zdaniem rzeczywiście doszło do niezgodności. I co teraz?
W jakim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego? Trybunał to nie ta liga i nie ta instancja.
SN zgodnie z tym projektem ma być III instancją dla sądów powszechnych.
W którym miejscu projektu ustawy wyklucza się skargę nadzwyczajną na orzeczenia TK? Nigdzie się nie wyklucza. W przepisie mowa o skardze na "prawomocne orzeczenia". Kropka. Orzeczenia TK są orzeczeniami i są prawomocne.

felek27 napisał(a):
Sytuacja może przedstawiać się następująco:
SN w swoim orzeczeniu stwierdza, że sąd niższej instancji nie uwzględnił w trakcie rozpatrywania sprawy jakichś istotnych dowodów, które miałyby wpływ na rozstrzygnięcie, a które były przez jedną ze stron przedstawiane jeszcze w czasie toczącego się procesu. W tej sytuacji SN występując tutaj w roli III instancji stwierdza, że sąd niższej instancji naruszył prawo obywatela do rzetelnego procesu zawarte w art. 45 Konstytucji, uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpatrzenia.
O żadnym stwierdzaniu niekonstytucyjności przepisów prawa nie ma tu mowy.
Nie wiesz, o czym mówisz. Po co komentujesz projekt ustawy, o którym nie masz pojęcia i zmyślasz na poczekaniu? Ta sytuacja jest regulowana przez proponowany art. 86. § 1 pkt.3 ("zachodzi oczywista sprzeczność istotnych ustaleń sądu z treścią zebranego w sprawie materiału dowodowego..."), a my rozmawiamy o pkt.1 ("orzeczenie narusza zasady lub wolności i prawa człowieka i obywatela określone w Konstytucji").


Pt gru 01, 2017 20:36
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ja nie wiem w jakiej rzeczywistości wy żyjecie, ale w tej, gdzie ja jestem, nikt żadnej demolki nie robi. Może powinniście wyłączyć TVN i przestać czytać GW, a zamiast tego zaczniecie czytać projekty ustaw, to dostrzeżecie, jak was totalna opozycja robi w bambuko. :D

Totalna opozycja, TVN, GW zrobiły Dudę w bambuko i ten otumaniony zawetował projekty :badgrin:


Pt gru 01, 2017 20:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
ErgoProxy napisał(a):
Nie oglądam telewizji i nie czytam gazet w ogóle. No, przelotnie nagłówki. Jak chcę się czegoś dowiedzieć, wklepuję hasło w Gógla. A jak nie wiem, czego mam się dowiedziec, to otwieram forum wiara.

A kogo to obchodzi, że nie oglądasz..., nie czytasz? Jak Ci mówią, że oglądasz/czytasz, to znaczy, że taka jest prawda i finito. Ewidentnie zmanipulowany tymi mediami i zaczadzony .... michnikowszczyzną. Poniał?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt gru 01, 2017 20:46
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Ja jestem otumaniony tak dalece, że nawet biedronki na forum wiara widzę czerwone. Ot co.


Pt gru 01, 2017 20:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL