Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
A czy ja piszę, że Kaczyński w wyborach startował? Przecież napisałem o przejęzyczeniu.

Piszesz o tym, że głosowano na Kaczyńskiego, a to w tym wszechświecie, jak każdy wie, było niemożliwe, bo na kartach do głosowania nie było jego nazwiska. Ergo: Żyjesz w zupełnie innej rzeczywistości. :D


Wt cze 02, 2015 8:26
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Piszesz o tym, że głosowano na Kaczyńskiego, a to w tym wszechświecie, jak każdy wie, było niemożliwe, bo na kartach do głosowania nie było jego nazwiska. Ergo: Żyjesz w zupełnie innej rzeczywistości. :D
YZ - trochę Cię już znam i wiem, że nie jesteś idiotą, który by nie rozumiał, o czym mówię. Jeśli to co robisz teraz jest kolejną prowokacją, to sobie daruj. Już lepiej tak jak ostatnio daj mi ostrzeżenie za nic.


Wt cze 02, 2015 8:43
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Mój drogi zefciu, ja nigdy nie przyznaję ostrzeżeń "za nic". Zawsze są za konkretne przewinienia. Natomiast to, co teraz robię, to próba wyjaśnienia rozbieżności pomiędzy obserwowaną rzeczywistością (J. Kaczyński nie startował w wyborach), a twoimi tekstami tym temacie (głosowano "na Kaczyńskiego"). Ponieważ nie było możliwe głosowanie na Kaczyńskiego w ostatnich wyborach prezydenckich, to jedynym możliwym wnioskiem jest taki, że żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości, w której brał w nich udział i oddanie na niego głosu było możliwe.


Wt cze 02, 2015 9:05
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mój drogi zefciu, ja nigdy nie przyznaję ostrzeżeń "za nic". Zawsze są za konkretne przewinienia.
Natomiast gdy ktoś prosi o wskazanie tych konkretnych bardzo przewinień, to ich nie wskazuję, tylko piszę "nie muszę się tłumaczyć, jak się nie podoba, to proszę zgłosić odwołanie".
Cytuj:
Natomiast to, co teraz robię, to próba wyjaśnienia rozbieżności pomiędzy obserwowaną rzeczywistością (J. Kaczyński nie startował w wyborach), a twoimi tekstami tym temacie (głosowano "na Kaczyńskiego"). Ponieważ nie było możliwe głosowanie na Kaczyńskiego w ostatnich wyborach prezydenckich, to jedynym możliwym wnioskiem jest taki, że żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości, w której brał w nich udział i oddanie na niego głosu było możliwe.
Jak już pisałem - nie musisz zgrywać debila, bo i tak nikt nie uwierzy, że nim jesteś.


Wt cze 02, 2015 9:09
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Natomiast to, co teraz robię, to próba wyjaśnienia rozbieżności pomiędzy obserwowaną rzeczywistością (J. Kaczyński nie startował w wyborach), a twoimi tekstami tym temacie (głosowano "na Kaczyńskiego"). Ponieważ nie było możliwe głosowanie na Kaczyńskiego w ostatnich wyborach prezydenckich, to jedynym możliwym wnioskiem jest taki, że żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości, w której brał w nich udział i oddanie na niego głosu było możliwe.
Jak już pisałem - nie musisz zgrywać debila, bo i tak nikt nie uwierzy, że nim jesteś.

No, ale to nie ja robię z siebie debila pisząc, że w ostatnich wyborach ludzie głosowali na Kaczyńskiego, tylko Ty. Ja jedynie szukam korzystnego dla Ciebie, bo nie uwłaczającego Twojej inteligencji, wyjaśnienia rozbieżności pomiędzy naszą rzeczywistością, a przedstawianym przez ciebie jej opisem.


Wt cze 02, 2015 9:12
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):

Przeciwnie. Kaczyński liczył na to, że opozycja wewnętrzna przegra. Ale wygrała i nic już na to nie może poradzić. A jeśli nie możesz z kimś wygrać, musisz się do niego przyłączyć. Dlatego właśnie teraz pierwszy ustawia się do całowania pierścienia. Oczywiście, będzie się starał zachować jak najwięcej, ale tego, co się stało, już nie odwróci. Nie ma powrotu do "Jarosław-Polskę-zbaw". Teraz to Duda jest zbawicielem.

Przyznaj jednak, że irytująca jest ta grupa jego wyznawców, która co by się nie stało i tak będzie to przekuwać w sukces Kaczyńskiego.

Kurski w wywiadzie dla Interii:

"Wie pan, ale tę samą pokusę miał przy kandydowaniu na prezydenta. Przychodzili do niego ludzie, mówię to panu z pierwszej ręki, świadectwo z pierwszej ręki, "to jest szaleństwo z Andrzejem Dudą, ty kandyduj, bo musi być druga tura, albo wystaw Gowina, bo wtedy przynajmniej mamy drugą turę, albo Piotra Dudę, bo mamy przynajmniej drugą turę". Naszym marzeniem była w ogóle druga tura i za każdym razem Jarosław Kaczyński mówił; "nie, ze wszystkich moich obliczeń, badania profilu osobowościowego mówię wam, jeżeli ktoś może odnieść sukces, to będzie to Andrzej Duda".
Wie pan, ja znam Jarosława Kaczyńskiego prawie 30 lat, ale takiej iluminacji to nawet ja, uważany za jego apologetę, się po nim nie spodziewałem, więc jeśli on wygrał ze wszystkimi swoim wizjonerstwem z Andrzejem Dudą, bo naprawdę był sam przeciwko wszystkim i wygrał i jeśli on dzisiaj mówi, że nie musi być premierem, premierem może być ktoś inny, to ja to traktuję bardzo poważnie jako zapowiedź przyszłego zwycięstwa."


Oczywiście zwycięstwa Kaczyńskiego :shock:
Takich pieśni uwielbienia to nawet w ostatnią niedzielę (Trójcy św.) nie słyszałam.


Wt cze 02, 2015 9:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Te pieśni uwielbienia wynikają z chęci utrzymania się na powierzchni do wyborów. Z Kurskim jest akurat sytuacja jasna - nie ma czego szukać w pałacu, więc musi walczyć o listę na jesieni. Inaczej ma się rzecz z ekipą Dudy. Już pojawiają się plotki, że Kaczyński sprzeciwiał się wyznaczaniu Beaty Szydło na szefową sztabu Dudy - był to jego (Dudy) osobisty wybór. Jeżeli powiążemy to z faktem, że w rankingach Polityki z 2013 i 2014 r. na najlepszych posłów, obok Dudy honorowano z PiS także właśnie Szydło i Krzysztofa Szczerskiego (kolejny polityk z bliskiego otoczenia prezydenta elekta), to chyba ujawnia się nam tutaj właśnie frakcja antykaczystowska w PiS (trudno mi sobie wyobrazić, by Polityka doceniła polityka PiS-kaczystę), z Dudą jako liderem. O ile jednak Szczerski już zadeklarował, że stawi się do Pałacu na każde wezwanie (uwalniając się od zagrożenia Kaczyńskim), o tyle Szydło ma się "wahać". Pojawiły się nawet plotki, że niektórzy widzą w niej kandydatkę na premiera. Sytuacja więc wydaje się prosta: Szydło nie jest zainteresowana ucieczką do pałacu, chce walczyć. O PiS oczywiście. Z Kaczyńskim. Musi więc przede wszystkim przetrwać jeszcze te parę miesięcy, przynajmniej do zaprzysiężenia nowego prezydenta. Jej lojalka ma na celu uspokojenie Kaczyńskiego, który, jak sam przyznał, od niedzieli "nie może spać po nocach, bo świętuje" (albo też dlatego, że oto wewnątrzpartyjna opozycja urosła tak, jak jeszcze nigdy wcześniej). Szydło wie, że Kaczyńskiego trzeba chować nadal, aż do wyborów i w tym celu potrzebuje jego zaufania, dlatego się na razie przed nim płaszczy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt cze 02, 2015 12:43
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
O kandydaturze Szydło na premiera wspominał także Kurski. To jest babka jeśli nie z charyzmą to przynajmniej z wielką energią i pewnie miałaby szanse wygrać, na razie jednak nie mam pewności czy niektóre z jej niepokojących wypowiedzi to tylko jak to nazwałeś taka tymczasowa lojalka czy przekonania, które trzeba brać na poważnie pod uwagę. Wybiegając w przyszłość ostatnia rzecz jakiej bym chciała to wybrać kogoś, kto stosunkowo młody wiekiem* duchem tkwi w kółeczku adoracji pana prezesa.

*no powiedzmy jak na standardy w polityce ;)


Wt cze 02, 2015 12:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Jakże zabawne jest dzielenie skóry na niedźwiedziu. A co będzie, jak prezes wyjmie z ekawa kolejnego zawodnika z drugiej lub trzeciej linii?
Wbrew wszystkim doradcom postawił na Dudę. Wbrew zwolennikom zmian na scenie postawił na Dudę zamiast na Nowaka popieranego przez antyreżimowych intelektualistów. Oni najpierw krytykowali na falach tzw. niezależnych mediów. A teraz co? Może warto pójść za ciosem?


Wt cze 02, 2015 14:51
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Może warto. Ale zabawne jest co innego: Dudę de facto przepchnęli wyborcy Kukiza, których głosy (tych, którzy oddali ważne głosy w drugiej turze) rozłożyły się w proporcji 60/40. Warto, żeby otoczenie Kaczyńskiego było świadome, co się dzieje i nie szukało przyczyn sukcesu w swoich genialnych posunięciach. Fakt jest taki, że Kukiz wygrał Dudzie wybory i wcale się Prezesowi nie dziwię, że nie może spać. Ze szczęścia.


Wt cze 02, 2015 15:35
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
andej napisał(a):
Jakże zabawne jest dzielenie skóry na niedźwiedziu. A co będzie, jak prezes wyjmie z ekawa kolejnego zawodnika z drugiej lub trzeciej linii?

Posypię głowę popiołem i z żalu przestanę pisać na forum. Co by miało być, będzie próbował rządzić to Kukiz z Nowoczesną ich zjedzą na jesieni. Chyba, że wyjmie z rękawa t.j. wytypuje wspólnie z Dudą i pozwoli rządzić, czyli jego rola polegałaby wtedy na wypchnięciu z cienia i wycofaniu się na dalsze, mniej wpływowe pozycje.
ErgoProxy napisał(a):
Fakt jest taki, że Kukiz wygrał Dudzie wybory i wcale się Prezesowi nie dziwię, że nie może spać. Ze szczęścia.

Może ze szczęścia a może z wielkiego szoku jak tu się teraz w tej niespodziewanej sytuacji odnaleźć.


Wt cze 02, 2015 15:57
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Jakim prezydentem będzie Duda? Trudno powiedzieć. Do tej pory był nie specjalnie wyróżniającym się politykiem drugiego szeregu. W kampanii wyborczej pokazał się jako człowiek o poprawnej prezencji, ale mało wyrazisty, pozbawiony cech przywódczych, średnio radzący sobie w bezpośrednich polemikach. Nie jest tajemnicą, że to nie Duda wygrał te wybory tylko Komorowski je z kretesem przegrał. Wszystkie więc znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta prezydentura będzie po prostu nijaka (jak większość poprzednich). Sądzę, że jeśli PiS wygra jesienne wybory Duda będzie tylko tłem, maszynką do podpisywania ustaw, tak jak Komorowski za rządów Platformy. Nie odegra żadnej znaczącej roli, a jego popularność będzie w dużej mierze uzależniona od notowań pisowskiego rządu.

Co do Kaczyńskiego. Jego ambicją nigdy nie było pełnienie oficjalnych funkcji, tylko realna władza. Jak wielokrotnie pokazywał, najlepiej czuje się w roli pociągającego za sznurki zza kulis, na pierwszy plan wysuwając figurantów w rodzaju Marcinkiewicza, Glińskiego czy swojego brata Lecha. Nie inaczej jest obecnie. Dywagacje o tym, że Duda i Szydło zmarginalizują teraz prezesa trzeba traktować w kategoriach kiepskiego żartu. Z całym szacunkiem, ale kto w PiS-ie pójdzie w bój za Beatę Szydło :D ? Wariant „odsuwamy prezesa na boczny tor” był już tyle razy próbowany i zawsze kończył się tak samo. Kaczyński jest bardzo blisko osiągnięcia celu, do którego z taki uporem dążył przez ostatnie lata czyli odzyskania pełni władzy. Nie sądzę, aby w takim momencie dał się wykiwać. A już na pewno nie ludziom takiego formatu jak Szydło czy Duda.


Wt cze 02, 2015 16:26
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
mauger napisał(a):
Co do Kaczyńskiego. Jego ambicją nigdy nie było pełnienie oficjalnych funkcji, tylko realna władza.
Szkoda, że pełnienie oficjalnych funkcji w przypadku premiera i prezydenta akurat łączy się z realną władzą.
Cytuj:
Wariant „odsuwamy prezesa na boczny tor” był już tyle razy próbowany i zawsze kończył się tak samo. Kaczyński jest bardzo blisko osiągnięcia celu, do którego z taki uporem dążył przez ostatnie lata czyli odzyskania pełni władzy. Nie sądzę, aby w takim momencie dał się wykiwać. A już na pewno nie ludziom takiego formatu jak Szydło czy Duda.
Kolejny piewca wielkości pana prezesa? Owszem wariant taki był próbowany, ale trzeba wziąć poprawkę że czas płynie, Kaczyński nie młodnieje, a PiS zapewne wyjątkiem nie jest i są w nim także młodsi politycy z chrapką na rządzenie, którym sukces Dudy powinien dodać skrzydeł.


Wt cze 02, 2015 16:42
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Mariel napisał(a):
Szkoda, że pełnienie oficjalnych funkcji w przypadku premiera i prezydenta akurat łączy się z realną władzą.

Owszem. Nie uważasz jednak, że jeszcze większą władzę ma ten kto nie pełni oficjalnej funkcji, a trzyma w garści premiera i prezydenta?
Mariel napisał(a):
Kolejny piewca wielkości pana prezesa?

Raczej małości jego domniemanych partyjnych rywali :-D . Rządzenie państwem Kaczyńskiemu wychodziło kiepsko, natomiast utrzymywanie przywództwa w swojej partii wręcz wzorcowo. W tej kwestii rzeczywiście jest „wielki”.
Mariel napisał(a):
Owszem wariant taki był próbowany, ale trzeba wziąć poprawkę że czas płynie, Kaczyński nie młodnieje

Nie młodnieje, ale cały czas pozostaje w całkiem dobrej formie. Nie widzę po nim oznak zmęczenia czy zniechęcenia. Nie sądzę aby miał jakikolwiek powód dobrowolnie usuwać się teraz w cień. Nie w takim momencie, kiedy władza wydaje się być na wyciągnięcie ręki.


Wt cze 02, 2015 18:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
mauger napisał(a):
Co do Kaczyńskiego. Jego ambicją nigdy nie było pełnienie oficjalnych funkcji, tylko realna władza. Jak wielokrotnie pokazywał, najlepiej czuje się w roli pociągającego za sznurki zza kulis, na pierwszy plan wysuwając figurantów w rodzaju Marcinkiewicza, Glińskiego czy swojego brata Lecha. Nie inaczej jest obecnie. Dywagacje o tym, że Duda i Szydło zmarginalizują teraz prezesa trzeba traktować w kategoriach kiepskiego żartu. Z całym szacunkiem, ale kto w PiS-ie pójdzie w bój za Beatę Szydło :D ? Wariant „odsuwamy prezesa na boczny tor” był już tyle razy próbowany i zawsze kończył się tak samo. Kaczyński jest bardzo blisko osiągnięcia celu, do którego z taki uporem dążył przez ostatnie lata czyli odzyskania pełni władzy. Nie sądzę, aby w takim momencie dał się wykiwać. A już na pewno nie ludziom takiego formatu jak Szydło czy Duda.


Antypisowcy mają jedną cechę wspólną z wyznawcami PiS - uważają Kaczyńskiego za Nadczłowieka, który wszystko może, jego Słowo natychmiast staje się ciałem, a na dodatek, że cały aparat pisowski nie marzy o niczym innym, jak tylko o tym, by wszystko działo się tak, jak chce Prezes, bez względu na wszystko.

Kto w PiS pójdzie w bój za Beatę Szydło? Ci, którzy chcą wreszcie rządzić i obsadzać spółki Skarbu Państwa, zamiast trwać bez końca w opozycji w poczuciu moralnej wyższości. Bo Szydło wygrała, a Kaczyński od 8 lat przegrywa. Na dodatek wygrała działając po swojemu. Co oznacza, że wie, jak wygrywać, w przeciwieństwie do Kaczyńskiego. A stara zasada głosi, że bunty wybuchają nie wtedy, kiedy jest źle, tylko wtedy, gdy już się poprawiło i pojawia się nadzieja, że może być jeszcze lepiej. Właśnie mamy w PiS taką sytuację. Teraz w PiS już chyba tylko Kaczyński i paru jego bezwolnych wyznawców wierzą, że idąc w pierwszym szeregu mogą przejąć władzę - jeżeli wierzą, bo w obliczu ostatnich wydarzeń i to nie jest pewne. Wariant z "odsunięciem prezesa" (wreszcie przeprowadzony z żelazną konsekwencją) właśnie skończył się zwycięstwem nad niezatapialnym Komorowskim, który miał przegrać tylko w razie przejechania na pasach zakonnicy w ciąży. To całkowicie zmienia okoliczności. Nawet Kaczyński to dostrzegł, podkreślając kilkukrotnie, że teraz to Duda wyznacza premiera i w ogóle może wszystko, co chce. Nie jest to zresztą aż taka nowość - przecież podobnie było w 2005 r. A Marcinkiewicz nie był wcale aż taką wydmuszką, za jaką się go uważa, zwłaszcza gdy zaczął zdobywać osobistą popularność. Wtedy Kaczyński go wywalił, bo miał poparcie prezydenta. Ale wtedy prezydentem był jego brat. Kto powiedział, że będzie miał poparcie Dudy, jeżeli zechce wyrzucić jego człowieka? Kaczyński naprawdę nie jest magikiem, obowiązują go te same reguły, co każdego innego polityka.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 03, 2015 7:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL