Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 843
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Quinque napisał(a):
Alus napisał(a):
Na odległość też można leczyć kalekie, chore dzieci?


Nie rozumiesz co się do Ciebie pisze? Dlaczego w ogóle mielibyśmy leczyć jakiekolwiek dzieci?

Na kłamstwa, zgodnie z ostatnia modą mówi się: postprawda, więc to co powyżej, to chyba postchrześcijaństwo...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Wt kwi 23, 2019 8:44
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Alus napisał(a):
Cytuj:
Chrześcijanin, jeśli jest chrześcijaninem, to nie może, ale musi przebaczyć. Podkreślam, jeśli jest chrześcijaninem. Poznacie ich po owocach.
Jeśli natomiast ktoś deklaruje się być chrześcijaninem, to wcale nie znaczy, że nim jest.
Powtarzam, chrześcijanina poznacie po owocach.

Equuleuss ma rację. A Alus, widać, raczej nie lubi chrześcijan.

Owszem nie lubię medialnych chrześcijan, którzy nie są zdolni podać ręki drugiemu człowiekowi na znak pokoju przed ołtarzem - czyli w obliczu Chrystusa który oddał życie za WSZYSTKICH.


Oddał życie za wielu. He he, nie wciskaj nam błędnego tłumaczenia tekstów liturgicznych

@up, No właśnie. Religia nakazuje pomóc. Ale pomoc nie polega na tym żeby wpuszcza na kontynent osoby które przyczynią się do jego upadku. Dlatego też napisałem ten prowokujący post. Granie na emocjach jest żenujące. Co więcej, wojna sprawiedliwa jest dopuszczalna. To już nie mój problem że chrześcijaństwo widzicie jako religię potulnych baranów. A Kościół jako instytucje charytatywną


So sie 24, 2019 17:45
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Ach Quinque, znalazles kolejny temat, zeby jatrzyc?
Wiesz skad pochodza twoi przodkowie? Z Afryki kolego, jak wszyscy inni.

A co do tekstu "wielu"; skad wiesz w takim razie, ze za ciebie? Moze za ciebie akurat nie?


So sie 24, 2019 17:55
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Jak wiesz nie wierzę w ewolucję dlatego też nie wyznaje że moi przodkowie pochodzą z Afryki. A nawet jeśli by pochodzili to co to ma do rzeczy? Nie jestem przeciwko afrykańczykom. Tylko przeciwko muzułumanom

Skąd wiem. Nie wiem. Natomiast jestem członkiem mistycznego ciała Chrystusa. A muzułumanie nie są


So sie 24, 2019 17:59

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Quinque, zapytaj co Jezus chce od Ciebie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 24, 2019 18:03
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Quinque, nie wierzysz w genetyke? Jestes pewny, ze raj byl miedzy Tygrysem i Eufratem i jestes potomkiem Semitow?
Czy twoi przodkowie spadli z nieba?
Mozesz sobie przebadac DNA i okaze sie, skad twoi przodkowie przywedrowali do Polski. To naprawde ciekawe i nie jest drogie.
Pierwsi ludzie wyszli z Afryki.

A muzulmanin to tez czlowiek. Czy moze to oznacza, ze chrzescijan z Sxrii badz Afryki powitasz w Polsce z otwartymi rekami?


So sie 24, 2019 18:35
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Kael napisał(a):
Quinque, nie wierzysz w genetyke? Jestes pewny, ze raj byl miedzy Tygrysem i Eufratem i jestes potomkiem Semitow?
Czy twoi przodkowie spadli z nieba?
Mozesz sobie przebadac DNA i okaze sie, skad twoi przodkowie przywedrowali do Polski. To naprawde ciekawe i nie jest drogie.
Pierwsi ludzie wyszli z Afryki


Powiedziałem że w to nie wierzę
Cytuj:
A muzulmanin to tez czlowiek

Podobnie jak nazista czy komunista. Co nie oznacza że chce mieć ich za sąsiadów
Cytuj:
Czy moze to oznacza, ze chrzescijan z Syrii badz Afryki powitasz w Polsce z otwartymi rekami?

Napewno jestem bardziej skłonny ich przyjąć


So sie 24, 2019 22:23
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Quinque napisał(a):
Alus napisał(a):
ciach... zbędny cytat. M.]


Oddał życie za wielu. He he, nie wciskaj nam błędnego tłumaczenia tekstów liturgicznych

@up, No właśnie. Religia nakazuje pomóc. Ale pomoc nie polega na tym żeby wpuszcza na kontynent osoby które przyczynią się do jego upadku. Dlatego też napisałem ten prowokujący post. Granie na emocjach jest żenujące. Co więcej, wojna sprawiedliwa jest dopuszczalna. To już nie mój problem że chrześcijaństwo widzicie jako religię potulnych baranów. A Kościół jako instytucje charytatywną

Ty możesz sobie wierzyć w co żywnie chcesz, postępować wedle własnego upodobania, co ni joty nie zmienia faktu, że Chrystus swój Kościół oparł na fundamencie miłości i miłosierdzia "brzemiona jedni drugich noście".


N sie 25, 2019 7:16
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Quinque napisał(a):
Kael napisał(a):
Quinque, nie wierzysz w genetyke? Jestes pewny, ze raj byl miedzy Tygrysem i Eufratem i jestes potomkiem Semitow?
Czy twoi przodkowie spadli z nieba?
Mozesz sobie przebadac DNA i okaze sie, skad twoi przodkowie przywedrowali do Polski. To naprawde ciekawe i nie jest drogie.
Pierwsi ludzie wyszli z Afryki


Powiedziałem że w to nie wierzę

W co nie wierzysz? Ze 10 tys lat temu na terenach Polski nie mieszkali Slowianie? Nawet twoi bezposredni przodkowie pewnie tu nie mieszkali?
A moze uwazasz, ze Ziemi jeszcze nie bylo?
Jak daleko siega twoja niewiara w wiedze naukowa?
W genetyke nie wierzysz, w atomy tez nie? W dinozaury? W loty kosmiczne? W internet?


N sie 25, 2019 9:36

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
"Parlament Europejski większością dwóch głosów odrzucił rezolucję, która zobowiązywała kraje UE do sprawniejszego poszukiwania i ratowania uchodźców i imigrantów na Morzu Śródziemnym. Przeciwko był nie tylko PiS, ale i PO, m.in. Arłukowicz, Kopacz i Buzek. "Za" zagłosowała jedynie Róża Thun oraz europosłowie Wiosny i SLD"
https://oko.press/europoslowie-pis-i-po ... ch-glosow/

Tu nie ma miejsca na litość, a niech toną.


Śr paź 30, 2019 10:12
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
"Parlament Europejski większością dwóch głosów odrzucił rezolucję, która zobowiązywała kraje UE do sprawniejszego poszukiwania i ratowania uchodźców i imigrantów na Morzu Śródziemnym. Przeciwko był nie tylko PiS, ale i PO, m.in. Arłukowicz, Kopacz i Buzek. "Za" zagłosowała jedynie Róża Thun oraz europosłowie Wiosny i SLD"
https://oko.press/europoslowie-pis-i-po ... ch-glosow/

Tu nie ma miejsca na litość, a niech toną.

Podobnie jak w całym świecie - priorytetem jest pieniądz :(


Śr paź 30, 2019 11:26
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Pytanie kto rozpętał falę przypływów pontonowych "uchodźców"?
Z tego co pamiętam zrobiła to niejaka Angela Merkel. Czy aby nie powinna być moralnie i politycznie odpowiedzialna za to co nastąpiło później?

Pomagać ludziom trzeba ale trzeba to robić mądrze. Z rozeznaniem jaka pomoc będzie dla nich najlepsza.


Śr paź 30, 2019 15:44
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
Pytanie kto rozpętał falę przypływów pontonowych "uchodźców"?
Z tego co pamiętam zrobiła to niejaka Angela Merkel. Czy aby nie powinna być moralnie i politycznie odpowiedzialna za to co nastąpiło później?

Pomagać ludziom trzeba ale trzeba to robić mądrze. Z rozeznaniem jaka pomoc będzie dla nich najlepsza.

I wygodnie żyjący, do syta nakarmieni, nie cierpiący żadnych prześladowań ani wojen, Syryjczycy i mieszkańcy płn Afryki, znudzeni luksusem zareagowali na apel Merkel...


Śr paź 30, 2019 15:49

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 843
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
I wygodnie żyjący, do syta nakarmieni, nie cierpiący żadnych prześladowań ani wojen, Syryjczycy i mieszkańcy płn Afryki, znudzeni luksusem zareagowali na apel Merkel...

Nie takie to proste, bo całej Afryki i Bliskiego Wschodu w Europie nie zmieścimy, bo emigrują dla lepszego życia także, nie tylko z powodu wojen.
W Syrii, skoro już tam byli, powinni Amerykanie stworzyć strefy bezpieczeństwa i tam świadczyć pomoc, i być tam aż do wyklarowania sytuacji. Niestety, obecny pożal się Boże prezydent USA kazał się zbierać swoim, nie dokończywszy roboty.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz paź 31, 2019 13:51
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Znaczną część uchodźców (o ile zdołają pokonać Saharę) stanowią młodzi ludzie z Erytrei. Kraju, gdzie nie funkcjonują żadne prawa człowieka, a uwiezionym na lata można zostać bez żadnego procesu i wyroku. Tysiące ludzi latami siedzi uwiezionych w blaszanych kontenerach.
Wszyscy mężczyźni po ukończeniu 17 lat, siłą wcielani są do wojska, służba ta może trwać do ukończenia 70 lat. Przemocą do wojska wcielane są niezamężne kobiety.
Jak im pomóc na odległość?


Cz paź 31, 2019 15:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL