Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
equuleuss pisze:
Cytuj:
Jeśli poznasz zasady islamu to też będziesz wiedział. Może dlatego że to po prostu nie jest dobre i jest czymś z czym przedstawiciel cywilizowanego świata absolutnie nie może się zgodzić?

Znam w pewnym stopniu to co jest napisane w Biblii chrześcijańskej. Kilka przykładów:
(7): Teraz więc zwróć żonę temu człowiekowi, bo jest on prorokiem i będzie się modlił za ciebie, abyś pozostał przy życiu. Jeżeli zaś nie zwrócisz, wiedz, że na pewno nie minie śmierć ciebie i wszystkich twoich bliskich. [Biblia Tysiąclecia V, 1Moj 20]
Co można wysnuć z tego zdania?
Jeśli ktoś zabierze ci żone to zabij go i wszystkich bliskich - dzieci, wnuki, ojca matkę. Wszystkich.
Wyrżnij do cna wszystkich związanych z tym człowiekiem.
Jeśli mój brat zgwałci cudzą żonę to ja i moje dzieci mają być zabite?
Do czego jest to nawoływanie?

(5): Następnie rzekli Izraelici: Które ze wszystkich pokoleń izraelskich nie przybyło na zgromadzenie przed Panem? Związano się bowiem uroczystą przysięgą przeciwko temu, kto nie przybędzie do Pana w Mispa, w słowach: Śmierć poniesie! [Biblia Tysiąclecia V, Sdz 21]

Jestem niewierzący. Nie byłem na spotkaniu z Panem. Nie uznaję Pana.
A więc śmierć.

(29): Niech [odpowiedzialność] za nią spadnie na głowę Joaba i na cały jego ród. Oby nigdy nie ustały w domu Joaba wycieki, trąd, podpieranie się laską, śmierć od miecza i głód chleba! [Biblia Tysiąclecia V, 2Sam 3]
Dobrze, że nie znano wtedy broni jądrowej.

(13): Będzie skazany na śmierć każdy, kto by - mały czy wielki, mężczyzna czy kobieta - nie szukał Pana, Boga Izraela. [Biblia Tysiąclecia V, 2Kron 15]
Czyli już po mnie.

(26): I przekonałem się, że bardziej gorzka niż śmierć jest kobieta, bo ona jest siecią, serce jej sidłem, a ręce jej więzami. Kto Bogu jest miły, ten się od niej ustrzeże, lecz grzesznika ona usidli. [Biblia Tysiąclecia V, Kazn 7]
No kobiety, bójcie się.

(22): Dlatego tak mówi Pan Zastępów: Oto ich ukarzę. Młodzieńcy ich poniosą śmierć od miecza, synowie ich i córki umrą z głodu. [Biblia Tysiąclecia V, Jer 11]

(8): W całym kraju wyrocznią Pana dwie części zginą i śmierć poniosą, trzecia część tylko ocaleje. [Biblia Tysiąclecia V, Zac 13]
Jakiż ten Pan łaskawy. Aż trzecia część ocaleje.


(1): Słowo Pańskie, które zostało skierowane do proroka Jeremiasza o narodach:
(2): O Egipcie, o wojsku faraona Neko, króla egipskiego, które się znajdowało nad rzeką Eufrat, w Karkemisz, a które pobił Nabuchodonozor, król babiloński, w czwartym roku [panowania] króla judzkiego, Jojakima, syna Jozjasza.
(3): Przygotujcie puklerz i tarczę, ruszajcie do boju!
(4): Zakładajcie koniom uprząż i dosiadajcie rumaków! Stańcie w szeregu w hełmach, ostrzcie włócznie, przywdziewajcie pancerze!
(5): Co ja widzę? Pełni są przerażenia, ustępują, cofając się. Ich bohaterowie pobici, uciekają w popłochu, nie oglądając się. Trwoga dokoła - wyrocznia Pana!
(6): Nie zdoła umknąć najzwinniejszy ani zbiec najsilniejszy; na północy, nad brzegiem rzeki Eufrat, chwieją się i upadają.
(7): Kim jest ten, co się podnosi jak Nil, a wody jego pienią się jak potoki?
(8): Egipt się podnosi jak Nil, a wody [jego] pienią się jak potoki, gdy mówi: Wzbiorę, pokryję ziemię, zniszczę miasto i jego mieszkańców!
(9): Wspinajcie się, konie! Pędźcie, rydwany! Ruszajcie, wojownicy, Kuszyci i Putyci trzymający tarcze i Ludyjczycy naciągający łuki!
(10): A dzień ten jest dla Pana, Boga Zastępów, dniem odwetu, by się mógł pomścić na swoich wrogach. Miecz pochłonie, nasyci się i ugasi pragnienie ich krwią, albowiem rzeź to ofiarna dla Pana, Boga Zastępów, w ziemi północy, nad Eufratem. [Biblia Tysiąclecia V, Jer 46]

A cóż to jest jak nie nawoływanie do zabijania, mszczenia się? Nieważne winny czy nie winny.
Zabić zniszczyć. Ot święta księga chrześcijan.

Po co mi studiowanie muzułmańskich świętości.
Przerażenie ogarnia po przejrzeniu tego co jest teraz obok mnie.

Fragment wypowiedzi equuleuss:
Cytuj:
...jest czymś z czym przedstawiciel cywilizowanego świata absolutnie nie może się zgodzić

Co za buta!
Co to znaczy "cywilizowany świat'?
Czy to jest cywilizowany świat, który za coś najświętszego uznaje księgę głoszącą zabijanie, zemstę, śmierć?
Na jakiej podstawie określasz kto jest cywilizowany, a kto nie?
To jakiś rodzaj kościelnego rasizmu.

Skąd wiesz, że żyjący swoim światem buszmeni nie są bardziej cywilizowani niż Ty?

equuleuss o ludziach uciekających z Syrii:
Cytuj:
Możesz sobie nie wierzyć ale statystyki mówia prawdę w tym przypadku a poza tym - to widać. I jest ich około 85-90%. Kobiet i dzieci około 10%.

Z Polski wyjachało na wyspy brytyjskie, do Niemiec ok. 2 mln ludzi.
Sądzisz, że to siwi staruszkowie, dzieci? W przypadku Polaków to było jedynie wsiąść do pociągu, samolotu.
Tam to wyprawa na tysiące kilometrów. Kto ma szanse to znieść? Dziadek czy osiłek?
Ubierze się w koszulę nocną, czy wezmie najlepsze ubrania?
Że ma względnie dużo pieniędzy? Skąd wiesz, czy to nie są pieniądze zebrane przez całą rodzinę i krewnych?

Szafowanie słowami jest bardzo łatwe, nic nie kosztuje. Szczególnie jak siedzi się w zaciszu domowym.
Można wypić kawkę, posłuchać muzyczki i wklepać kilka zdań w klawiaturę komputera.
Czym się różni tysiąc od miliona?
Oj tam, kilkoma zerami.
Wygląda, że miliony tych ludzi dla wielu są właśnie zerami.


Cytuj:
Jakie zasieki? W Europie?

Ocknij się.
Przecież żyjesz w cywilizowanym świecie.
A co jest wzdłuż całej granicy między Serbią a Węgrami?
Nie wiesz? Mieszkasz na wyspach Galapagos?


So wrz 12, 2015 8:44
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Cytuj:
Znam w pewnym stopniu to co jest napisane w Biblii chrześcijańskej. Kilka przykładów


Aby to było bardziej widoczne, to co teraz napiszę - chciałbym poinformować Cię że od tysięcy lat chrześcijanie, zaraz jak tylko powstali nie wyznają tych praw zawartych w Starym Testamencie. Trzeba zrozumieć na czym polega dana religia i co jest jej treścią. ST jest pozostawiony tam tylko dla tradycji i jak widać to sprawia czasem problemy w postrzeganiu chrześcijan. Spójrz na Nowy Testament, tam są rzeczy które wyznaje chrześcijanin. ST to Judaizm. Gdzie w Polskim prawie lub w prawie jakiegokolwiek chrześcijańskiego kraju masz takie prawa jakie podałeś? Nie ma czaegoś takiego.

A w Ilsamie owszem, tam prawa nie zmieniły się i ci ludzie od 600 lat żyja w tej samej epoce. Nigdy nie słyszałeś co się tam dzieje? Małżeństwa z małymi dziewczynkami, pozwolenie immamów na pedofilię, zoofilię, nekrofilię i wszelkie możliwe ''filie'', ukryty homoseksualizm,(podaję to w tym sensie że za homoseksualizm skazują na śmierć, a dość często mają takie skłonności z podświadomej niechęci/nienawiści do kobiet) zabójstwa honorowe, wiara w to że kobieta nie jest istotą ludzką ale stoi niżej od zwierzęcia i ma deficyt wszystkiego co możliwe, pozwolenie na bicie i gwałcenie kobiet, nawet własnej zony i można by wymieniać. Aha, i za odstepstwo od Islamu jest kara śmierci.

I to jest nadal aktualne w tej ich ''kulturze''.

Cytuj:
Przerażenie ogarnia po przejrzeniu tego co jest teraz obok mnie.


Jaja sobie robisz prawda? Bo nie mówisz tego poważnie. Chrześcijanie stworzyli kulturę z której czerpiesz obecnie i w której żyjesz. I gdzie obowiązuja prawa chroniące człowieka. I przestań podawać ST jako wyznanie wiary chrześcijańskiej.

Cytuj:
Co za buta!
Co to znaczy "cywilizowany świat'?
Czy to jest cywilizowany świat, który za coś najświętszego uznaje księgę głoszącą zabijanie, zemstę, śmierć?
Na jakiej podstawie określasz kto jest cywilizowany, a kto nie?
To jakiś rodzaj kościelnego rasizmu.


Cywilizowany świat w którym żyję. Gdzie kobieta i mężczyzna mają swoje prawa, a nie że jedno jest poddane drugiemu. Cywilizowany świat gdzie nie robi się takich rzeczy jak to że ojciec z wujem gwałci swoją własną córkę, po czym ćwiartuje jej ciało i jest uznany za bohatera bo uratował honor córki. Gdzie czterdziesto paro letni facet współżyje z małą dziewczynką którą poślubił i w ''noc poślubną'' zabija to dziecko poprzez ten akt. To jest barbarzyński świat. W moim świecie są respektowane prawa człowieka natomiast w świecie muzułmańskim są nagminnie łamane.

Dla nich jesteś psem, niewiernym, nie wiem czy wiesz o tym. Bo nie jesteś muzułmaninem, a może jesteś, kto tam wie, skoro tak ich bronisz.

Cytuj:
Z Polski wyjachało na wyspy brytyjskie, do Niemiec ok. 2 mln ludzi.


Tylko że Polacy to Europejczycy, ta sama kultura i pojechali do pracy a nie tylko po social. Polacy na wyspach wypracowali 4 lub 5 miliardów zysków. Natomiast przybysze spoza Europy spowodwali na Wyspach deficyt w wysokości prawie 200 miliardów funtów, to są prawdziwe dane z brytyjskiego ministerstwa.

Cytuj:
Skąd wiesz, czy to nie są pieniądze zebrane przez całą rodzinę i krewnych?


To mają dzianych krewnych.

Cytuj:
Ocknij się.


Tego i Tobie życzę.


So wrz 12, 2015 9:29
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Cytuj:
Zaczne od konca: a dlaczego my, Polacy nie jestesmy gotowi na przyjecie nie tylko tych ludzi, ale praktycznie zadnych? Dlaczego my, dzielny kraj unijny, ktory w swojej historii rzyjmowal zydow, innowiercow, nawet muzulmanow, dzis potrafimy tylko sami dla siebie szukac pomocy? Dlaczego jestesmy po prostu niedojrzali i jako ludzie (poza jednostkami) i jako spoleczenstwo?


Rocznica bitwy pod Wiedniem. Gdyby król Sobieski nie wygral tej bitwy, to dzisiaj, Kael, nosiałabyś ładny strój porządnej muzułmańskiej kobiety, siedząc w domu i dzieląc swojego męża z trzema pozostałymi żonami. Męża ktory prawdopodobnie byłby Twoim wujkiem który poślubił cię kiedy miałaś 11-12 lat.

Ci ludzie mają tylko jedno prawo - prawo koarnu. Ci ludzie mają jedną ideę - wszyscy muszą wyznawać islam, prędzej czy później.

Krol Sobieski nie pozwolił im na opanowanie Europy, dzisiaj Europa przyjmuje ich z otwartymi ramionami. Tylko że Sobieski w tych czasach istnieje tylko w butelkach jako wódka. I nie ma nikogo kto by ratował Europę.


Cytuj:
Podroz zabojcza i zagrozenie gwaltami. W obozie tez zagrozenie gwaltami, a jezeli nie ma zyjacego mezczyzny w obozie, to nikt jej nie potraktuje jako glowy domu i nie da np zywnosci.


Zagrożenie gwałtami to stanowią oni teraz. Zrestzą już to zrobili we Włoszech i na wyspach greckich też są niebezpieczni. Czy wiesz co Ty, jako Europejka dla nich znaczysz i kim a raczej - czym jesteś w ich oczach? Naprawdę uważasz że jesteś dla nich kimś równym im w istocie człowieczeństwa?


So wrz 12, 2015 10:01

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
equuleuss:
Cytuj:
ST to Judaizm. Gdzie w Polskim prawie lub w prawie jakiegokolwiek chrześcijańskiego kraju masz takie prawa jakie podałeś? Nie ma czaegoś takiego.


I cieszę się z tego powodu. Polska, jak i chyba wszystkie kraje w Europie są na szczęście państwami świeckimi. Jeszcze tego by brakowało, aby prawa ST zaczęły obowiązywać w Polsce.

Ale właśnie "manipulowanie przekazem informacji" wydaje się sprzyjać temu, że sporej części osób państwo wyznaniowe zaczyna być kuszące.

Mnie nie musisz przekonywać, abym nie postępował wg regół ST, ale wiele osób wierzących może być do tego przekonana.

Choćby stałe obrazki z Warszawy osób przychodzących na miesięcznice katastrofy smoleńskiej.
Wyśpiewują teksty: Polskę wolną racz nam zwrócić Panie, ale nie przeszkadza im to krzyczeć w międzyczasie w stronę dziennikarzy krytycznej wobec nich telewizji: spier...cie stąd ch..e.

No fantastycznie, taki swoisty przejaw "miłości" do blizniego.
Hasła: Oh, Panie Boże.
A wy inni poszli won.

Jaka jest rola kobiety w postrzeganiu współczesnego kościoła w Polsce?
Rodzić dzieci, robić obiady i zamknąć pysk jak mąż przyjdzie do domu?

Co? Chciałaby być księdzem? Jeszcze czego?
Niech spada do klasztoru.
Kościelne równouprawnienie. Ha, ha, ha!

Molestowanie seksualne małych dzieci?
Ależ to nie dotyczy duchownych kościoła chrześcijańskiego;)))
Niechcąco omsknęła mu się rączka.

Dlaczego niemieccy ekonomiści twierdzą, że należy cieszyć się z napływu imigrantów?
Imigranci lubią się reprodukować, a Niemcy nie bardzo. Jako społeczeństwo starzeją się. Ktoś musi zapracować na emerytury 90-letnich staruszków.
Polacy też bardzo mocno reprodukują się.
Ciekawe, że nie w kraju, a najchętniej w Anglii, albo u Niemców.

Gdyby to rządzili chrześcijańscy fanatycy, pewnie nie byłoby tego problemu, bo mało która osoba dożyłaby 90-tki.
Odmawiamy trzy zdrowaśki.
Nie przeżył? Widocznie taka była wola boża.
No to trumna.
A za pogrzeb też coś tam czarnym wpadnie.

Idealny świat.


So wrz 12, 2015 11:11
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
@equuleuss, ty mnie nie strasz, bo ja tu mieszkam i widze jak jest. Ty widzisz wszystko przezute przez media.
U nas jest stosunkowo duzo muzulmanow ( Turkow). Sa na tyle “monolitem“, ze maja 3 rozne gminy (na moze gora 2000 ludzi), ktore patrza na siebie nawzajem wilkiem. Ale o mordach honorowych u nas nikt nie slyszal. Owszem, zdarzaja sie jaki i w Polsce np synek rodzicow zabil, ale ze to chrzescijanin i tylko dla zysku, to juz dla ciebie zaden problem.

Przy takiej waszej postawie zamkniecia na wszystko co obce, nie powinniscie z Polski nosa wychylac. A juz na pewno zadne wakacje w Turcji, Egipcie czy Maroku. Beztroske polskich turystow jezdzacych tam na wakacje naprawde trudno mi pojac...


So wrz 12, 2015 11:28

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
wypowiedz equuleuss dot. muzułmanów:
Cytuj:
Ci ludzie mają tylko jedno prawo - prawo koarnu. Ci ludzie mają jedną ideę - wszyscy muszą wyznawać islam, prędzej czy później.


A katolicy? Mają jakiś wybór?
Wyznawać wierzenia chrześcijańskie.

Czy jest jakaś różnica w wyborze muzułmanów i chrześcijan?

Proste pytanie.
Odpowiedz na nie.

Gdyby moim krajem rządzili chrześcijanie to pewnie nie miałbym szansy rozmawiać z Tobą, bo zdrowaśki kościelne nie uratowałyby życia mojego taty.
Medycyna tak.
Jeszcze tak szczęśliwie dzieje się tak, że żyjemy w kraju laickim.

Jak Ci będzie coś dolegało to nie idz do lekarza. Idz do księdza. On Ci pomoże.


So wrz 12, 2015 11:43
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
@niewiarek: przesadzasz. Kosciol nigdy leczenia nie zabranial. Przeprasza, ale ty tez masz klapki na oczach, tyle ze antychrzescijanskie. I w tym sie od equuleussa nie roznisz.


So wrz 12, 2015 11:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 594
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Emocje, emocje. Rozumowania na opak. Wmawianie adwersarzom cech wziętych ze stereotypów.

Chrześcijanie i muzułmanie. Tylko wyżsi duchowni jednej z tych religii namawiają do świętej wojny, do fizycznej eliminacji przeciwników, do "nawracania" na siłę. To, co było kilkaset lat temu kardynalnym błędem jednej religii, jest teraz na sztandarach drugiej religii. Potomkowie w tradycji tych, którzy popierali onegdaj rozwiązania siłowe, dziś przepraszają i modlą się za ofiary obu stron. Kto chce mieć teraz krucjatę na swoim podwórku.

Jeden z dyskutantów przypisuje wszystko co najgorsze chrześcijanom, nie widząc tego (choć tam występuje w skrajnej postaci, a nie jako patologiczny wyjątek) samego u muzułmanów? Czemu? Czy jest to przejaw czystej, bezinteresownej nienawiści? Czy głupoty? Proszę, nie odpowiadaj, tylko pomyśl, przeanalizuj. Bez szukania aplauzu lub wzbudzania czyjegoś gniewu.

Czy dom budować na "piasku", czy na trwałym podłożu? Niemcy wywierają presję m.in na Polskę. Ale konsekwencji nie przewidują. Jeślim wybuchają co jakiś czas rozruchy z powodu zbyt niskiego socjalu dla imigrantów, to co stanie się u nas?
Dlaczego mieszkania komunalne mam oddać rodzinie jakiegoś osiłka z Bliskiego Wschodu i jego 7 żon wraz dziećmi, rodzicami i dziadkami, których na mocy prawa europejskiego ma prawo sprowadzić i z tego powodu zostawić w tragicznym położeniu ubogą rodziną z 7 nieletnimi dziećmi?
Pomagać? Tak! Ale trzeba rozsądnie mierzyć środki, zamiary i takoż środki wykorzystywać. Taniej stworzyć warunki do życia i wspomóc potrzebujących na ich własnym terenie.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


N wrz 13, 2015 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
equuleuss umieścił wypowiedz jakoby świadka zdarzeń z dantejskimi scenami, które spotkały polskich pielgrzymów we Włoszech ze Strony Syryjczyków
Linka nie zamieszczę, bo nie jestem za tym aby rozsiewać tak wątpliwe informacje jakiegoś jakoby świadka.
Kto jest zainteresowany znajdzie te treści kilka postów wcześniej.

Cytuj:
Wywracają auta, wybijają szyby, pielgrzymów obrzucają fekaliami.


Zdumiona włoska policja zaprzecza - to jakiś przykry żart.
Ani w tym rejonie, ani na drodze przygranicznej, ani w żadnym innym punkcie nie było takiego zdarzenia - dementują lokalne władze.

Mam wrażenie, że obrzucanie gównem i plucie komuś w twarz to specjalność tego pana, który jakoby był świadkiem tych zdarzeń. Bardziej wierzę carabinierom i lokalnym władzom niż jakiemuś gościowi z rewelacjami rodem z kosmosu..


N wrz 13, 2015 9:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Idący pisze:
Cytuj:
Pomagać? Tak! Ale trzeba rozsądnie mierzyć środki, zamiary i takoż środki wykorzystywać. Taniej stworzyć warunki do życia i wspomóc potrzebujących na ich własnym terenie.


Podpisuję się pod tym jedną i drugą reką!
Wreszcie ktoś zauważył gdzie szukać miejsca rozwiązania problemu.

Smutne jest to, że nikt z polityków nie wie jak to zrobić.
Czy ci w Polsce, czy w UE.

Ale musimy zwrócić uwagę na sytuację w dniu dzisiejszym. Z tym też trzeba coś zrobić.
Pomóc tym ludziom, a nie przyprawiać im rogi. Przedstawiać jako rozjuszone bestie szukające jak udusić innowiercę.
Krytykuję głównie chrześcijan, spodziewałem się od nich innej reakcji, odruchu pomocy.
Ale słyszę określenia z ich strony "hordy, osiłki, gnoje wynocha'"
A jak wspominam o istnieniu takiego słowa jak "blizni" to jako odpowiedz jest albo cisza, albo że nienawidzę chrześcijan.

To co dzieje się w tym "cywilizowanym świece" widzę w pewnym uproszczeniu tak:

Biurko urzędnika, a przed nim na posadzce uciekinier od wojny bez nogi.
Urzędnik z kamienną twarzą wypełnia formularz i pyta:
Jak się nazywasz, ile masz dzieci, gdzie jest żona...?

Dostaniesz decyzję za pół roku.
A w duchu myśli: tą krew spływającą z nogi to zmyje sprzątaczka. A jak kopniesz w kalendarz tutaj przed biurkiem, to lepiej, bo będę miał z tobą mniej problemów formalnych.


N wrz 13, 2015 11:14
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Cytuj:
@equuleuss, ty mnie nie strasz, bo ja tu mieszkam i widze jak jest. Ty widzisz wszystko przezute przez media.
U nas jest stosunkowo duzo muzulmanow ( Turkow).


Kael, dziewczyno, mówisz - Turków, właśnie - Turcy którzy jedną nogą są w rozkroku nad Europą! A nie islamiści/muzułmanie z serca Bliskiego Wschodu!

Jedź chociażby do Paryża i wejdz do dzielnicy muzułmańskiej w tym mieście, a wyjdziesz szybciej niż weszłaś. Ja tam kiedyś byłem w pobliżu w nocy, ale wszyscy mnie ostrzegali że wejść tam to tylko na swoją własną odpowiedzialność a w nocy to już szukanie przygod które mogą skończyć się bardzo nieprzyjemnie.

Cytuj:
To co dzieje się w tym "cywilizowanym świece" widzę w pewnym uproszczeniu tak:

Biurko urzędnika, a przed nim na posadzce uciekinier od wojny bez nogi.
Urzędnik z kamienną twarzą wypełnia formularz i pyta:
Jak się nazywasz, ile masz dzieci, gdzie jest żona...?

Dostaniesz decyzję za pół roku.
A w duchu myśli: tą krew spływającą z nogi to zmyje sprzątaczka. A jak kopniesz w kalendarz tutaj przed biurkiem, to lepiej, bo będę miał z tobą mniej problemów formalnych


Niewiarek, sorry ale czy z Tobą to jest wszystko ok? Gdzie Ty widzisz wśród tych ludzi kogoś ze świeżo urwaną nogą? Tam są same zdrowe i silne chłopy, dobrze wypasione i muskluarne. Ogarnij się bro i mów do rzeczy bo inaczej dyskusja z Tobą traci sens.

A czy wiesz że ci ''bohaterowie'' w czasie nalotu wysyłają swoje własne dzieci na dach aby im domu nie zbombardowano? To tłumaczy ich tchórzostwo i dezercję z kraju za który powinni walczyć, za ich własną ojczyznę aby mieli gdzie wracać i za ich kobiety i dzieci. Ale wolą walić na socjal i wyciągać ręce po dobra Europy, a nasi chłopcy z NATO będą swoje głowy nastawiać za ich kraj, a muzułmańscy chłopcy chcą wyciagnąć rękę po dobra które im sie nie należą bo Europę budowali nasi przodkowie a nie oni. Oni co najwyżej mogą ją zniszczyć.

Arabia Saudyjska nie przyjęla ich w swoje granice ale miłościwie zaproponowała budowę 200 meczetów w Europie, i chyba nawet na terytorium Niemiec. Oto widać w jakim celu tutaj przybyli. I skoro chrześcijaństwo jest dla ciebie taką straszliwą sprawą że aż żyjesz w lęku a guzik wiesz na temat tej wiary, bo Stary Testament na pewno nie siedzi w głowach żadnego chrześcijaniana, to ja ci zaproponuję pewien eksperyment.

Idz gdzieś w centrum dużego miasta, niech to będzie Warszawa i w najbardziej ruchliwym miejscu stań sobie gdzieś i zrób wzorem pana Nergala - potargaj i następnie spal Biblię krzycząc - precz z tym...... tutaj sobie wpisz jakąkolwiek mocno obraźliwą obelgę. I obraź papieża. I dodatkowo poproś kolegę aby zrobił filmik smartfonem, zrób sobie selfie i zamieść to na Youtube, Facebooku, wyślij do papieża, wyślij do proboszcza, biskupa i gdziekolwiek. I poczekaj co sie stanie. Chyba co najwyżej dopstaniesz jakieś słowa poprawy, naganę, i kilka upomnień w komentarzach. A teraz weź koran i zrób dokładnie to samo co zrobiłeś wcześniej z biblią, obrażając proroka i zamieść swoje selfie i filmik na oficjalnych stronach ISIS i immamów i whatever else.

No to możesz się zacząć żegnać z tymi którzy coś znaczą dla ciebie w życiu, i przepraszać ich za to że z twojego powodu moga miec też poważne kłopoty. Zrobiłbyś to? Charlie Hebdo we Francji się przypomina co nie....? Spal koran publicznie i obraź proroka bohaterze! Nigdy tego nie zrobisz bo poza blazenowaniem tutaj i ironicznymi słowami dobrze zdajesz sobie sprawę jak jest w rzeczywistości.

Twoja szanowna tylna strona ciała jest chroniona w Europie, wyrosłej i zbudowanej na wartościach chrześcijańskich gdzie respektuje się prawa człowieka a ci słodcy bliskowschodni chłopcy przyjechali aby to zniszczyć bo oni tego nie respektują ani, ani. Bo koran mówi - zabijaj ich gdziekolwiek ich spotkasz - a to znaczy zabijać niewiernych, czyli chrześcijan, ateistów i każdego innego człowieka który nie jest muzułmaninem, a Ty sobie nawet sam dałeś taki nick... a Jezus mówi - kochaj swoich nieprzyjaciół... a Jezus to Bóg chrześcijan.

I dlatego słuchając Mistrza, czyli Jezusa, który jest Bogiem chrześcijan i jego oprzykazanie miłości jest jedynym prawem jakie powinno istnieć dla chrześcijania to nie życząc im źle, nie życząc źle tym ludziom którzy tutaj napływają, mam jednak świadomość jaka jest ich wiara, przekonania, mentalność i kultura, a jest wroga dla nas i zupełnie obca a nawet przeciwna dla wartości które my Europejczycy wyznajemy, chciażby wartości uniwersalne takie jak wolność i prawo do godnego życia dla każdego.

Niewiarek, rozmawiaj sensownie odnosząc się do logicznych argumentów.


N wrz 13, 2015 14:43
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Cytuj:
Ty widzisz wszystko przezute przez media


Kael, i jeszcze to tak dla Ciebie, dla wyjasnienia, w tym pokoju w którym mieszkam nie mam nawet telewizora, nie słucham wiadomości, jestem otoczony przez laptopy, gdzie tworzę tą grafikę, a radia mogę słuchać tylko internetowego z muzyką która mnie interesuje, bo kocham muzykę i nawet coś tam sam tworzę żałośnie.

Wiedzę na ten temat mam z różych źrodeł które są prawdziwe, także od muzułmanów którzy przeszli na chrześcijaństwo i musieli uciekać z powodu zagrożenia ich życia. Media raczej dają przeciwny obraz do moich słów.

I wiesz dlaczego oni tak gwałcą kobiety? Owszem, także dlatego że każda kobieta bez chusty i nie-muzułmanka to dziwka dla nich, no i wiadomo że mają z tego coś dla własnego zaspokojenia chuci, ale także dlatego że oni mają takie wierzenie/przekonanie iż męskie nasienie jest nosicielem islamu i w taki sposób jakby zarażają te kobiety islamem a one jeśli mogą zajść w ciążę i urodzić dziecko z ich nasienia to takie dziecko staje się automatycznie dzieckiem islamskim.

To dlatego jesli są związni z kobietą spoza ich kultury, to zabierają jej dzieci. Bo te dzieci są już islamskie, należące do nich aby być wychowywane w ich wierze. Taki jest ich tok rozumowania, nie jest to wyssane z palca ani nie jest wzięte ze strony ''pudelek'', ale to słowa kogoś kto niegdyś był islamistą. Możesz w to wszystko wierzyć lub nie, ale trzeba poznać zupełnie inny sposób postrzegania rzeczywistości i świata przez tych ludzi, zupełnie nie do zaakceptowania przez nas, Europejczyków którzy wyrośli w zupełnie innej kulturze i systemie wartości.

Te dwie kultury są zderzeniem i nigdy jedna nie będzie koegzystować z drugą no chyba że jedna podporządkuje się do innej. Chrześcijaństwo może istnieć obok na przykład buddyzmu, ale nie obok islamu, bo my w ich oczach jesteśmy największymi wrogami, oni mówią na nas - krzyżowcy. Dla nich nadal trwa święta wojna.


N wrz 13, 2015 15:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 594
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Equuleuss rację ma. Na islam patrzyć trzeba oczyma muzułmanów. Rozumieć ich wartości.
Zauważyć trzeba, że dla muzułmanina życie giaura jest tyle warte ile życie Żyda dla nazisty.

Dlaczego dialog międzyreligijny napotyka na betonową ścianę. Bo chrześcijanin tłumaczy, stara się zrozumieć, a muzułmanin krugom swoje. Tak jak ŚJ, tylko bardziej radykalnie.

Nie myślę tu o sufitach, postrzeganych przez walczących muzułmanów niemal jak giaurzy.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn wrz 14, 2015 8:37
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
niewiarek napisał(a):
Co za buta!
Co to znaczy "cywilizowany świat'?
Czy to jest cywilizowany świat, który za coś najświętszego uznaje księgę głoszącą zabijanie, zemstę, śmierć?
Na jakiej podstawie określasz kto jest cywilizowany, a kto nie?
To jakiś rodzaj kościelnego rasizmu.

Zaglądac na poprzednią stronę mi się nie chce. Jordolisz pan w bambus, panie niewiarek, i odbierasz Białym prawo do słusznej dumy ze swoich osiągnięć, niech to będzie penicylina czy synchrotron, czy komputer zgoła. Na te wynalazki pracowały pokolenia ścisłowców i niektórych humanistów, i jakoś tak się złożyło, że wszystkie kultury planety Ziemia się tych wynalazków od Białych uczyły, bo same swój progres do nieskończoności, że tak się posunę do poezji, ubiły bądź utraciły, bądź w ogóle z nim nie wystartowały - ogólnie, wiedzę dla samej wiedzy ceniąc niziutko. Dlatego właśnie my jestesmy cywilizowani - naukowo-technicznie.

No ale panu niewiarkowi cywilizacja się kojarzy humanistycznie, a na gruncie humanistyki wolno powiedzieć wszystko zgoła i w dowolny sposób - nawet pisankami wydalanymi na płótno obrazu z własnej waginy, jak to publicznie robiła pewna artystka gdzieś nie pomnę gdzie na Zachodzie. Można powiedzieć również, jakoby Biblia głosiła
niewiarek napisał(a):
zabijanie, zemstę, śmierć
- i to pomimo, że ludzie zabijają się, mszczą i śmierć sobie zadają pod wszystkimi szerokościami i długościami geograficznymi (jaki ma niewiarek stosunek do Japończyków?) odkąd wyrośli z małpy, też nie innej. Po prostu: Biblia ujęła ten powszechny, bądź co bądź ludzki behawior w karby i pchnęła sprawy w kierunku naszej białej cywilizacji, w której niewiarek może zachowywać się herostratejsko i nikt go za to nie zabija, a rodziny nie sprzedaje w niewolę. Ot, cywilizacja, na której on pasożytuje i którą zanieczyszcza swoimi toksynami.

niewiarek napisał(a):
Skąd wiesz, że żyjący swoim światem buszmeni nie są bardziej cywilizowani niż Ty?

Ojeżu nagusieńki, on tak na serio. BUCHACHA!!!

Po pierwsze primo, Buszmenów piszemy z wielkiej, przez szacunek. Buszmen, podobnie zresztą jak Murzyn czy Biały, nie małpa. I nie szympans Jomeo.

Po drugie secundo, Buszmeni żyjący swoim światem i zdaje się, że niczym innym, plujący na Botswanę... powiedzmy może tak: pod tym leży sperwertowana legenda Wieku Złotego, zgodnie z którą im lud prymitywniejszy, tym bardziej cywilizowany. Ja bym się może na to zgodził, gdybym ślepo wierzył Biblii, wg której pierwsi ludzie żyli w komunii z Bogiem, a potem upadli i psują się do tej pory. I niewiarek, jak sama ksywa wskazuje, nie wierzy w to również. A w co wierzy? Bo wychodzi na to, że w szczyt cywilizacji ludzkiej lokujący się gdzieś w okolicy kultury mustierskiej i przemysłu lewaluaskiego. Potem już tylko droga w dół. Ja bym się może zgodził i na to, ale czy niewiarek potrafi to zmierzyć i podać mi wynik z oszacowaniem błędów?

A więc nie. To won do książek. Jedna bidna ateistyczna idejka wiedzy i rozumu nie zastąpi, prosze niewiarka. Oj, nie zastąpi.


Pn wrz 14, 2015 17:30

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
equuleuss stwierdza:
Cytuj:
Niewiarek, sorry ale czy z Tobą to jest wszystko ok? Gdzie Ty widzisz wśród tych ludzi kogoś ze świeżo urwaną nogą?


Czy nie potrafisz zauważyć, że to było z mojej strony pewne przejaskrawienie, aby pokazać znieczulicę wielu osób i bezradność UE wobec problemu jaki powstał?
A może nie czytasz uważnie wypowiedzi, bo zaznaczyłem, że "
Cytuj:
To co dzieje się w tym "cywilizowanym świece" widzę w pewnym uproszczeniu tak...
"

Nie korzystasz z przekazów w telewizji, wygląda, że w głównej mierze korzystasz z informacji w internecie.
Czy przy oglądaniu informacji z dziejących się rzezi w Syrii włączyłeś sobie filtr - żadnych krawych zdjęć, żadnych jatek?

Ta inwazja muzułmanów do Europy chyba nikomu nie podoba się, mnie też.
W wielu wypowiedziach słyszę, że można odróżnić muzułmanina uchodzcę od imigranta ekonomicznego.
Nie słyszałem w jaki sposób. Tutaj moje obawy.
Bo co, ten uciekający przed wojną powinien być w postrzępionych portkach, w jednym bucie?
To jest ogromny problem i diabli wiedzą, czy są fachowcy, którzy potrafią zauważyć różnicę.

Problem jest jeszcze inny.
Czy mamy jescze jakieś ludzkie uczucia, odrobinę empatii dla innych od nas.

equuleuss:
Dlaczego określasz ich najgorszymi epitetami?
Wszystkich wrzucasz do jednego wora i przypisujesz wszystko co najczarniejsze?

Cytuj:
...zrób wzorem pana Nergala - potargaj i następnie spal Biblię krzycząc - precz z tym...... tutaj sobie wpisz jakąkolwiek mocno obraźliwą obelgę...wyślij do papieża, wyślij do proboszcza, biskupa i gdziekolwiek. I poczekaj co sie stanie. Chyba co najwyżej dopstaniesz jakieś słowa poprawy, naganę, i kilka upomnień w komentarzach.


Nie potrzeba robić takich eksperymentów, już wspominałem, że widzę je co miesiąc w czasie obchodów "miesięcznicy tragedii smoleńskiej".
Wystarczy, że pojawi się ekipa TVN, a ci "chrześcijanie" śpiewający pieśni do Boga, nagle zaczynają krzyczeć: "spier... ch..e". Wystarczy spojrzeć na tą specyficzną miłość tryskającą z tych twarzy.
Chrześcijańska kultura?
Myślę sobie - dobrze, że żyjemy w państwie świeckim, a nie w państwie wyznaniowym, bo pewnie bylibyśmy świadkami linczu.

Cytuj:
Twoja szanowna tylna strona ciała jest chroniona w Europie, wyrosłej i zbudowanej na wartościach chrześcijańskich gdzie respektuje się prawa człowieka

Moja tylna część działa jest chroniona dzięki świeckiemu państwu.

Jezus mówi - kochaj swoich nieprzyjaciół... a Jezus to Bóg chrześcijan
I jak to jest z Twoją miłością, skoro w Twoich wypowiedziach czytam słowa pełne nienawiści do obcych?

equuleuss stwierdza:
Cytuj:
Wiedzę na ten temat mam z różych źrodeł które są prawdziwe

equuleuss polecił do poczytania artykuł Kamila Bulonisa.
Nawet wkleił go w swoją wypowiedz.
Facet wypowiada się w sposób bardzo wulgarny. Opluwa wszystkich w koło. Twierdzi m. in, że :
Cytuj:
Staliśmy trzy godziny na granicy przez którą ostatecznie nie przejechaliśmy. Cała grupa w kordonie policji została przetransportowana z powrotem do Włoch. Autokar jest zmasakrowany, pomazany fekaliami, porysowany, wybite szyby.

Zdumiona włoska policja zaprzecza: "To jakiś przykry żart".
Ani na tej drodze, ani w rejonie przygranicznym, ani w żadnym innym punkcie nie było takiego zdarzenia - dementują lokalne władze.

To jak tam panie equuleuss z tymi Twoimi "prawdziwymi zródłami"?
Czy wierzyć lokalnej włoskiej policji i władzom, czy nawiedzonemu gościowi, który pisze co jadliwego ze śliną na pióro spadnie?


Do ErgoProxy:
Słuchaj panie najwyższy z cywilizacji technicznej.
Jak ktoś z fekaliów stworzy dzieło, podoba mu się, a współplemieńcom sprawia to przyjemność, są szczęśliwi, to nie jordol w pięć bambusów, że Ty jesteś tą najwspanialszą cywilizacją.
Wygląda, że jeszcze będzie Ci potrzeba sporo czasu, aby to pojąć, jeśli w ogóle do tego poziomu uda Ci się dotrzeć.
Życzę Ci długiego życia, może pod koniec coś pojmiesz, a nie bluzgasz starając się mnie obrazić.


Pn wrz 14, 2015 18:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL