Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
80 tys Polaków, choć w kraju brakuje rąk do pracy, wybiera socjal w Niemczech
https://dw.com/pi/na-socjalu-w-niemczec ... a-43277871


So lis 09, 2019 15:31
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
A ilu przyjechało z Afryki?


So lis 09, 2019 15:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
No własnie: ilu przyjechało z Afryki do Polski, a ilu z nich jest wyłacznie na socjalu?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 09, 2019 15:53
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Jockey napisał(a):
Wujek Google mi powiedział.


To link do wujka Google poprosze. Bo akurat z Afryki wcale tlumy do Europy sie nie pchaja. A jesli juz, to sa stosunkowo dobrze wyksztalceni i chca wiecej od zycia. Biedota co najwyzej w ramach Afryki migruje.

https://de.statista.com/statistik/daten ... bewerbern/


So lis 09, 2019 17:33
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Ilu by nie było imigrantów z Afryki, Niemcom przyjmowanie uchodźców, zaczyna ekonomicznie sie im opłacać.
https://forsal.pl/artykuly/1429064,bers ... lacac.html


So lis 09, 2019 17:45
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Małgosiaa napisał(a):
No własnie: ilu przyjechało z Afryki do Polski, a ilu z nich jest wyłacznie na socjalu?

A to rozmawiamy o Polsce? Bo wydawało mi się że:
Alus napisał(a):
80 tys Polaków, choć w kraju brakuje rąk do pracy, wybiera socjal w Niemczech
https://dw.com/pi/na-socjalu-w-niemczec ... a-43277871


So lis 09, 2019 18:52
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
A linku do nieomylnej wiedzy Jockey jak nie mial to nie ma.

Dla wykasnienis: Polska jest czescia Europy, konkretnie Unii Europejskiej i Schengen.


So lis 09, 2019 19:09
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Kael nie potrafi korzystać z www.google.pl?


So lis 09, 2019 19:58
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Jockey napisał(a):
A to rozmawiamy o Polsce? Bo wydawało mi się że:

Wydawało Ci się? A odkąd to nie protestujesz przeciwko przyjmowaniu imigrantów w Polsce? Mnie głównie chodzi o Polskę i nigdy nie miałam problemu z akcetowaniem tej polityki właśnie dlatego, że Polaków przyjmowano wszędzie i już nawet nie biorąc pod uwagę przykazania miłości bliźniego, to powinniśmy spłacać długi. Jednak jako chrześcijanie powinniśmy pomagać potrzebującym, nie tylko na miejscu, bo niektórzy wyruszyli w nieznane i na tym miejscu już ich nie ma.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 09, 2019 20:13
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Szanowna moderatorka wskaże gdzie ja na forum.wiara.pl protestuje przeciwko przyjmowaniu imigrantów.
Bo nie podejrzewam szanownej moderatorki o przenoszenie sporów z innych miejsc w internecie. Wszak jest taka niepisana zasada.
Czy może się mylę?
Na forum.wiara.pl protestuje przeciwko innym rzeczom ale o tym moderatorka wie doskonale, bo dość często o tym pisze na tym forum.


So lis 09, 2019 20:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Jawnie na wierze nie, ale czym jest ten post, jeśli nie protestem przeciwko przyjmowaniu kogokolwiek i gdziekolwiek, znaczy, że w Polsce też: viewtopic.php?p=1047302#p1047302
i ten, bo przecież Polska leży w Europie, chyba, że nie mam wiedzy na temat przemiszczenia Polski na inny kontynent: viewtopic.php?p=1047129#p1047129
i ten: viewtopic.php?p=1047139#p1047139
No, chyba że szanowny user Jockey nie rozumie tego, o czym pisze :?
A zarzuty przenoszenia sposórw z innych forów proszę wsadzić sobie do kieszeni, bo to nie to forum.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 09, 2019 20:30
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Kael Zmartwię cię. Nie oglądam telewizji. Po prostu zrezygnowałem jakiś czas temu z kablówki i nie mam dostępu. Netflix nie nadaje telewizji reżimowych takich jak TVP i TVN. Wszelka wiedzę czerpie z internetu. Jakbyś prześledziła to głównie linkuje wp.pl ale nie jest to jedyne źródło. Czytuje strony od lewa do prawa. Nawet czasami wchodzę na gazetę wyborcza i niezależna ale te akurat media uważam za najmniej wiarygodne.

Małgosiu to nie jest wskazanie. Pisałem o zapraszaniu przez Merkel i jestem za tym żeby Merkel i Niemcy zajmowali się uchodźcami. Na podstawie takiej można by powiedzieć ze my jesteśmy odpowiedzialni za np. II wojnę światowa bo przecież prowadzona była przez Europejczyków w Europie ale poszkodowane były tez kraje poza Europa i w takim razie trzeba by płacić im odszkodowania wojenne z naszego budżetu.
Absurd? Pewnie ze absurd. Ale takie proste wnioski z próby ukrycia przenoszenia dawnego sporu który miał miejsce poza forum.wiara.pl


So lis 09, 2019 20:46
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Widzę ze post Kael wyparował


So lis 09, 2019 20:47
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Ktory moj post wyparowal?
Upierasz sie Jockey, wbrew faktom, ze Merkel jest winna "kryzysowi migracyjnemu" ostatnich lat, bo tak.
Tak jakby granice Unii byly granicami Niemiec.

Prawdziwe przyczyny migracji ciebie wyraznie nie interesuja.
Faktem jest, ze Niemcy mialy w ostatnich 30 latach kilka fal imigrantow i o ile rok 2015 byl, faktycznie, rekordowy, o tyle lata poprzednie pozolily wypracowac struktury pozytywnego opanowania naplywu migrantow. Dochodzi do tego aktywna pomoc spoleczenstwa w postaci grup wsparcia migrantow przez pomoc w nauce jezyka, uczestnictwo w zyciu roznych grup jak np klubow pilkarskich, czy innych, codziennych sprawach. I nie jest to bajeczka dla naiwnych, bo - np w mojej okolicy - takie grupy byly w kazdej miejscowosci, gdzie byli przysylani migranci. I sa do dzis, choc ilosc nowych migrantow jest nieporownywalnie mniejsza.

Efektem tego jest integracja migrantow w spoleczenstwie i na rynku pracy. Potrzeba na to, oczywiscie, czasu, bo istnieje chocby bariera jezykowa. Ale, no moze poza AfD i ogolnie wschodnimi Niemcami, jest mniej biadolenia a wiecej pozytywnego nastawienia. Niemcy Zachodnie zintegrowaly juz fale imigracji Polakow, Jugoslowian, Rosjan, wiec radza sobie i teraz.

Reszta Europy woli sie oburzac na "dominacje niemiecka" niz po prostu sprobowac przejac to, co jest dobre w niemieckim rozwiazaniu problemu. Fakt, ze potrzeba do tego takze wspolpracy wolontariuszy i tu moze byc problem. Bo komu chce sie poswiecic choc troche, ale systematycznie i dlugoterminowo czas dla "intruzow"?
A problem migracji jest i bedzie sie poglebial, dopoki beda tak duze nierownosci ekonomiczne.
A dodatkowe problemy zwiazane ze zmiana klimatu dopiero sie zaczynaja.


So lis 09, 2019 21:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Jockey napisał(a):
Absurd? Pewnie ze absurd. Ale takie proste wnioski z próby ukrycia przenoszenia dawnego sporu który miał miejsce poza forum.wiara.pl

Nie zamierzam walczyć z wiatrakami. Odpowiedziałam na Twoje pytanie i zarzuty i każdy może sam ocenić, czy Twoje wnioski sa poprawne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 09, 2019 22:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL