Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 11:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Alus napisał(a):
katon napisał(a):
Kael napisał(a):

Czy Quinque i katon mogą spać spokojnie, bo wmówili sobie, że w Polsce "nie ma szans na integrację" (mimo Czeczeńców, Wietnamczyków czy Ukraińców, co do których nikt nam nie wmówił, że przecież nie ma szans na integrację, więc są już tysiące), więc niech te chore dzieci sobie umrą spokojnie pod bombami?

Ja tylko przytoczyłem opinię papieża Franciszka i nic więcej więc to do niego niech Kael i Alus mają pretensje.Śmieszne jest to że wcześniej jak ktoś był przeciwko przyjmowaniu uchodzców to wtedy pouczałyście słowami papieża Franciszka.
Bo przecież papieża trzeba było słuchać.Teraz już nie? :mrgreen:

Własnie, ja przytoczyłam słowa z Wielkiego Piątku...zatem ja zadam Ci pytanie - wcześniej należało słuchać papieża, a teraz tych słów sprzed kilkunastu godzin już nie??

Czyli co? Mam rozumieć że papież Franciszek po raz kolejny zmienił zdanie i coś zrozumiał i te jego słowa jakie przytoczyłem już są nieaktualne?


Pn kwi 22, 2019 10:20
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
katon napisał(a):
Czyli co? Mam rozumieć że papież Franciszek po raz kolejny zmienił zdanie i coś zrozumiał i te jego słowa jakie przytoczyłem już są nieaktualne?

Twoja sprawa jak zrozumiałeś słowa papieża.


Pn kwi 22, 2019 10:26
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
To może katon wyjaśni nam jak spójnie interpretować wszystkie wypowiedzi papieża o uchodźcach i dlaczego akurat Polskę miałyby dotyczyć słowa o możliwościach integracji?
Czekam.


Pn kwi 22, 2019 10:44

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Alus napisał(a):
katon napisał(a):
Czyli co? Mam rozumieć że papież Franciszek po raz kolejny zmienił zdanie i coś zrozumiał i te jego słowa jakie przytoczyłem już są nieaktualne?

Twoja sprawa jak zrozumiałeś słowa papieża.

A jak mam rozumieć słowa papieża? To Ty się przecież wyraznie nie zgadzasz jak papież zrozumiał że nie wszystkie kraje powinny przyjmować uchodzców.


Pn kwi 22, 2019 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Kael napisał(a):
To może katon wyjaśni nam jak spójnie interpretować wszystkie wypowiedzi papieża o uchodźcach i dlaczego akurat Polskę miałyby dotyczyć słowa o możliwościach integracji?
Czekam.

A co tu trzeba interpretować skoro te słowa papieża jakie tu przytoczyłem są jasne proste i dosadne.Nie ma szans na integracje to nie przyjmować.Jakiś strach i obawy udzieliły się papieżowi.


Pn kwi 22, 2019 11:12
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Ja moje wyjaśnienie napisałam. Katon będzie szedł w zaparte, że uchodźcy z Czeczeni to nie chore dzieci z Syrii, które są a priori terrorystami i nie dadzą sie zintegrować (w Polsce).
Ukraińcy, Wietnamczycy, kiedyś Grecy - wszyscy sami się integrowali i integrują, a Syryjczycy nie i koniec.
Naprawdę w to wierzysz? Współczuję.


Pn kwi 22, 2019 11:18
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
katon napisał(a):
Alus napisał(a):
katon napisał(a):
Czyli co? Mam rozumieć że papież Franciszek po raz kolejny zmienił zdanie i coś zrozumiał i te jego słowa jakie przytoczyłem już są nieaktualne?

Twoja sprawa jak zrozumiałeś słowa papieża.

A jak mam rozumieć słowa papieża? To Ty się przecież wyraznie nie zgadzasz jak papież zrozumiał że nie wszystkie kraje powinny przyjmować uchodzców.

Nie wszystkie winny przyjmować na hura, bez rozeznania zdolności mieszkaniowych, możliwości pracy, bo przyjmowanie, aby umieszczać w slamsach na obrzeżach miast, nie ma nic wspólnego z rozumnym miłosierdziem
Ale przyjąć kilkoro/kilkanaścioro chorych, kalekich dzieci w celu ich leczenia, nie przekracza możliwości kraju zamieszkałego przez 38 milionów ludzi.
Grecy, Ukraińcy integrują się w Polsce, ale trudno mówić o integracji w przypadku Wietnamczyków, podobnie jak w przypadku rzesz Cyganów z Rumunii żebrzących na ulicach miast.
Przy czym Wietnamczycy samodzielnie pracują na swoje utrzymanie, płacą podatki. Cyganie wegetują - przegonić ich z terytorium Polski?


Pn kwi 22, 2019 11:20

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Kael napisał(a):
Ja moje wyjaśnienie napisałam. Katon będzie szedł w zaparte, że uchodźcy z Czeczeni to nie chore dzieci z Syrii, które są a priori terrorystami i nie dadzą sie zintegrować (w Polsce).
:shock: :
A gdzie ja tak napisałem? Znowu próbujesz mi coś wmówić coś na siłę? Przynajmniej w okresie świąt wypadałoby być trochę uczciwszym.


Pn kwi 22, 2019 11:39
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
To moze poprostu napisz co myslisz konkretnie na temat przyjmowania uchodzcow w Polsce. W tym chorych dzieci na leczenie.
Podobno masz wlasne, niezmienne zdanie na ten temat.

Co do ewentualnej, "niemozliwej integracji":
https://pl.aleteia.org/2019/04/22/uciek ... xse6kmIJ4M


Pn kwi 22, 2019 13:27

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Nic nie mam przeciwko temu aby przyjmować dzieci na leczenie.Przeciwko Czeczenom w Polsce też nigdy nic nie miałem ponieważ oni właśnie potrafią się asymilować i podejmować jakąś pracę.
Można i w ten sposób też ich wspierać:

''– Jest to jedyny rząd na świecie, niebędący organizacją religijną, który pomaga nam, chrześcijanom, pozostać w Syrii. Bez interesów, bez czegoś w zamian. Za to bardzo serdecznie dziękuję – powiedział biskup Khazen. – Jak widzicie, wiele jeszcze potrzebujemy, więc tym bardziej dziękujemy wam za pomoc. I nie chodzi tylko o ekonomiczne datki. Wiedząc, że bracia w Polsce o nas myślą i nas wspomagają, czujemy się silniejsi. Jesteśmy jedną wielką rodziną. Nie czujemy się zapomniani – mówił syryjski duchowny.
https://www.wprost.pl/kraj/10084816/bis ... ownie.html


Pn kwi 22, 2019 22:29
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
katon napisał(a):
Przeciwko Czeczenom w Polsce też nigdy nic nie miałem ponieważ oni właśnie potrafią się asymilować


Jesteś tego pewien?


Pn kwi 22, 2019 22:32
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
katon napisał(a):
Nic nie mam przeciwko temu aby przyjmować dzieci na leczenie.Przeciwko Czeczenom w Polsce też nigdy nic nie miałem ponieważ oni właśnie potrafią się asymilować i podejmować jakąś pracę.
Można i w ten sposób też ich wspierać:

''– Jest to jedyny rząd na świecie, niebędący organizacją religijną, który pomaga nam, chrześcijanom, pozostać w Syrii. Bez interesów, bez czegoś w zamian. Za to bardzo serdecznie dziękuję – powiedział biskup Khazen. – Jak widzicie, wiele jeszcze potrzebujemy, więc tym bardziej dziękujemy wam za pomoc. I nie chodzi tylko o ekonomiczne datki. Wiedząc, że bracia w Polsce o nas myślą i nas wspomagają, czujemy się silniejsi. Jesteśmy jedną wielką rodziną. Nie czujemy się zapomniani – mówił syryjski duchowny.
https://www.wprost.pl/kraj/10084816/bis ... ownie.html


Na odległość też można leczyć kalekie, chore dzieci?
Na odległość pomaga Caritas, PAH - i rząd, do którego jest obligatoryjnie zobowiązany, podobnie
jak wszystkie państwa UE, zwłaszcza na tzw. instrument turecki.
Redaktorzy Wprost albo nie mają dostatecznej wiedzy, albo tradycyjnie manipulują.


Wt kwi 23, 2019 7:35
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Alus napisał(a):
Na odległość też można leczyć kalekie, chore dzieci?


Nie rozumiesz co się do Ciebie pisze? Dlaczego w ogóle mielibyśmy leczyć jakiekolwiek dzieci?


Wt kwi 23, 2019 7:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Quinque napisał(a):
Dlaczego w ogóle mielibyśmy leczyć jakiekolwiek dzieci?

No tak. Co nas obchodzą jakieś tam dzieci. Przecież Jezus kazał patrzeć wyłącznie swojego nosa, tak :o

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt kwi 23, 2019 8:00
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Quinque napisał(a):
Alus napisał(a):
Na odległość też można leczyć kalekie, chore dzieci?


Nie rozumiesz co się do Ciebie pisze? Dlaczego w ogóle mielibyśmy leczyć jakiekolwiek dzieci?

Przecież podobnie jak kapłan i lewita możemy obojętnie je ominąć....i zapomnieć kto przyjmuje (leczy) jedno z tych dzieci w imię Moje, Mnie przyjmuje(Mt 18,5)....chyba, że ktoś "dzieci" pojmuje jedynie jako katolickie dzieci.


Wt kwi 23, 2019 8:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL