Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 921, 922, 923, 924, 925, 926, 927 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
stuck napisał(a):
Szymon Hołownia: "Nie wiem, może ja jakoś już nie rozumiem obecnej ewolucji kościelnej doktryny, ale ja zakładałbym, że Jezus poszedłby najpierw opatrywać pobitego i zgwałconą, a nie powiedział: „momencik, najpierw muszę dostać audiencję u gwałciciela, może poczuł się sprowokowany?”"

A czy Ty jesteś ze sztabu wyborczego Szymona Hołowni, że nie masz swoich przemyśleń i własnego zdania?


So maja 07, 2022 7:52

Dołączył(a): So gru 05, 2020 23:51
Posty: 85
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Believing napisał(a):
stuck napisał(a):
Szymon Hołownia: "Nie wiem, może ja jakoś już nie rozumiem obecnej ewolucji kościelnej doktryny, ale ja zakładałbym, że Jezus poszedłby najpierw opatrywać pobitego i zgwałconą, a nie powiedział: „momencik, najpierw muszę dostać audiencję u gwałciciela, może poczuł się sprowokowany?”"
A czy Ty jesteś ze sztabu wyborczego Szymona Hołowni, że nie masz swoich przemyśleń i własnego zdania?
Osoby, które dużo czytają różnych rzeczy, często cytują to, co przeczytały, a uznały za trafne. Domyślam się, że trudno to zrozumieć ludziom, którzy czytają i cytują w kółko tylko jedną i tę samą książkę.


So maja 07, 2022 8:22
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cieszy mnie Twoja erudycja. Cieszy mnie Twój zapał z jakim bronisz swoich racji. Chciałam, aby moje słowa skłoniły Cię do refleksji na temat w którym się wypowiadamy.

P.S. Rozważ ponownie słowa Szymona H., w kontekście że wszyscy jesteśmy Chrystusami.

P.S 2.

Dni
Córy Chronosa, dni hipokrytyczne,
Ciche i nieme, niczym bosy derwisz,
Sunące naprzód nieskończonym rzędem,
Niosą diademy i fagoty w dłoni.
Każdy, kto zechce, może od nich dostać:
Chleb lub koronę, gwiazdę albo niebo.
Ja w mym ogrodzie oglądałem galę,
Życzeń porannych niepomny, naprędce
Ziół nieco, jabłek przyjąłem i wtedy
Dzień się odwrócił i odszedł milczący.
A jam za późno pod jego opaską pogardę dojrzał.
Emerson Ralph Waldo


So maja 07, 2022 8:41

Dołączył(a): So gru 05, 2020 23:51
Posty: 85
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Believing napisał(a):
P.S. Rozważ ponownie słowa Szymona H., w kontekście że wszyscy jesteśmy Chrystusami.
Owszem, rozważyłem.
Hołownia:
Cytuj:
Nie wiem, może ja jakoś już nie rozumiem obecnej ewolucji kościelnej doktryny, ale ja zakładałbym, że Jezus poszedłby najpierw opatrywać pobitego i zgwałconą, a nie powiedział: „momencik, najpierw muszę dostać audiencję u gwałciciela, może poczuł się sprowokowany?”

Chrystus:
Cytuj:
Jezus nawiązując do tego, rzekł: «Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: "Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał". Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?» On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie». Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie!»


Jeśli natomiast, pisząc "wszyscy jesteśmy Chrystusami", kładziesz akcent na słowie "wszyscy" i masz na myśli, że wszyscy jednakowo jesteśmy Chrystusami, to niestety, ale według nauczania kościelnego wcale tak nie jest. W tym nauczaniu zdanie "wszyscy jesteśmy Chrystusami" jest jak slogan w "Folwarku zwierzęcym" Orwella ("Wszystkie zwierzęta są równe - ale niektóre zwierzęta są równiejsze"). Teologia, nauczanie kościelne i praktyka bardzo jasno wskazują, że w nich papież jest "bardziej Chrystusem" niż ty czy ja.


So maja 07, 2022 17:33
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
stuck napisał(a):
Jeśli natomiast, pisząc "wszyscy jesteśmy Chrystusami", kładziesz akcent na słowie "wszyscy" i masz na myśli, że wszyscy jednakowo jesteśmy Chrystusami, to niestety, ale według nauczania kościelnego wcale tak nie jest. W tym nauczaniu zdanie "wszyscy jesteśmy Chrystusami" jest jak slogan w "Folwarku zwierzęcym" Orwella ("Wszystkie zwierzęta są równe - ale niektóre zwierzęta są równiejsze"). Teologia, nauczanie kościelne i praktyka bardzo jasno wskazują, że w nich papież jest "bardziej Chrystusem" niż ty czy ja.

Papież jest takim samym człowiekiem, jak Ty czy ja i nie może być bardziej Chrystusem.
Natomiast może zrozumieć, że nawet Jezus potrzebował pomocy by mógł napić się wody ze studni.
Ten który jest źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu prosi o wodę kobietę. Samarytankę.
Cytuj:
11 Powiedziała do Niego kobieta: «Panie, nie masz czerpaka, a studnia jest głęboka. Skądże więc weźmiesz wody żywej? 12 Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Jakuba, który dał nam tę studnię, z której pił i on sam, i jego synowie i jego bydło?»


So maja 07, 2022 18:36

Dołączył(a): So gru 05, 2020 23:51
Posty: 85
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Believing napisał(a):
stuck napisał(a):
Jeśli natomiast, pisząc "wszyscy jesteśmy Chrystusami", kładziesz akcent na słowie "wszyscy" i masz na myśli, że wszyscy jednakowo jesteśmy Chrystusami, to niestety, ale według nauczania kościelnego wcale tak nie jest. W tym nauczaniu zdanie "wszyscy jesteśmy Chrystusami" jest jak slogan w "Folwarku zwierzęcym" Orwella ("Wszystkie zwierzęta są równe - ale niektóre zwierzęta są równiejsze"). Teologia, nauczanie kościelne i praktyka bardzo jasno wskazują, że w nich papież jest "bardziej Chrystusem" niż ty czy ja.
Papież jest takim samym człowiekiem, jak Ty czy ja i nie może być bardziej Chrystusem.
Ha! Ale nie w Kościele katolickim.

Papież jest "namiestnikiem Chrystusa". Ty czy ja nie jesteśmy. Każdy biskup jest "zastępcą Chrystusa". Ty czy ja nie jesteśmy. Opinia papieża na temat moralności lub wiary, jeśli zechce on spełnić pewne warunki formalne, jest nieomylna, ma moc dogmatu, jakby ją wygłosił sam Chrystus. Twoje czy moje wypowiedzi nigdy nie będą przez Kościół uznane za nieomylne prawdy, nieomylne z mocy samego dogmatu. Nawet zwyczajne, niedogmatyczne i być może omylne nauczanie papieskie jest czymś, czemu wierni są zobowiązani posłuszeństwo (zob. KKK). Ty czy ja w ogóle nie możemy prowadzić takiego nauczania, świeckim nie wolno tego robić. Papież jako kapłan jest wybrany, został powołany przez Ducha Świętego. Ty czy ja nie zostaliśmy. Stan kapłański stoi wyżej niż stan świecki, nie tylko w praktyce funkcjonowania i w hierarchii wewnątrzkościelnej, ale także w teologii tak oznajmiono: "dziewictwo i celibat niepomiernie wyżej stoją nad małżeństwo". I tak dalej, i tak dalej....


So maja 07, 2022 19:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Proszę trzymać się tematu. Na rozważania dotyczące postawy i tego, co jest "przywilejem" papieża proszę znaleźć odpowiedni wątek lub założyć nowy. Tu jest to offtop.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 07, 2022 20:21
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tak przy porannej kawie, prasówce, ot taki ambarasik.


Proponuję naszym drogim parlamentarzystom zebrać się w jedno parlamentarne koło kredytobiorców usiąść, pomyśleć i spisać. A jak już będzie spisane...

Kwota wolna od podatku jest tak samo adekwatna jak użalanie się na temat swojej biedy.

Wychodzi na to, że ten kto nie ma kredytu jest krezusem. I tym optymistycznym akcentem kończę moje przemyślenia.

Z "pozdrowieniami" dla bezdomnych, bezrobotnych, pracujących na czarno, na umowę zlecenie, na pół etatu, na cały etat za minimalną pensję, emerytów, rencistów - innymi słowy z pozdrowieniami dla suwerena. Możecie spać spokojnie, jakie to szczęście że nie macie takich problemów jak my parlamentarzyści.

P.S. Zwyczajnie trafił mnie szlag.


So maja 14, 2022 8:32
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Odrobina sprawiedliwości.

Cytuj:
Sędzia o braciach Pankowiak: Na zawsze pozostaną synonimem walki o godność swoją i innych ludzi

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... gn=firefox


Pn maja 23, 2022 17:35
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Politycy Lewicy składają wniosek o przeprowadzenie kontroli wszystkich Domów Pomocy Społecznej w Polsce, które są prowadzone przez siostry zakonne.
https://wiadomosci.wp.pl/wnioski-o-kont ... 804374752a


Szokujące! Wstrząsające! Bestialstwo!

Ciekawe co ujawnią kontrole w pozostałych DPS prowadzonych przez siostry zakonne.


Pn cze 13, 2022 16:53
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ale dlaczego tylko w tych prowadzonych przez zakonnice? Reszta jest a priori rajem na ziemi? Czy moze to tylko zakony zajmuja sie uposledzonymi?
A kiedy stwierdzi sie nieprawidlowosci to co? Zakonnice za kraty, jasne, a uposledzeni? Lewica sie nimi zajmie, czy PiS?

Nie bronie tych zakonnic, choc wiem, ze szczegolnie przy osobach uposledzonych latwo dojsc samemu do sciany. Chcialabym tylko dopytac sie, kto w Polsce, dbajacej o kazde zycie poczete do urodzenia, systemowo, porzadnie, wedlug jakichs norm (np ilosci personelu na liczbe podopiecznych) zajmuje sie urodzonymi osobami niepelnosprawnymi, ktorymi (z roznych powodow) rodziny sie nie zajmuja?

W koncu to cywilizowane panstwo powinno taka opieke niepelnosprawnym zapewnic. Jezeli ceduje to zadanie na inne podmioty, tu akurat zakonnice, pozostaje ciagle obowiazkiem panstwa kontrola, czy ta opieka jest sprawowana poprawnie.
A tu, po raz kolejny, panstwo umylo rece i dla swojego swietego spokoju uznalo, ze wszystkie zakonnice to swiete, wiec Kosciola nie uchodzi kontrolowac.
Mimo doswiadczenia z boromeuszkami.


Pn cze 13, 2022 19:48
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Isakowicz-Zaleski: "DPS-y dla dzieci muszą zniknąć". Ksiądz uważa, że zakonnice nie powinny prowadzić takich miejsc
https://wiadomosci.wp.pl/isakowicz-zale ... 816144608a


Nie wiem czy dobrze kojarzę, że na czele Ordo iuris stała w swoim czasie pani Kaja Godek, obrończyni życia poczętego? Zatem, czy taka organizacja, nie powinna wspierać na wszelkich płaszczyznach, realnie, kobiety które urodziły tak chore, niepełnosprawne dzieci? Przecież żadna matka, gdyby nie była pozostawiona sama sobie, nie oddałaby dziecka do DPS-u. Podobnie rzecz ma się z aborcją - żadna matka która ma wsparcie, czuje się bezpiecznie nie dokona aborcji. Ba, nawet o niej nie pomyśli!

A tu dwa ciekawe linki, które mnie zainspirowały:



Kael
Cytuj:
W koncu to cywilizowane panstwo powinno taka opieke niepelnosprawnym zapewnic.

Widać kraj w którym mieszkam, nie zalicza się do cywilizowanego państwa. Ale z pewnością jest państwem głęboko religijnym.

*Celowo nie używam określenia chrześcijańskim.


Wt cze 14, 2022 18:52
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nim nie miałem dzieci, moje podejście do dzieci było delikatnie mówiąc obojętne. Płacz krzywdzonego dziecka, nie tylko był dla mnie obojętny, ale nawet mnie denerwował. To się zmieniło z chwilą, gdy zostałem ojcem. Coś się we mnie obudziło, empatia, wrażliwość, współczucie. Obecnie nie przejdę obojętnie obok płaczącego dziecka, widzę w nim swoje dziecko..
Domniemam, że u matki te reakcje są zwielokrotnione, nieporównywalne. Zapewne podobnie jest z dziadkami i babciami.
Rodzice doświadczają, a doświadczeń nie można przekazać, można jedynie o nich mówić, opisywać je. Takiej możliwości nie miały zakonnice. Ich podejście do dzieci jest „mechaniczne”, „wyrachowanie”. Nie winiłbym je za to, im po prostu nie było dane tego doświadczyć. Uważam, że powierzanie opieki nad dziećmi upośledzonymi osobom w jakiś sposób „oziębłym” jest błędem. Te dzieci potrzebują szczególnej opieki, zwielokrotnionej miłości, cierpliwości. Zakonnice nie potrafią tego dać. Są wyjątki, zarówno z jednej strony jak i z drugiej, ale to tylko wyjątki.

Przełożona tłumaczy: Ta siostra po prostu się broni.
https://tvn24.pl/polska/przelozona-tlum ... 58-3697188
Z tego co wiem to siostra się obroniła w sądzie. Pozostaje pytanie, jak mają się bronić takie dzieci przed takimi siostrami?


Wt cze 14, 2022 19:38
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Obawiam sie, ze panuje takze wsrod przelozonych zakonnych i ksiezy przeswiadczenie, ze zakonnice musza byc na okraglo zajete praca albo modlitwa. Watpie, ze jezdza do sanatorium, maja jakies ograniczone godziny pracy, urlopy itp.
Maja zasuwac na okraglo, a jesli tak, to moga tez (zarobkowo) zajac sie uposledzonymi.

Wypalenie to kwestia czasu. A jak sie wypali, to zakon jej sie pozbedzie, szczegolnie, jesli bedzie to w mlodszym wieku. Nie wiem, ile zakony sa sklonne inwestowac w leczenie zakonnic?

A ile w leczenie zakonnikow, szczegolnie ksiezy?

Moze te struktury byly ok w czasach krotkiego i pelnego niebezpieczenstw zycia (wojny choroby, glod), ale dzis sa po prostu archaiczne. Nie mowie, ze zycie zakonne ma byc wczasami, ale.moze czyma takim jak.zycie w rodzinie? Gdzie przelozony jest na tyle dojrzala i niepatologiczna osoba, zeby naprawde dbac o dobro zakonnikow/zakonnic a nie o "dobro zakonu" czy "instytucji Kosciola?

No i dzialalnosc, szczegolnie zarobkowa powinna podlegac identycznym kontrolom jak.dzialalnosc instytucji swieckich. Przeciez to jest to samo, tylko uslugi swiadczy nie DPS podlegly np.gminie, a konkretny zakon, ktory tez powinien wewnetrzne kontrole przeprowadzac, a nie tylko finanse kontrolowac.
Sama przynaleznosc do zgromadzenia to zadna dzis kwalifikacja. Studia specjalistyczne, praktyka w niezaleznych jednostkach itp, powinny byc norma.


Wt cze 14, 2022 21:33
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ocena księdza psycholog, terapeuty
https://tygodnikpowszechny.pl/jordanow- ... wej-175291


Śr cze 15, 2022 12:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 921, 922, 923, 924, 925, 926, 927 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL