Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Padre77 napisał(a):
Język zwłaszcza w internecie już dawno przekroczył granice zdrowego rozsądku. Każdy na każdego pluje aż trudno to czytać. Kilka lat temu już zginął człowiek, a sam przestępca potwierdził, że motywowany był mową nienawiści, ale wtedy jakoś to przeszło bez echa. Tutaj nie ma wprost przesłanek, że to nakręcanie nienawiści było powodem mordu, ale fakt faktem dobrze, że coś się w końcu dzieje w tej kwestii. Również mam obawy, że tylko sprawa trochę przyschnie i wrócimy do tego co było.
Małgosiaa napisał(a):
Powinni zacząć od polityków. Ryba psuje się od głowy.

Musieli by ich przynajmniej 70% pozamykać.

"Platforma Obywatelska mnie torturowała" - wykrzykiwał morderca, więc prezydent związany przez lata z PO musiał za to zapłacić życiem - a Ty powiadasz, że brak przesłanek mordu politycznego.
Jeden i drugi mord jest skutkiem nienawiści.
Przegrywamy wszyscy pospołu, a najbardziej Kościół - ten hejt, zwłaszcza wymierzony w prezydenta Adamowicza i innych samorządowców (słynne nekrologi autorstwa MW, wieszanie ueroposłów), polityków, WOŚP. w ogromnej części tworzą ludzie występujący z hasłem na ustach Bóg, Honor, Ojczyzna.
Ksiądz publicznie na fb ogłasza - nie będę się modlił za obcego drania :( :(

Zaraz tu na mnie posypią sie gromy za ten wpis.


Śr sty 16, 2019 13:58

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
"Platforma Obywatelska mnie torturowała" - wykrzykiwał morderca

Zwyczajnie nie rzuciły mi się w oko newsy tej treści. Jeśli tak faktycznie było to oczywiście swoje słowa odwołuję.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr sty 16, 2019 14:16
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Padre77 napisał(a):
Alus napisał(a):
"Platforma Obywatelska mnie torturowała" - wykrzykiwał morderca

Zwyczajnie nie rzuciły mi się w oko newsy tej treści. Jeśli tak faktycznie było to oczywiście swoje słowa odwołuję.

Morderca krzyczy Platforma Obywatelska mnie torturowała dlatego zginął Adamowicz
https://www.youtube.com/watch?list=RDJf ... f_1oTMGTfE


Śr sty 16, 2019 14:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Ksiądz publicznie na fb ogłasza - nie będę się modlił za obcego drania

Zaraz tu na mnie posypią sie gromy za ten wpis.

Owszem, bo manipulowanie wypowiedziami, by dodać im większego dramatyzmu(?) i uzasadnić tym samym swą krytykę jest nie jest najlepszym pomysłem, hejtu hejtem się nie zwalcza.

Dokładna treść tweeta księdza brzmiała: Modlę się za moja chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?

Nie ma obowiązku modlitwy za ś.p. Adamowicza, ani zakazu wolności wypowiedzi, ale ksiądz mógł zamanifestować swoje zdanie w innym tonie niż to uczynił, poniosło go i za swoją wypowiedź został ukarany przez kurię. Wielu księży zachowa się godnie w obliczu dramatu, ale wystarczy jeden, który zachowa się skandalicznie, aby wśród osób przejawiających poglądy antyklerykalne wzbudzić negatywne emocje wobec instytucji Kościoła jako całości.

U Stefana W. rozpoznano schizofrenię paranoidalną, był leczony psychiatrycznie z powodu zaburzeń zachowania i emocji oraz specyficznych zaburzeń rozwoju. W związku z tym nadal istnieją wątpliwości, czy był w stanie poczytalności psychicznie dokonując zabójstwa. To zbadają biegli.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sty 16, 2019 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Ksiądz publicznie na fb ogłasza - nie będę się modlił za obcego drania

Cytat niedokładny ze swoimi dodatkami. Nieładnie. Podchodzi to trochę pod trolling.
Wypowiedź księdza również nie jest utrzymana w miłości bliźniego i mógł ją zachować dla siebie, ale to ciebie nie usprawiedliwia.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz sty 17, 2019 8:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mrs_Hadley napisał(a):

U Stefana W. rozpoznano schizofrenię paranoidalną, był leczony psychiatrycznie z powodu zaburzeń zachowania i emocji oraz specyficznych zaburzeń rozwoju. W związku z tym nadal istnieją wątpliwości, czy był w stanie poczytalności psychicznie dokonując zabójstwa. To zbadają biegli.

O każdym mordercy można powiedzieć, że ma zaburzenia osobowości, bo normalny człowiek tak nie reaguje.
W tym wypadku, jego spaczony umysł dał posłuch ochoczo uprawianej ( przez kogo ?), propagandzie że PO samo zło...
Nie da się tego czynu inaczej zakwalifikować, niż jako mord polityczny.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz sty 17, 2019 8:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zepp napisał(a):
O każdym mordercy można powiedzieć, że ma zaburzenia osobowości, bo normalny człowiek tak nie reaguje.
W tym wypadku, jego spaczony umysł dał posłuch ochoczo uprawianej ( przez kogo ?), propagandzie że PO samo zło...
Nie da się tego czynu inaczej zakwalifikować, niż jako mord polityczny.



Kampania nienawiści trwająca latami, jak również trzeba pamiętać jaką opinie mają w śród ludzi politycy, więc takie rzeczy muszą sie zdarzać.
Zresztą w Polsce średnio mamy tak z 1 morderstwo dziennie, czasami są 2, więc sytuacja że ktoś zginął, nie jest czymś niezwykłym, jedynie co może dziwić to całkowity brak ochrony na tym WOŚP, i tutaj mówie o tym że niby podobno tam byli jacyś ochroniarze, ale tak naprawdę to wychodzi jakby ich nie było.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 17, 2019 8:28
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Padre77 napisał(a):
Alus napisał(a):
Ksiądz publicznie na fb ogłasza - nie będę się modlił za obcego drania

Cytat niedokładny ze swoimi dodatkami. Nieładnie. Podchodzi to trochę pod trolling.

Nie cytowałam, własnymi słowami ujęłam sens wypowiedzi księdza, na zasadzie "co autor miał na myśli" .
Na ogół gdy cytuję zamieszczam przy tym linki z wypowiedzią.


Cz sty 17, 2019 8:51

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
(...)Adamowicz jest znany przez swoje draństwa.(...)Czy Jezus modlił się za Heroda?

Alus napisał(a):
Ksiądz publicznie na fb ogłasza - nie będę się modlił za obcego drania :( :(


Mrs_Hadley napisał(a):
Owszem, bo manipulowanie wypowiedziami, by dodać im większego dramatyzmu(?) i uzasadnić tym samym swą krytykę jest nie jest najlepszym pomysłem, hejtu hejtem się nie zwalcza.

Szczerze pisząc, to nie widzę tu manipulacji, a dramatyzm jest wręcz większy w oryginale. Dla mnie wpis tego księdza to klasyczny przykład hejtu, natomiast u Alus widzę jedynie smutek z tego powodu.

Antyklerykalizmu bym Alus też nie zarzucał, po parę postów wcześniej podaje pozytywną wypowiedź księdza:
Alus napisał(a):
Jak napisał ks Grzywacz, nie należy patrzeć w ciemność, bo wcześniej, czy później ta ciemność wciągnie.


Małgosiaa napisał(a):
Padre77 napisał(a):
Musieli by ich przynajmniej 70% pozamykać.

Nieważne ilu i kogo.
Pozamykać? Na nasz koszt? Dać miotłę, kamizelki z informacją za co i do sprzątania ulic, albo koszenia rowów.

Na mój gust, to właśnie przykład hejtu na polityków. Nawet jeśli pierwotnie hejtować zaczęli politycy, to hejtu hejtem się nie zwalcza.

Polityków mamy takich, jakich sobie wybieramy. W ostateczności samemu można kandydować.


Cz sty 17, 2019 9:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Szczerze pisząc, to nie widzę tu manipulacji, a dramatyzm jest wręcz większy w oryginale.

Tutaj się z tobą nie zgodzę. Co brzmi bardziej "zaczepnie"?
1. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił.
2. Nie będę się modlił za obcego drania.
Wg mnie to 2gie, ale oczywiście każdy może to odebrać inaczej.
Alus napisał(a):
Nie cytowałam, własnymi słowami ujęłam sens wypowiedzi księdza, na zasadzie "co autor miał na myśli" .
Na ogół gdy cytuję zamieszczam przy tym linki z wypowiedzią.

Dlatego warto cytować. Nikt wtedy nie zarzuci ci manipulacji.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz sty 17, 2019 9:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1470
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mrs_Hadley napisał(a):


Dokładna treść tweeta księdza brzmiała: Modlę się za moja chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?

Nie ma obowiązku modlitwy za ś.p. Adamowicza, ani zakazu wolności wypowiedzi, ale ksiądz mógł zamanifestować swoje zdanie w innym tonie niż to uczynił, poniosło go i za swoją wypowiedź został ukarany przez kurię. Wielu księży zachowa się godnie w obliczu dramatu, ale wystarczy jeden, który zachowa się skandalicznie, aby wśród osób przejawiających poglądy antyklerykalne wzbudzić negatywne emocje wobec instytucji Kościoła jako całości.


Czy się Jezus modlił z Heroda, nie wiem. Wiem z ewangelii, że prosił:

"Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują." Mt 5, 44

Mrs_Hadley, czy to obowiązek - chyba każdy potrafi sobie odpowiedzieć na to pytanie.


Cz sty 17, 2019 10:12
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Komunikat w sprawie wpisu księdza Dunin-Borkowskiego dnia 14 stycznia 2019 roku:
Cytuj:
Zarówno duchowni, jak i świeccy są oburzeni wpisem księdza Jacka Dunin-Borkowskiego na portalu społecznościowym. Nie po raz pierwszy kapłan ten w sposób niegodny zachowuje się w przestrzeni Internetu.

Ksiądz Dunin-Borkowski dwukrotnie otrzymał już upomnienia kanoniczne. Ponieważ nie zastosował się do nich, władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym.

https://diecezja.waw.pl/6239

Ksiądz Jacek słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Nie raz swoimi wypowiedziami w mediach społecznościowych (szczególnie na FB) wzbudzał oburzenie. Jednak gdy spostrzega w komentarzach falę oburzenia, kasuje wpis.


Cz sty 17, 2019 10:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Padre77 napisał(a):
Tutaj się z tobą nie zgodzę. Co brzmi bardziej "zaczepnie"?
1. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił.
2. Nie będę się modlił za obcego drania.
Wg mnie to 2gie, ale oczywiście każdy może to odebrać inaczej.


Powiedziałbym, że bardziej szokujące jest pierwsze. Bo jeśli ksiądz się za kogoś nie modli, to jego sprawa, jeśli jednak nie widzi żadnego powodu by się modlić i jeszcze się z tym faktem obnosi, to znaczy, że w ogóle nie rozumie swojego rzekomego powołania i sieje zgorszenie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 17, 2019 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Padre77 napisał(a):
Tutaj się z tobą nie zgodzę. Co brzmi bardziej "zaczepnie"?
1. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił.
2. Nie będę się modlił za obcego drania.
Wg mnie to 2gie, ale oczywiście każdy może to odebrać inaczej.

W oryginale nie mamy jedynie
Cytuj:
Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił.
ale też
Cytuj:
(...)Adamowicz jest znany przez swoje draństwa.(...)Czy Jezus modlił się za Heroda?


Cz sty 17, 2019 11:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Owszem przy czym tutaj draństwem ów ksiądz nazwał to czego Adamowicz się dopuszczał. Z tego co pisze Aluś wynikałoby, że jego nazwał draniem. Zdania z Herodem nie odbieram jako porównanie Adamowicza do Heroda, a co najwyżej od oddania niechęci jaką według ludzkiego rozumienia mógł żywić Jezus do Heroda.
I jeszcze żeby była jasność nie pochwalam tego co ów ksiądz napisał. Zresztą napisałem to już wcześniej. Nie pochwalam również tego co napisała Alus i tylko temu chciałem dać wyraz w tym co piszę.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz sty 17, 2019 11:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL