Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 2:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 791, 792, 793, 794, 795, 796, 797 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
To jest czysta zywa reklama jakiegos portalu, wiec spadaj z nia na drzewo.


Śr sie 05, 2020 15:05
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
To jest czysta zywa reklama jakiegos portalu, wiec spadaj z nia na drzewo.

I reklamuje sam redaktor naczelny.


Śr sie 05, 2020 15:52

Dołączył(a): So sie 01, 2020 16:57
Posty: 10
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Chciałem zwrócić uwagę na to, że nawet Niemcy potrafią napisać coś pozytywnego o Polsce. https://www.fr.de/politik/polen-gipfels ... 40875.html
Ale na tym forum jest to tępione. Niesprawiedliwa reakcja mediatorki na post, w którym odnosiłem się do poglądów, a nie osoby skłoniła mnie do żądania usunięcie mojego konta. Rejestrowałem się licząc na udział w forum katolickim, a nie przeciwnie. Ale jeśli każdy dyskutant nie podzielający poglądów antypisowskich, sprzeciwiający się wyszukiwaniu oskarżeń przeciw Polsce, Polakom i Kościołowi, to nie ma sensu brać w tym udziału. Zadaję sobie sprawę, że nie każdy musi mieć pozytywny stosunek do Kościoła i Polski, ale gdy moderatorka zdecydowanie p[opiera takie postawy i bezpodstawnie (nigdzie nie zwróciłem się do jakiejś osoby, nie pisałem o nie, tylko o prezentowanej postawie podając jakiś przykład, choć można było wiele, to znaczy że jest to preferowany profil Forum).
Jako warszawiak i Polak szanuję Powstanie i Powstańców. Incydenty obrażające maszerujących i prowokacje ganię, ale nie one stanowią sedno. Nie one są najważniejsze. To, że jakaś prowokatorka zakłócała marsz i usłyszała opinie jest incydentem mniej znaczącym od obrzucania świętujących butelkami. Znaczenie ma to, że są ludzie, którzy pamiętają ten wolnościowy zryw i to, że szanują walczących i poległych za naszą sprawę. Kocham swoją ojczyznę. Jestem członkiem Kościoła. I każdy atak na Polskę, Polaków czy Kościół odbieram jako atak na mnie. Podobnie traktuję personalny atak na mnie za to, że ośmielam się krytykować antypolskie i antykościelne wypowiedzi.
Wykreślcie mnie, usuńcie moje dane. Chciałbym mieć prawo do wyrażania swojego zdania. Znaleźć się w demokratycznym, patriotycznym i katolickim forum. Gdzie każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, bez ciągłych napaści na Polskę i Kościół.
[kolejne bezpodstawne oskarżenia, tym razem wobec moderatorki, czyli mnie. Masz prawo wyrażać swoje poglądy, ale nie masz prawa oczerniać nikogo, także z tego forum. Jezeli nie odpowiada Tobie to, że moderatorka nie pozwala na niekatolickie postawy, konto możesz sam usunąć. Ponadto zasmiecasz wątek swoimi żalami. Do uwag wobec moderacji służy inny dział i specjalny wątek. M.]


Śr sie 05, 2020 16:21
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jednax napisał(a):
Zaskakuje mnie to, że tak skrajnie niemiecko-lewicowe poglądy są tu reprezentowane


Mnie nie, Kael mieszka w DEU więc czuje się zobligowana aby tego kraju bronić jak honoru. A że w Niemczech jedyna słuszna i dopuszczona narracja jest taka że "biednych i pokrzywdzonych LGBT, bijo Polski prawaki faszysci", to co się dziwisz?

[przeginasz z oskarżeniami. To już jest oszczerstwo, za co otrzymujesz ostrzeżenie. M]


Cz sie 06, 2020 1:35

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Jednax napisał(a):
Zaskakuje mnie to, że tak skrajnie niemiecko-lewicowe poglądy są tu reprezentowane


Mnie nie, Kael mieszka w DEU więc czuje się zobligowana aby tego kraju bronić jak honoru. A że w Niemczech jedyna słuszna i dopuszczona narracja jest taka że "biednych i pokrzywdzonych LGBT, bijo Polski prawaki faszysci", to co się dziwisz?


Bez podparcia cytatem z Protokołów Mędrców Syjonu ta teza jest nieudowodniona...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pn sie 10, 2020 8:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nareszcie. Niech jeden z drugim wie ze z policjantem, nauczycielem, urzednikiem itd nalezy sie liczyc


Śr wrz 16, 2020 16:53
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czujecie sie bezpiecznie?
Morawiecki oglosil koniec pandemii, Szumowski odradzal, co prawda, wakacje zagraniczne, ale sam do Hiszpanii pojechal, a opieka zdrowotna , pozostawiona na lasce Boskiej przez ex ministra zdrowia), jakos materialnie nie wyrabia.
Najpierw umiera 70-letni pacjent, bo respirator oddano mlodej osobie, teraz 6 godzin nastolatka w karetce krazy po swietorzyskiem, bo nikt jej nie chce przyjac...
Cytuj:
. 16-latka jest mieszkanką powiatu skarżyskiego. Niedawno wykryto u niej zakażenie koronawirusem. Nastolatka miała objawy COVID-19, wymagała hospitalizacji. A w dodatku wszystko wskazywało na to, że wymaga pilnej pomocy, bo jest obciążona chorobami kardiologicznymi.Problem w tym, że nie było dla niej miejsca w żadnym ze szpitali. - Karetka odbijała się od szpitala do szpitala - mówi Marta Solnica, dyrektorka Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach.

Poszukiwanie szpitalnego łóżka dla nastolatki chorej na COVID-19 miało trwać 6 godzin. Ostatnią świętokrzyską lecznicą, do której trafiła 16-latka, był szpital w Skarżysku-Kamiennej, który znajduje się najbliżej domu chorej.
Tylko w strefie buforowej

- To był absurd. Usłyszałem, że pacjentkę kieruje do nas wojewódzki dyspozytor, bo w sąsiednim szpitalu w Starachowicach nie ma miejsc. A przecież my mamy tylko oddział pediatryczny, nastolatka potrzebowała specjalistycznego leczenia w związku z jej wcześniejszymi problemami zdrowotnymi - mówi Krzysztof Grzegorek, wicedyrektor ds. medycznych skarżyskiego szpitala. Przypomina również, że w Skarżysku nie ma oddziału chorób zakaźnychOstatecznie skarżyska lecznica mogła zaoferować 16-latce miejsce w strefie buforowej, gdzie przebywają pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Na to jednak nie zgodzili się jej rodzice. W związku z tym 16-latka trafiła do szpitala w Warszawie. Jedynie tam udało się znaleźć dla niej łóżko.
System nieprzygotowany

Wicedyrektor Grzegorek narzeka, że system jest kompletnie nieprzygotowany. Przewiduje, że w niedalekiej przyszłości będzie dochodziło do wielu podobnych sytuacji. Mówi, że od dawna śle pisma do wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, który odpowiada za organizację opieki zdrowotnej w czasie pandemii, ale sytuacji to nie zmienia..
Od tygodnia informujemy, że w Świętokrzyskiem dramatycznie brakuje miejsc dla chorych z koronawirusem. Oddziały zakaźne są przepełnione, leży na nich znacznie więcej pacjentów, niż przewidziały to służby wojewody. A "zwykłe" oddziały nie są przygotowane do przyjmowania pacjentów chorych zakaźnie. Nie wszystkie sale posiadają bowiem węzły sanitarne, nie mówiąc już o śluzach. Położenie na takiej sali pacjenta z koronawirusem może grozić rozprzestrzenieniem się wirusa w całym szpitalu.

https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,472 ... a_Wyborcza

Zbigniew Koniusz startowal z listy PiSu (oczywiscie, inaczej nie zostalby wojewoda) i jest, jak nieudolny Radziwill (wojewoda mazowiecki) lekarzem. Podobno dobrym pediatra, ale - jak widac - nieudolnym urzedasem. Ale za to artysta!
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/zbig ... 1-14575921

Mam w Polsce schorowana rodzine i przyjaciol i dopiero teraz zaczynam sie naprawde o nich bac.


Śr wrz 30, 2020 8:42
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Czujecie sie bezpiecznie?

Z całą pewnością nie.
Kael napisał(a):
Mam w Polsce schorowana rodzine i przyjaciol i dopiero teraz zaczynam sie naprawde o nich bac.

Dobrze Cię rozumiem. Jedyne co można zrobić to unikać wszelkich zagrożeń. Reszta w rękach Boga - to opcja dla wierzących.

Pamiętasz, jak latem umarła kobieta w ciąży, bo nikt nie chciał jej przyjąć?
Cytuj:
Do zdarzenia doszło 3 sierpnia w wielkopolskim Ostrzeszowie. Ciężarna 28-latka poczuła się źle i z silnymi objawami duszności trafiła do szpitala na oddział ginekologiczny, gdzie jej stan uległ pogorszeniu.
https://zyciestolicy.com.pl/zmarla-ciez ... j-przyjac/


Śr wrz 30, 2020 16:39
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
I nikt za to nie odpowie. Bo to nie lekarze w szpitalach sa winni.
Niedlugo i oni odejda, bo w tych warunkach nie da sie pracowac.


Śr wrz 30, 2020 17:42
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Morawiecki ogłosił w lipcu koniec pandemii, bo Duduś potrzebował rzesz wyborców i pomimo diagnoz wielu lekarzy zakaźników w tri miga zlikwidowano szpitale jednoimienne - bo nie w pełni wykorzystywane były wszystkie łóżka - a teraz wożą pacjentów godzinami po kraju. W Starachowicach zlikwidowano taki szpital, i dlatego pacjentka z oddalonego o +-20 km Skarżyska wożona po kraju zapłaciła taką gehenną.
Ale nie ma sie co martwić - ktoś tam z ministerstwa, podobnie jak homofob Czarnek zapewni "będę się za przeciwników modlił" - i śmieszno i straszno.
Dramat znacznie większy przed nami w nadchodzącym okresie grypowym - w Kielcach szpitale albo zamknięte, albo przeładowane - a po żółtej strefie powiatu kieleckiego, pod koniec tego tygodnia żółtą strefą ma zostać ogłoszone miasto Kielce.


Cz paź 01, 2020 7:25
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus trzymaj sie!
Najdziwniejsi sa ludzie, ktorzy w zadnego wirusa i epidemie nie wierza. Nawet tym, ktorzy zachorowali i mecza sie teraz ze skutkami.

No ale jesli pan Szumowski w poniedzialek oglosil, ze ma koronowirusa a w srode juz chodzil ponoc na zakupy, to widac zagrozenia nie ma.

Respiratorow nie ma, miliony polecialy w swiat, a pislandia we wladzach smieje sie normalnym ludziom w twarz.
Dzieciom trzeba bedzie normalna wersje swiata samemu opowiadac jak za socjalizmu.

Zgroza.


Cz paź 01, 2020 9:52
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Każdy z nas ma swój punkt krytyczny. Każdy może mieć gorszy dzień. Może warto pomyśleć w ten sposób, że skoro dane nam było przeżyć komunę, stan wojenny, transformację kraju, to i z pandemią sobie damy radę.

Z innej beczki ;)
Cytuj:
11 najpiękniejszych kobiet Oktoberfest
https://kobieta.interia.pl/gwiazdy/news ... Id,4751023


Cz paź 01, 2020 16:23

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tak jak pierwsza fala zachorowan, tak i druga wplynie "mrozaco" na kontakty miedzyludzkie i powoli wygasnie.
Nawet epidemia grypy "hiszpanki" wygasla w ciagu 2 ch lat przy o wiele mniej rozwinietym stanie medycyny i swiadomosci spolecznej co do przenoszenia sie wirusa. Oczywisci 50 x wiecej ludzi zmarlo niz obecnie w czym pomogla wojna i duze skupiska zolnierzy z ktorych choroba bez przeszkod przenosila sie na ludnosc cywilna.


Cz paź 01, 2020 16:50
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nic nie wygasnie, dopoki panowac w Polsce beda zadufane w sobie polglowki.
Niejaki minister OSWIATY, Czarnek polazl odwiedzic babcie na oddziale ciezko chorych ludzi, a w poniedzialek zrobil sobie od reki test na COVID-19, bo go glowka bolala.
Teraz zarazonych jest 90% pacjentow na tym oddziale a reszta nie ma normalnej opieki.

Cytuj:
Do szpitala posłowi PiS pozwolił wejść w sobotę kierownik oddziału. Sam jest teraz na kwarantannie, tak jak prawie cały jego personel. A koronawirusa ma 90 proc. pacjentów oddziału. Przemysław Czarnek o swoim pozytywnym wyniku poinformował w poniedziałek
Na oddziale rehabilitacji Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie siły odzyskują pacjenci po urazach, nowotworach i operacjach narządu ruchu. Leczą się tam też pacjenci po udarach mózgu i rdzenia kręgowego. Oddział specjalizuje się również w rehabilitacji onkologicznej. Obecnie zajęte są 22 łóżka.Dziś w nocy przyszły wyniki wszystkich pacjentów. Koronawirusa ma 90 proc. - mówi jeden z pracowników szpitala.
- Zakażeni są też lekarze, pielęgniarki i personel niemedyczny. Dziś na oddziale nie ma prawie nikogo, bo cały personel jest na kwarantannie albo w izolacji. Chorymi zajmują się pielęgniarki delegowane z innych oddziałów - dodaje pracownik.
.


https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... a_Wyborcza

Zdrowia zycze, bo na rozum juz za pozno.

Za tydzien bedzie pewnie 10 tys nowych zachorowan na dzien i 200 zmarlych, bo juz teraz ludzie w ciezkim stanie sa bez szans.

Ale rzad oglosil koniec wirusa, zawierzyl sluzbe zdrowia kilku Matkom Boskim i je, pije jakby mieli zyc wiecznie bez sadu.


Cz paź 08, 2020 17:58

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jaka druga fala: nadal mamy pierwszą... i to ostro rosnącą.
Dziś znowu rekord. Zastanawiało mnie, dlaczego mimo nieporównywalnego poziomu zagrożenia (jak było wiosną) ostatnio na mszy usłyszałem zdecydowaną zachętę biskupa do uczestniczenia w mszach w kościele i przypomnienie, że nie ma dyspensy. Przyznaję, ze oczekiwałem stanowiska wręcz przeciwnego, ale niech tam... a tu dziś czytam że bp. Gądecki w swojej diecezji podtrzymał dyspensę, zachęca do indywidualnego odwiedzania cmentarzy przez całą oktawę oraz odwołał (już!) kolędę...
https://www.onet.pl/informacje/onetpozn ... 2,79cfc278
Co biskup, to inna miara miłości bliźniego, i troska o niego.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz paź 15, 2020 10:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 791, 792, 793, 794, 795, 796, 797 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL