Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 16:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zrobiła się afera z brakiem flagi unijnej na konferencjach nowego rządu...
http://wpolityce.pl/polityka/273073-platforma-idzie-na-barykady-sejm-poslowie-po-przynosza-do-sali-plenarnej-flagi-unijne-i-dumnie-je-prezentuja-zdjecia
Tymczasem...
Traktat Lizboński nie wspomina nic na temat symboli UE (flaga, hymn, dewiza). Odstąpiono od nich by nie sprawiać wrażenia, że UE jest super państwem. W związku z protestami Francuzów i Holendrów zrezygnowano ze wskazywania ich w tym Traktacie.
Czegóż więc tak naprawdę chce pan Verhofstadt zarzucając Polsce, że ta chce unijne pieniądze, a odrzuca unijną flagę?
Już czterech premierów w Europie zdecydowało, że ich konferencje prasowe będą odbywały się pod flagami państwowymi bez flagi unijnej: Orban - Węgry, Fico- Słowacja, Zeman - Czechy. Teraz także Szydło - Polska.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lis 25, 2015 20:40
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oni sie po prostu boja ze powolutku wszyscy zaczna uciekac z unii. :-)
Niby to miala byc demokratyczna unia, a mamy najzwyczajniej w swiecie dyktature.


Śr lis 25, 2015 20:46
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
Zrobiła się afera z brakiem flagi unijnej na konferencjach nowego rządu...
http://wpolityce.pl/polityka/273073-platforma-idzie-na-barykady-sejm-poslowie-po-przynosza-do-sali-plenarnej-flagi-unijne-i-dumnie-je-prezentuja-zdjecia
Tymczasem...
Traktat Lizboński nie wspomina nic na temat symboli UE (flaga, hymn, dewiza). Odstąpiono od nich by nie sprawiać wrażenia, że UE jest super państwem. W związku z protestami Francuzów i Holendrów zrezygnowano ze wskazywania ich w tym Traktacie.
Czegóż więc tak naprawdę chce pan Verhofstadt zarzucając Polsce, że ta chce unijne pieniądze, a odrzuca unijną flagę?
Już czterech premierów w Europie zdecydowało, że ich konferencje prasowe będą odbywały się pod flagami państwowymi bez flagi unijnej: Orban - Węgry, Fico- Słowacja, Zeman - Czechy. Teraz także Szydło - Polska.

Dam zatem odpowiedz, Warzechy, z opinią którego po raz pierwszy sie utożsamiam
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... omosc.html
Dodam jeszcze - w Watykanie prowadzony jest proces beatyfikacyjny R. Schymana, a w ponoc katolickiej Polsce flaga oparta na ikonie Matki Boskiej nazywana jest "szmatą".
Przykład Węgier, Czech i Słowacji, to argument w rodzaju: jak kulą w płot.....naturalne, że sojusznicy Putina nie potrafią uszanować fagi z praprzyczyną kultu Maryjnego.


Cz lis 26, 2015 10:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
W sensie, że należy udawać, że się tak bardzo kocha Unię, by potem ją jeszcze bardziej wykorzystać?
Pochwalasz hipokryzję?
Natomiast co do wątku maryjnego na fladze... to daruj, ale w takiej Francji czy Niemczech to wszyscy euroentuzjaści raczej taką tezę obśmiewają.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lis 26, 2015 10:37
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
W sensie, że należy udawać, że się tak bardzo kocha Unię, by potem ją jeszcze bardziej wykorzystać?
Pochwalasz hipokryzję?
Natomiast co do wątku maryjnego na fladze... to daruj, ale w takiej Francji czy Niemczech to wszyscy euroentuzjaści raczej taką tezę obśmiewają.

Własnie Francja i Niemcy obśmiewają, to my ich wzorem mówmy "szmata", choć każdemu katolikowi 12 gwiazd na błękitnym tle zawsze kojarzy sie ikonę Maryi.
Bo dla polskich katolików nie jest wzorem KK przeprowadzający proces beatyfikacyjny twórcy UE.
Nie pochwalam hipokryzji, bo szacunek nie wymaga miłości ani udawania....według Ciebie śp. L. Kaczyński pochwalał, czy był hipokrytą, występując z flagą UE w tle???


Cz lis 26, 2015 12:45
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Może dobrze byłoby zapoznać się z uzasadnieniem odrzucania flagi unijnej.
Choć, to fakt, nazywanie jej "szmatą" jest zabiegiem krasomówczym zbyt daleko posuniętym.
Nawet jeśli flaga unijna ma w swoim rodowodzie odniesienie do Maryi, to dzisiaj, przynajmniej w Unii nikt tego tak nie rozumie. Ba, obraziłby się gdyby mu o tym przypomnieć.
Dlatego nie ma sensu na to się powoływać.
Wybacz zbyt daleko idące porównanie, ale takie akurat tylko mi w tym momencie na myśl przychodzi: nikt dzisiaj nie kojarzy swastyki z symbolem Ganapatiego, hinduistycznego przywódcy średnich bóstw, z symbolem przez wieki uznawanym za znak szczęścia, pomyślności i cnót nawet jeśli pierwotnie miała ona takie znaczenie.

Nie wnikam w motywacje Lecha Kaczyńskiego. Podsumowuję tylko to, co zaproponowałaś w tekście Warzechy - czyli pochwałę hipokryzji.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lis 26, 2015 13:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jak Alus nie przystopuje, to zaraz się okaże, że Maryja jest oficjalnie Królową Unii Europejskiej, która z kolei jest emanacją Królestwa Bożego na tym świecie, zaś traktaty unijne obowiązują katolików tak samo, jak Katechizm.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lis 26, 2015 13:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):

to my ich wzorem mówmy "szmata",


To, że WY mówicie "szmata", to świadczy tylko o WAS.
MY tak nie mówimy. Gdyż szanujemy ludzi.

Alus napisał(a):

choć każdemu katolikowi 12 gwiazd na błękitnym tle zawsze kojarzy sie ikonę Maryi.



Chyba tylko NAJPRAWDZIWSZEMU Z prawdziwych. Zrób na ten temat sondę uliczną w Niemczech, Anglii, Francji lub a Beneluxie. A najlepiej w samej Brukseli.
I zadaj dwa pytania:
1. Skąd się wziął pomysł na umieszczenie gwiazd 12?
2. Z czym kojarzy się flaga Unijna?
Wątpię, czy 30 % będzie potrafiło odpowiedzieć na pierwsze.
A na drugie, sugerowane przez Ciebie skojarzenie,
poda maks. 10 %. Większa ilość będzie mieć skojarzenia typu hłaskowskiego Sierzputowskiego.


Cz lis 26, 2015 13:19
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alez Alus, jak mozesz?
Wedlug jedynie prawych katolikow w Polsce, 12 gwiazd zawlaszczyli masoni a tecze geje. Krzyz pewnie tez juz z katolikami w Polsce nie ma nic wspolnego...


Cz lis 26, 2015 13:28
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
Może dobrze byłoby zapoznać się z uzasadnieniem odrzucania flagi unijnej.
Choć, to fakt, nazywanie jej "szmatą" jest zabiegiem krasomówczym zbyt daleko posuniętym.
Nawet jeśli flaga unijna ma w swoim rodowodzie odniesienie do Maryi, to dzisiaj, przynajmniej w Unii nikt tego tak nie rozumie. Ba, obraziłby się gdyby mu o tym przypomnieć.
Dlatego nie ma sensu na to się powoływać.
Wybacz zbyt daleko idące porównanie, ale takie akurat tylko mi w tym momencie na myśl przychodzi: nikt dzisiaj nie kojarzy swastyki z symbolem Ganapatiego, hinduistycznego przywódcy średnich bóstw, z symbolem przez wieki uznawanym za znak szczęścia, pomyślności i cnót nawet jeśli pierwotnie miała ona takie znaczenie.

Nie wnikam w motywacje Lecha Kaczyńskiego. Podsumowuję tylko to, co zaproponowałaś w tekście Warzechy - czyli pochwałę hipokryzji.

Gdy Warzecha jeździ po PO jest głosem ludu, wziął na tapetę PiS, został hipokrytą.
A szacunek wobec każdego człowieka i jego dzieł, jest hołdem Bogu - po tym wszyscy uznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemni miłowali.

Cytuj:
To, że WY mówicie "szmata", to świadczy tylko o WAS.
MY tak nie mówimy. Gdyż szanujemy ludzi.

Od kiedy prof Pawłowicz przeszłą do PO :D

Cytuj:
Chyba tylko NAJPRAWDZIWSZEMU Z prawdziwych. Zrób na ten temat sondę uliczną w Niemczech, Anglii, Francji lub a Beneluxie. A najlepiej w samej Brukseli.
I zadaj dwa pytania:
1. Skąd się wziął pomysł na umieszczenie gwiazd 12?
2. Z czym kojarzy się flaga Unijna?
Wątpię, czy 30 % będzie potrafiło odpowiedzieć na pierwsze.
A na drugie, sugerowane przez Ciebie skojarzenie,
poda maks. 10 %. Większa ilość będzie mieć skojarzenia typu hłaskowskiego Sierzputowskiego.

Lewacka Europa - jak ją nazywają pewne kręgi - według Ciebie jest najwyższym źródłem chrześcijańskiego kultu Maryi :brawo:

Johnny99 napisał(a):
Jak Alus nie przystopuje, to zaraz się okaże, że Maryja jest oficjalnie Królową Unii Europejskiej, która z kolei jest emanacją Królestwa Bożego na tym świecie, zaś traktaty unijne obowiązują katolików tak samo, jak Katechizm.

Maryja, niezależnie czy tego ludzie chcą, czy nie, jest królową świata.....jakby kro nie wiedział - cytat z Litanii Loretańskiej i V część IV tajemnicy Różańca.
Twórcy UE właśnie dlatego tak skonstruowali flagę i z racji ich wiary i wiary milionów europejczyków należny jest szacunek fladze.


Cz lis 26, 2015 13:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Z oficjalnej strony UE:

Flaga europejska jest symbolem nie tylko Unii Europejskiej, ale również jedności i tożsamości Europy w szerszym znaczeniu.

Na fladze przedstawiony jest okrąg złożony z dwunastu złotych gwiazd na błękitnym tle. Gwiazdy symbolizują jedność, solidarność i harmonię między narodami Europy.

Krąg gwiazd jest symbolem jedności, a ich liczba nie zależy od liczby państw członkowskich.


http://europa.eu/about-eu/basic-informa ... dex_pl.htm

Nie trzeba dodawać, że nie ma tam ni słowa o Maryi ani o katolickiej wierze.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lis 26, 2015 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):

Lewacka Europa - jak ją nazywają pewne kręgi - według Ciebie jest najwyższym źródłem chrześcijańskiego kultu Maryi :brawo:



Skoro tak uważasz? Ja mam zdanie przeciwne. Nie wiem, czy ktokolwiek poza Kael poprze powyższą tezę.

Może lepiej byś zrozumiała com napisał, gdybym dodał jeszcze jedno pytanie do zaproponowanych: Czy jesteś chrześcijaninem? Wtedy można brać pod uwagę wyłącznie odpowiedzi ludzi odpowiadających pozytywnie na to pytanie. Rozkład odpowiedzi niewiele się zmieni.


Cz lis 26, 2015 13:52
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No bo oczywiscie historii UE nikt nie pamieta. A Johnny99 nawet nie zna, a jak zna to nie wierzy.

http://gosc.pl/doc/762430.Gwiazdy-europejskie


Cz lis 26, 2015 13:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No ale co w związku z tym? Korzenie UE należą rzeczywiście do historii i współczesna UE nie ma z nimi wiele wspólnego. Wasze zarzuty, jak słusznie zauważył medieval_man, można porównać do postawy prokuratorów stwierdzających, że swastyka nie jest symbolem nazistowskim, bo przecież powstała na wieki przed Hitlerem i symbolizowała zupełnie co innego. No tak, powstała i symbolizowała, ale co z tego? Obecnie, w kontekście europejskim (może w Indiach trzeba by było inaczej na to patrzeć), symbolizuje właśnie nazizm i nikt poważny nie może tego negować.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lis 26, 2015 14:03
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Aha: tecza -geje, flaga unii - ? masoni? lewacy? niewiadomokto, ale na pewno wrog prawdziwych Polakow, a swastyka to nazizm.

A znak krzyza? Wolno go jeszcze uzywac katolikom, czy beda niedlugo spluwac, bo ktos go uzyl do wlasnych celow?
I tak ludzie daja sie manipulowac i odaja walkowerem to, co kiedys bylo dla nich swiete.
Tobie sie juz flaga unii nie kojarzy z Maryja - twoj wybor wybiorczej pamieci. Zamiast popierac, warto byloby przypominac prawde. No ale to by znowu do narodowo-socjalistycznej polityki jedynie slusznei partii nie pasowalo.


Rownie dobrze mozna powiedziec, ze korzenie Polski to zamierzchla historia i zaden chrzest nam do naszej tozsamosci potrzebny nie jest. Obejdziemy sie bez Kosciola i bez chrzescijanstwa. Czyz nie?


Cz lis 26, 2015 14:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL