Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 6:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A to stary news. Czytałem o tym chyba w czwartek lub piątek.


Wt lip 18, 2017 23:31

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Rząd chce rynkowo powołać? :D

Kosiarzu1, uświadomię ci coś, co powinno się wyjaśniać już dzieciom w przedszkolu - coś, co jest powoływane przez rząd, NIE JEST rynkowe. Rynek i rząd to pojęcia DOSKONALE ROZŁĄCZNE. Oczywiście, o ile mówimy o prawdziwym rynku, nie tej parodii, która jest teraz.


Niemozliwe! To prawda? Wiec cala UE jest nie rynkowa! Te dotacje, programy , inwestycje poskie Tuska, to wszysko komuna! Johny juz Ci pisakem, zyjesz i dyskutujesz o jakiejs swojej alternatywnej rzeczywistosci, wroc na ziemie.
Dawanie mozliwosci rozwoju jakiejs dziedzinie gospodarki w tym wypadku "pgr-om" poprzez pomoc panstwa dla prywatnych firm, czy rolnikow, to jak najbardziej rynkowa dziedzina.
Te Orliki, ktore zbudowane za panstwowe pieniadze, nie pozyczki, utrzymywane z panstwowych pieniedzy, monopol na lata, bo za darmo, to jest czysta komuna. Dosc, ze nikt przez dlugi czas nic prywatnego nie wybuduje, w podobnym stylu, bo jak z czyms takim konkurowac, to za chwile bedzie to trzeba remontowac, z tych sztucznych chinskich muraw.
Dac mozliwosc, zalozenia rynkowej firmy, a powilac panstwowa firme, to dwie rozne rzeczy.


Śr lip 19, 2017 6:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
Coroner napisał(a):
Nie komuniści a socjaliści. A ty miałeś jakieś złudzenia? Przecież działania socjalne mieli wypisane na sztandarach. To kiedyś nazywali Polską Solidarną.


Jasne że miałem.


Nie odmówi sobie pilaster tej satysfakcji, że kiedy już wiele lat temu pisał on, że PIS dorwawszy się do władzy będzie robił dokładnie to, co właśnie robi (np zlikwiduje niezależne sądownictwo), to J99 wymyślał mu od szaleńców i "osób o pokroju oficerów WSI"

A przecież to wszystko było przez PIS jawnie zapowiadane i jawnie w ich dokumentach programowych (w tym oficjalnym "programie PIS" zapisane) Tylko Johnny99, nawet jak mu się podetkało ów "program" pod nos, to i tak go "nie widział" :(

Więc samemu powielając hasełka pisowskiej propagandy i dołożywszy się tym samym do obecnej sytuacji, niech teraz Johnny99 krokodylich łez nie wylewa. :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lip 19, 2017 8:25
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mam prośbę, pilastrze: Wskaż konkretne artykuły w ustawach o KRS, sądach powszechnych oraz właśnie uchwalanej ustawie o Sądzie Najwyższym, które sprawiają, ze PiS "likwiduje niezależne sądownictwo".


Śr lip 19, 2017 8:28
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mam prośbę, pilastrze: Wskaż konkretne artykuły w ustawach o KRS, sądach powszechnych oraz właśnie uchwalanej ustawie o Sądzie Najwyższym, które sprawiają, ze PiS "likwiduje niezależne sądownictwo".

Konstytucja RP, art 173 - SĄDY I TRYBUNAŁY SĄ WŁADZA ODRĘBNĄ I NIEZALEŻNĄ OD INNYCH WŁADZ.

Ten porządek odzwierciedla realistyczna wizję społecznej natury człowieka, który wymaga odpowiedniego prawodawstwa dla ochrony wszystkich.
Dlatego jest wskazane by każda władza był równoważona przez inne władze i inne zakresy kompetencji, które by ja utrzymywały we właściwych granicach.
Na tym właśnie polega zasada państwa praworządnego , w którym najwyższa władżę ma prawo, a nie samowola ludzi
, św Jan Paweł II, Encyklika Centesimus Annus.


Śr lip 19, 2017 8:33
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mam prośbę, pilastrze: Wskaż konkretne artykuły w ustawach o KRS, sądach powszechnych oraz właśnie uchwalanej ustawie o Sądzie Najwyższym, które sprawiają, ze PiS "likwiduje niezależne sądownictwo".

Konstytucja RP, art 173 - SĄDY I TRYBUNAŁY SĄ WŁADZA ODRĘBNĄ I NIEZALEŻNĄ OD INNYCH WŁADZ.

Prosiłem o cytaty artykułów z tych w/w ustaw, które sprawiają, że PiS "likwiduje niezależne sądownictwo", a nie cytat z Konstytucji RP.


Śr lip 19, 2017 8:44

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kto na lidera zjednoczonej opozycji?
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... atnews-pl/

Zaskakujący wynik sondy polsatnews.pl. Niemal połowa głosujących chciałaby, żeby liderem zjednoczonej opozycji został Korwin-Mikke

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lip 19, 2017 8:50
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Zaskakujący wynik sondy polsatnews.pl. Niemal połowa głosujących chciałaby, żeby liderem zjednoczonej opozycji został Korwin-Mikke
A co jest w wyniku tej sondy zaskakujące?


Śr lip 19, 2017 8:58

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ze PiS ma opozycję nie z lewej a z prawej strony.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lip 19, 2017 9:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Ze PiS ma opozycję nie z lewej a z prawej strony.


Bo z lewej strony PIS jest tylko RAZEM. Natomiast wszystkie inne ugrupowania polityczne znajdują się z prawej strony PIS. (poza KUKIZ który jest bezkształtnym konglomeratem nie potrafiącym się na nic zdecydować)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lip 19, 2017 9:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Lewacy z PO czy KOD to prawa strona? ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lip 19, 2017 9:13
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mam prośbę, pilastrze: Wskaż konkretne artykuły w ustawach o KRS, sądach powszechnych oraz właśnie uchwalanej ustawie o Sądzie Najwyższym, które sprawiają, ze PiS "likwiduje niezależne sądownictwo".

Konstytucja RP, art 173 - SĄDY I TRYBUNAŁY SĄ WŁADZA ODRĘBNĄ I NIEZALEŻNĄ OD INNYCH WŁADZ.

Prosiłem o cytaty artykułów z tych w/w ustaw, które sprawiają, że PiS "likwiduje niezależne sądownictwo", a nie cytat z Konstytucji RP.

Mamy rozumieć, że Ty znasz treść 60 stronicowego projektu ustawy o SN, lub masz link do treści tegoż projektu.


Śr lip 19, 2017 9:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Lewacy z PO


Nie ma żadnych "lewaków z PO" (w sensie względnym - dla konserwatysty sprzed 200 lat wszyscy ludzie współcześni byliby "lewakami") PO to parta konserwatywna odpowiadająca z grubsza niemieckiej CDU-CSU, lub brytyjskim torysom.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lip 19, 2017 9:23
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Ze PiS ma opozycję nie z lewej a z prawej strony.
To jest akurat oczywistość, że PiS jako partia neo-PZPR ma opozycję z prawej strony. Ale akurat ta sonda na to nie wskazuje. Bo niby jak fakt, że grupa kuców się skrzyknęła ma coś świadczyć o PiS?


Śr lip 19, 2017 9:26
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Alus napisał(a):
Konstytucja RP, art 173 - SĄDY I TRYBUNAŁY SĄ WŁADZA ODRĘBNĄ I NIEZALEŻNĄ OD INNYCH WŁADZ.

Prosiłem o cytaty artykułów z tych w/w ustaw, które sprawiają, że PiS "likwiduje niezależne sądownictwo", a nie cytat z Konstytucji RP.

Mamy rozumieć, że Ty znasz treść 60 stronicowego projektu ustawy o SN (...)

To nie ma znaczenia, bo istotne jest to, jakie to konkretnie treści w tych trzech ustawach powodują "likwidację niezależnego sądownictwa". Na ten moment wychodzi na to, że nie jesteście w stanie wskazać żadnego artykułu, który by potwierdzą tę tezę.

Cytuj:
(...)lub masz link do treści tegoż projektu.

Żadna filozofia. Projekt wisi na stronie Sejmu: Poselski projekt ustawy o Sądzie Najwyższym


Śr lip 19, 2017 9:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL