Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 19:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 561, 562, 563, 564, 565, 566, 567 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
3 Maja, dzień konstytucji. W Podlaskiem akurat 3 maja przypada jeszcze inna rocznica, która sprawia, że prawosławni tego dnia chętniej idą do cerkwi niż na okolicznościową akademię. To dzień śmierci świętego męczennika Gabriela Zabłudowskiego, jednego z dwóch świętych uznanych przez Cerkiew prawosławną a pochodzących z okolic Białegostoku.

https://bialystok.onet.pl/swiety-dla-mlodych/4kq4r48


Cz maja 03, 2018 12:38

Dołączył(a): Cz maja 03, 2018 10:31
Posty: 7
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zefciu napisał(a):
bogusz34 napisał(a):
Jeśli nie na tym forum to gdzie ?
Odpowiedziałbym Ci gdzie, ale nie chcę być wulgarny.
Cytuj:
Jezus powiedział aby upominać sie wzajemnie, więc upominam.
Kardynał Nycz czyta to forum? Wątpię.
Mam nadzieję że ci którzy czytają to forum, mu doniosą, bo Go kochają.
Cytuj:
Jezus powiedział aby donieść Kościołowi.
Powiedział, aby najpierw upomnieć w cztery oczy. Ale u Ciebie cojones za małe, żeby w cztery oczy upomnieć. Wolisz anonimowo obgadywać na forum.
Sam napisałeś że kardynał prawdopodobnie nie czyta. Ponieważ sprawa dotyczy całego kościoła i jest publiczna i dotyczy to kardynała czyli osoby publicznej to 4 oczy to jest to forum.
Cytuj:
a więc niech Kardynał się wytłumaczy jeśli jest z Prawdy
To może Ty najpierw się wytłumacz publicznie z każdego pierdnięcia, ziewnięcia, kichnięcia i potknięcia.
Cytuj:
Na przykład wiek, chore nogi, zbyt dużo zajęć itp.
Ze szczegółami się tłumacz. Np. w przypadku pierdnięcia dokładnie opisz, co jadłeś.

Ech – nie przepadam za polskim episkopatem rzymskokatolickim. Ale to co robisz jest naprawdę obrzydliwe.

Nie podoba mi się zachowanie kardynała - to wszystko. On powinien świecić przykładem na swoim świeczniku.


Cz maja 03, 2018 12:42
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bogusz34 napisał(a):
zefciu napisał(a):
Mam nadzieję że ci którzy czytają to forum, mu doniosą, bo Go kochają.
(...)
Sam napisałeś że kardynał prawdopodobnie nie czyta. Ponieważ sprawa dotyczy całego kościoła i jest publiczna i dotyczy to kardynała czyli osoby publicznej to 4 oczy to jest to forum.
Łżesz! Nigdy czegoś takiego nie napisałem. Jeśli jeszcze raz przypiszesz mi słowa, których nie wypowiedziałem, zgłaszam to do moderacji.


Cz maja 03, 2018 12:48
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bogusz34 napisał(a):
Nie podoba mi się zachowanie kardynała - to wszystko. On powinien świecić przykładem na swoim świeczniku.

To, że Tobie sie nie podoba, nie oznacza, że abp zachował się niegodnie, jak określiłeś.


Cz maja 03, 2018 13:49

Dołączył(a): Cz maja 03, 2018 10:31
Posty: 7
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Akurat wiem, bo ksiądz z parafii mówił do dzieci które idą do 1 Komunii (i strofował) co to jest "niegodnie" . Podczas modlitwy i w ogóle podczas całej Mszy św obowiązuje odpowiednia postawa.


Cz maja 03, 2018 15:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jako rowiesnik kard. Nycza mysle ze nie jest niczym dziwnym ze podpiera sie podczas mszy.
Jak wiekszosc Polakow w tym wieku cierpi pewnie na rozne schorzenia, jako ze nigdy nie dbal o kondycje fizyczna i zdrowie.
Ja akurat wczoraj odbylem z zona trening silowy ( przysiady z obciazeniem, "martwy ciag", podciaganie na drazku, a wlasciwie na specjalnej maszynie umozliwiajaca te cwiczenie starym dziadom ) oraz caly zespol cwiczen rozgrzewajacych i rozciagajacych bez ktorych czujemy sie jak stare, zardzewiale roboty, wiec nie dziwie sie postawie kard Nycza.

Felek, czy wiesz jakie rzeczy zawarte byly w tej, swietowanej obecnie Konstytucji ?
Dawala ona swobodę wyznania, wprowadzala trójpodział władzy, dawala udział wzystkim w prawach obywatelskich ( innym narodowosciom mieszkajacycm na polskich terenach tez ), swobodę osiedlania się dla obcokrajowców, i in.
Cos zupelnie odmiennego od obecnej teokracji z domieszka PRL wprowadzonej przez Jaroslawa.
A'propos dpbrze wiedziec ze jestes z Podlasia, mam tam kilku kolegow zajmujacych sie starymi motocyklami, ktorym na pewno moje poglady polityczno - spoleczne bardzo by sie nie podobaly:).
Mimo tego dalej uwazam ze to piekna kraina i fajni ludzie.


Cz maja 03, 2018 16:09
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Przyznaję, że nie do końca orientowałem się w sytuacji polskiego episkopatu i nie rozumiałem, skąd ten durny atak na kardynała Nycza. Ale poszukałem trochę i już rozumiem o co chodzi. I powiem tylko tyle: bogusz, pisiorstwo wyprało Cię z resztek przyzwoitości.


Cz maja 03, 2018 16:55
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
Felek, czy wiesz jakie rzeczy zawarte byly w tej, swietowanej obecnie Konstytucji ?

W tamtej rzeczywistości była postępowa.
Cytuj:
Mimo tego dalej uwazam ze to piekna kraina i fajni ludzie.

Serdecznie zapraszam. Tu poczujesz się lepiej nawet bez ćwiczeń na tej specjalnej maszynie.


Cz maja 03, 2018 17:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
feelek napisał(a):
Serdecznie zapraszam. Tu poczujesz się lepiej nawet bez ćwiczeń na tej specjalnej maszynie.

Tak się składa, że też jestem z Podlasia, ale od prawie 40 lat tam nie mieszkam. Jeżdżę jednak, teraz tylko na grób rodziców. Jakkolwiek ludzie na wsi są bardzo goscinni i szczerzy, powietrzr czyste, to za nic w świecie nie wróciłabym na stałe właśnie dlatego, że pelno tu takich feelkow, którzy daliby się poszlachtować za PiS.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 03, 2018 18:16
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
za nic w świecie nie wróciłabym na stałe właśnie dlatego, że pelno tu takich feelkow, którzy daliby się poszlachtować za PiS.

Mi nie przeszkadzają, chociaż do nich nie należę.


Cz maja 03, 2018 18:32
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nawiasem mówiąc, takich co daliby się poszlachtować za PO też tu nie brakuje.


Cz maja 03, 2018 18:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
feelek napisał(a):
Nawiasem mówiąc, takich co daliby się poszlachtować za PO też tu nie brakuje.

Nie spotkałam takich, ale tęskniących za komuną i owszem. No i dużo wysoko wykwalifikowanych bezrobotnych (z co najmniej dwudziestoletnim stażem) łojących przysłowiowe Mamroty.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 03, 2018 19:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No tak Malgosiu wszystko prawda, ale kto by nam kazal rozmawiac na tematy polityczne ? :)
A nawet gdyby to przy jakims winie / piwie i w bezposrednim kontakcie latwiej takie rzeczy obgadywac niz na forum.


Cz maja 03, 2018 20:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A ktoś Ci każe rozmawiać o polityce? Ja się odzywam tylko wtedy, kiedy adrenalina idzie mocno do góry lub czuję się w obowiązku cos sprostować (jak tu z tym Podlasiem) :P

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 05, 2018 14:47
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
A ktoś Ci każe rozmawiać o polityce? Ja się odzywam tylko wtedy, kiedy adrenalina idzie mocno do góry lub czuję się w obowiązku cos sprostować (jak tu z tym Podlasiem) :P

Odnośnie adrenaliny - w ubiegłym tygodniu tak mnie, jak i pozostałym z rodziny poszła do góry.
Dotychczas gdy zapisywało się dzieciaka do przedszkola, pobierany był 2 stronicowy wniosek z przedszkola, po wypełnieniu odnoszony do przedszkola.
W tym roku wniosek inwigilacja - po zalogowaniu na stronie UM i wypełnieniu 4 stron (dane o dziecku, o rodzinie, o rodzicach - brakuje tylko pytania o preferencje partyjne), tenże wniosek należy wydrukować i zanieść do dyrektorki, która na kolejnej stronie poświadcza jego odbiór.
Już wiadomo na co przydała sie wycinka puszczy - na produkcję podobnych wniosków.


So maja 05, 2018 15:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 561, 562, 563, 564, 565, 566, 567 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL