Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 16:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 592, 593, 594, 595, 596, 597, 598 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A czegóż to Adamowicz się "dopuszczał"? Poza tym, jeśli ksiądz katolicki insynuuje, że Pan Jezus (w domyśle: na pewno) za Heroda się nie modlił, to powinien, zamiast siedzieć w internecie, czytać Ewangelię, żeby bliżej poznać swojego (podobno) Mistrza. Inaczej wbija wierzącym (jeszcze) słowom księży, fałszywą naukę.

Najbardziej szkodliwe w tej wypowiedzi są insynuacje.


Cz sty 17, 2019 11:48
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Padre77 napisał(a):
Owszem przy czym tutaj draństwem ów ksiądz nazwał to czego Adamowicz się dopuszczał. Z tego co pisze Aluś wynikałoby, że jego nazwał draniem. Zdania z Herodem nie odbieram jako porównanie Adamowicza do Heroda, a co najwyżej od oddania niechęci jaką według ludzkiego rozumienia mógł żywić Jezus do Heroda.
I jeszcze żeby była jasność nie pochwalam tego co ów ksiądz napisał. Zresztą napisałem to już wcześniej. Nie pochwalam również tego co napisała Alus i tylko temu chciałem dać wyraz w tym co piszę.

A kto dokonuje draństw - święty, czy drań?
Możesz pochwalać, lub nie pochwalać, istotą jest nie widzę żadnego powodu, aby się za niego modlić - miliony katolików na Mszach po Credo powtarza w modlitwie wysłuchaj nas Panie, choć dla wielu intencje są obojętne.
W mojej parafii od lat po ogłoszeniach ksiądz wyczytuje "odeszli do Pana w tym tygodniu z...y...z" a wszyscy obecni, którzy w 90% nie znali zmarłych, zatem są im obojętni, w pozycji stojącej odmawiają Wieczny Odpoczynek.


Cz sty 17, 2019 11:54

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
A kto dokonuje draństw - święty, czy drań?
Możesz pochwalać, lub nie pochwalać, istotą jest nie widzę żadnego powodu, aby się za niego modlić


Swoją drogą - czy nie jest aby tak, że im więcej rzekomych draństw ktoś miałby się dopuszczać, tym więcej powodów, by się za niego modlić?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 17, 2019 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
A kto dokonuje draństw - święty, czy drań?

Idąc tym tropem to skoro ktoś czyniący "draństwa" jest draniem, to zaraz dojdziemy do tego, że kościół potępiając złe czyny potępia złego człowieka. Jak dla mnie jest różnica w powiedzeniu komuś, że postępuje źle, a powiedzeniem że jest złym człowiekiem.
A te słowa, które ów ksiądz napisał jak już powiedziałem powinien zachować dla siebie.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz sty 17, 2019 12:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Padre77 napisał(a):
Owszem przy czym tutaj draństwem ów ksiądz nazwał to czego Adamowicz się dopuszczał. Z tego co pisze Aluś wynikałoby, że jego nazwał draniem.

Przyznam się, że mi to rozróżnienie zawsze sprawia problem, więc go nie zauważyłem. Dla mnie ten kto kradnie jest złodziejem, a ten kto dopuszcza się draństw jest draniem. Ale ok, uważam to za wyjaśnione.

Padre77 napisał(a):
Zdania z Herodem nie odbieram jako porównanie Adamowicza do Heroda, a co najwyżej od oddania niechęci jaką według ludzkiego rozumienia mógł żywić Jezus do Heroda.

A Herod był mordercą czy tylko dopuszczał się morderstw? ;)

Padre77 napisał(a):
I jeszcze żeby była jasność nie pochwalam tego co ów ksiądz napisał. Zresztą napisałem to już wcześniej. Nie pochwalam również tego co napisała Alus i tylko temu chciałem dać wyraz w tym co piszę.

Tak, dla mnie jest jasność :)


Cz sty 17, 2019 13:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bp Kamiński na temat wpisu ks. Dunin-Borkowskiego (dnia 16 stycznia 2019)
Cytuj:
Kapłan został już poważnie upomniany słownie, natomiast w najbliższych dniach otrzyma przygotowane dokumenty, z których wynika, że musi zastanowić się nad korzystaniem ze zdobyczy techniki. Będzie to jeden z pierwszych kroków realizacji dokumentu „Dyrektorium dotyczące zasad funkcjonowania w Internecie kościelnych podmiotów publicznych oraz osób duchownych diecezji warszawsko-praskiej”, który wszedł w życie w listopadzie ubiegłego roku.

https://ekai.pl/bp-kaminski-na-temat-wp ... kowskiego/

Biskup dostrzegł problem, że to, co przez dziesiątki wieków było osobistym problem danego człowieka, obecnie jest przedmiotem wiedzy całego świata. Z tą kwestią będzie musiało uporać się całe społeczeństwo.

Zaś metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik dla KAI wyraził nadzieję, że śmierć Pawła Adamowicza wywoła w każdym Polaku, a zwłaszcza w politykach i ludziach mediów, refleksję nad językiem. Podkreślił, że każdy powinien zacząć od siebie, a nie od obwiniania innych. Biskup wyraził, że Polacy żyją w jakimś totalnym neopogaństwie, bo pytając czyja to jest wina, stale szukają winnych gdzie indziej.


Cz sty 17, 2019 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 19, 2014 16:45
Posty: 92
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A tymczasem pupilek Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz oraz poseł Mariusz Kamiński zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej, fałszowania dokumentów, niegospodarności i nieuprawnionego powoływania się na wpływy. Ktoś jeszcze chce bronić tych panów?


Pn sty 28, 2019 13:29
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Przed poprzednimi wyborami też stwarzano pozory praworządności a także schowano Kaczyńskiego i Macierewicza (który na pewno nie miał być szefem MON). Chyba tylko naiwni się na tę akcję nabiorą a potem będą płakać. Ten od KNF już wyszedł.


Pn sty 28, 2019 14:00
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
MayKasahara napisał(a):
Ktoś jeszcze chce bronić tych panów?
Raczej nie. Z wypowiedzi pisowskich notabli wynika, że prezes postanowił rzucić ich na pożarcie. Zatem nikt przed szereg nie wyjdzie i nie będzie ich publicznie bronił.


Pn sty 28, 2019 14:01
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Przed poprzednimi wyborami też stwarzano pozory praworządności a także schowano Kaczyńskiego i Macierewicza (który na pewno nie miał być szefem MON). Chyba tylko naiwni się na tę akcję nabiorą a potem będą płakać. Ten od KNF już wyszedł.


No ale w jaki sposób w Polsce praworządność jest łamana tego się nie dowiemy. A przypomnę tylko że KOD został powołany dzień po wyborach by bronić demokracji. Gdzie lud Polski w demokratycznych wyborach wybrał rządu Pis'u. No i tak to jest z tą opozycją w tym kraju. Naród Polski chciał PiS? To go dostał. Pogódźcie się z tym wreszczie i skończcie płakać. Sam nie jestem fanem Pis'u(podobnie jak PO, Razem i UE) ale śmieszy mnie ta wasza retoryka

[ciach... ad personam. M]


Pn sty 28, 2019 14:56

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bo demokracja jest wtedy, kiedy wygrywają moi a nie twoi :) Póki w Polsce nie będą rządzić ci, których europejskie elity chcą nam posadzić na stołkach, póty w Polsce "demokracji" nie będzie.
Szkoda, że ci "moi" jeszcze nigdy nie wygrali, ale obawiam się, że za mojego życia to nie nastąpi. Niestety dziesiątki lat wbijania do głów czerwonej propagandy nie łatwo jest wykorzenić.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn sty 28, 2019 15:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
I przeciw Misiewiczowi i przeciw Kamińskiemu było swego czasu wiele zarzutów. PiS ich bronił, ale w czasie, kiedy idą wybory, trzeba pokazać, że "swoich" się nie kryje. Kogo zatem na odstrzał? Tych, co już byli na tapecie. A skazanych za przestępstwa z poprzedniej ekipy jak nie było, tak nie ma. Nie twierdzę tym samym, że nie było kogo skazać, bo wszyscy są czyści, ale że się to nie opłaca ekipie rządzącej. Dlaczego? Ano, bo ruszy lawina po obu strochach i PiS w ten sposób wykopie sobie dołek. Bezpieczniej jest użyć już skompromitowanych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sty 28, 2019 16:15
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zobaczymy po wyborach, czy coś się panu M i panu K stanie. Wtedy Padre77 i Quinque na pewno amnestię przez (jeszcze) prezydenta przed (ewentualnym) skazującym wyrokiem ładnie wyjaśnią. Winny będzie ... Tusk.


Pn sty 28, 2019 19:35
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
"Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRIS na zlecenie "Rzeczpospolitej", PiS może liczyć na 35 proc. poparcia. Na drugim miejscu jest PO - z wynikiem 29,2 proc. [b]To pierwsze badanie poparcia zrealizowane po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.[...]

PiS notuje wyraźny spadek w sondażach i traci zdolność nie tylko samodzielnego rządzenia, ale i zawiązania zwycięskiej koalicji.[/b] Platforma Obywatelska otrzymuje nieco ponad 29 proc. poparcia, PSL - 6,5, SLD 5,7 - co razem daje tej potencjalnej koalicji przewagę nad alternatywą, czyli Zjednoczoną Prawicą z Kukiz’15" - podkreśla dziennik.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-pi ... ign=chrome

Dodajmy do tego strajki rolników (blokowanie dróg), plan strajku nauczycieli oburzonych kłamstwami minister Zalewskiej oraz wypowiedziami premiera Morawieckigo na temat czasu ich pracy... czarno widzę ich na stołkach po jesiennych wyborach.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sty 28, 2019 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Zobaczymy po wyborach, czy coś się panu M i panu K stanie. Wtedy Padre77 i Quinque na pewno amnestię przez (jeszcze) prezydenta przed (ewentualnym) skazującym wyrokiem ładnie wyjaśnią. Winny będzie ... Tusk.

Czekam z niecierpliwością na wsadzenie na długie lata a nie na żadną amnestię. Nie sadzaj mnie w towarzystwie tych, z którymi siedzieć nie zamierzam. Czekam z niecierpliwością na czasy, kiedy politycy będą karnie odpowiadać za swoje wały, ale jestem prawie pewien, że przy ekipach rządzących od '89 roku to się nie stanie, bo tutaj cały czas ręka rękę myje.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt sty 29, 2019 8:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 592, 593, 594, 595, 596, 597, 598 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL