Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 1:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 632, 633, 634, 635, 636, 637, 638 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Zgadzam się ze PiS wykorzystuje ambonę do walki politycznej. Zreszta swojego czasu PO robiła to samo aż w pewnym momencie zmienili front bo Tusk musiał się dostać do struktur UE. Przypomnę podział na Kościół Toruński i Kościół Łagiewnicki. Słynne rekolekcje polityków PO u kardynała Dziwisza. Ale to wciąż jest obok twojej tezy. Jak bardzo potrzebujesz. Tak złe jest takie postępowanie ze strony konkretnych kapłanów którzy wpuścili na ambonę polityków.
Ale nadal nie wykazałeś ze jest to postawa antykatolicka najbardziej antykatolicka na polskiej scenie politycznej a taki wniosek postawiłaś.
Czekam na udowodnienie tezy.
Zazwyczaj ludzie na pewnym poziomie jak się myła potrafią przyznać się do błędu. Wniosek nasuwa mi się sam.

"Słynne rekolekcje polityków PO u Kardynała Dziwisza" odbyły się w 2006r i 2008r, nikt nie podał nazwiska polityka PO, który głosił w ich trakcie homilię z ambony.
Ale przez lata służy jako argument p-ko PO i to nie ze strony ateistów i lewaków, ale prawych katolików patriotów.
Antykatolickość PiS - bo antykatolickość to nie tylko homilie z ambon, ale pogarda wobec drugiego człowieka - te wszystkie gorsze sort, zdradzieckie mordy...etc.
https://opole.wyborcza.pl/opole/1,35086 ... udzka.html
W kwestii racji przeprosin, to ten kij ma dwa końce.


N wrz 15, 2019 8:44
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Chcesz się licytować? A dożynanie to bardzo katolickie? A wystąpienie Jazdzewskiego? A sprzyjanie aborcji i eutanazji? A sprzyjanie związkom partnerskim? A atakowanie Kościoła a likwidacja krzyży pod byle pozorem przez HGW w Warszawie. A obrona teczy na Placu Zbawiciela? Mam dalej wymieniać? A to co wygadywał przez lata Stefan Niesiołowski? Już wprawdzie jest poza PO ale było to firmowane przez PO. Nikt nigdy go nie ukrócił. A wiesz dlaczego? Bo był wygodny. Tak samo jak swojego czasu Palikot. Kazda partia ma takiego jednego albo więcej osobników co jadą po bandzie.

PO była partia udająca katolickość tak samo jak to robi PiS nadal ale do czasu gdy Donaldowi Tuskowi się to przestało opłacać bo musiał się wkomponować w liberalno lewicowe struktury UE.
Nadal nie wykazałeś ze to co robi PiS jest bardziej antykatolickie niż to co robi PO i lewica.
To co pokazałaś to to ze PiS jedzie ostra na pograniczu chamstwa retoryka polityczna. Komuś się może podobać a komuś nie. Nadal nie jest to wykazanie antykatolickiego formacji politycznej PiS bardziej niż innych partii na scenie politycznej.
Gdybys napisała ze PiS jest w wielu wymiata antykatolicki i ze postawa niektórych posłów jest nie do zaakceptowania dla katolika to bym się zgodził ale ty napisałaś ze PiS jest najbardziej antykatolicka partia w Polsce i oczekuje dowodów na to ze masz racje.


N wrz 15, 2019 9:10
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zapisując Jażdżewskiego do PO to ewidentny wykazałeś, że żaden dowód dla Ciebie nie będzie miał znaczenia, nawet wypowiedź bp Czai o PO i PiS.


N wrz 15, 2019 9:27
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Występował przed Tuskiem na odczycie zorganizowanym przed wyborami. Z tego co pamietam zorganizowane było przez Koalicje Europejska czyli PO PSL SLD


N wrz 15, 2019 9:29
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kompletnie nie rozumiem jakiejkolwiek licytacji. Jesteśmy tu i teraz i to co się dzieje teraz powinno być poddane naszej uwadze.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 15, 2019 9:33
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dlatego tez proszę od dłuższego czasu o fakty ze PiS jest bardziej antykatolicki niż PO czy lewica. Alus powiedziała za PiS jest najbardziej antykatolicka formacja na naszej scenie politycznej.
Ale jak znam to forum to Alus nie przedstawi żadnych dowodów. Jak to już wielokrotnie bywało. A zrobi jakiś dziwny unik. Zreszta nie spodziewam się żeby miała argumenty bo takich nie ma.
Cóż to ze Alus rzuca oskarżenia bez podstaw jest widoczne i dzieje się to nie po raz pierwszy.


N wrz 15, 2019 11:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Prosząc o dowody, chcąc nie chcąc, uczestniczysz w licytacji.
Dzisiaj ks. kapelan miał piękne kazanie, bez licyctacji. Zaczął od tego, co swego czasu powiedział Majakowski, a mianowicie, że jednostka jest zerem. Nie powtórzę jego słów, bo nie pamietam, ale sens był taki, że żyjemy w coraz bardziej brutalnej rzeczywistości, gdzie każdy zabiega o głos tejże jednostki i tylko do tego jest mu potrzebna. A dla Boga każdy z nas jest jedyny, niepowtarzalny i każdego z nas szuka jak pasterz zagubionej owcy, kobieta drachmy, a ojciec marnotrawnego syna. Bóg każdego z nas wyciąga poza nawias i nazywa nas synem, córką.
Pozwólmy się odnaleźć Bogu i przestańmy być masą zebraną z zer - tego ksiądz nie powiedział. To jest mój wniosek.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 15, 2019 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Redaktor Mazurek demaskuje krętactwa Pis-owskiego ministra. Pis nie dotrzymuje obietnic - nie po raz pierwszy. https://www.youtube.com/watch?v=ddMLBIA3EF4


N wrz 15, 2019 12:26
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mazurek to mój ulubieniec. Kiedyś z Zalewskim dajna rubrykę prowadzili we wprost. Bardzo lubię słuchać jego wywiadów w RMF.fm

Małgosiaa napisał(a):
Prosząc o dowody, chcąc nie chcąc, uczestniczysz w licytacji.

Nie rozumiem o co ci chodzi. Czyli można pisać cokolwiek co nie jest prawda obronić tego z zajadłością a jak ktoś chce potwierdzenia to można go olać? To ja mogę tez w kościół a LGBT napisać ze Alus jest najbardziej antykatolicka na tym forum bo wspiera wrogów Kościoła i działa na jego szkodę wspierając LGBT?


N wrz 15, 2019 12:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
Nie rozumiem o co ci chodzi.

No własnie - nie rozumiesz, a ja wyjaśniłam to przytaczając treść dzisiejszego kazania, które usłyszałam podczas Mszy św. i zamierzam wprowadzić je w życie.
Jockey napisał(a):
Czyli można pisać cokolwiek co nie jest prawda obronić tego z zajadłością a jak ktoś chce potwierdzenia to można go olać?

Alus starała się wyjaśnić, o co jej chodziło. Nie zaprzeczysz chyba, że wystąpienia polityków podczas Mszy św. (nie tylko, bo w ogóle w kościele) nie przyczyniają się do postrzegania Kościoła jako stojącego na straży wartości, z których największą jest miłość?
Jakich jeszcze dowodów potrzebujesz? Postawa niezgodna z nauczaniem Kościoła katolickiego nie jest katolicka. Żeby nie było: nie ma żadnej partii, która mogłaby się nazwać katolicką czy nawet chrześcijańską.
Jockey napisał(a):
To ja mogę tez w kościół a LGBT napisać ze Alus jest najbardziej antykatolicka na tym forum bo wspiera wrogów Kościoła i działa na jego szkodę wspierając LGBT?

Nie, nie możesz, bo Alus nie napisała tego o Tobie. Gdyby napsiała to o kimkolwiek, nie ustrzegłaby się konsekwencji :P

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 15, 2019 13:02
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Napisała o PiS ze jest to najbardziej antykatolicka formacja. I nie potrafi przedstawić dowodów. Czyli jak to można nazwać?
Honorowy człowiek jak nie ma racji i nie potrafi udowodnić to zachowuje się winny sposób. I to by było tyle na temat wiarygodności Alus. Zreszta nie pierwszy już raz rzuca oskarżeniami bez dowodów.


N wrz 15, 2019 13:13
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Najbardziej antykatolicka partia to PiS, bo wprzęgła w swoje szeregi Kościół w osobach wielu duchownych, kupiła ponoć katolickie radio, na Mszach z ambon poniewierają opozycję, wskazując haniebnie jakoby ta opozycja modliła się "Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie".

Jest teza ale brak argumentacji do tezy.


N wrz 15, 2019 13:18
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Można powiedzieć ze definicja
Antykatolicyzm – ogólne pojęcie obejmujące wrogość lub uprzedzenia skierowane przeciwko katolicyzmowi, a szczególnie przeciwko Kościołowi katolickiemu, jego duchowieństwu i jego zwolennikom. Termin odnosi się również do prześladowań religijnych katolików
Wypisz wymaluj postawa niektórych osób na forum


N wrz 15, 2019 13:23
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
W moim kościele parafialnym, od kilku lat, od kiedy brakło sióstr zakonnych, sprzątamy kościół wedle wyznaczonych bloków na dany tydzień.
Ale - nikt z nas nie sprząta w prezbiterium - czynią to bezhabitowe siostry zakonne.
Politycy i niektórzy duchowni uznali, że ich szacunek dla sacrum nie obowiązuje, podobnie jak kupcy na dziedzińcu pogan.
I takie zachowanie stanowi jeden z elementów antykatolickości.


N wrz 15, 2019 13:48
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ma być o tym ze PiS jest najbardziej antykatolicki. Nawet byłem tak dobry ze znalazłem na sieci definicje antykatolickosci żeby ci ułatwić zadanie.
Był czas ze w mojej parafii cały kościół był sprzątany przez wiernych. Łącznie z prezbiterium. Czyżby mój proboszcz był antykatolikiem? Dzisiaj parafia zatrudnia osobę świecka do sprzątania i ta osoba świecka sprząta cały kościół łącznie z prezbiterium.
Nigdy nie występowali politycy. Zreszta proboszcz reprezentuje poglądy dalekie od PO i od PiS. Zajmuje się tym co istotne dlatego ma szacunek tak wielu parafian.

I dodatkowe pytanie ministrant, lektor i szafarz to świecki czy konsekrowany?


N wrz 15, 2019 13:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 632, 633, 634, 635, 636, 637, 638 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL