Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 923, 924, 925, 926, 927, 928, 929 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A mozes isc prywatnie do lekarza za wlasne pieniadze? Z tego co wiem w USA tak, w Kanadzie nie ma takiej opcji, ze tak omijasz kolejke "na kase chorych".


Krewna mieszka w okolicach Victorii (British Columbia) i z roznymi dolegliwosciami roznie ladowala.
Po szoku anafilaktycznym do alergologa miala termin po kilku miesiacach, zeby dostac recepte na adrenaline, jej syn z rodzina wlasnie stracili lekarza rodzinnego i zadnego nowego nie moga znalezc. Zostaje tylko SOR.


Pn cze 20, 2022 15:16

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
BC to inna prowincja i moze miec inne zasady ktorych nie znam, u nas mozesz z marszu isc do doktora rodzinngo czy wlasnie Walk in clinics o ktorych pisalem i te wizyty sa finansowane przez fundusz ( OHIP ). Placisz za dentyste i lekarstwa. Na specjaliste i specjalistyczne zabiegi sie czeka, ale tez za nie nie placisz.
Moze to specyfika wielkiego miasta, na prowincji gdzie lekarzy jest mniej pewnie jest trudniej


Wt cze 21, 2022 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
RCB SMS, informuje o zakończeniu procesu zmiany standardu nadawania telewizji naziemnej, czyli telewizji u osób, które nie korzystają z płatnej telewizji satelitarnej lub kablowej. Nowy standard DVB-T2/HEVC to oglądanie większej liczby programów w wyższej jakości obrazu i dźwięku, tylko przez telewizory wyposażone w odpowiednie funkcje.
https://www.gov.pl/web/rcb/alert-rcb--- ... -naziemnej

Zastanawiam się, gdzie w tym alercie jest ukryte NIEBEZPIECZEŃSTWO, zagrożenie życia, czy mienia obywateli.
Mamy czekać na kolejne instrukcje w alertach RCB?


So cze 25, 2022 13:05
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
"Widzę, że KE jest w sprawie Polski podzielona. Przewodnicząca dąży do porozumienia z Polską, chciałaby odblokować pieniądze, jednak kilku wpływowych komisarzy chce, aby w sprawie praworządności KE postępowała konsekwentnie i żeby Polska spełniła warunki" - tłumaczy Jakub Jaraczewski, ekspert z Uniwersytetu w Poznaniu. Wśród zwolenników tego stanowiska wymienia Jourovą, Reyndersa, Vestager i Timmermansa.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... gn=firefox


Tak właśnie wygląda unijna "solidarność".

Im szybciej ludzie zrozumieją że nie potrzebujemy unijnych biurokratów ani ich pieniędzy, tym szybciej nastanie ład i porządek.
W krótkich żołnierskich słowach zabrzmi to tak: "Umiesz liczyć - licz na siebie."

Polecam komentarze pod artykułem.


N lip 03, 2022 16:04
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czy uwazasz, ze nalezy kupczyc praworzadnoscia? Taki "lad i porzadek" ci sie marzy w Polsce?
Wspolczuje.


N lip 03, 2022 16:33
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Rząd proponuje, aby od 2030 r. kierowcy płacili za przejechane kilometry - informuje portal NOS. Obecny podatek za posiadanie samochodu zamieniłby się w podatek za korzystanie z pojazdu.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... gn=firefox


Doprawdy nie rozumiem dlaczego czekać do 2030 roku.

Ps. Moderacja niech mi wybaczy za post pod postem. Naprawdę hit. Koń by się uśmiał.


N lip 03, 2022 16:37

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tak właśnie wygląda unijna "solidarność".

Im szybciej ludzie zrozumieją że nie potrzebujemy unijnych biurokratów ani ich pieniędzy, tym szybciej nastanie ład i porządek.
W krótkich żołnierskich słowach zabrzmi to tak: "Umiesz liczyć - licz na siebie."

Polecam komentarze pod artykułem.[/quote]

Naprawde?
Bywalem w Polsce lat 90 tych i po wstapieniu do Unii, szybkosc rozwoju i widocznych zmian byla wielokrotnie wieksza po wejsciu do Unii, a to tylko 16 lat po dekadzie lat 90 tych. Gdzie by byla polska gospodarka bez Unii, raczej pewien jestem ze zwiazana i zalezna od Rosji tak jak bylo w latach 90 tych. Czyli poziom Bialorusi i Ukrainy. Czy bylaby pelnoprawnym czlonkiem NATO? I jak by sie znalazla w obecnej sytuacji w momencie zagrozenia wojna z Rosja?


Pn lip 04, 2022 1:52
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jak sam napisałeś bywałeś w Polsce. A ja tu żyłam i żyję. Bywać a żyć robi dużą różnicę. Doskonale pamiętam co się wtedy działo. Drogi subadamie, rozumiem że na mój kraj patrzysz z perspektywy bywalca, któremu infrastruktura ma zapewnić łatwy przyjazd aby, załatwić interesy, czy odwiedzić znane miejsca. Ja tu żyłam, żyję i będę żyła. A co do sojuszy, to zapewne doskonale pamiętasz te sprzed II WŚ.
"Umiesz liczyć - licz na siebie".

P.S. To za Donka była likwidowana armia, posterunki Policji, infrastruktura kolejowa, autobusowa. Zatem komu te budowane drogi za "unijne " pieniądze miały służyć? Dostawcom zza zachodniej granicy?

Cytuj:
- Od miesięcy ostrzegaliśmy przed zapaścią w służbach ratowniczych i teraz ją mamy - mówi Deutschce Welle Tobias Thiele rzecznik Niemieckiego Związku Strażaków. Przestrzega przed dramatyczną sytuacją w służbie zdrowia związaną ze wzrostem zakażeń COVID-19. W ostatnim czasie służby straży pożarnej w Berlinie ostrzegały: póki co nie ma ani jednej wolnej karetki.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... gn=firefox


Ciekawe jak to może wpłynąć na ewentualną niemiecką pomoc zaatakowanej Ukrainie?


Pn lip 04, 2022 6:21
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mieszkam w Polsce od urodzenia ponad pół wieku i widzę kraj podobnie jak subadam. To "imiesz liczyć... " powinnaś zakończyć "licz na Pi a będziesz mieć milion elektrycznych samochofów, promy, elektrownię w Ostrołęce, łąkę CPK, polski wał i mieszkać pod mostem, jak bank przejmie twój dom/mieszkanie, będziesz zbierać chrust, aby nie zamarznąć zimą, ale nie za darmo, itp. "

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lip 04, 2022 6:31
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiu rozumiem że piszesz jako user nie mod. Zgadłaś, już zbieram chrust na zimę. Mam czas, jestem na urlopie.


Pn lip 04, 2022 6:46
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Believing czy moglabys sprobowac przyjac do wiadomosci, ze od 7 lat sprawuje rzady niejaki Jaroslaw, nikt mu nie przeszkadza i moglby skinieciem palca naprawic wszystkie "szkody" poprzednich rzadow? Tak szybko jak przekopuje Mierzeje, zbudowal elektrownie w Ostrolece, czy buduje CPK, tego Misia na miare Dobrej Zmiany.

No i troche uporzadkowac chaos myslenia?
Co ma lokalny brak karetek spowodowany nowa fala zakazen covidem (ktora zapewne trafi tez i Polske) do pomocy Ukrainie? I jakiej pomocy? Uchodzcom na terenie Niemiec? Czy wojskowej na terenie Ukrainy?


Pn lip 04, 2022 9:47

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Believing, chodzilo mi przede wszystkim o to jak zmienila sie polska wies i male miasteczka, choc zmiana w infrastrukturze tez sa bardzo widoczne. Spedzilismy nasze wakacje w 17 i 18 r jezdzac na motocyklach po Dolnym Slasku i Kotlinie Klodzkiej przez 3 tygodnie za kazdym razem i mieszkajac w takich prywatnych B&B i roznice na korzysc z tym co pamietalismy z lat 90 tych byly uderzajace. EU zainwestowala w Polske ponad 40 mld Euro ( roznica wyplat z Unii nad polskimi wplatami ) i to wyraznie widac.


Pn lip 04, 2022 13:45
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
P.S. To za Donka była likwidowana armia, posterunki Policji, infrastruktura kolejowa, autobusowa. Zatem komu te budowane drogi za "unijne " pieniądze miały służyć? Dostawcom zza zachodniej granicy?

A dobra zmiana to w 7 lat odbudowała, naprawiła - "w każdej gminie posterunek i autobus", i jeszcze swoim napchała kabzy :D


Pn lip 04, 2022 15:21
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam.
Dolny Śląsk i okolice, już z położenia geograficznego zyskują poprzez bliskie sąsiedztwo granicznych państw. Zróżnicowanej możliwości podjęcia pracy w każdym z trzech sąsiadujących krajów. To jedna z bogatszych części Polski. Podobnie jak Szczecin, Świnoujście. To tereny nastawione na klienta zza zachodniej granicy. Zwłaszcza dawnej NRD.
Cieszy mnie że mile spędzasz tam czas. To przepiękne tereny z cudownie położonymi sanatoriami, odnową biologiczną w pasie od Połczyna po Polanicę-Zdrój, holistycznie patrząc. Magiczne miejsca krajoznawcze. Jest czym się zachwycać. Gdy będziesz ponownie w okolicach , polecam Ci "Kaplicę czaszek" opodal Kudowy. Robi wrażenie obraz, jak i historia.

I masz rację, kraj nam wypiękniał od Bałtyku do Tatr - to kwestia lepszego bytu jego mieszkańców i ich pracowitości. Niestety, jak to często bywa, dobrobyt nie idzie w parze z dobrostanem. Coś kosztem czegoś.

Cytuj:
Stanisław Obirek: Donald Tusk zrozumiał, że antyklerykalizm to polityczny kapitał
https://studioopinii.pl/archiwa/222549


Zachęcam by zerknąć także na komentarze pod artykułem.

P.S. Kael i Aluś, wszak nie chodzi o to by przyjąć za pewnik jedyny i słuszny to co mówimy do siebie. Chodzi o wymianę poglądów i wiedzy z miejsc w których żyjemy. Bo one też mają wpływ na nasze postrzeganie świata.


Wt lip 05, 2022 7:45
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Owszem - nie należy przyjmować za pewnik jedynie własnych poglądów, ale i nie zapominać czasów gdy w dobie inflacji pobieraliśmy wynagrodzenia w milionach złotych. A także czasów gdy cała Europa miała kolor czerwony oznaczający inflację, za wyjątkiem Polski oznaczanej na zielono.
A to są fakty, nie poglądy, manipulowanie tymi faktami nie zmieni historii.
Owszem Polacy ludek pracowity, ale bez pieniędzy to jak powiadają "i Salomon z pustego nie naleje".


Wt lip 05, 2022 8:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 923, 924, 925, 926, 927, 928, 929 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL