Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 852, 853, 854, 855, 856, 857, 858 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
A i to mały pikuś w porównaniu do majątku w Bobrówce. Szalenie ciekawy film o "filantropii, umiłowaniu sumienności i uczciwości, pochylenia się nad biednymi i chorymi" choćby poprzez wpływające fundusze z PEFRON.
Ludzie o słabych nerwach niech lepiej nie oglądają tego filmu zapodanego przez Kael.
Doza obrzydzenia dla przedstawianej historii bohatera tego filmu może spowodować wymioty.

Kael napisał(a):


Żywię nieskrywaną nadzieję, że zaczną się żądania rozdzielności kościoła od Państwa i odebrania majątków.

Zastanawia mnie czy hierarchowie polskiego KRK wierzą jeszcze w Boga, czy mają Go za głupca?
Moim zdaniem dobrze żyją z Ewangelii, lecz w żadnym wypadku nie Ewangelią.

Dzięki nim i bierności pozostałego duchowieństwa ludzie odchodzą od KRK, dokonują apostazji, omijają kościoły.

https://www.licznikapostazji.pl/

Liczą się korzyści - stary Gulbinowicz niczego nie zapewniał, ale majętny panisko Głodź wielu dostojnikom watykańskim może zafundować pobyt rekreacyjny w pałacu, z sutym stołem w pokarmy i trunki, atrakcje z polowaniami włącznie, to tylko cieniutki bacik, dla usatysfakcjonowania naiwnych.
Ale ten bacik zmieni się w spychacz coraz bardziej pustoszący kościoły i wymiatający młodych z kościołów w których ok 65% wiernych uczestniczących w nabożeństwach stanowią ludzie w wieku 60+. Gdy ci na skutek covidu i z przyczyn naturalnych opuszczą ziemski podoł, to pozostała garstka nie utrzyma Kościoła i duchownych.
Może i dlatego wielu hierarchów prezentuje takie posępne, ponure twarze, choć na co dzień Bóg apeluje - Radujcie sie zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam radujcie sie (Flp 4,4).


Wt mar 30, 2021 7:39

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Jaskrawo ta miłość słowiańskich dusz, ujawniła sie po 1941r po masowej wywózce w bydlęcych wagonach milionów Polaków na Sybir.

Piszesz o wywózce milionów w bydlęcych wagonach po 1941roku. Po 1941, czyli od 1942 roku tych wywózek już nie było (może gdzieś jakieś pojedyncze przypadki), Rosjanie w popłochu uciekali na wschód przed Wermachtem.
Może jednak się mylę wobec powyższego proszę wskaż źródła tych milionów wywiezionych po 1941 roku.
Alus napisał(a):
Może i dlatego wielu hierarchów prezentuje takie posępne, ponure twarze, choć na co dzień Bóg apeluje - Radujcie sie zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam radujcie sie (Flp 4,4).
Widziałaś gdzieś na malunkach śmiejącego się Jezusa? Mam wrażenie, że od dziecka nie pojawił się na Jego twarzy uśmiech, przynajmniej w opowieściach i obrazach malowanych na zlecenie hierarchów kościelnych. Radość, śmiech wygląda mi na grzech.


Wt mar 30, 2021 7:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
Widziałaś gdzieś na malunkach śmiejącego się Jezusa? Mam wrażenie, że od dziecka nie pojawił się na Jego twarzy uśmiech, przynajmniej w opowieściach i obrazach malowanych na zlecenie hierarchów kościelnych. Radość, śmiech wygląda mi na grzech.


Na masowo powielanych obrazach z serii "Jezu Ufam Tobie" ma pogodny wyraz twarzy. Także obrazy czy figury Jezusa Zmartwychwstałego są raczej przyjazne. Co innego na Jezus krzyżu, ale to raczej by nie pasowało.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt mar 30, 2021 10:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Na masowo powielanych obrazach z serii "Jezu Ufam Tobie" ma pogodny wyraz twarzy. Także obrazy czy figury Jezusa Zmartwychwstałego są raczej przyjazne. Co innego na Jezus krzyżu, ale to raczej by nie pasowało.
Obrazek

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt mar 30, 2021 10:49
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
Alus napisał(a):
Jaskrawo ta miłość słowiańskich dusz, ujawniła sie po 1941r po masowej wywózce w bydlęcych wagonach milionów Polaków na Sybir.

Piszesz o wywózce milionów w bydlęcych wagonach po 1941roku. Po 1941, czyli od 1942 roku tych wywózek już nie było (może gdzieś jakieś pojedyncze przypadki), Rosjanie w popłochu uciekali na wschód przed Wermachtem.
Może jednak się mylę wobec powyższego proszę wskaż źródła tych milionów wywiezionych po 1941 roku.

Bo Tobie nigdy nie zdarzyła sie pomyłka.
Mnie się zdarza, co widać, zamiast po 1939r, napisałam po 1941r.

Alus napisał(a):
Może i dlatego wielu hierarchów prezentuje takie posępne, ponure twarze, choć na co dzień Bóg apeluje - Radujcie sie zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam radujcie sie (Flp 4,4).

Widziałaś gdzieś na malunkach śmiejącego się Jezusa? Mam wrażenie, że od dziecka nie pojawił się na Jego twarzy uśmiech, przynajmniej w opowieściach i obrazach malowanych na zlecenie hierarchów kościelnych. Radość, śmiech wygląda mi na grzech.[/quote]
W opowieściach - czyli Jezus na weselu w Kanie Galilejskie siedział z zasępiona miną, z podobną miną przygarniał do siebie dzieci - ponuracy zapewne tak sądzą.
W katolicyzmie uwypuklone jest cierpienie i krzyż, prawosławni w ikonografii ukazują Pantokratora, zmartwychwstałego Chrystusa.
Zatem koncentracja na cierpieniu i krzyżu, wedle wielu duchownych podkreślana bywa ich cierpiętniczym, srogim wyrazem twarzy.


Śr mar 31, 2021 7:21

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04 napisał(a):
george45 napisał(a):
Widziałaś gdzieś na malunkach śmiejącego się Jezusa? Mam wrażenie, że od dziecka nie pojawił się na Jego twarzy uśmiech, przynajmniej w opowieściach i obrazach malowanych na zlecenie hierarchów kościelnych. Radość, śmiech wygląda mi na grzech.


Na masowo powielanych obrazach z ąserii "Jezu Ufam Tobie" ma pogodny wyraz twarzy. Także obrazy czy figury Jezusa Zmartwychwstałego są raczej przyjazne. Co innego na Jezus krzyżu, ale to raczej by nie pasowało.

Powiem tak, Twoja i innych wypowiedzi spowodowały, że ja się śmieję, ale to nie znaczy że zobaczyłem śmiejącego się Jezusa. Śmieję się widząc Wasze próby ukazania śmiejącego się Jezusa. Przecież całe życie Jezus nie umierał na krzyżu, był dzieckiem, a dzieci się śmieją bawiąc się goniąc za motylami. Jako młodzieniec był zapewne zakochany, może nie raz. Chodził na imprezy, wesela pił wino, czy wtedy też się nie śmiał? Przecież był człowiekiem, a chyba nie ma człowieka, który by się nie śmiał.
Z drugiej strony, jaki to byłby Bóg, który by się śmiał, jaki respekt można mieć przed kimś kto się śmieje, to nie byłby Bóg, tylko zwykły człowiek. Bogu śmiech nie przystoi, a skoro tak to malujmy Jezusa jako zatroskanego smutasa. W Niebie Jezus się śmieje, czy nadal widzimy Go jako zatroskanego smutasa?


Śr mar 31, 2021 7:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
Chodził na imprezy, wesela pił wino, czy wtedy też się nie śmiał? Przecież był człowiekiem, a chyba nie ma człowieka, który by się nie śmiał.

Z czego ma się śmiać 33 letni Jezus? Gdybym zrobiła to co On i widziała jak ten dar potraktują ludzie, to raczej płakałabym nad nimi jak również nad sobą(nad sobą to raczej ja, bo doskonałość w miłości ciężko przeciętnemu człowiekowi osiągnąć)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr mar 31, 2021 9:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):
Z czego ma się śmiać 33 letni Jezus? Gdybym zrobiła to co On i widziała jak ten dar potraktują ludzie, to raczej płakałabym nad nimi jak również nad sobą(nad sobą to raczej ja, bo doskonałość w miłości ciężko przeciętnemu człowiekowi osiągnąć)
Wykonał Syzyfową pracę? Chciał piorunujących efektów, ale nie wyszło, od dziecka o tym wiedział i z tego powodu nie uświadczyli mu współobecni radości na Jego licu? Ktoś kto osiągnął doskonałość jest smutny?
A może to jest błędna interpretacja, stworzona przez kogoś, kto dba o swoje interesy, poprzez umartwianie ludzi. Nakazywanie im wyrzekania się majątków rzecz Boga, którego jest uprawomocnionym reprezentantem, a takim czynem grzesznik rozweseliłby choć na chwilę zmartwione oblicze Jezusa.


Śr mar 31, 2021 12:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
Wykonał Syzyfową pracę? Chciał piorunujących efektów, ale nie wyszło, od dziecka o tym wiedział i z tego powodu nie uświadczyli mu współobecni radości na Jego licu? Ktoś kto osiągnął doskonałość jest smutny?

Nie, On wykonał to dla tych którzy od dawna byli zapisani w Księdze Baranka. Smutek dotyczy całej reszty, która pozostała ślepa na wydane świadectwo.
george45 napisał(a):
Nakazywanie im wyrzekania się majątków rzecz Boga, którego jest uprawomocnionym reprezentantem, a takim czynem grzesznik rozweseliłby choć na chwilę zmartwione oblicze Jezusa.

Jezusa nie cieszy mamona, ona cieszy obdarowanego a tym samym napawa radością obdarowującego; tak ciężko pojąć czym jest prawdziwa miłość w czynie?

z góry przepraszam za offtop :oops:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr mar 31, 2021 13:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
Powiem tak, Twoja i innych wypowiedzi spowodowały, że ja się śmieję, ale to nie znaczy że zobaczyłem śmiejącego się Jezusa. Śmieję się widząc Wasze próby ukazania śmiejącego się Jezusa. Przecież całe życie Jezus nie umierał na krzyżu, był dzieckiem, a dzieci się śmieją bawiąc się goniąc za motylami. Jako młodzieniec był zapewne zakochany, może nie raz. Chodził na imprezy, wesela pił wino, czy wtedy też się nie śmiał? Przecież był człowiekiem, a chyba nie ma człowieka, który by się nie śmiał.


My czcimy Jezusa Wiary. A nie wyobraźni. Przynajmniej co do zasady, mniejsza o wykonanie. A co jest podstawą Jezusa Wiary? Słusznie, Biblia. Weźmy więc chronologicznie, co o Jezusie pisano najpierw, w listach. Ano, że żył i umarł i zmartwychwstał, przede wszystkim te dwa ostatnie. Co w najwcześniejszej ewangelii? U Marka na 16 rozdziałów. Pierwsza zapowiedź męki i zmartwychwstania jest, no właśnie w połowie, w rozdziale 8. O dzieciństwie, młodości, imprezowaniu czy zakochaniu, nic. U Mateusza? Są narodziny, epizod z rzezią niemowląt, potem siup do nauczania. U Łukasza też narodziny, potem epizodzik z młodości, ale średnio zabawny, już wtedy tylko nic i nauczał, potem już nauczanie dorosłego Jezusa. Wreszcie u Jana, dzieciństwa nie mamy, ale przynjmniej wesele, wino i pewnie śpiew. Co do kobiet, nie wiadomo, nie przypuszczam. Były też inne uczty, ale zawsze Jezus jest tam pokazany jako "zabawopsuj", który wykorzysta każdy moment, żeby a to dać nauczkę faryzeuszom, opieprz kapłanom, a to przypowieść ludkom. Czasami jest sarkastyczny, czasem ironiczny, a czasem po prostu po ludzku wkurzony. Emocji, o które się dopominasz, na kartach Nowego Testamentu nie odnajdziesz.

Chcesz wiedzieć o zabawach małego Jezusa? Sięgnij po apokryfy. O jego tworzeniu ptaszka który latał z gliny? Sięgnij po apokryfy. O jego rzekomym zakochaniu, przynajmniej sporym uczuciu, którym darzył, wiadomo? Sięgnij po apokryfy. Być może dlatego w Kościele niewiele się cytuje z tych epizodów, bo każdy z nich może mieć wątpliwe a nawet "niekoszerne" źródło. Niektóre przedostały się mimo to, protoewangelia Jakuba była źródłem inspiracji choćby da Vinciego:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Madonna_w_grocie

Cytuj:
Z drugiej strony, jaki to byłby Bóg, który by się śmiał, jaki respekt można mieć przed kimś kto się śmieje, to nie byłby Bóg, tylko zwykły człowiek. Bogu śmiech nie przystoi, a skoro tak to malujmy Jezusa jako zatroskanego smutasa. W Niebie Jezus się śmieje, czy nadal widzimy Go jako zatroskanego smutasa?


Wydaje mi się, że tak w środowisku żydowskim (gdzie Jezus nauczał) jak i w środowisku greckim (gdzie wczesne chrześcijaństwo się formowało), śmiech był uważany za negatywną emocję. U żydów była przestroga przed szyderstwem (patrz chociażby Ps 1:1, albo 2 P 2:1-22), a śmiech jest z tym połączony. U greków był widziany jako przejaw głupoty (wbrew temu, co pisał Umberto Eco w swoim genialnym paszkwilu "Imię Róży", Arystoteles podchodził do kwestii humoru z rezerwą, inni filozofowie epoki byli bardziej krytyczni a epikurejczyków nie wliczam z powodów chyba oczywistych). Może dlatego taki a nie inny obraz Jezusa został utrwalony na kartach ewangelii. Ale o to pretensje do autorów ewangelii, nie do Kościoła.

PS: Ciekawe, że Twoje uwagi zgłaszasz w czasie Wielkiego Tygodnia, kiedy w szczególny sposób czcimy i przeżywamy tajemnicę śmierci i Zmartwychwstania. Może jakaś awersja do tego nastroju się odzywa?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr mar 31, 2021 13:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04 napisał(a):
My czcimy Jezusa Wiary. A nie wyobraźni. (...) Emocji, o które się dopominasz, na kartach Nowego Testamentu nie odnajdziesz.
Jezus wiary to Jezus okrojony? Przecież Ewangelie są zapisem bardzo ograniczonego wycinka życia Jezusa. Musiało być w tym życiu o wiele więcej, niż zanotowali ewangeliści. Słusznie george45 wskazuje na zwykłe elementy życia Żyda z I wieku. Jezus wiary to powinien być też Jezus realny. No chyba że sądzisz, że Jezus nie miał dzieciństwa ani uczuć związanych z płcią piękną, a to dlatego, bo nie napisano o tym w Nowym Testamencie.

Zresztą nawet w Nowym Testamencie jest jeden passus, który wskazuje na to, że Jezus się uśmiechał: to fragment, gdy Jezus z miłością spojrzał na bogatego młodzieńca.


Śr mar 31, 2021 18:07
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
Z drugiej strony, jaki to byłby Bóg, który by się śmiał, jaki respekt można mieć przed kimś kto się śmieje, to nie byłby Bóg, tylko zwykły człowiek. Bogu śmiech nie przystoi, a skoro tak to malujmy Jezusa jako zatroskanego smutasa. W Niebie Jezus się śmieje, czy nadal widzimy Go jako zatroskanego smutasa?

Bóg jest Miłością, a tylko miłość jest źródłem radości, pogody ducha. a radość nie zasadza sie na suszeniu zębów, czy rechocie.
Radość, wesele oddaje cała twarz człowieka, i taką właśnie twarz ma Jezus na obrazie "Jezu ufam Tobie".
Bo z jakiej niby przyczyny Jezus miałby być ponury, skoro dobrowolnie oddał życie doczesne dla dowiedzenia miłości Boga, a tym samy dla zbawienia ludzi, którzy tą Miłość przyjmują.


Cz kwi 01, 2021 7:32
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Po tym co sie dzis stalo z e-systemem "opieki zdrowotnej" rzad normalnego kraju podalby sie do dymisji. A w Polsce minister ds bezpieczenstwa bredzi o gender.
Ponad 6 tupolewow (po raz kolejny) wczoraj umarlo przez nieudolnosc PiSu.

A po Swietach w gronie rodzinnym bedzie umierac i 10. Dziennie.


Cz kwi 01, 2021 12:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Po tym co sie dzis stalo z e-systemem "opieki zdrowotnej" rzad normalnego kraju podalby sie do dymisji.

Niby co takiego się stało, to miały być jedynie dodatkowe zapisy, zastoju w szczepieniach nie spowodowały.
Kael napisał(a):
Ponad 6 tupolewow (po raz kolejny) wczoraj umarlo przez nieudolnosc PiSu.

Nie rozumiem, że niby Pis zarażał :roll: ponosi winę za rozpowszechnianie pandemii?
Kael napisał(a):
A po Swietach w gronie rodzinnym bedzie umierac i 10. Dziennie.
To też będzie wina rządu?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt kwi 02, 2021 6:25
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):
Kael napisał(a):
Po tym co sie dzis stalo z e-systemem "opieki zdrowotnej" rzad normalnego kraju podalby sie do dymisji.

Cytuj:
Niby co takiego się stało, to miały być jedynie dodatkowe zapisy, zastoju w szczepieniach nie spowodowały.

Zastoju mówisz nie spowodowały, ale spowodowały dublowanie terminów szczepień, zapisując na dany dzień i godzinę osoby rejestrujące się w tym systemie, na te same terminy, na które zapisane były osoby rejestrujące sie miesiąc wcześniej.


Kael napisał(a):
Ponad 6 tupolewow (po raz kolejny) wczoraj umarlo przez nieudolnosc PiSu.


Cytuj:
Nie rozumiem, że niby Pis zarażał :roll: ponosi winę za rozpowszechnianie pandemii?

Czyli nie dostrzegłaś ogłoszeń Mateuszka koronawirus jest w odwrocie. I w czasie gdy inne kraje zabezpieczały szpitale, dobra zmian zarządziła likwidacje szpitali jednoimiennych.

Kael napisał(a):
A po Swietach w gronie rodzinnym bedzie umierac i 10. Dziennie.

Cytuj:
To też będzie wina rządu?

Oczywiście, że tak - wcześniej wrzask wobec medyków Niech jadą!!!, później oszukiwanie premiera o ustaniu pandemii i zupełna beztroska w kwestii przygotowania szpitali do zapowiadanej przez medyków całego świata, kolejnych fali pandemii.


Pt kwi 02, 2021 7:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 852, 853, 854, 855, 856, 857, 858 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL