Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 879, 880, 881, 882, 883, 884, 885 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Te 30 osob nie zmieni niczego w sprawie przekraczania granicy, ale pokazuje brak czlowieczenstwa pozorantow, poboznie kleczacych w blasku fleszy.

Naprawdę Tusk jest tu nieludzki mówiąc aby granice były szczelne? To nie chodzi przecież tylko o te 30 osób tylko że Lukaszenko i Putin najpierw goszczą uchodzców a potem siłowo ich wypędzają na granicę z Polską perfidnie ich wykorzystując.
Znasz się lepiej o co tu chodzi od Generała Srzypczaka? Skąd ta ignorancja opinii eksperta?


N sie 22, 2021 10:39
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie rozumiesz roznicy miedzy globalnym problemem, ktory generuje Lukaszenka za wola Putina, zeby dogryzc Unii, a losem konkretnych ludzi, ktorzy zdesperowani wpadli w tryby tej maszyny i sa bez (dobrego) wyjscia?

Godzi to sie z twoim sumieniem, patrzec w cieplych kapciach, jak zablokowani przez uzbrojonych po zeby straznikow, siedza upodleni na ziemi bez jedzenia, picia i srodkow higieny u drzwi panstwa, ktore, nie tylko ustami hierarchow Kosciola w Polsce, uwaza sie za ostoje jedynie slusznej wersji chrzescijanstwa przynajmniej w Europie?
Panstwa, ktorego obywatele przez dziesieciolecia, przy kazdej okazji, zostawali nielegalnie w krajach Zachodu i nigdy nie zostawali "na dzien dobry" odstawieni pod bronia na granice, ani pozbawieni dachu nad glowa?

Deportowani byli tylko ewidentni naciagacze, po dokladnym sprawdzeniu.

Kosciol w Polsce sie obudzil, ale jakos niemrawo i formalnie. Zeby cos bylo na papierze, ktory wiele zniesie.
https://tvn24.pl/polska/usnarz-gorny-ep ... ej-5201935


N sie 22, 2021 13:23
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Naprawdę Tusk jest tu nieludzki mówiąc aby granice były szczelne? To nie chodzi przecież tylko o te 30 osób tylko że Lukaszenko i Putin najpierw goszczą uchodzców a potem siłowo ich wypędzają na granicę z Polską perfidnie ich wykorzystując.
Znasz się lepiej o co tu chodzi od Generała Srzypczaka? Skąd ta ignorancja opinii eksperta?

Bo dopuszczenie do chorych i głodnych ściągnie tysiące uchodźców.
Dzieci bez nauki napotykają różnego rodzaju małżeństwa i rodziny - te sakramentalne, te cywilne, te z kolejnymi tatusiami, te samotne matki, te wychowywane przez 2 kobiety.
W szkołach nie nauczy sie wartości chrześcijański, gdy nie żyje się nimi na co dzień...a pogarda, olewanie zapisów Katechizmu KK 2358, uczy jedynie pogardy i odwracania się od Kościoła.


N sie 22, 2021 13:31
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bp Zadarko obala "pełne troski o obywateli" tłumaczenia
https://rp.pl/Kosciol/210829903-KEP-Tro ... ranic.html


N sie 22, 2021 14:40

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Nie rozumiesz roznicy miedzy globalnym problemem, ktory generuje Lukaszenka za wola Putina, zeby dogryzc Unii, a losem konkretnych ludzi, ktorzy zdesperowani wpadli w tryby tej maszyny i sa bez (dobrego) wyjscia?

Godzi to sie z twoim sumieniem, patrzec w cieplych kapciach, jak zablokowani przez uzbrojonych po zeby straznikow, siedza upodleni na ziemi bez jedzenia, picia i srodkow higieny u drzwi panstwa, ktore, nie tylko ustami hierarchow Kosciola w Polsce, uwaza sie za ostoje jedynie slusznej wersji chrzescijanstwa przynajmniej w Europie?
Panstwa, ktorego obywatele przez dziesieciolecia, przy kazdej okazji, zostawali nielegalnie w krajach Zachodu i nigdy nie zostawali "na dzien dobry" odstawieni pod bronia na granice, ani pozbawieni dachu nad glowa?

Ależ to nie ja czegoś nie rozumiem a ekspert PO generał Skrzypczak.

Oczywiście lepiej orientujesz się w tej sprawie.

"Łukaszenka zachowuje się terrorysta. Wyrzuca z Białorusi ludzi, których sprowadził w Bliskiego Wschodu. Można pominąć fakt, że "turyści Łukaszenki" trafili do Mińska za swoje, na pewno niemałe pieniądze. Nie spodziewali się, że siłą zostaną wyrzuceni z Białorusi z wycelowanymi w plecy lufami karabinów białoruskich omonowców - dodał".

"On robi i zrobi wszystko, czego oczekuje od niego Putin – burzy siłę UE. Jeśli Unia się szybko nie ogarnie, za rok, dwa będzie w zgliszczach. Oczekiwanie, że Polska sama sobie poradzi, jest ponad nasze siły i możliwości. Nasza wschodnia granica jest też granicą UE – powiedział'.

Tusk to nawet ma pretensje do PISu że za dużo wpuścił imigarntów, że słabo kontroluje granicę.
Zresztą Macron też powiedział że Francja musi się bronić przed poważnym napływem imigrantów.

Jeśli ktoś chciałby pomóc Afgańczykom po tym co zgotował im Biden bezsensownymi działaniami to trzeba by sprowadzić
tak z kilkanaście milionów ludzi.

I gdzie sa teraz feministki walczące z przemocą kobiet?
Głównie to Afganki teraz poniosą okrutne konsekwencje i nikt ich tu nie broni. Nikt się nie domaga dla nich praw. :( :(

Jak to jest że z Afganistanu ewakułują się prawie sami mężczyzni?
https://wyborcza.pl/7,75399,27465390,ws ... wiesc.html

Na tyle ludzi można znalezć zaledwie dwie kobiety.

Właściwie to kobiety mają prykaz oddać się dzikim talibom w wieku od 12 lat do 45.

Ktoś staje w ich obronie?

Ci Afgańczycy co wspierali Amerykanów to teraz będą zabijani przez szwadrony śmierci.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... k,79cfc278

Teraz ci Amerykanie uciekają jak szczury zostawiając miliony ludności na pastwę losu. A świat nie naciska. ONZ milczy.


N sie 22, 2021 15:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
katon napisał(a):
Naprawdę Tusk jest tu nieludzki mówiąc aby granice były szczelne? To nie chodzi przecież tylko o te 30 osób tylko że Lukaszenko i Putin najpierw goszczą uchodzców a potem siłowo ich wypędzają na granicę z Polską perfidnie ich wykorzystując.
Znasz się lepiej o co tu chodzi od Generała Srzypczaka? Skąd ta ignorancja opinii eksperta?

Bo dopuszczenie do chorych i głodnych ściągnie tysiące uchodźców.
Dzieci bez nauki napotykają różnego rodzaju małżeństwa i rodziny - te sakramentalne, te cywilne, te z kolejnymi tatusiami, te samotne matki, te wychowywane przez 2 kobiety.
W szkołach nie nauczy sie wartości chrześcijański, gdy nie żyje się nimi na co dzień...a pogarda, olewanie zapisów Katechizmu KK 2358, uczy jedynie pogardy i odwracania się od Kościoła.


Ja bym tu bardziej winił katolika Bidena niż katolika Tuska który zresztą skopiował wypowiedz Macrona.
Piekło Afgańczyków dopiero się zaczyna za międzynarodowym przyzwoleniem.
Teraz to miliony z nich chętnie by się z własnego kraju wyniosło.


N sie 22, 2021 15:16
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Moze sprobuj zdobywac informacje tez poza mediami ("pro")polskimi?

To nie Biden zdecydowal i zapoczatkowal wycofanie wojsk USA z Afganistanu.
To nie demokraci te wojne tam zaczeli.
To nie Biden zabral polskie wojska juz w czerwcu zostawiajac tlumaczy.
To nie Biden nawet nie probowal otworzyc na nowo ambasady w Kabulu, choc PiS mial 6 lat, zeby "bledy PO naprawic".
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... istan.html

Co mnie obchodza czyjekolwiek opinie o globalnych pryncypiach, kiedy widze cierpiacych ludzi?
Ty sie naprawde w swoim zyciu kierujesz slowami Tuska? Czy moze tylko Wielkiego Prezesa, ktory - jak zwykle w sytuacjach kryzysowych - siedzi cicho i kasuje pensje wicepremiera ds bezpieczenstwa za nic.
Jak przez te wszystkie lata.


Co maja feminstki zrobic z ludzmi na granicy? Uzbrojeni po zeby SG nikogo nie dopuszczaja.
Moze maja do Afganistanu pojechac? Jak Kaja Godek w Indiach i Chinach adoptuje wszyszkie dziewczynki, ktore sa usuwane przez rodziny czekajace na synow?

Nikt nie mowi o rozwiazaniu wszystkich problemow. Tu masz konkretnych ludzi, ktorych katolicka Polska (nawet Bakiewicz tam dojechal) traktuje ani nie po chrzescijansku ani nawet po ludzku.

Karma wraca. Mam nadzieje, ze do (kota) Kaczynskiego tez


N sie 22, 2021 15:20

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie bardzo rozumiem ta sytuacje, przeciez Polska ma jakies obozy przejsciowe w ktorych swego czasu przebywalo okolo 100 tys Czeczencow. Co za problem zeby relokowac ich tam i w warunkach ludzkich podejmowac decyzje co z nimi zrobic?


N sie 22, 2021 15:45
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Ja bym tu bardziej winił katolika Bidena niż katolika Tuska który zresztą skopiował wypowiedz Macrona.
Piekło Afgańczyków dopiero się zaczyna za międzynarodowym przyzwoleniem.
Teraz to miliony z nich chętnie by się z własnego kraju wyniosło.

Ty byś winił Katolika Bidena, ale nie protestanta Trumpa, który dogadywał sie z talibami i podpisał z nimi umowę o wycofaniu armii USA, co dokonał katolik Biden... nie zawsze kot odwrócony ogonem okazuje sie kotem, bywa, że to kotka właśnie :D

subadam napisał(a):
Nie bardzo rozumiem ta sytuacje, przeciez Polska ma jakies obozy przejsciowe w ktorych swego czasu przebywalo okolo 100 tys Czeczencow. Co za problem zeby relokowac ich tam i w warunkach ludzkich podejmowac decyzje co z nimi zrobic?

Wuc urlopuje, a samodzielną decyzję nikt nie podejmie.


N sie 22, 2021 15:49

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
katon napisał(a):
Ja bym tu bardziej winił katolika Bidena niż katolika Tuska który zresztą skopiował wypowiedz Macrona.
Piekło Afgańczyków dopiero się zaczyna za międzynarodowym przyzwoleniem.
Teraz to miliony z nich chętnie by się z własnego kraju wyniosło.

Ty byś winił Katolika Bidena, ale nie protestanta Trumpa, który dogadywał sie z talibami i podpisał z nimi umowę o wycofaniu armii USA, co dokonał katolik Biden... nie zawsze kot odwrócony ogonem okazuje sie kotem, bywa, że to kotka właśnie :D

Ależ ja nie winię nikogo za samą decyzję o ewakuacji gdyż tak naprawdę już od jakiegoś czasu było jasne że USA muszą się stamtąd ewakuować i co do tego niewielu chyba miało wątpliwośi, ale styl tej ewakuacji jest tragiczny. Talibowie robią co chcą i jeszcze w spadku w prezencie dostali pokazny arsenał broni.
Biden niestety nie zadbał o swoich afgańskich współpracowników którzy teraz żyją w strachu a talibskie szwadrony śmierci na
nich polują.
Panuje chaos niepewność i przerażenie.

"Portal zauważył, że nawet część partyjnych kolegów była zaskoczona tonem i treścią przemówienia prezydenta. Były bliski doradca polityczny Billa Clintona i Baracka Obamy, David Axelrod stwierdził że Biden dobrze uzasadnił decyzję o wyjściu z Afganistanu, lecz nie odniósł się do głównego problemu, czyli "katastrofalnego" wykonania tej decyzji".

"Urodzony w Polsce kongresmen Demokratów Tom Malinowski był z kolei sfrustrowany sposobem tłumaczenia przez Biały Dom opóźnień w ewakuacji afgańskich współpracowników sił USA. Biden w poniedziałek stwierdził, że o spowolnienie procesu prosił go były prezydent Aszraf Ghani, obawiając się wywołania paniki".

"Konserwatywny publicysta "Washington Post" Marc Theissen stwierdził z kolei, że "katastrofa, którą sprowokował Biden jest najbardziej haniebną rzeczą, jaką widział w ciągu ostatnich trzech dekad w Waszyngtonie". Jak ocenił, albo Biden nie miał pojęcia, co się wydarzy, co czyni go "niekompetentnym, albo wiedział, jaki będzie rezultat, co czyni go "moralnie odpowiedzialnym za celową humanitarną katastrofę".
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... nnych.html

"Tego nie da się ukryć. Sytuacja w Afganistanie to kolejny powód do wstydu dla tej administracji. Proces wycofywania się (sił USA z Afganistanu - PAP) nie zapowiadał się łatwo, ale nie musiało do tego dojść" - komentował na Twitterze demokratyczny kongresmen Vincente Gonzalez.
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... david.html


N sie 22, 2021 16:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Moze sprobuj zdobywac informacje tez poza mediami ("pro")polskimi?

To nie Biden zdecydowal i zapoczatkowal wycofanie wojsk USA z Afganistanu.
To nie demokraci te wojne tam zaczeli.
To nie Biden zabral polskie wojska juz w czerwcu zostawiajac tlumaczy.
To nie Biden nawet nie probowal otworzyc na nowo ambasady w Kabulu, choc PiS mial 6 lat, zeby "bledy PO naprawic".
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... istan.html

Co mnie obchodza czyjekolwiek opinie o globalnych pryncypiach, kiedy widze cierpiacych ludzi?
Ty sie naprawde w swoim zyciu kierujesz slowami Tuska? Czy moze tylko Wielkiego Prezesa, ktory - jak zwykle w sytuacjach kryzysowych - siedzi cicho i kasuje pensje wicepremiera ds bezpieczenstwa za nic.
Jak przez te wszystkie lata.


Co maja feminstki zrobic z ludzmi na granicy? Uzbrojeni po zeby SG nikogo nie dopuszczaja.
Moze maja do Afganistanu pojechac? Jak Kaja Godek w Indiach i Chinach adoptuje wszyszkie dziewczynki, ktore sa usuwane przez rodziny czekajace na synow?

Nikt nie mowi o rozwiazaniu wszystkich problemow. Tu masz konkretnych ludzi, ktorych katolicka Polska (nawet Bakiewicz tam dojechal) traktuje ani nie po chrzescijansku ani nawet po ludzku.

Karma wraca. Mam nadzieje, ze do (kota) Kaczynskiego tez


To z jakich mediów mam skorzystać abyś była zadowolona?
Rozumiem że onet.pl, interia.pl, dziennik.pl ,wyborcza.pl bo tylko takie tu tylko przytoczyłem odpadają.

Dlaczego Biden jest tak ostro krytykowany nawet przez własną partię wyjaśniłem we wcześniejszym poście.

A Bush owszem popełnił poważny błąd interweniując w Afganistanie.

A jakie znaczenie ma mieć dla mnie co kto powiedział? Jak ktoś coś głupiego powiedział to głupota tych słów jest zależna od osoby która to wypowiedziała? Albo odwrotnie.

Dlaczego wplątujesz tu Feministki w sytuację na granicy z Polską?
Wyraznie napisałem że chodzi o te miliony kobiet w Afganistanie dla których teraz rozpoczyna się prawdziwe piekło a jak jacyś Afgańczycy się ewakuują to są to prawie wyłącznie mężczyzni.
Trochę dziwnie to wygląda.
Widocznie Afganki mają służyć jako niewolnice swoim panom Talibom i to od 12 roku życia.


N sie 22, 2021 16:27
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ach, Biden zle wyprowadzil wojska z Afganistanu, ale Duda z Morawieckim znikajac w czerwcu, swoich tlumaczy zabrali?

Ty bys jakos inaczej zabieral wojska z kraju, gdzie nie byles mile widziany? Jak? Wszystkich na raz, czy bys zostawil kogos na pozarcie?

Pytalam co maja niby feministki zrobic w kraju rzadzonym sila przez prymitywnych samcow?
Co robi wzor obronczyni dzieci nienarodzonych w krajach, gdzie jest aborcja ze wzgledu na plec?

A co ty robisz dla kobiet, czy innych mniejszosci, ktore sa na calym swiecie pozbawiane praw i dyskryminowane?

Warto czytac, rozwazajac sytuacje nawet tylko w Polsce, takze media niepolskie (korzystajac chocby z niedoskonalego tlumaczenia googla), zeby poszerzyc horyzonty.


N sie 22, 2021 17:00

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bidena ostro krytykują demokraci i opinia międzynarodowa. Fakt jest taki że miliony Afgańczyków żyje teraz w strachu a wielu z tych co wspólpracowali z Amerykanami musi zginąć i nikt im nie pomoże. Szwadrony śmierci są już w akcji.
A feministki mogą protestować i apelować o upominanie się o prawa kobiet w państwach Islamskich.

No niewiele robię ale jak mieszkałem w jednym pokoju z Afgańczykiem przez wiele miesięcy to chętnie podzieliłem się miejscem w małym pokoiku jak sprowadził swoich kolegów z ogarniętego wojną kraju.
I nic więcej dla uchodzców nie zrobiłem, ale raz dałem dach nad głową jakimś zupełnie obcym Polakom czy Słowakom którzy nie mieli gdzie mieszkać za granicą i niejeden raz jakimś Polakom dałem dach nad głową których jakoś tam znałem.
Czy pracę na zachodzie niejednemu załatwiłem.
Więc myślę że nie miałbym problemu komuś udzielić gościny.
Wielu z tych co tak się ujmuje za uchodzcami to tylko tak sobie gada.

Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono.

A Ty konkretnie co zrobiłaś?

W naszej kulturze zachodniej to zupełna rzadkość aby kogoś gościć zupełnie obcego pod dachem. Jak byłem na Syberii to rybacy z nad Bajkału dali mi schronienie gdy się rozchorowałem. A inni Rosjanie z dalekiego wschodu też proponowali nocleg mnie i moim towarzyszom podróży. I jeszcze inni też zapraszali do swojego domu.


N sie 22, 2021 20:33
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Ależ ja nie winię nikogo za samą decyzję o ewakuacji gdyż tak naprawdę już od jakiegoś czasu było jasne że USA muszą się stamtąd ewakuować i co do tego niewielu chyba miało wątpliwośi, ale styl tej ewakuacji jest tragiczny. Talibowie robią co chcą i jeszcze w spadku w prezencie dostali pokazny arsenał broni.
Biden niestety nie zadbał o swoich afgańskich współpracowników którzy teraz żyją w strachu a talibskie szwadrony śmierci na
nich polują.
Panuje chaos niepewność i przerażenie.

Biden zadbał amerykańskich współpracowników, może za późno, bo nie docenił frustracji afgańczyków zniechęconych walką o wolność w obliczu niebywałej korupcji rządzącej "demokratycznej władzy".
Frustracje poszczególnych polityków w obliczy faktów niewielkie mają znaczenie


Pn sie 23, 2021 6:57
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czym się objawia katolicyzm Bidena? Poparciem dla Aborcji?


Pn sie 23, 2021 14:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 879, 880, 881, 882, 883, 884, 885 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL