Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 6:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 606, 607, 608, 609, 610, 611, 612 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04 napisał(a):
@ Małgosiaa

Taktyka "bitych murzynów" była wykorzystywana tak na użytek zewnętrzny wobec USA, jak i wobec własnych obywateli.

Nie mnie miałeś to wyjaśnić :P
Quinque napisał(a):
Akurat Quinque, jest za tym żeby było miło i przyjaznie. Ale żeby tak było Islam musi się zreformować albo upaść

W Pozxnaniu była demonstracja muzułmanów. Co widziałeś złego? Chyba to, że nikt nie ucierpiał, nikogo nie obrażono, w przeciweństwie do marszów ONR.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt kwi 02, 2019 14:57
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czekam aż zaczną demonstrować przeciwko prześladowaniu Chrześcijan w krajach, w których stanowią większość


Wt kwi 02, 2019 15:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
No przecież mi chodzi o to że Front Ludowy strzelał z karabinów do figur Świętych. Jakoś nikt tego nie zestawił z obrzucaniem farbą figur trzy tygodnie temu.


Front Ludowy robił też parę innych rzeczy. Swiat bał się Frontu Ludowego tak dalece, że wygłupy nowego kanclerza Niemiec brał za ot takie wybryki, nie warte większej uwagi. Ale po II WS świat nabrał strasznej alergii na tego typu akcje. I nie masz racji, że to wina jakiejś lewackiej propagandy, to jest część drugo-wojennej zbiorowej traumy.

Cytuj:
Ale jak jakiś ksiądz spalił kilka książek(i to była jego własność. A nie własność publiczna)


To nie była jego własność, bo to były książki parafian przyniesione w celu publicznego spalenia. Nie wiem też, czy przejdzie argumentacja, że to była prywatna impreza - Darski w ten sposób się wyłgał, ale Darski nie zamieszczał też nagrań z imprezki (zrobili to inni, bez a nawet wbrew woli zespołu). Więc nawet gdyby przeszło palenie prywatne księdza na prywatnym gruncie (załóżmy hipotetycznie), to już chwalenie się tym na fejsie wypełnia kwestię akcji publicznej.

PS: Co to jest "własność publiczna" w kontekście, to wiesz chyba tylko sam.

Cytuj:
to antyklerykałowie prównują go do Hitlera. Czy innego Himmlera


Nie trzeba być antyklerykałem, żeby porównywać idiotów palących książki do Hitlerów i Himlerów. Ten ksiądz nie był pierwszy, mieliśmy już pastorów czy aktywistów internetowych, którzy profanowali i palili Korany czy HarryPottery. Szkoda, że ta zaraza przyszła i do naszego polskiego KRK, i że to jeszcze akurat teraz.

Cytuj:
Akurat Quinque, jest za tym żeby było miło i przyjaznie. Ale żeby tak było Islam musi się zreformować albo upaść


Ceterum censeo Karthaginem delendam esse

Cytuj:
Raczej tłumaczenie że słoń to Święte zwierze w sądzie nie przejdzie. Idąc twoją logiką buddyści czy tam hinduiści powinniby oskarżyć McDonalda czy KFC.


KFC? Ty wiesz, że KFC robi wszystko z kurczaków?

A tak poza tym, jeżeli nie widzisz różnicy między łamaniem norm jakiejś religii a znieważaniem przedmiotów kultu, to to chyba za trudna dyskusja dla Ciebie.

Cytuj:
zresztą, ile w Polsce jest wyznawców tych religii? No właśnie, kogo to ma zatem obrażać?


Pierwsze słyszę, że Artykuł 196 kk ma chronić tylko religie w Polsce reprezentowane. Może otwarcie powiedzieć, że ten artykuł ma ścigać tylko i wyłącznie obrażanie katolików, a inni się niech wypchają?

Cytuj:
Jakoś międzynarodówka nie protestuje przeciwko temu że w Pakistanie ludzie chodzą w klapkach na których widnieją wizerunki Maryi i Jezusa


I murzynów też tam biją, wiem. A w twoich ukochanych "chińskich bajkach" bywają profanowane wartości (neo-)ewangeliczne. Piszmy petycję do rządu w Tokio, zamiast zajmować się tym neo-okultystycznym księdzem, co się książek dla dzieci boi.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt kwi 02, 2019 15:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Czekam aż zaczną demonstrować przeciwko prześladowaniu Chrześcijan w krajach, w których stanowią większość

https://episkopat.pl/irak-chrzescijanie ... -koscioly/
https://www.gosc.pl/doc/2895500.Indonez ... hrzescijan
A w Poznaniu nie tylko muzułmanie demonstrowali, a także Polacy przeciwko dyskryminacji m.in. Ukraińców (m.in. historia z Ukrainką, która dostała udaru i została wywieziona na przystanek autobusowy, gdzie ją pracodawca zostawił, bo zatrudniał ją na czarno).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt kwi 02, 2019 15:41
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bert04 napisał(a):
Swiat bał się Frontu Ludowego tak dalece, że wygłupy nowego kanclerza Niemiec brał za ot takie wybryki


Bo i bał się komunizmu. A FL to nie było nic innego. Przecież Stalin pomagał FL w wojnie z Frankistami. A Hitler pomagał Frankistom. Co nie zmienia faktu że każdy normalny i mający sumienie człowiek powinien wtedy poprzeć Frankistów

Ale tu nie chodzi o to. Chodzi o porównanie

Cytuj:
To nie była jego własność, bo to były książki parafian przyniesione w celu publicznego spalenia


Ale nie są to figury wystawione na publiczny widok

Cytuj:
pastorów


Akurat protestanci upodobali sobie palenie ludzi na stosach za czary XD

Cytuj:
Korany


A to można sprofanować dzieła Lenina? Albo Mao?

Cytuj:
i że to jeszcze akurat teraz.


Co akurat teraz?

Cytuj:
KFC? Ty wiesz, że KFC robi wszystko z kurczaków?


A co za różnica? Wiadomo o co chodzi

Cytuj:
A tak poza tym, jeżeli nie widzisz różnicy między łamaniem norm jakiejś religii a znieważaniem przedmiotów kultu


Zabijanie świętych zwierząt do takich nie należy? No ciekawe

Cytuj:
Pierwsze słyszę, że Artykuł 196 kk ma chronić tylko religie w Polsce reprezentowane


No chyba ciężko jest obrazić czyjeś uczucia hindusityczne jak nie ma nikogo kto takie by posiadał

Cytuj:
a inni się niech wypchają?


No widzisz. Ja kiedyś widziałem że jak ktoś tam płakał że ustawa o ochronie uczyć religijnych, nie chroni uczyć ateistów. Niezła Beka

Cytuj:
A w twoich ukochanych "chińskich bajkach" bywają profanowane wartości (neo-)ewangeliczne.


Owszem. Zdarzają się takie produkcje. Chociaż też są takie w których wartości (neo)ewangeliczne nie są profanowane

Cytuj:
Piszmy petycję do rządu w Tokio, zamiast zajmować się tym neo-okultystycznym księdzem, co się książek dla dzieci boi


O panie, z japończykami jest taki problem że u nich nie ma określeń w stylu "seksizm" czy "nietolerancja". Jesteś geizinem? To nieomieszkają ci tego wypomnieć, przy okazji dodazą ze japonczykiem nigdy nie zostaniesz. A i słyszałem że potrafią wspomnieć komuś iż jego rodzina przyjechała z Koreii do Japonii w XIII wieku. Myślisz że rząd w Tokio przejmie się tym że ktoś tam profanuje cudzą religię?

Natomiast muslimy wymagają od innych tolerancji i zrozumienia. Przy czym sami od siebie tego nie wymagają


Wt kwi 02, 2019 15:57
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Źródło: materiał filmowy FaktyTVN
https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/har ... t_id=29195

"Pani Róża", która była obecna przed kościołem podczas palenia książek i innych przedmiotów:
-- Tych talizmanów, amuletów to było naprawdę dużo.
-- Jakie to były?
-- To były słoniątka jakieś, buddy, na przykład, te... żydki z pieniążkiem...

Komentarz reporterski z tła: "Na miejscu było kilkadziesiąt osób. Nie ma informacji, by ktokolwiek skrytykował czy sprzeciwił się takiej akcji księży".


Wt kwi 02, 2019 16:20
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dobrze, że tam nie było drzewek pomyślności.

Ale autentycznie jestem ciekaw, co to są "żydki z pieniążkiem".


Wt kwi 02, 2019 16:40
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
No chyba ciężko jest obrazić czyjeś uczucia hindusityczne jak nie ma nikogo kto takie by posiadał.

ARHIZ jest. W skali kraju nie tylko on, czytałem kiedyś o aśramie w którejś z polskich Kalwarii (OIDP nie Zebrzydowskiej).

W ogóle, taki apel na puszczy - przemyślcie raz jeszcze, czy naprawdę chcecie, żeby taki pogardliwy typek bronił Waszego Kościoła publicznie. Już mu się wymknęło coś o żydomasońerii na jednym oddechu ze świętą wiarą katolicką. Sądzę, że wątpię, żeby to był sarkazm.


Wt kwi 02, 2019 16:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Ale tu nie chodzi o to. Chodzi o porównanie


Twój tok argumentacji jest coraz dziwniejszy. Bo zamiast porównywać z hitlerowcami chcialbyś porównywać księdza z... "ludowcami"? Których uważasz za jeszcze gorszych od hitlerowców? Cóż, zrozum moje zmieszanie, jeżeli konsekwencja tego toku myślenia jest "ksiądz co figury niszczy gorszy od nazistów"...


Cytuj:

Cytuj:
To nie była jego własność, bo to były książki parafian przyniesione w celu publicznego spalenia


Ale nie są to figury wystawione na publiczny widok


No i co to ma do rzeczy? Ognisko o ile wiem było wystawione na publiczny widok, więc wypełnia normy kk w tym aspekcie.

Cytuj:
Cytuj:
pastorów


Akurat protestanci upodobali sobie palenie ludzi na stosach za czary XD


"Ksiądz palący HarryPottery jak sekciarski pastor"... to też nie brzmi najlepiej.

Cytuj:

Cytuj:
Korany


A to można sprofanować dzieła Lenina? Albo Mao?


No można i raczej paragrafu na to nie ma, więc chyba też wolno. Ale czy powinno się? "Nie wszystko co mi wolno przynosi mi korzyść", jakoś tak to szło.

Cytuj:
Cytuj:
i że to jeszcze akurat teraz.


Co akurat teraz?


Powiem oględnie, ze jakieś 10 lat temu taki akt byłby równie głupi, ale komentarze w prasie, tak krajowej jak i zagranicznej byłyby nieco inne. Weź pierwszy z brzegu artykuł i wykreśl sprawy z ostatniej dekady, może być nawet polowa tekstu.


Cytuj:

Cytuj:
KFC? Ty wiesz, że KFC robi wszystko z kurczaków?


A co za różnica? Wiadomo o co chodzi



Tobie zawsze o cos chodzi, nawet jak mylisz prawoslawie z protestantyzmem a swiete krowy ze "swietymi kurczetami".

Cytuj:
Zabijanie świętych zwierząt do takich nie należy? No ciekawe


Nawet w Indiach zabija się krowy, wiec ten, bardziej papieski, znaczy się, hinduski jesteś niż hindus.

Cytuj:
Cytuj:
Pierwsze słyszę, że Artykuł 196 kk ma chronić tylko religie w Polsce reprezentowane


No chyba ciężko jest obrazić czyjeś uczucia hindusityczne jak nie ma nikogo kto takie by posiadał


Ech, to złudzenie, że Polska jest krajem monoreligijnym, ze śladowymi domieszkami schizmatyków, sekciarzy i bezbożników (pardon). Ja z lat 80-tych pamiętam polskich buddystow, a wtedy jeszcze nie bylo w Polsce tylu oryginalnych Indyjczykow, Wietnamczyków i innych.

Cytuj:
Cytuj:
a inni się niech wypchają?


No widzisz. Ja kiedyś widziałem że jak ktoś tam płakał że ustawa o ochronie uczyć religijnych, nie chroni uczyć ateistów. Niezła Beka


.... nie, nie wiem, o ci Ci chodzi. Miało być "uczuć"? Owszem, w Polsce wolność religijna jest wolnością DO religii. Oznacza to lepszą pozycję przykładowo katolicyzmu wobec ateizmu. Ale już w konfliktach między katolicyzmem a jakąkolwiek inną religią ta przewaga nie wystepuje a ksiądz musi tak samo szanować obiekty kultu muzułmanów i hinduistów, jak chcialby wymagać dla wlasnych obiektów.

Cytuj:
Natomiast muslimy wymagają od innych tolerancji i zrozumienia. Przy czym sami od siebie tego nie wymagają


"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie". Łk 12:39 nn

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt kwi 02, 2019 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Quinque napisał(a):
No chyba ciężko jest obrazić czyjeś uczucia hindusityczne jak nie ma nikogo kto takie by posiadał.

ARHIZ jest. W skali kraju nie tylko on, czytałem kiedyś o aśramie w którejś z polskich Kalwarii (OIDP nie Zebrzydowskiej).

Świątynia, taka ogólna, jest w Wółce Kosowskiej pod Warszawą, do tego na południu krysznaicka i śiwaicka.

akruk napisał(a):
Źródło: materiał filmowy FaktyTVN
https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/har ... t_id=29195

"Pani Róża", która była obecna przed kościołem podczas palenia książek i innych przedmiotów:
-- Tych talizmanów, amuletów to było naprawdę dużo.
-- Jakie to były?
-- To były słoniątka jakieś, buddy, na przykład, te... żydki z pieniążkiem...

Komentarz reporterski z tła: "Na miejscu było kilkadziesiąt osób. Nie ma informacji, by ktokolwiek skrytykował czy sprzeciwił się takiej akcji księży".

Właśnie widziałem te słoniki na zdjęciu [ale one są z kamienia!]. Rozumiem "buddy i żydki", ale co oni mają do słoników? Nich jeszcze filmy z Dumbo spalą.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt kwi 02, 2019 22:14
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tak sobie teraz myślę, że w zasadzie powinienem się obrazić za "amulety i talizmany". W szinto jest coś takiego, że się kupuje (kapłani zawsze muszą z czegoś żyć, niestety) w chramach takie zawieszki z kaligrafią, najczęściej papierowe (czyli dobrze się palą), do swoich ołtarzyków domowych. Ponoć przynoszą domowi pomyślność i ochronę Ducha, jaki w odbiera cześć w chramie. :)


Wt kwi 02, 2019 22:30
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Akurat protestanci upodobali sobie palenie ludzi na stosach za czary XD


Poszli śladami katolików, ba nawet oba Kościoły rywalizowały w ilości tępionych czarownic.


Cytuj:
No chyba ciężko jest obrazić czyjeś uczucia hindusityczne jak nie ma nikogo kto takie by posiadał

Jakiś pomór unicestwił wszystkich hinduistów?

Cytuj:
Natomiast muslimy wymagają od innych tolerancji i zrozumienia. Przy czym sami od siebie tego nie wymagają

Aby wymagać od innych, najpierw sami nauczmy się szacunku do siebie samych, do innych ludzi, do ich wyznań, do poglądów, czy ras.


Śr kwi 03, 2019 9:05
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ksiądz inicjator palenia książek i innych przedmiotów ponoć symbolizujących magię, osobiście przeprasza i przyznaje, że jago działanie było niefortunne.
Sprawa zamknięta.


Śr kwi 03, 2019 9:30
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Poszli śladami katolików, ba nawet oba Kościoły rywalizowały w ilości tępionych czarownic


Najpierw doucz się historii a później wróć do tej dyskusji

Bert04 napisał(a):
Twój tok argumentacji jest coraz dziwniejszy


Jest jasny i klarowny

Cytuj:
Powiem oględnie, ze jakieś 10 lat temu taki akt byłby równie głupi, ale komentarze w prasie, tak krajowej jak i zagranicznej byłyby nieco inne


A dlaczego miałbym przejmować się komentarzami w prasie?

Cytuj:
Nawet w Indiach zabija się krowy


Aha, czyli mamy ich szanować ale sami robią rzeczy wbrew swojej religii. Żałosne

Cytuj:
. Ja z lat 80-tych pamiętam polskich buddystow,


Przecież to zwykle pozerstwo a nie buddyzm

Cytuj:
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie". Łk 12:39 nn


No i to nie znaczy że mamy dać sie opluwać. Przypomnę że np. Św. Mikołaj pobił Ariusza w Niceii


Śr kwi 03, 2019 10:32
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Widać mu argumentów zabrakło. Bicie inaczej myślących nie ma wzorców pozytywnych w chrześcijaństwie. Pan Jezus ze Świątyni wyrzucił pobożnych Żydów, którzy chcieli czcić Boga zgodnie z Jego Prawem. Nie wyrzucił np Rzymian.
A ksiądz dostał mandat, pouczenie z kurii, i ma sprawę w prokuraturze. Za trucie dzieci szkodliwymi spalinami.

https://www.tvn24.pl/gdansk-spalili-ksi ... 103,s.html


Śr kwi 03, 2019 10:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 606, 607, 608, 609, 610, 611, 612 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL