Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 622, 623, 624, 625, 626, 627, 628 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Piekne slowa.


Pn sie 26, 2019 16:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jesli chodzi o prymasa, to nie są to tylko słowa, a jego przekonanie, jego wiara w Chrystusa.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 26, 2019 17:51
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czemu miałem od razu skojarzenia z niektórymi osobami z forum (zresztą nie tylko z forum)
https://www.gosc.pl/doc/5818738.Myslenie-owiec


Cz sie 29, 2019 8:14
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A dlaczego ja skojarzyłam Twoje skojarzenia z opozycją? ;)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sie 29, 2019 8:22
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Na forum i poza nim znajdują się także tacy "ponad"
https://facebook.com/grzegorzkramer/vid ... 443607929/


Cz sie 29, 2019 10:39

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Gdy Mark Twain się rodził, była akurat kometa Halleya, dzień przed jego śmiercią, znowu wróciła. Pisarz ten w wielu opowiadaniach był trochę na bakier z wiarą, a co do komety, to napisał humoreskę “Podróż międzyplanetarna” : https://docer.pl/doc/1nx51n
Tam pisał: “Zabrania się jak najsurowiej ścigania się z innymi planetami. Podróżni, którzy pragnęliby zmienić trasę lub też wrócić na Ziemię, mogą przesiąść się na inne komety, jesteśmy bowiem w kontakcie ze wszystkimi głównymi liniami komunikacyjnymi. Pełne bezpieczeństwo podróży zagwarantowane.....Każda niewinna rozrywka dozwolona jest na naszym pokładzie z wyjątkiem gier hazardowych i zakładów o bieg komety.”

Odnośnie tego opowiadania przychodzi mi do głowy, że takie jest nasze życie: nie licytujmy się, kto lepszy kto gorszy, my czy wy, nie róbmy zakładów o swoje i czyjeś Zbawienie.

Nie przesądzajmy czy straszniejsza jest osoba obłudna, która doskonale wie, że aborcja to zło, a mimo tego dokonuje tej aborcji, a na innych nakłada wyśrubowane standardy moralne, czy też osoba która nie popełnia tego, ale wierzy ze aborcja to dobro, walczy “empatycznie” o prawo do niej dla wszystkich kobiet , by aborcja na życzenie była prawem kobiet.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sie 29, 2019 11:58
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
A dlaczego ja skojarzyłam Twoje skojarzenia z opozycją? ;)

Politycznie nie chce rozmawiać. Zwłaszcza ze ja jestem taki trochę przekora. I od lat nie głosuje za, ja zawsze głosuje przeciw. Głosuje na tych co są gwarantem żeby pewni ludzi nie rządzili.
A moje skojarzenie było odnośnie pewnych osób z tego forum jak i pare osób ze świata realnego.


Cz sie 29, 2019 12:08
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Odnośnie tego opowiadania przychodzi mi do głowy, że takie jest nasze życie: nie licytujmy się, kto lepszy kto gorszy, my czy wy, nie róbmy zakładów o swoje i czyjeś Zbawienie.
Naprawdę tak odebrałeś słowa Ojca Kramera?

Cytuj:
Nie przesądzajmy czy straszniejsza jest osoba obłudna, która doskonale wie, że aborcja to zło, a mimo tego dokonuje tej aborcji, a na innych nakłada wyśrubowane standardy moralne, czy też osoba która nie popełnia tego, ale wierzy ze aborcja to dobro, walczy “empatycznie” o prawo do niej dla wszystkich kobiet , by aborcja na życzenie była prawem kobiet.
Ale tutaj nie chodzi o to, kto jest straszniejszy. Chodzi o to, że osoby które wierzą, lub twierdzą że wierzą są niejako „bliżej prawd wiary”. Więc można od nich wymagać więcej.


Cz sie 29, 2019 12:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
To raczej skomentowanie filmu, który wydaje mi się zbyt jednostronny.
Bo wyobraźmy sobie że do psychoanalityka (niechrzescijańskiego) przychodzi pacjent i mówi:
- nie mogę już wytrzymać żyjąc w zakłamaniu, mówię co innego i robię co innego
na to psychoanalityk:
- jest sposób na pozbycie się wyrzutów sumienia: rób to co robisz i przekonuj innych że to jest dobre

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sie 29, 2019 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ale jest też druga strona: satanista, który udaje dobrego, jest o wiele bardziej niebezpieczny niz "satanista amator".

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sie 29, 2019 12:55
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
To raczej skomentowanie filmu, który wydaje mi się zbyt jednostronny.
Ten film zawiera komentarz do wypowiedzi Chrystusa nt. faryzeuszy i uczonych w Piśmie. Jest to jednostronna wypowiedź. Nie ma w niej niczego np. o poganach. Uważasz, że o. Kramer miał coś dodać do Ewangelii w imię „równości”?
Cytuj:
Bo wyobraźmy sobie że do psychoanalityka (niechrzescijańskiego) przychodzi pacjent i mówi:
- nie mogę już wytrzymać żyjąc w zakłamaniu, mówię co innego i robię co innego
na to psychoanalityk:
- jest sposób na pozbycie się wyrzutów sumienia: rób to co robisz i przekonuj innych że to jest dobre
Zupełnie nie rozumiem tej „analogii”. Mógłbyś rozjaśnić?


Cz sie 29, 2019 13:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Nie przesądzajmy czy straszniejsza jest osoba obłudna, która doskonale wie, że aborcja to zło, a mimo tego dokonuje tej aborcji, a na innych nakłada wyśrubowane standardy moralne, czy też osoba która nie popełnia tego, ale wierzy ze aborcja to dobro, walczy “empatycznie” o prawo do niej dla wszystkich kobiet , by aborcja na życzenie była prawem kobiet.


Powiedzmy, że Jezus dosyć dosadnie oceniał obłudników, a także wspominał, jak będą oceniania ci, którym więcej dano. Z drugie strony faktycznie ostrzegał też przed sądzeniem innych, bo według tej miary osądzeni będziemy. Więc w razie wątpliwości kieruję się według tej drugiej zasady. Dzięki Andy za tę chwilę refleksji.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz sie 29, 2019 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jezus również oceniał źle gorszycieli:
"Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" (Mt 18, 6).

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sie 29, 2019 13:29
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Jezus również oceniał źle gorszycieli
No tak. Ale przecież nie ten fragment komentuje o. Kramer. Dlatego nadal nie rozumiem Twojej krytyki.


Cz sie 29, 2019 13:36
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04 napisał(a):
Powiedzmy, że Jezus dosyć dosadnie oceniał obłudników, a także wspominał, jak będą oceniania ci, którym więcej dano. Z drugie strony faktycznie ostrzegał też przed sądzeniem innych, bo według tej miary osądzeni będziemy. Więc w razie wątpliwości kieruję się według tej drugiej zasady.

Św. Paweł apostoł mówił jeszcze mocniej
Cytuj:
Rz 14,
1 A tego, który jest słaby w wierze, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy. 2 Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. 3 Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął. 4 Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach.


Cz sie 29, 2019 14:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 622, 623, 624, 625, 626, 627, 628 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL