Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 9:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 621, 622, 623, 624, 625, 626, 627 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oczywiście, że jest to skandaliczne i karygodne. Mam nadzieję, że będzie równie intensywnie ścigane, jak było to w sprawie powieszonych publicznie na szubienicach portretów europosłów z PO.

A tak na serio: od kilku lat klimat się robi w Polsce straszny. Skazany (nieprawomocnym wyrokiem) szef MSW nie rokuje wzrostu szacunku do sądów, policji i prawa. Normalnego prawa.
W sprawie (naprawdę obrzydliwej) kukły abp Jędraszewskiego, rzecznik episkopatu zareagował błyskawicznie. W sprawach realnej przemocy wobec "nie swoich", czasem można na głos episkopatu czekać ... i się nie doczekać.


Cz sie 15, 2019 5:23
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
Stwierdziłem ze nie jest to głupia wypowiedz. I tylko tyle.
Aha. Czyli nie jesteś w stanie wskazać, co konkretnie w tej wypowiedzi było takiego niegłupiego.
Cytuj:
O kontynuacji myśli marksistów ma racje.
No tak. Ma rację, bo tak głosi dogmatyka Twojej opcji politycznej. Teza, że „«ideologia LGBT» jest marksistowska” jest frazesem powtarzanym przez Was nieustannie. Ale nigdy żaden z Was nie podjął choćby próby uzasadnienia tego frazesu. Komuś, kto przekształca III RP w II PRL najłatwiej bowiem krzyczeć „łapaj marksistę”.
Jockey napisał(a):
Ale mamy tez druga stronę medalu to co stało się w Poznaniu. Powiedzenie o tym ze jest to mowa nienawiści to mało.
Aha. Czyli fakt, że jakiś gej po wypowiedzi arcybiskupa zrobił coś głupiego (za co od razu poleciały głosy krytyki z samego środowiska LGBT i od organizatorów imprezy) w jakiś sposób usprawiedliwia wypowiedź, która miała miejsce wcześniej (i która otrzymała głosy poparcia nawet z bliskiej zagranicy).


Pt sie 16, 2019 7:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zefciu napisał(a):
„«ideologia LGBT» jest marksistowska” jest frazesem powtarzanym przez Was nieustannie.


Frazesem rzecz jasna fałszywym. Marksizm głosił bowiem, że o kształcie społeczeństwa decydują stosunki w "bazie", czyli własność środków produkcji. Natomiast "nadbudowa", czyli również strefa szeroko rozumianej kultury, jedynie te stosunki wyraża, a nie kreuje.

Żadne zmiany w "nadbudowie", czyli oddziaływanie poprzez kulturę, nie mogą, wg marksizmu, wpłynąć na stosunki w "bazie" - tylko na odwrót.

Pojęcie "marksizm kulturowy" jest sprzecznością samą w sobie. Jeżeli coś jest "kulturowe", jak LGBT właśnie, to nie może być marksistowskie z definicji.

Zresztą ideologia LGBT nie domaga się zmian w strukturze własności środków produkcji, więc również z tego punktu widzenia, z marksizmem nie ma nic wspólnego.

Co innego ideologia klimatystyczna-ekologistyczna. Ona właśnie domaga się "społecznej kontroli zasobów", chociaż uzasadnia to "wyzyskiem" nie klasy robotniczej, a klimatu i środowiska naturalnego. Czyli ekologizm-klimatyzm ma marksistowską proweniencję, natomiast LGBT nie.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt sie 16, 2019 7:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... na/xmx6d4c
Tu naprawdę bez żadnej przesady można użyć terminu " metody gebbelsowskie", bo stosowane przez aparat państwowy. Przerażające, że wystarczy ludziom dać trochę kasy, by byli w stanie zaakceptować każde świństwo, no bo jak dotąd nic nie zachwiało sondażami.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Śr sie 21, 2019 7:08
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zepp napisał(a):
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/farma-trolli-w-ministerstwie-sprawiedliwosci-cz-2-tak-czlowiek-piebiaka-polowal-na/xmx6d4c
Tu naprawdę bez żadnej przesady można użyć terminu " metody gebbelsowskie", bo stosowane przez aparat państwowy. Przerażające, że wystarczy ludziom dać trochę kasy, by byli w stanie zaakceptować każde świństwo, no bo jak dotąd nic nie zachwiało sondażami.

Sondażami nie zachwieje, bo już ruszyła machina opluwania "bohaterki Inki" - jak jej pochlebiali kumple sędziowie dobrej zmiany - już wczoraj były mąż w TVPInfo ogłosił to alkoholiczka na psychotropach. A zwolennicy dobrej zmiany ufają jedynie pisowskim mediom publicznym i RM.
Kobieta sie aktualnie ukrywa, bo dostaje multum gróźb okaleczenia lub jej zabójstwa, reprezentują ją pełnomocnicy.
Nie trzeba sięgać do Gebbelsa - w latach 80-tych bolszewicy z SB stosowali te same praktyki wobec Wałęsy i ludzi Solidarności.


Śr sie 21, 2019 10:20
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zastanawiam się nad inteligencja co niektórych https://tatromaniak.pl/aktualnosci/wesz ... ali-krzyz/
Mam nadzieje ze namierza tych inteligentnych inaczej


So sie 24, 2019 9:17
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No mogli pomazać skały dookoła, toby się Jockey nie rzucał.

W ogóle zrobić z Giewontu ścianę dla taggersów, tylko krzyż ma lśnić nietknięty. Jak to wspaniale będzie o Polsce i Polakach świadczyć!


So sie 24, 2019 9:38
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy, znalazles sie wreszcie!
Nie jestem pewna ze Jockeyowi chodzilo o krzyz.
Mysle, ze tatromaniakowi chodzilo o bezmyslnosc ludzi, ktorym zadne zakazy nie straszne. Nie wolno na Giewont i to w nocy? No to on tam polezie, bo jego zadne prawa, przepisy a tym bardziej zakazy nie obowiazuja! A jak sobie noge zlamie, to psi obowiazek TOPRu go uratowac i to za darmo!
Nie wiem kto placi w Polsce za ratowanie w goravh? W Alpach placi albo delikwrnt, albo ubezpieczenie, albo ma za darmo,jesli placi skladki na ichni GOPR. I wladnie ci ostatni czadem zycza sobie darmowy transport helikopterem, " bo sie zmeczyli". Ale rzadko.

Do takich z artykulu moze trafic tylko wysoka kara platna natychmiast z natychmiastowa zamiana na areszt. Nie, nie w Bialolece...

A kara jest za narazanie innych ludzi (ratownikow) na niebezpieczenstwo. Wandalizm dochodzi dodatkowo.


So sie 24, 2019 10:46
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
No mogli pomazać skały dookoła, toby się Jockey nie rzucał.

W ogóle zrobić z Giewontu ścianę dla taggersów, tylko krzyż ma lśnić nietknięty. Jak to wspaniale będzie o Polsce i Polakach świadczyć!

Nie ma to jak przypisać komuś dowolny pogląd i z tym polemizować. Jakie to klasyczne.
W linku masz dokładnie opisane. Weszli w nocy po tragedii która się tam wydarzyła. A pomalowanie to tylko dodatek.
Z tego co jest tam napisane szlak jest zamknięty. Ale ErgoProxy widać drukowane szkodzi.
Kael napisał(a):
Nie jestem pewna ze Jockeyowi chodzilo o krzyz.
Mysle, ze tatromaniakowi chodzilo o bezmyslnosc ludzi, ktorym zadne zakazy nie straszne. Nie wolno na Giewont i to w nocy? No to on tam polezie, bo jego zadne prawa, przeisy a tym bardziej zakazy nie obowiazuja! A jak sobie noge zlamie, to psi obowiazek TOPRu go uratowac i to za darmo!

Do takich moze trafic tylko wysoka kara platna natychmiast z natychmiastowa zamiana na areszt. Nie, nie w Bialolece...

A kara jest za narazanie innych ludzi (ratownikow) na niebezpieczenstwo. Wandalizm dochodzi dodatkowo.

Dokładnie o to mi chodziło.
Jestem zwolennikiem karania lub obciążania kosztami akcji ratunkowej za tego typu łamanie przepisów.

A wandalizm to kolejna sprawa. Jestem za karaniem wszystkich którzy kwiat swoich myśli wypisują na przystankach, wiatach, schroniskach, skałach czy innych tego typu obiektach. Tak samo jak za śmiecenie w górach.


So sie 24, 2019 10:54

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Giewont to akurat góra, którą najczęściej omijam choć dwa może trzy razy bylem przy krzyżu (a tylko raz widziałem Zakopane ze szczytu).
Takich „bohaterów” jak opisani jest więcej. Taki napis szybko zniknie - choć to nie jeden pewnie (nie pamiętam czy za każdym razem był jakieś napisy na krzyżu, jak byłem na Giewoncie - ale za pierwszym moim wejściem były). Często też widziałem „wspinaczy krzyżowych” no cóż to najczęściej po prostu głupie (młodzieńcze) zachowanie, którego nie usprawiedliwiam.
Po tym co stało się na Giewoncie 22 sierpnia, tylko utwierdzam się w przekonaniu, że Tatry są zadeptywane przez tłumy ludzi, którzy nie mają pojęcia o górach. Trzeba przecież być na Giewoncie by coś wstawić na portale.
Na Przełęczy Herbacianej byli ludzie, którzy próbowali zawracać turystów jeszcze przed pierwszymi pomrukami burzy ale przecież kto by słuchał panikarzy - ale tu miało być nie o tym.
Jest też taka akcja jak światełko na Giewoncie - ja nawet rozumiem szczytne cel, ale pierwsze wejścia też były po zmroku.
Łamanie zasad i zakazów to chyba nasza narodowa specjalność - wiem uogólniam - ale takie odnoszę wrażenie.
Moim zdaniem takie zachowania powinny być karane i to dotkliwie - może to coś pomoże.
Choć mam też kilka innych przemyśleń na temat regulaminu w Tatrzańskim Parku Narodowym - ale tu nie o tym piszemy.

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


N sie 25, 2019 8:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Przepraszam, że zmieniam temat. Ale obudziła sie we mnie złośliwość. Nie pierwszy raz.
Otóż znalazłem na WP.PL (portal zgodny z iniejszym forum, bo antypisowski) wypowiedź Sienkiewicza Bartłomieja na temat 500+. Temat, na który wylano na niniejszym forum kubły pomyj. Pomysł zmiażdżony od strony sensowności, możliwości realizacji i skutków. Dyskutantki, dyskutanci i moderatorzy zgodnie (z małymi wyjątkami) potępili w czambuł cały program, który miał doprowadzić do upadku gospodarkę. A niewypłacalność miała nastąpić po kilku miesiącach.
Oczywiście, to co było parę lat temu ulega zapomnieniu. Zwłaszcza gdy Sienkiewicz mówi, to co mówi.
Ale jest w tym prawidłowość. Najpierw huzia na Józia. Potem opluwanie. Potem zapomnienie. A gdy presja zbyt silna, to nawet przyznanie się do błędów. Ale do tego trzeba mieć troszkę odwagi.
Podaję link: https://wiadomosci.wp.pl/bartlomiej-sienkiewicz-przyznaje-sie-do-bledu-przepraszam-ze-nie-zdazylismy-z-500-plus-6417452532377729v.

Jeszcze raz przepraszam, że uległem słabości. Nie napisałem tego, aby dalej dyskutować. Temat zamknięty. Ale przemyśleć własne postawy warto. Te za i te przeciw. Przemyśleć, czy wnikały one z uczuć do jednej z opcji politycznych? Czy obiektywnej troski? Czy jak mój obecny post, ze złośliwości.


Pn sie 26, 2019 9:35
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Naprawde 500+ to temat zamkniety? Obawiam sie, ze spowolnienie koninuktury plus rosnaca inflacja dla wszystkich (a nie wszyscy maja dzieci do 18- , emeryci nie maja) moga jednych popchnac do zadan wyzszych swiadczen (juz byly lamenty o drogich podrecznikach) a innym uzmyslowic, ze to oni finansuja z nedznych emerytur wladze PiSu.
Na razie sluzba zdrowia sama sie likwiduje, bo na nia pieniedzy nie ma (na fanaberie biznesmena z Torumia sa), jak bedzie wygladac szkolnictwo bez nauczycoeli okaze sie za tydzien, no ale program "Polska w ruinie" i "wystarczy nie krasc" plus "do wladzy (nie) idzie sie po pieniadze" jest realizowany. Z wyjatkami takimi jak realizacja wyrokow sadu czy tez gole zdjecia dla hejterow.
Niestety, to jest jeden obraz i nie wolno pomijac "szczegolow".


Pn sie 26, 2019 12:14
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
Temat zamknięty.
Ech, nie ma to jak sądzić po sobie. To w Waszym środowisku jest tak, że jak przyjdą z góry wytyczne i jakiś autorytet w gazecie powie, co macie uważać, to to od tej pory uważacie. W środowiskach lemingowskich jest natomiast całkiem normalnym to, że ktoś wyraża jakiś pogląd, z którym ktoś inny się nie zgadza.


Pn sie 26, 2019 12:18
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zefciu napisał(a):
andej napisał(a):
Temat zamknięty.
Ech, nie ma to jak sądzić po sobie. To w Waszym środowisku jest tak, że jak przyjdą z góry wytyczne i jakiś autorytet w gazecie powie, co macie uważać, to to od tej pory uważacie. W środowiskach lemingowskich jest natomiast całkiem normalnym to, że ktoś wyraża jakiś pogląd, z którym ktoś inny się nie zgadza.

Autorytet dotychczasowa ikona cynizmu PO, za słowa: "h**,d**a i kamieni kupa"....


Pn sie 26, 2019 12:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie ma to jak podział społeczeństwa uskuteczniany przez... wiadomo kogo. A tymczasem prymas Polski wzywa z Jasnej Góry:
Cytuj:
...nie wolno nam nigdy wykorzystywać Jej wizerunku do własnych partykularnych korzyści. Nie wolno zawłaszczać tego miejsca i tego Świętego, Cudownego Jasnogórskiego Oblicza dla własnych interesów. [...]Za papieżem Franciszkiem powtarzam więc i proszę wszystkich, niech Maryja, Pani Jasnogórska, zaszczepi w nas pragnienie wyjścia ponad krzywdy i rany przeszłości i stworzenia komunii ze wszystkimi, nigdy nie ulegając pokusie izolowania się i narzucania własnej woli.[...]
Dlatego jeszcze raz spod tego Jasnogórskiego Wizerunku, spod Oblicza naszej Matki proszę: zaprzestańmy tych bratobójczych waśni, zaprzestańmy podsycania sporów i podziałów. Nie prowokujmy jedni drugich. Na nienawiść i pogardę odpowiedzmy miłością, odpowiedzmy naszą wiernością Chrystusowej Ewangelii. Nie znam takiej matki, która cieszyłaby się niezgodą, nienawiścią i podziałami w rodzinie.[...]Powinniśmy i mamy prawo potępiać złe czyny i działania innych, ale nigdy drugiego człowieka. Nikt dziś nie może podnosić kamienia, by uderzyć drugiego człowieka. Każdy przecież nosi w sobie godność dziecka Bożego. Za każdego umarł Chrystus.

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... ialow.html

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 26, 2019 12:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 621, 622, 623, 624, 625, 626, 627 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL