Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 9:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 566, 567, 568, 569, 570, 571, 572 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
I teraz: w konkretnej, realnie zaistniałej sytuacjii, mamy komunikaty o postaci powszechnie kojarzonej z rasizmem, a prokuratura powołuje biegłego nie po to, by się czegoś dowiadywać, a po to, by mieć czym podeprzeć oskarżenie, ponieważ należy się spodziewać, że gdy zostanie ono przedstawione konkretnym osobom, osoby owe zastosują typową dla takich spraw linię obrony, zasadzajacą się na utrzymywaniu, że hasła znaczyły zupełnie co innego i są przez prokuraturę odczytywane niewłaściwie.

Ale jakie znaczenie ma to, że taką obronę zastosują oskarżeni, skoro dla znacznej części odbiorców, w tym prokuratury i sądu jest jasne, że manifestanci publicznie propagowali ustrój faszystowski, czy też nawoływali do nienawiści? Co ma piernik do wiatraka?

Alus napisał(a):
To co według Ciebie powinni jeszcze uczynić narodowcy aby nie łamali KKK i nie podpadali pod art 257 KK......zabić??????

Ale jaki to ma związek z tym, że abp Gądecki nie powiedział, że narodowcy naruszyli art 257 KK?


Pt maja 11, 2018 19:25
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jedyną rzeczą jasną dla Sądu na tym etapie jest domniemanie, że przestępstwa nie było.

Dla sądu z małej litery, czyli komunistycznej popierdółki od pokazówek, może być jasne nawet, że felek jest pedofilem. Poddany policyjnej perswazji siódmego stopnia sam się zresztą przyzna.


Pt maja 11, 2018 19:47

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
feelek napisał(a):
Ale jakie znaczenie ma to, że taką obronę zastosują oskarżeni, skoro dla znacznej części odbiorców, w tym prokuratury i sądu jest jasne, że manifestanci publicznie propagowali ustrój faszystowski, czy też nawoływali do nienawiści? Co ma piernik do wiatraka?



Wyjaśnijmy coś sobie: Ty wiesz w ogóle czym zajmuje się prokurator i czym jest postępowanie przygotowawcze, czy nie bardzo?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt maja 11, 2018 19:58
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A co to ma do rzeczy?
Przypominam, że nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: jakie znaczenie ma to, że taką obronę przyjmą oskarżeni, skoro dla znacznej części odbiorców, w tym prokuratury i sądu jest jasne, że manifestanci nawoływali do nienawiści?


Pt maja 11, 2018 21:00
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Chłopie – ale nie po to poleciałem ci adpersoną, żebyś robił z siebie katarynkę, tylko żebyś się zastanowił, co to będzie, jeżeli dla znacznej części odbiorców, w tym prokuratury i sądu będzie jasne, że jesteś pedofilem, niezależnie od obrony, jaką przyjmiesz jako oskarżony.


Pt maja 11, 2018 21:57

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jeśli chodzi o Tomasza Komendę to poszedł siedzieć wcale nie "w państwie PiS". Wyszedł dzięki "szeryfowi" Ziobro.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 11, 2018 22:30
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Jeśli chodzi o Tomasza Komendę to poszedł siedzieć wcale nie "w państwie PiS". Wyszedł dzięki "szeryfowi" Ziobro.

To czemu to "dzięki Ziobrze" nie został zwolniony w latach 2005-2007r, gdy tenże był min. sprawiedliwości.....Ziobro zafundował mu 10 lat odsiadki?


Alus napisał(a):
To co według Ciebie powinni jeszcze uczynić narodowcy aby nie łamali KKK i nie podpadali pod art 257 KK......zabić??????

Cytuj:
Ale jaki to ma związek z tym, że abp Gądecki nie powiedział, że narodowcy naruszyli art 257 KK?

Bo abp nie jest karnistą, kompetencje do orzekania o winie posiadają prokuratorzy i sędziowie.


So maja 12, 2018 6:32

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
feelek napisał(a):
A co to ma do rzeczy?


Takie, że będziesz dziwił się tak światu, dopóki nie raczysz zapoznać się z zadaniami prokuratora.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So maja 12, 2018 6:52
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
Takie, że będziesz dziwił się tak światu, dopóki nie raczysz zapoznać się z zadaniami prokuratora.

Czyli odpowiedzi na moje pytanie ze strony JednegoPosta nie będzie?


So maja 12, 2018 17:39

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ma takie znaczenie, że obowiązkiem prokuratury jest jak przygotowanie możliwego najlepszego materiału dowodowego właściwego dla danej sprawy, zaś dla spraw dotyczących tego co ktoś powiedział lub napisał, a czego sens można próbować podważać, środkiem właściwym jest m.in. właśnie opinia językoznawcy.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So maja 12, 2018 18:15
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mrs_Hadley napisał(a):
Psychiatra powiedział Ci, że taką masz perspektywę przyszłości, bo nie możesz pracować, czy też jest to Twoje zdanie?


Opinia psychiatry - nie rokuje, lub rokowania niejasne.

Cytuj:
Osoby chore psychiczne powinny podejmować pracę zawodową, ponieważ ma ona pozytywny wpływ na ich rehabilitację, obniża poziom objawów chorobowych, ogranicza liczbę i czas hospitalizacji psychiatrycznych, obserwuje się również znaczną poprawą funkcjonowania społecznego.


Ja mogę tylko malować / rysować i tylko taką pracę jestem w stanie wykonywać. Tylko to daje mi pozytywne efekty i poprawia stan, chociaż na ten czas kiedy odaję się swojej pasji która miała być moją drogą w życiu.

Inny rodzaj pracy spowodowałby u mnie negatywne symptomy i pogorszenie stanu.

Cytuj:
Osoby z CHAD będąc w stanie hipomanii są niesamowicie wydajne, potrafią zrealizować projekty wymagające sporo czasu i wysiłku w relatywnie krótkim czasie względem osób zdrowych.


O, tak, ja wtedy mogłam przeskoczyć siebie.

Cytuj:
Część osób potrafi walczyć z chorobą tak dobrze, że w pracy nikt, łącznie z pracodawcą nie są świadomi, że mają w swym środowisku osobę chorą psychiczne.


Sprawiam wrażenie osoby zdrowej, ale tylko ja wiem co dzieje się tak naprawdę i co dzieje się w moim umyśle. Nie mogę prowadzić samochodu, nie mam nawet prawa jazdy. Muszę kontrolować się także przy używaniu ostrych narzędzi / przedmiotów.

Czasem, albo nawet od czasu do czasu wpadam w takie stany, hm, mikro-katatonii, na sekundy, na chwilę jakby zatrzymuję się, jakby wszystko zastyga. Umysł zamyka się w swojej przestrzeni, odpływa, umysł mnie zamyka, w wewnętrznych światach. Lub zatraca się poczucie rzeczywistości, nie potrafię określić czy dane momenty, sytuacje, były snem czy wydarzyły się naprawdę.

A może wszystko jest tylko złudzeniem. Niematerialne głosy, niematerialne siły. Całkiem niedawno miałam takie stany że raczej nie powinnam wtedy nigdzie udawać się sama, na przystankach tramwajowych musiałam trzymać się czegokolwiek lub odwracać się na ten moment kiedy tramwaj wjeżdzał na przystanek, bowiem te siły chciały rzucić mnie pod tramwaj, pod pędzące TIR-y, pod przejeżdzające szybko samochody. Za każdym razem to uczucie, tak silne i tak realne, musiałam nie raz schodzić gdzieś na bok, albo coś chwycić mocno, trzymając się tego jak zabezpieczenia.

Makabryczne wizje, urojenia. To jest walka, a motywacji brakuje tak często. Tylko moje pasje są w stanie przynieść pozytywne efekty, dobre momenty.

Cytuj:
Jeżeli ktoś nie ma wsparcia ze strony rodziny i bliskich, jego motywacja do podjęcia pracy jest ogromna, gdyż jest świadom, że zdany jest tylko na siebie.


Nie jestem w stanie pracować jak inni, nie potrafię. Choroba niemal zabiła mnie, przez psychozy / urojenia, a w związku z tym przez wiele lat byłam w strasznym stanie, wrak człowieka, niepodobny nawet do siebie samego.

Tylko ta artystyczna praca jest w stanie podnieść mnie jakoś, dać motywację, jakiś zapał. Wszystko inne sprawia że wpadam w jeszcze gorszy stan.

Cytuj:
Taka osoba nie jest zdolna do pracy w jakimkolwiek zawodzie, natomiast rodzice dzień w dzień zmagają się z codzienną opieką nad osobą w pełni od nich zależną, nie mają nawet szans, by odpocząć od codzienności.


Są takie sytuacje że w związku z chorobą dziecka oboje tracą pracę, ojciec dziecka także i wtedy sytuacja takich osób jest jeszcze trudniejsza. Albo zdarza się że mężczyzna odchodzi.

Cytuj:
A więc nie tylko godne warunki do życia mają znaczenie, ale również zapewnienie przez państwo kompleksowego wsparcia dla rodziców, którzy się nimi opiekują, dla nich możliwość zagwarantowania miejsca w DPS dla ich dziecka, gdy będą mieli taką potrzebę, byłoby mniej obciążające psychicznie i fizycznie.


Niektóre matki osób niepełnosprawnych wypowiadały się iż nie chcą aby ich dzieci znalazły się w DPS, chciałyby aby te dzieci były w stanie żyć w swoim własnym domu.

Państwo powinno zapewnić opiekę tym najsłabszym, tym osobom które są w trudnej sytuacji życiowej i nie są w stanie pracować.


So maja 12, 2018 18:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ciekawa sprawa... . W szpitalu na Szaserów, gdzie leży Kaczyński, ogłoszono wczoraj alarm bombowy. Ponoć był telefon o podłozonym ładunku wybuchowym. O ile wiem, to w takim wypadku następuje ewakuacja, a tu ... nic takiego się nie wydarzyło. Nie wpuszczano dla bezpieczeństwa tylko odwiedzających. A gdzie bezpieczeństwo pacjentów i personelu? Coś mi tu śmierdzi. Sprawa szyta grubymi nićmi. Najwyraźniej afera zrozbiona na usprawiedliwienie wydawanych kroci na ochronę JK.
Brudziński zapowiedział złapanie "debila" i odpowiednią karę. Znajdą kozła ofiarnego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 12, 2018 19:14
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
Ma takie znaczenie, że obowiązkiem prokuratury jest jak przygotowanie możliwego najlepszego materiału dowodowego właściwego dla danej sprawy, zaś dla spraw dotyczących tego co ktoś powiedział lub napisał, a czego sens można próbować podważać, środkiem właściwym jest m.in. właśnie opinia językoznawcy.

Jeżeli (tak jak oceniłeś) dla znacznej części odbiorców i dla prokuratury jest jasne, że na transparentach widniały hasła propagujące ustrój faszystowski lub nawołujące do nienawiści na tle narodowościowym lub rasowym, to istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że i sąd nie będzie miał co do tego wątpliwości.
Mógłbyś wytłumaczyć jaka jest w tej sytuacji możliwość podważenia stanowiska sądu?


So maja 12, 2018 19:32
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Chwilę. Co to jest: stanowisko Sądu w sprawie? Kto podważa to stanowisko i w jaki sposób? Jakie jest stanowisko Sądu w chwili rozpoczęcia rozprawy?

Mnie głupiemu zdawało się, że stanowiska to w procesie zajmują jego strony, a Sąd jest, przynajmniej ma być, bezstronny...


So maja 12, 2018 19:58
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Ciekawa sprawa... . W szpitalu na Szaserów, gdzie leży Kaczyński, ogłoszono wczoraj alarm bombowy. Ponoć był telefon o podłozonym ładunku wybuchowym. O ile wiem, to w takim wypadku następuje ewakuacja, a tu ... nic takiego się nie wydarzyło. Nie wpuszczano dla bezpieczeństwa tylko odwiedzających. A gdzie bezpieczeństwo pacjentów i personelu? Coś mi tu śmierdzi. Sprawa szyta grubymi nićmi. Najwyraźniej afera zrozbiona na usprawiedliwienie wydawanych kroci na ochronę JK.
Brudziński zapowiedział złapanie "debila" i odpowiednią karę. Znajdą kozła ofiarnego.

Analogiczny przypadek miał miejsce w moich stronach, ktoś zadzwonił, że w szpitali podłożono ładunek wybuchowy. Zjechały się służby, ale nie zarządzono ewakuacji, odwiedzających nie wpuszczano. Na drugi dzień okazało się, że fałszywy alarm wywołał... pacjent szpitala, który chciał wcześniej wyjść ze szpitala, ale nie uzyskał takiej zgody.

Decyzję o ewakuacji podejmuje dyrektor szpitala bądź podmiot prowadzący placówkę, zatem wątpię żeby było tu głębsze podłoże, raczej podejrzewano, że to fałszywy alarm, dlatego zastosowano podstawowe środki ostrożności z uwagi na brak przesłanek, że to może być coś poważniejszego.

equuleuss napisał(a):
Ja mogę tylko malować / rysować i tylko taką pracę jestem w stanie wykonywać. Tylko to daje mi pozytywne efekty i poprawia stan, chociaż na ten czas kiedy odaję się swojej pasji która miała być moją drogą w życiu.

Czy w zakresie Twoich zainteresowań mieści się np. grafika komputerowa bądź tworzenie stron internetowych? I czy Twój talent jesteś w stanie spożytkować pod wymagania klienta?


Cytuj:
Niektóre matki osób niepełnosprawnych wypowiadały się iż nie chcą aby ich dzieci znalazły się w DPS, chciałyby aby te dzieci były w stanie żyć w swoim własnym domu.

Owszem, ale problemem jest brak personelu. Obecnie pielęgniarka środowiskowa nie zajmuje się podopiecznym w zaawansowanym wieku/terminalnie chorym 8h, tylko kilka godzin w tygodniu z tego co się orientuję. Rodzice się starzeją i muszą pomyśleć o opiece dla ich dorosłego dziecka, gdy ich zabraknie, a przecież państwo nie zatrudni 3 pielęgniarek na system zmianowy dla jednego pacjenta w jego domu, dlatego najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się DPS.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So maja 12, 2018 21:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 566, 567, 568, 569, 570, 571, 572 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL