Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 559, 560, 561, 562, 563, 564, 565 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
To co teraz dzielimy dzieci na te "nasze", nad którymi pochylamy sie z troską i te "inne" - gorsze?

Tak jak to robi @Alus dzieląc dzieci na nasze tj. dzieci z Syrii i inne- gorsze, czyli nie syryjskie? Jeżeli chcesz rozmawiać w tym tonie, to proszę bardzo, taką retoryką daleko nie zajedziesz i chyba przyznasz, że nie jest zbyt trafna?

Alus napisał(a):
Opinii publicznej też nie znalazłam, bo zdecydowaną większość populacji nie interesuje los małego Anglika, gdy cierpiących dzieci polskich i innych nacji mają wokół multum.

Nie znalazłaś, ponieważ tak jak TV nie ma już takiej siły oddziaływania jak dawniej, dzięki dostępności Internetu, tak teraz świat się zmienia i dziś Fb jest bardziej wpływowy niż internetowe serwisy informacyjne i fora internetowe, właśnie na Fb sprawa została nagłośniona. Żeby nakreślić skalę zjawiska, podam przykład grupy Fb dotyczącej Alfiego założonej przez polaków, która powstała 24 kwietnia i w ciągu paru dni zebrała blisko 50.000 członków, co jak na facebookowe grupy jest imponującym wynikiem, zwłaszcza że nie każdy musi zapisać się do grupy, by śledzić jej poczynania, tym bardziej, gdy ma status otwartej i wiadomości są publiczne. Do tego w wielu miastach organizowano czuwania modlitewne i msze za jego rodzinę. A ty moja droga osądziłaś z góry sumienia tych tysięcy ludzi z portali społecznościowych, jakoby był im obojętny los syryjskich dzieci, zatem skoro uważasz, że stwierdziłaś fakt, to proszę bardzo, na takich portalach ludzie otwarcie wyrażają swoje poglądy, więc jeżeli jest związek między ich stosunkiem do syryjskich dzieci a postawą wobec Alfiego, to proszę wskaż mi jaki i temat zasadności komentarza zostanie zamknięty, gdy okaże się, że faktycznie na portalach społecznościowych jest silna presja przeciwko syryjskim dzieciom liczona w dziesiątkach tysięcy i te tysiące wykazują się hipokryzją przejmując się losem angielskiego dziecka.

Cytuj:
"Troskliwe" wypowiedzi polityków mają jedynie służyć celom politycznym.....w sejmie cierpiące dzieci, a v-ce premier będzie na posiedzeniu rządu wnosić o debatę o małym Alfie....hipokryzja przekraczająca Himalaje.

W takich sprawach nie czekam z wypiekami na twarzy aż jakichś szanowny polityk zabierze głos i powie co o tym myśli, szkoda mi na nich mojego czasu, dlatego rzadko zabieram głos w wątkach politycznych, tym bardziej że gdy jakaś sprawa nabierze rozgłosu w Internecie, politycy są pierwsi by zbić kapitał polityczny, sprawa Alfiego nie jest tu wyjątkiem i taki był ich cel. Niestety dla nich, internauci byli bardziej skupieni na losach rodziny niż na tym co zadeklarowali politycy.

Cytuj:
Jedni wypowiedzieli sie za transportem, inni zdecydowanie odradzali.

Dlatego ta sprawa jest kontrowersyjna.

Cytuj:
Co nie zmienia faktu, że rodzice przestali oskarżać szpital o chęć zamordowania ich syna.
Bo też życie Alfiego naprawdę nie było w rękach medyków szpitala w Anglii, czy Italii, lub rodziców, jedynym dawcą życia i wyznaczającym jego kres jest Bóg.

To prawda, problemem była kwestia ustalenia zakresu granic prawa do decyzji państwa i obywatela. Nikt nie chciałby znaleźć się na miejscu rodziców, ale każdy jest świadom, że jego dzieci ten problem również może dotyczyć, dlatego sprawa wywołała tyle kontrowersji.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N kwi 29, 2018 12:24
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mrs_Hadley napisał(a):
Alus napisał(a):
To co teraz dzielimy dzieci na te "nasze", nad którymi pochylamy sie z troską i te "inne" - gorsze?
Tak jak to robi @Alus dzieląc dzieci na nasze tj. dzieci z Syrii i inne- gorsze, czyli nie syryjskie?
Nie. Tak jak to robi Mrs_Hadley, która narobiła na forum rabanu z powodu jakiegoś Alfika, podczas gdy codziennie w Syrii ginie mały Muhammad, Jusuf czy Ali. Ale jakoś Mrs_Hadley na tym forum nie wszczynała ani nie wszczyna moralnej paniki i nie nawołuje do działania w ich sprawie. Mimo, że doskonale wie, że umierają.
Mrs_Hadley napisał(a):
Żeby nakreślić skalę zjawiska, podam przykład grupy Fb dotyczącej Alfiego założonej przez polaków, która powstała 24 kwietnia i w ciągu paru dni zebrała blisko 50.000 członków, co jak na facebookowe grupy jest imponującym wynikiem, zwłaszcza że nie każdy musi zapisać się do grupy, by śledzić jej poczynania, tym bardziej, gdy ma status otwartej i wiadomości są publiczne. Do tego w wielu miastach organizowano czuwania modlitewne i msze za jego rodzinę. A ty moja droga osądziłaś z góry sumienia tych tysięcy ludzi z portali społecznościowych, jakoby był im obojętny los syryjskich dzieci
Oczywiście, że tak, bo fakty mówią same za siebie. Jakoś nie słyszałem o takich "imponujących wynikach" facebookowych ani podobnej masowej oddolnej akcji czuwań modlitewnych i specjalnych mszy za cierpiące i ginące dzieci i ich rodziny w Syrii. Ani za dzieci umierające z głodu w Jemenie, Nigerii, Sudanie Południowym, w Somalii. Za siedem milionów umierających z głodu dzieci. Ani za polskie dzieci, umierające na ciężkie choroby. Skoro każde życie ludzie jest tak samo ważne, takie czuwania modlitewne i msze powinny być dosłownie przez cały rok, przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nie są? Pewnie dlatego, że dzieciak nazywa się Muhammad albo Abayomi, a nie Alfik.

Mrs_Hadley napisał(a):
To prawda, problemem była kwestia ustalenia zakresu granic prawa do decyzji państwa i obywatela. Nikt nie chciałby znaleźć się na miejscu rodziców, ale każdy jest świadom, że jego dzieci ten problem również może dotyczyć, dlatego sprawa wywołała tyle kontrowersji.
Takie samo "kontrowersje" powinna wzbudzać sprawa ingerencji państwa w przypadku rodziców, którzy z powodów religijnych nie chcą się zgodzić na transfuzję krwi ratującą życie ich dziecku, albo takich, którzy za radą znachora "leczą" półroczną córkę, podając jej do jedzenia wyłącznie wodę i kozie mleko. Prawicowym oszołomom jak zwykle zdaje się, że dzieci są własnością rodziców, więc jakim prawem państwo miałoby podejmować decyzje w sprawie dziecka wbrew rodzicom. Święte oburzenie! Ot, i całe "kontrowersje".


N kwi 29, 2018 13:04
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mrs_Hadley napisał(a):
Alus napisał(a):
To co teraz dzielimy dzieci na te "nasze", nad którymi pochylamy sie z troską i te "inne" - gorsze?

Tak jak to robi @Alus dzieląc dzieci na nasze tj. dzieci z Syrii i inne- gorsze, czyli nie syryjskie?

Odnotujmy, że Pani Hadley tutaj projektuje, tzn. obarcza rozmówcę swoimi własnymi grzechami o których wie, grzechami są, ale jakoś nie chce się jej wysilać, żeby je z siebie wykorzenić. Dlatego szuka sobie grzesznika zastępczego, na którego te grzechy swoje "wypluje" i będzie go wtedy mogła w "spokoju" sumienia zwalczać, żeby poczuć się lepiej.

W dziedzinie logiki to podpada pod błąd logiczny nazywany strawman, albo zwalczanie chochoła. Pani Hadley przeprosi.

Mrs_Hadley napisał(a):
tak teraz świat się zmienia i dziś Fb jest bardziej wpływowy niż internetowe serwisy informacyjne i fora internetowe

Ryłoksiążka, jak wszystkie tzw. media społecznościowe, jest toksyczna, tzn. ludzie wyrzygują tam negatywne emocje i opluskwiają się hejtem; to zauważają nawet sami Amerykanie, którzy ten cały Internet wymyślili. Mówiąc po polsku, jest to ulica, po której przewala się tłuszcza i tumulty urządza. To prawda, że świat się zmienia, ale pytanie, czy we właściwym kierunku. Pytanie też, czy to dobrze, że świat się zmienia sam, a nie, że ludzie zmieniają świat.

Nawiasem: Zuckerberga przesluchiwali już w amerykańskim Senacie i choć wił się jak piskorz, żeby tego nie przyznać (i w koncu nie przyznał), to wyszło czarno na białym, że jego firma jest monopoplistą na rynku mediów społecznościowych. Amerykanie lubią dzielić monopole, żeby chronić konkurencyjność i innowacyjność gospodarki jako takiej. Niewykluczone więc, że po Ryłoksiążce za czas jakiś zostaną okrawki.

Nawiasem: Zuckerberg handlował postami z Ryłoksiążki na lewo i prawo. W szczególności sprzedał je szemranej firemce Cambridge Analytics, która zrobiła se z nich kopalnię danych wrażliwych i budowała profile psychologiczne wyborców politykom, żeby ci w swoich krajach wygrywali wybory, których wygrać nie mieli prawa. Tak właśnie stało się w pewnym dużym kraju w środkowej Europie.

Pani Hadley, pani zmieni sobie usługodawcę, bo on świadczy o pani.

Mrs_Hadley napisał(a):
Do tego w wielu miastach organizowano czuwania modlitewne i msze za jego rodzinę.

A za niego samego nie. Wiadomo bowiem, że dziecko według Polaka to jest rzecz, to jest przedmiot, który rodzice sobie robią, żeby im fajnie było.

Jak się robi niefajnie, to Polak mówi, że rodziców, względnie rodzinę, wielka tragedia spotkała. Ale samo dziecko obchodzi Polaka o tyle, o ile ono znowu może zrobić dobrze rodzicom, mamusi zwłaszcza. Może dlatego dzieci niepełnosprawne nie mogą się doprosić od Polaka pomocy materialnej? Jak pani myśli, pani Hadley?

Mrs_Hadley napisał(a):
internauci byli bardziej skupieni na losach rodziny

Uwaga jak wyżej.

Mrs_Hadley napisał(a):
Nikt nie chciałby znaleźć się na miejscu rodziców, ale każdy jest świadom, że jego dzieci ten problem również może dotyczyć

Uwaga jak wyżej.

Mrs_Hadley napisał(a):
Alus napisał(a):
Jedni wypowiedzieli sie za transportem, inni zdecydowanie odradzali.

Dlatego ta sprawa jest kontrowersyjna.

Perełka. Pani Hadley, jedni wypowiadają się, że Ziemia jest płaska, inni zdecydowanie temu przeczą. Dlatego ta sprawa jest kontrowersyjna. No nie?


N kwi 29, 2018 13:05
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Nie znalazłaś, ponieważ tak jak TV nie ma już takiej siły oddziaływania jak dawniej, dzięki dostępności Internetu, tak teraz świat się zmienia i dziś Fb jest bardziej wpływowy niż internetowe serwisy informacyjne i fora internetowe, właśnie na Fb sprawa została nagłośniona. Żeby nakreślić skalę zjawiska, podam przykład grupy Fb dotyczącej Alfiego założonej przez polaków, która powstała 24 kwietnia i w ciągu paru dni zebrała blisko 50.000 członków, co jak na facebookowe grupy jest imponującym wynikiem, zwłaszcza że nie każdy musi zapisać się do grupy, by śledzić jej poczynania, tym bardziej, gdy ma status otwartej i wiadomości są publiczne. Do tego w wielu miastach organizowano czuwania modlitewne i msze za jego rodzinę. A ty moja droga osądziłaś z góry sumienia tych tysięcy ludzi z portali społecznościowych, jakoby był im obojętny los syryjskich dzieci, zatem skoro uważasz, że stwierdziłaś fakt, to proszę bardzo, na takich portalach ludzie otwarcie wyrażają swoje poglądy, więc jeżeli jest związek między ich stosunkiem do syryjskich dzieci a postawą wobec Alfiego, to proszę wskaż mi jaki i temat zasadności komentarza zostanie zamknięty, gdy okaże się, że faktycznie na portalach społecznościowych jest silna presja przeciwko syryjskim dzieciom liczona w dziesiątkach tysięcy i te tysiące wykazują się hipokryzją przejmując się losem angielskiego dziecka.

To może jeszcze podzielisz się informacją - ilu z tych 50 tys wpłaciło jakikolwiek grosz na potrzeby polskich chorych czy niepełnosprawnych dzieci.


Cytuj:
To prawda, problemem była kwestia ustalenia zakresu granic prawa do decyzji państwa i obywatela. Nikt nie chciałby znaleźć się na miejscu rodziców, ale każdy jest świadom, że jego dzieci ten problem również może dotyczyć, dlatego sprawa wywołała tyle kontrowersji.

Ten problem istniał i nie zniknie, bo trudno rozstrzygnąć czy przez kolejne 2-3 lata podtrzymywać sztucznie życie dziecka bez mózgu, gdy tego miejsca może zabraknąć dla innego dziecka, które nagle doznało urazu, a rokowania dla jego życia są pozytywne.

O dzieleniu dzieci już przedmówcy sie wypowiedzieli, wiec nie będe sie powtarzać.


N kwi 29, 2018 13:33
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Odnotujmy, że Pani Hadley tutaj projektuje, tzn. obarcza rozmówcę swoimi własnymi grzechami o których wie, grzechami są, ale jakoś nie chce się jej wysilać, żeby je z siebie wykorzenić. Dlatego szuka sobie grzesznika zastępczego, na którego te grzechy swoje "wypluje" i będzie go wtedy mogła w "spokoju" sumienia zwalczać, żeby poczuć się lepiej.

Przeczytałeś w ogóle kontekst wymiany zdań z @Alus? Nie dzielę dzieci na nasze i inne- gorsze, a jedynie zwracam jej uwagę na brak związku między poparciem dla sprawy Alfiego a obojętnością internautów wobec dzieci syryjskich i to, że jakaś sprawa pojawi się na świeczniku nie oznacza, że inne są nieważne. Równie dobrze w rozmowie o dzieciach można wyskoczyć, że afrykańskie dzieci umierają i są komuś obojętne, bo akurat rozmowa jest np. o polskich dzieciach i ich sytuacji. Alus dodatkowo twierdzi, że internauci popierający rodzinę Alfiego straszą pierwotniakami i innymi zarazkami grożącymi ze strony dzieci uchodźców, a to akurat mówił Kaczyński trzy lata temu i przypisywanie tego komentarza społeczności Fb jest grubą przesadą.
Zatem proszę przeczytać posty Alus i zastanowić się kto tu stawia chochoła.

Cytuj:
Ryłoksiążka, jak wszystkie tzw. media społecznościowe, jest toksyczna, tzn. ludzie wyrzygują tam negatywne emocje i opluskwiają się hejtem; to zauważają nawet sami Amerykanie, którzy ten cały Internet wymyślili.

Forum na którym pisze ErgoProxy jest wolne od negatywnych emocji i hejtu?

Cytuj:
Zuckerberg handlował postami z Ryłoksiążki na lewo i prawo. W szczególności sprzedał je szemranej firemce Cambridge Analytics, która zrobiła se z nich kopalnię danych wrażliwych i budowała profile psychologiczne wyborców politykom, żeby ci w swoich krajach wygrywali wybory, których wygrać nie mieli prawa. Tak właśnie stało się w pewnym dużym kraju w środkowej Europie.

To pokazuje jak bardzo wpływowym medium stał się Facebook. Na razie nie ma konkurencji na horyzoncie.

Cytuj:
Pani Hadley, pani zmieni sobie usługodawcę, bo on świadczy o pani.

Nie widzę powodu. Fb ma wiele możliwości, które są przydatne tak w życiu osobistym jak i zawodowym, zatem dopóki korzyści przeważają nie widzę powodu, aby zmieniać usługodawcę. Choć skoro wyznacznikiem rezygnacji ma być hejt bądź negatywne emocje to warto rozważyć rezygnację z forum. Pytanie tylko, dlaczego ErgoProxy nie zastosował się do rad, których mi tu udzielił?

Cytuj:
A za niego samego nie. Wiadomo bowiem, że dziecko według Polaka to jest rzecz, to jest przedmiot, który rodzice sobie robią, żeby im fajnie było.

Za Alfiego, jego rodzinę, lekarzy i sędziów oraz osób, które są związane z tą sprawą. Modlić można się za każdego.

Cytuj:
Jak się robi niefajnie, to Polak mówi, że rodziców, względnie rodzinę, wielka tragedia spotkała. Ale samo dziecko obchodzi Polaka o tyle, o ile ono znowu może zrobić dobrze rodzicom, mamusi zwłaszcza. Może dlatego dzieci niepełnosprawne nie mogą się doprosić od Polaka pomocy materialnej? Jak pani myśli, pani Hadley?

Nie wiem jak Ciebie, ale mnie obchodzi i dziecko i rodzina o czym w ostatnich dniach pisałam na forum. O dzieciach niepełnosprawnych w PL również pisałam wcześniej, przy okazji innej rozmowy, ale o tym ErgoProxy nie wiedział, prawda?

akruk napisał(a):
Tak jak to robi Mrs_Hadley, która narobiła na forum rabanu z powodu jakiegoś Alfika, podczas gdy codziennie w Syrii ginie mały Muhammad, Jusuf czy Ali. Ale jakoś Mrs_Hadley na tym forum nie wszczynała ani nie wszczyna moralnej paniki i nie nawołuje do działania w ich sprawie. Mimo, że doskonale wie, że umierają.

Codziennie na świecie giną małe dzieci, @akruk o nich nie pisze, zatem ich los @akrukowi jest obojętny. Taką retorykę stosuje Alus, dodatkowo przypisuje słowa polityka społeczności jako dowód na ich obojętność. Najlepiej żadnej sprawy nie poruszać i o niej nie dyskutować, bo zawsze można wyskoczyć z zarzutem z cyklu, wy tu o x, a gdzieś na świecie.... :roll:

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N kwi 29, 2018 13:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
To może jeszcze podzielisz się informacją - ilu z tych 50 tys wpłaciło jakikolwiek grosz na potrzeby polskich chorych czy niepełnosprawnych dzieci.

Zacznij od siebie i pokaż nam przelewy na chore czy niepełnosprawne dzieci, a później wymagaj, aby inni to robili. To tak jak z ludźmi znanymi z pierwszych stron gazet, gdy zachęcają do pomagania innych, złośliwi zaraz żądają wydruków potwierdzeń z banku ile pieniędzy Lewandowska wpłaciła na te dzieci, obrzucają ją błotem, że pewnie nic, a sami grosza nie dadzą. Dla Ciebie liczy się, żeby głośno trąbić ile ktoś wpłacił? Wybacz, ale ja do cudzej kieszeni nie zaglądam i nie mam zamiaru tego robić dla Ciebie, ani nawet nie będę Ci robić printscreenów przelewów, żeby pokazać ile pieniędzy na kogo rzecz wpłacam, bo inaczej Alus będzie mi zarzucać, że los chorych i niepełnosprawnych dzieci jest mi obojętny, a tym bardziej syryjskich. Tak jak wielu ludzi, nie przechwalam się jaka to ja jestem dobra, bo kogoś wspieram i nie widzę powodu, by zaspokajać wścibstwo Alus.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N kwi 29, 2018 13:45
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mrs_Hadley napisał(a):
Alus napisał(a):
To może jeszcze podzielisz się informacją - ilu z tych 50 tys wpłaciło jakikolwiek grosz na potrzeby polskich chorych czy niepełnosprawnych dzieci.

Zacznij od siebie i pokaż nam przelewy na chore czy niepełnosprawne dzieci, a później wymagaj, aby inni to robili. To tak jak z ludźmi znanymi z pierwszych stron gazet, gdy zachęcają do pomagania innych, złośliwi zaraz żądają wydruków potwierdzeń z banku ile pieniędzy Lewandowska wpłaciła na te dzieci, obrzucają ją błotem, że pewnie nic, a sami grosza nie dadzą. Dla Ciebie liczy się, żeby głośno trąbić ile ktoś wpłacił? Wybacz, ale ja do cudzej kieszeni nie zaglądam i nie mam zamiaru tego robić dla Ciebie, ani nawet nie będę Ci robić printscreenów przelewów, żeby pokazać ile pieniędzy na kogo rzecz wpłacam, bo inaczej Alus będzie mi zarzucać, że los chorych i niepełnosprawnych dzieci jest mi obojętny, a tym bardziej syryjskich. Tak jak wielu ludzi, nie przechwalam się jaka to ja jestem dobra, bo kogoś wspieram i nie widzę powodu, by zaspokajać wścibstwo Alus.

Mnie nie zależy ile kto wpłacił, pytałam jedyni aby Ci uświadomić, że oburzenie na fb nic nie kosztuje, ale za to można wykazać sie empatią.

Odnośnie mieszkań plus już dziś można potwierdzić, co pisałam wcześniej - czynsze jak u deweloperów
http://faktykaliskie.pl/kategorie/fakty ... ,1088.html
605 - 660 zł za mieszkanie o metrażu 55 m2, do tego opłata za media (prąd, gaz, woda, ogrzewanie) ok 400-500 zł, razem 1000-1100zł......czyli 2 x tyle co ja płacę za 73 m2.


N kwi 29, 2018 13:59
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
akruk napisał(a):
w Syrii ginie mały Muhammad, Jusuf czy Ali. Ale jakoś Mrs_Hadley na tym forum nie wszczynała ani nie wszczyna moralnej paniki i nie nawołuje do działania w ich sprawie. Mimo, że doskonale wie, że umierają


A kto by się przejmował krajami trzeciego świata?

Ostatnio na YT znalazłem film "Avicci popełnił samobójstwo" moja pierwsza myśl "kto to ku^$@a jest Avicci?". Okazało się że gość był jakimś DJ'em czy innym grajkiem/spiewakiem. Był popularny. Strzelił samobója. I komuś tam zadałem pytanie w komentarzach, "Czemu gdy umiera oszczany i osrany menel to nikt się tym nie przejmuje? A gdy umiera ktoś popularny połowa nastolatek płacze po nocach?". To jest wałsnie to czym się staliśmy jako ludzie


N kwi 29, 2018 14:05
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mrs_Hadley napisał(a):
akruk napisał(a):
Tak jak to robi Mrs_Hadley, która narobiła na forum rabanu z powodu jakiegoś Alfika, podczas gdy codziennie w Syrii ginie mały Muhammad, Jusuf czy Ali. Ale jakoś Mrs_Hadley na tym forum nie wszczynała ani nie wszczyna moralnej paniki i nie nawołuje do działania w ich sprawie. Mimo, że doskonale wie, że umierają.
Codziennie na świecie giną małe dzieci, @akruk o nich nie pisze, zatem ich los @akrukowi jest obojętny.
Jest mi tak samo obojętny lub nieobojętny, jak los jakiegoś Alfika. Dlatego nie wszczynam moralnej paniki ani z powodu dzieci w Syrii, w Nigerii czy jeszcze gdzie indziej, ani z powodu Alfików. Tak samo. W przeciwieństwie do hipokryzji takich osób jak Mrs_Hadley.


N kwi 29, 2018 14:39
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mrs_Hadley napisał(a):
Przeczytałeś w ogóle kontekst wymiany zdań z @Alus?

Przeczytałem. Pani Hadley projektuje.

Mrs_Hadley napisał(a):
Forum na którym pisze ErgoProxy jest wolne od negatywnych emocji i hejtu?

ErgoProxy tego nie wie, bo całego forum nie czyta. Ale czy miejsca, w których udziela się Pani Hadley, są wolne od negatywnych emocji i hejtu? Ustaliliśmy już, że fejsbuczek takim miejscem nie jest, że on raczej takie rzeczy kanalizuje.

Mrs_Hadley napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Zuckerberg handlował postami z Ryłoksiążki na lewo i prawo. W szczególności sprzedał je szemranej firemce Cambridge Analytics, która zrobiła se z nich kopalnię danych wrażliwych i budowała profile psychologiczne wyborców politykom, żeby ci w swoich krajach wygrywali wybory, których wygrać nie mieli prawa. Tak właśnie stało się w pewnym dużym kraju w środkowej Europie.

To pokazuje jak bardzo wpływowym medium stał się Facebook. Na razie nie ma konkurencji na horyzoncie.

To pokazuje, jak dalece zdemoralizowaną osobą jest Pani Hadley, której nie tylko nie rusza, że w dużym kraju w środkowej Europie wybory wygrywa się wykładając kasę na zagranicznych manipulatorów, ale jeszcze uważa, że proces wybierania władz politycznych da się oceniać z punktu widzenia ekonomii, że można zrobić se rynek z polityki światowej.

Pani Hadley, a co politycy w końcu zrobią, jak się połapią, ludziom operującym na takim rynku? Pani Hadley, a jeśli nie zrobią nic, to co pani zrobi? Przecież nie wybierze sobie innego człowieka na CEO fejsbuczka. Ba, jeśli politycy się nie połapią, to w końcu fejsbuczek wpisze sobie w policy zakaz krytykowania CEO fejsbuczka, bo będzie wpływowy.

Pani Hadley, sądzę, że idzie pani w kierunku pochwalania ustroju totalitarnego. Jeszcze nie propagowania...

A wyznacznikiem do rezygnacji z fejsbuczka ma być fakt, że pani jest tam duszą pańszczyźnianą, którą się handluje na lewo i prawo, używa jak się chce i lokalizuje bez pudła (nigdy dość przypominania, że komórki informują o swojej lokalizacji nawet wyłączone), a pani nie może z tym zupełnie nic zrobić. Tak po prostu. Nic.

Mrs_Hadley napisał(a):
Za Alfiego, jego rodzinę, lekarzy i sędziów oraz osób, które są związane z tą sprawą.

Wybaczy pani, że nie poszedłem w kurs po parafiach, że nie sprawdziłem przed napisaniem. To w końcu żaden grzech, dzień jest krótki. No nie?

Mrs_Hadley napisał(a):
ale mnie obchodzi i dziecko i rodzina o czym w ostatnich dniach pisałam na forum. O dzieciach niepełnosprawnych w PL również pisałam wcześniej, przy okazji innej rozmowy

A przepraszam, że zapytam, jaką siłę rażenia mają pani posty? Bo jak ja się np. ujmuję za dzikimi szympansami, żeby je uczyć języka, to jest to pogląd tak oryginalny, z takim potencjałem memicznym, że może się przebije, gdzie trzeba, sam z siebie; ludzie podadzą dalej. A jak jakaś anonimowa kawoszka ujmuje się – pardon – za downami w Polsce, to jaką to ma siłę rażenia? Za downami? W Polsce?

Na takie rzeczy to trzeba Anną Dymną być. Ale myślę, że pani Dymna pisałaby na forum pod nazwiskiem swoim własnym, nie jako – ech – na takich ludzi, jak my, mówi się: anonimowe łosie w Internetach.

Mrs_Hadley napisał(a):
ale o tym ErgoProxy nie wiedział, prawda?

Pani Hadley – pani robi szambo z cnoty, fejsbuczek robi szambo z cnoty pani własnej i dlatego omijam pani posty, jeśli tylko mogę.


N kwi 29, 2018 14:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
akruk napisał(a):
W przeciwieństwie do hipokryzji takich osób jak Mrs_Hadley.

Jakże by inaczej, u @Alus hipokryzji @akruk nie widzi, za to u mnie jak najbardziej i czyni mi ten zarzut na podstawie kryteriów od czapy.
Wyznacznikiem stosunku do jakiejś sprawy jest komentarz danej osoby na określony temat. Nie można milcząco zakładać i to bez zapytania kogoś o zdanie, że coś jest dla niego obojętne. Nikt nie sondował społeczności w sprawie ich postawy wobec dzieci syryjskich, nikt nie pytał mnie o zdanie na ten temat, ale milcząco założono, że ich los jest mi obojętny, bo kryterium jest ilość postów na ten temat na forum/udostępnień na Fb? Może jeszcze długość wypowiedzi?

ErgoProxy napisał(a):
Przeczytałem. Pani Hadley projektuje.

Proszę mi wykazać projekcję.


Cytuj:
Ale czy miejsca, w których udziela się Pani Hadley, są wolne od negatywnych emocji i hejtu? Ustaliliśmy już, że fejsbuczek takim miejscem nie jest, że on raczej takie rzeczy kanalizuje.

Kto ustalił? Na Fb generalnie korzystam z możliwości uczestnictwa w grupach oraz rozmawiam z ludźmi, wśród których negatywnych emocji jest znacznie mniej niż u niektórych tutejszych forumowiczów. Ale widzę, że ktoś tu ma ból d...py, że ludzie korzystają z Facebooka i projektuje swój negatywny stosunek na osoby zarejestrowane na tymże portalu.

ErgoProxy napisał(a):
To pokazuje, jak dalece zdemoralizowaną osobą jest Pani Hadley, której nie tylko nie rusza, że w dużym kraju w środkowej Europie wybory wygrywa się wykładając kasę na zagranicznych manipulatorów, ale jeszcze uważa, że proces wybierania władz politycznych da się oceniać z punktu widzenia ekonomii, że można zrobić se rynek z polityki światowej.

Wybaczcie, ale ja nie zgadzam się z podejściem w którym brak mojego komentarza w danej sprawie daje wam prawo do wyciągania wniosków o mojej obojętności bądź uważaniu, że tu-wstaw-dowolne-fantazje-co-ja-uważam.To jest właśnie Wasza totalitarna postawa, gdzie bez zapytania o moje stanowisko decydujecie za mnie jakie ono jest. Zastanawiam się, czy jestem dla Was na tym forum tak niewygodną osobą bądź moje poglądy tak Was szczypią w oczy, że jesteście gotowi przypisywać mi nawet najbardziej wyssane z palca intencje/zamiary/przekonania, byleby pozbyć się mnie z forum.
Póki co, dowiedziałam się z tego forum, że:
- ponieważ ośmieliłam się poruszyć temat Alfiego Evansa, jestem hipokrytką, ponieważ nie napisałam o zagazowanych syryjskich dzieciach, zatem jest mi obojętny ich los.
- skoro nie wypowiedziałam się na temat wygranej w wyborach pewnego państwa w środkowej Europie, to znaczy że jestem zdemoralizowaną osobą, której to nie rusza i popieram taki proces wybierania władz politycznych
- skoro ustosunkowałam się do tematu Iago, w którym wypisywał swoje teorie na temat moich intencji, to znaczy że mam ból d...py i lepiej dla mnie udzielać się na Fb, żeby ErgoProxy nie musiał czytać moich postów
- rejestracja na Fb oznacza, że pochwalam ustrój totalitarny i pozwalam się lokalizować(nie wiem co w tym strasznego, od dawna lokalizuje mnie telefon, GPS w samochodzie oraz Endomondo, czy to oznacza że sprzedałam duszę diabłu?)
Cytuj:
A przepraszam, że zapytam, jaką siłę rażenia mają pani posty?

Na forum najwyraźniej sporą, skoro wywołałam takie poruszenie na forum i osądza się mnie od czci za czelność poruszenia akurat tematu Alfiego, gdy politpoprawnym tematem są dzieci syryjskie. Za to spotyka mnie lincz.

Cytuj:
A jak jakaś anonimowa kawoszka ujmuje się – pardon – za downami w Polsce, to jaką to ma siłę rażenia? Za downami? W Polsce?

Ludzkie odpadki, anonimowa kawoszka, downy... dość często z pogardą wypowiadasz się o ludziach, co nie przeszkadza Ci wytykać ludziom zarejestrowanym na Fb, że wypowiadają się w podobnym tonie jak Ty i dlatego należy z Fb zrezygnować.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N kwi 29, 2018 15:43
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Jakże by inaczej, u @Alus hipokryzji @akruk nie widzi, za to u mnie jak najbardziej i czyni mi ten zarzut na podstawie kryteriów od czapy.

Wskazanie, że każde cierpiące dziecko, niezależnie od koloru skóry, religii, rasy, winno budzić współczucie i potrzebę niesienia pomocy, a nie jedynie tylko to, którego ojciec zaapelował o pomoc do papieża, nazywasz herezją.....
Nie wiedziałam, ze upominanie sie o los syryjskich dzieci jest
Cytuj:
politpoprawnym tematem

Czyli papież Franciszek przygarniajac syryjskie dzieci z matkami do Watykanu zachował sie politpoprawnie :o :o :o :o :o, podobnie jak Polacy wysyłający SMS na nr UNICEF.


N kwi 29, 2018 18:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@Alus
Wciąż stawiasz chochoły i to się robi irytujące, a moja cierpliwość ma swoje granice.

Alus napisał(a):
Wskazanie, że każde cierpiące dziecko, niezależnie od koloru skóry, religii, rasy, winno budzić współczucie i potrzebę niesienia pomocy, a nie jedynie tylko to, którego ojciec zaapelował o pomoc do papieża, nazywasz herezją.....

Tak się składa, że to ja zwróciłam Ci na to uwagę. Ty pisałaś nie o każdym dziecku, tylko konkretnie wskazałaś na zagazowane syryjskie dzieci.

Alus napisał(a):
Nie wiedziałam, ze upominanie sie o los syryjskich dzieci jest

...politpoprawnym tematem. Na tym forum okazuje się, że tak. Gdybym zaczęła pisać o syryjskich dzieciach nie byłoby afery na forum, nikt by mi nie zarzucał hipokryzji, obojętności i tak dalej, prawda? Wtedy by było jasne, że los dzieci nie jest mi obojętny i nie jestem hipokrytką. Można jeszcze ewentualnie napisać o polskich niepełnosprawnych i chorych dzieciach, ale broń Boże nie o angielskim dziecku, bo wtedy pojawią się zarzuty, takie jakie padły w tym wątku. Zatem nie udawaj, że chodzi o coś innego, bo posty każdy może przeczytać.

Cytuj:
Czyli papież Franciszek przygarniajac syryjskie dzieci z matkami do Watykanu zachował sie politpoprawnie :o :o :o :o :o, podobnie jak Polacy wysyłający SMS na nr UNICEF.

Oczywiście, że nie.
To na prośbę papieża Franciszka, lekarze z włoskiego szpitala podjęli decyzję o zaproponowaniu rodzicom transportu i pobytu w tamtejszym szpitalu Alfiego Evansa. Błędem Franciszka było wstawienie się za rodzicami Alfiego, bo to oznacza -zgodnie z Twoją retoryką- że los innych dzieci w podobnym stanie jest mu obojętny. Ponieważ papież przyjął syryjskie rodziny do Watykanu jest hipokrytą i obłudnikiem, bo w Indiach i Afryce dzieci umierają z głodu, są kraje Afrykańskie gdzie wciąż toczą się wojny i dzieci umierają, ale ich los jest mu obojętny, gdyby przyjął z każdego kraju ogarniętego wojną rodziny, to było co innego. Takie są konsekwencje Twojej retoryki.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N kwi 29, 2018 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Z tego co przeczytalem w angielskim tekscie podanym przez Iago, to nie podjeli takiej decyzji.


N kwi 29, 2018 20:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
Z tego co przeczytalem w angielskim tekscie podanym przez Iago, to nie podjeli takiej decyzji.

Na pewno? https://www.vaticannews.va/en/vatican-c ... -enoc.html

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N kwi 29, 2018 20:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 559, 560, 561, 562, 563, 564, 565 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL