Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ga1robe napisał(a):
Taka pomoc uchodźcom, to ja rozumiem…
https://www.radiomaryja.pl/informacje/t ... turalizmu/
i to jeszcze za ponad ćwierć miliona złotych.
Jako @StrazNarodowa postanowiła przypomnieć wszystkim, gdzie jest Polska!
https://twitter.com/RBakiewicz/status/1 ... 8961462278
Jakby uchodźcy nie wiedzieli gdzie przekraczają granice.

Najbardziej to on szanuje trójkę własnych dzieci nie płacąc na nie alimentów, bo ma "trudną sytuację finansową".
Kijowski alimenciarz to przestępca, Bąkiewicz to prawy katolik :diabel:
Kogoś jeszcze dziwi, że Polacy opuszczają Kościół? :(


N kwi 10, 2022 8:39
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dziwi powód, który podajesz.


N kwi 10, 2022 9:07
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
nolda napisał(a):
Dziwi powód, który podajesz.

Św Paweł nie widzi dziwności - "Nie dzieci rodzicom winny gromadzić majętności, ale rodzice dzieciom" (1 Kor 12,14).


N kwi 10, 2022 11:00
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Powodem opuszczania Kościoła w Polsce ma być niepłacenie alimentów przez jego członków?


N kwi 10, 2022 11:25
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
nolda napisał(a):
Powodem opuszczania Kościoła w Polsce ma być niepłacenie alimentów przez jego członków?

To nie jest zwykły członek Kościoła, a szef Straży Narodowej ochraniającej budynki kościołów, organizator Marszu Niepodległości, finansowany przez dobrą zmianę.


N kwi 10, 2022 13:54
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No tak, teraz to chyba już zrozumiałem. Polacy odchodzą od Kościoła, bo nie zwykły członek Kościoła, a szef Straży Narodowej i organizator Marszu Niepodległości nie płaci alimentów. Myślisz, że jak zacznie płacić alimenty, albo ktoś inny zostanie szefem i organizatorem, to Polacy przestaną odchodzić, może nawet poniektórzy wrócą?


N kwi 10, 2022 19:09
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
nolda napisał(a):
No tak, teraz to chyba już zrozumiałem. Polacy odchodzą od Kościoła, bo nie zwykły członek Kościoła, a szef Straży Narodowej i organizator Marszu Niepodległości nie płaci alimentów. Myślisz, że jak zacznie płacić alimenty, albo ktoś inny zostanie szefem i organizatorem, to Polacy przestaną odchodzić, może nawet poniektórzy wrócą?

Nie potrzebuję myśleć, powszechnie wiadomo - na kłamstwie i obłudzie zwykłych i niezwykłych katolików niczego trwałego się nie zbuduje.


Pn kwi 11, 2022 7:21
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Kael napisał(a):
Panoszace sie w Polsce Ordo Iuris jest finansowane przez Moskwe


Rozumiem że ja mogę dostawać bany za jakieś bzdury ale Kael już za te obrzydliwe pomówienia nie dostanie?


Specjalne dla Quinque, jesli czyta:

https://resetobywatelski.pl/partnerzy-i ... od-kremla/


So kwi 16, 2022 7:54
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A to nowina.
Cytuj:
- On ufał, że Stolica Apostolska sprawiedliwie zważy sprawy. O to zresztą apelował. Czekał cierpliwie cały rok na głos z Rzymu. A teraz dobrze by było zostawić księdzu kardynałowi nieco spokoju. Ma 83 lata i będzie pewnie spisywał swoje wspomnienia dotyczące tego okresu. Dowiemy się kiedyś jego opinii.
https://deon.pl/kosciol/kardynal-dziwis ... za,2011091


Redaktorzy, świadkowie, ofiary, inni księża, którzy chcieli oczyszczenia KRK z brudów są nieistotni, nie mieli nic wiążącego do powiedzenia, a może kłamali?

I jak tu wierzyć klasykowi, że wszystko na świecie jest zmienne?
Jedyna rzecz, która jest niezmienna od 2000 lat: Za wszelką cenę chronić swoich, własne dobra i wpływy. Tak to widzę.

Mogę tylko zadać pytanie: Dokąd zmierzasz Franciszku?


So kwi 23, 2022 16:14
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Mogę tylko zadać pytanie: Dokąd zmierzasz Franciszku?

Nie papież osobiście rozpatruje takie sprawy, ale Kongregacja d/s duchowieństwa.
Terlikowski już kilka miesięcy temu napisał jaki będzie skutek "dochodzenia" - kard Dziwisz posiada zbyt dużą wiedzę o hierarchach watykańskich, aby ci odważyli się mu cokolwiek zarzucić.


N kwi 24, 2022 8:32
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus, dziękuję za dobre słowa. To bardzo smutna wiadomość dla mnie, ze względu na wyjątkowy szacunek jaki mam dla Jezuitów.
Zastanawiałam się dziś, co zrobiłby Ignacy Loyola, gdyby żył we współczesnych czasach i był nie tylko generałem zakonu, ale przede wszystkim najwyższym przedstawicielem Piotrowego urzędu.


N kwi 24, 2022 18:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ks. Isakowicz-Zaleski komentuje sprawę zamknięcia i i praktycznie uniewinnienia kard. Dziwisza ws. tuszowania pedofilii.
https://www.youtube.com/watch?v=CY_5gXUW0bs
Okazuje się, ze wysłannik Watykanu przesłuchał ks. Zaleskiego ale nie spotkał sie z ofiarami, którzy mają status pokrzywdzonych ale są tez świadkami, co wydaje sie bardzo dziwne i jest skandalem bo jak słusznie zauważa ks. Isakiewicz zignorowano podstawową zasadę stosowaną w procesach, ze należy wysłuchać tez drugiej strony.
Również kard. Dziwisz do tej pory nie spotkał się z ofiarami aby im powiedzieć zwykłe "przepraszam".
Mogę tylko skomentować tę sytuacje w ten sposób: moralne dno i parę metrów mułu.

_________________
ksiądz


Pt kwi 29, 2022 8:50
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A kto uratuje Kościół wbrew takim "pasterzom"?
Mafie zwykle skutecznie blokuja jakiekolwiek zmiany i niszcza niepokornych.


Pt kwi 29, 2022 9:18
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bramin, dziękuję za link i komentarz. Chociaż Ty podbudowujesz moją wiarę że istnieją jeszcze księża dobrej woli. Straciłam zaufanie do większości kleru. I przykro mi o tym mówić, że w jakiejś części nawet do jezuitów. Bogu dziękuję, że pozwolił mi odprawić rekolekcje ignacjańskie. Gdybym ich nie przeżyła, tak jak je przeżyłam, to mogłabym stracić zaufanie nawet do Niego. A wtedy, to już pozostaje tylko czarna rozpacz.


Pt kwi 29, 2022 15:58
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czy ktos moze to zweryfikowac, czy papiez naprawde tak powiedzial?
https://tvn24.pl/swiat/wojna-w-ukrainie ... ji-5696382

Czy naprawde tlumaczenie agresora, ze mial prawo sie zdenerwowac i skopac dzieci sasiada, bo kolega w pracy usiadl za blisko a on ma kaca, przystoi zwierzchnikowi Kosciola, zalozonego przez Kogos, kogo zabito, zeby "narod ocalic"?
Naprawde mamy kolejne saeculum obscurum.
Papiez jak zagubiony ojciec nie ogarnia kto kogo bije i namawia do zgody, czyli ofiara ma sie poddac, zeby bylo milo zbrodniarzom. Jest to jakies wyjscie: kiedy bezbronni wygina w meczarniach i pojda na nieba, zostana na swiecie tylko mordercy, ktorzy sie nawzajem wyrzna.
Ziemia odetchnie.


Wt maja 03, 2022 8:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL