Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 629, 630, 631, 632, 633, 634, 635 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Believing napisał(a):
subadam napisał(a):
Jesli chodzi o TV to Polsat jest chyba najmniej "okopany".

Ale przytula się do PiS. Można to wychwycić.
Wcześniej zauważył to pewien kabaret i słynne "Ucho prezesa".

Solorz już dawno ułożył się z obecnym układem. To nie tylko tv, ale i energetyka, inne biznesy, za dużo by stracił na opozycyjności.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt wrz 13, 2019 6:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zepp napisał(a):
... Solorz już dawno ułożył się z obecnym układem. To nie tylko tv, ale i energetyka, inne biznesy, za dużo by stracił na opozycyjności.

Polsat jest bardziej krytyczna wobec PIS nić antypis. I dobrze, bo potrzebny jest ktoś, otrzeźwiający.

Ale dla antypis, wszystko co nie jest zaciekłym antypisem jest zwolennikiem tegoż. Na tym polega zaciekłość totalsów. Tu rolę odgrywają, niemal wyłącznie emocje. Nie rozum.
Jak na przykład schadenfreude z wycięcia lasu. Na złość mojej mamie, niech mi uszy odmarzną.

Inne media też lekko zezują na PIS. W WP.PL też widać mniejszą zaciekłość w tępieniu PISu. W Onecie i Sputniku przyjdzie dłużej poczekać.


Pt wrz 13, 2019 7:49
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zepp napisał(a):
Solorz już dawno ułożył się z obecnym układem. To nie tylko tv, ale i energetyka, inne biznesy, za dużo by stracił na opozycyjności.
Tak samo jak wcześniej był ułożony z PO. Solorz po prostu chce zarabiać kasę i tyle. Ale jednak wciąż jego dziennikarze potrafią krytycznie patrzeć na rządzących czego np. nie ma w TVP, ale też zauważają pozytywy działań PiS czego np.nie ma w TVN.
andej napisał(a):
Polsat jest bardziej krytyczna wobec PIS nić antypis. I dobrze, bo potrzebny jest ktoś, otrzeźwiający.
Bo ja wiem? Z mojej perspektywy po prostu w miarę obiektywnie patrzą na władzę w Polsce bez systemu ten nasz a ten wasz.
andej napisał(a):
Ale dla antypis, wszystko co nie jest zaciekłym antypisem jest zwolennikiem tegoż.
I tak samo jest dla antyPO wszyscy którzy krytykują PiS to od razu są z PO. Niestety sytuacja jest taka, że dwa zwalczające się obozy PO i PiS okopały się a ich zwolennicy skaczą sobie do gardeł a każdy kto nie jest z nimi jest przeciwko nim. I tak człowiek, który nie popiera ani PiS ani PO jest wrogiem i jednych i drugich. Dopóki Polacy nie zauważą tego tak będzie to trwać.
andej napisał(a):
W WP.PL też widać mniejszą zaciekłość w tępieniu PISu.
Mam wrażenie że oni są za a nawet przeciw. Chcą być taką platformą dla jednych i drugich i np. można tam spotkać teksty Jacka Żakowskiego ale też są przedruki z Semki czy Ziemkiewicza. Były czasy gdy wrzucane były teksty Łukasza Warzechy.


Pt wrz 13, 2019 9:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jeśli tak to postrzegasz, to znaczy, że są pierwsze jaskółki jakiejś normalizacji. Może kiedyś uda się zasypać okopy i spokojnie rozmawiać.

Mam zastrzeżenie do określenia "antyPO". Pierwszy raz się z nim stykam. A i w życiu nie znajduję.
Rozumując przez analogię, to musiałyby być wszystkie organizacje polityczne (i upolitycznione), które są wrogie PO. A tymczasem, gdy zerkniemy na scenę polityczną to jest inaczej. Choć przyznaję rację, że w obecnej gorączce przedwyborczej, każdy zaczyna być wrogiem każdego, kto go nie popiera w sposób wyrazisty. A wróg, który znalazł się w koalicji lub quasi koalicji jest przyjacielem (tj. będzie nim jeszcze przez miesiąc). Jednak nie ma jednolitego frontu antyPO. Tj. nie ma totalnego napadania.


Pt wrz 13, 2019 9:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
O to właśnie obecnej władzy chodzi: by ludzie patrzyli na jej działanie jako symetryczne w odniesieniu do PO.
W rzeczywistości nie ma tu żadnej symetrii. Symetryzm to taka wygodna poza siedzenia okrakiem na barykadzie i udawanie, że oba te ule tak samo się ...., ok. nie będę cytował filmu : okładają. Może i okładają się tak samo, ale porównanie działań tego rządu i poprzednich ( nawet tzw. pierwszego pis) nie daje przesłanki do zaobserwowania śladu jakiejkolwiek symetrii. Tacy symetryści są dziś znakomitym alibi dla obecnego układu, no bo poprzednicy tak samo robili, to czemu się nas czepiacie (pomijając, świadomą lub nie, rolę użytecznych idiotów).
Masz rację, kampania nie służy łagodzeniu stanowisk, przeciwnie. Pis to nie moja opcja,podobnie jak lewica, z kolei do poprzedniej władzy mam nieskończoną listę pretensji. Niemniej wybieramy z tego co jest na karcie do głosowania, zawsze de facto mniejsze zło ( samego dobra w polityce nie uświadczysz).

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt wrz 13, 2019 10:38
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zawsze można zostać w domu. Ja tak przez wiele lat robiłem wiedząc ze nie mam zaufania do nikogo kto jest na kartach do głosowania. Nikogo nie namawiam a dzisiaj tez się głęboko zastanawiam czy ruszyć się z domu. Mamy niePiS i niePO. Reszta w zasadzie się nie liczy. Ogólnie mam wielkie zastrzeżenia do całej klasy politycznej.


Pt wrz 13, 2019 11:58
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No i przez tak myślących PiS ma większość parlamentarną, dzięki której przegłosuje co tylko zechce.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 13, 2019 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Gdyby w Polsce była opozycja konstruktywne, a nie totalnie destruktywna, miałaby szanse.

"Tak myślący" nie mają zamiaru wspierać którejś z opcji, tylko dlatego, że komuś wadzi jedna z opcji. Wolność polega także na tym, że można zabierać głos, ale nie ma przymusu. W ustroju słusznie (wg mnie) minionym były czasy, gdy karano za wstrzymanie się od udziału w wyborach. Mam nadzieję, że nie zdobędzie władzy opcja, która chciałaby powrotu do takich praktyk.

Osobiście szanuję ludzkie decyzje. Jeśli nie ma dla kogoś odpowiedniej klasy politycznej, to głosuje ignorując wybory. Niestety wątpię, aby jakiś polityk zapłakał z tego powodu. Szkoda.


Pt wrz 13, 2019 14:12
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie dlatego. Dlatego ze robią coś co nie jest ekonomicznie dobre ale podoba się większości. PiS jest u władzy dlatego ze ludzie mieli dość tego co się działo za rządów PO. A w tych wyborach zobaczymy czy już ludzie maja dość PiS


Pt wrz 13, 2019 14:18
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Niech wszyscy obywatele pamiętają o swoim prawie i obowiązku brania udziału w wolnych wyborach na pożytek dobra wspólnego, Gaudium et spes, 75 SWII.


Pt wrz 13, 2019 14:42
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Pięknie. Zgadzam się z tym słowem. I co ma zrobić katolik który nie widzi możliwości zagłosowania na kogokolwiek kto startuje? Bo zaczynamy lewica odpada bo aborcja i eutanazja oraz homozwiazki. PO odpada dokładnie z tych samych powodów. PSL wprawdzie nie popierają aborcji, eutanazji ale odpada z całkiem innych powodów. Partia najbardziej systemowa i brak możliwości poparcia. Nepotyzm na szeroka skale. PiS bo nie zrobił nic z aborcja eugeniczna a obiecywał, ich pomysły na podatki i prawo są nie do zaakceptowania. Pozostała nam Konfederacja która odpada z powodów Korwina i paru innych mających równie ciekawe poglądy.
Jeśli nie zostać w domu to wyjście oddać nieważny głos ale to tak jakby zostać w domu.
I co Alus radzi w takiej sytuacji?


Pt wrz 13, 2019 15:33

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dlaczego PSL ci nie pasuje ?
Czy jestes pewien ze PO bedzie w praktyce probowala zmienic cokolwiek z obowiazujacego prawa w dziedzinie obyczajowej w sytuacji gdy jest lewica z tymi postulatami?
Ja mysle ze nawet w koalicji z lewica PO bedzie dzialac tak jak poprzednio czyyli oportunistycznie przeciwstawiac sie jakimkolwiek pomyslom zmian Lewicy nie chcac utracic katolickiego elektoratu myslacego racjonalnie o gospodarce, czyli takich ludzi jak ty.
OK nie zlikwiduja aborcji eugenicznej, ale ich max mozliwosci zmian to zalegalizowanie zwiazkow partenerskich ( hetero i homo ) i to tez nie jest pewne.


Pt wrz 13, 2019 16:01
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@subadam
Już za Tuska próbowano przepychać różne pomysły. Wprawdzie co do aborcji to szanowali tzw. kompromis ale inicjowali mnóstwo akcji jak chociażby czarne parasolki. Co do związków partnerskich to Schetyna raz mówi tak a raz odwrotnie. Zakładam najbardziej czarny scenariusz. Co do PSL pisałem nepotyzm największy chyba do tej pory.
subadam napisał(a):
Ja mysle ze nawet w koalicji z lewica PO bedzie dzialac tak jak poprzednio czyyli oportunistycznie przeciwstawiac sie jakimkolwiek pomyslom zmian Lewicy nie chcac utracic katolickiego elektoratu myslacego racjonalnie o gospodarce, czyli takich ludzi jak ty.

Mnie stracili jak nie zrealizowali 3 x 15% a w kolejnym rozdaniu podnieśli Vat, jak usunięto Zytę Gilowską, żeby zrobić miejsce HGW


Pt wrz 13, 2019 16:32
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
Pięknie. Zgadzam się z tym słowem. I co ma zrobić katolik który nie widzi możliwości zagłosowania na kogokolwiek kto startuje? Bo zaczynamy lewica odpada bo aborcja i eutanazja oraz homozwiazki. PO odpada dokładnie z tych samych powodów. PSL wprawdzie nie popierają aborcji, eutanazji ale odpada z całkiem innych powodów. Partia najbardziej systemowa i brak możliwości poparcia. Nepotyzm na szeroka skale. PiS bo nie zrobił nic z aborcja eugeniczna a obiecywał, ich pomysły na podatki i prawo są nie do zaakceptowania. Pozostała nam Konfederacja która odpada z powodów Korwina i paru innych mających równie ciekawe poglądy.
Jeśli nie zostać w domu to wyjście oddać nieważny głos ale to tak jakby zostać w domu.
I co Alus radzi w takiej sytuacji?

W takim razie ci katolicy, którzy "nie wiedzą co mają zrobić" po pierwsze:
1) przyczyniają się do wyboru czy to PiS czy PO i ostatnio przyczynili się do takiego wyboru, że PiS ma większość parlamentarną
2) nie powinni później krytykować polityki, skoro sami się z niej wycofali
Osobiście uważam, że (patrząc na sondaże) katolicy, którzy "nie wiedzą, co mają zrobić" powinni pójść do wyboru i zagłosować tak, aby nie było większości parlamentarnej żadnej opcji. Nie rozumiem obaw głosowania na kogokolwiek innego niż te dwie partie, bo jak na razie, nikt szans na wygrane nie ma, a właściwie ma je tylko jedna partia (ludzie kierują się sondażami i głosują na tę, któa ma szansę, aby "głos nie był stracony", co wg mnie jest bzdurą. Głos nigdy nie jest stracony, chyba że zagłosuje na Korwina, który żadnych szans nigdy nie miał, a głosy zbierał wygrywający). Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję, ale z pewnością nie zostanę w domu.
Jockey napisał(a):
PSL wprawdzie nie popierają aborcji, eutanazji ale odpada z całkiem innych powodów. Partia najbardziej systemowa i brak możliwości poparcia.

PSL , jeśli odpadnie w moim przypadku (jeśli nie zagłosuję na tę partię), to z tego powodu, że są chorągiewkami i idą w koalicję z kimkolwiek, byle mieć stołki u władzy.
Jockey napisał(a):
Bo zaczynamy lewica odpada bo aborcja i eutanazja oraz homozwiazki.

Lewica nie ma szans na rządzenie, więc nie rozumiem tych obaw związanych z ich poglądami. Niczego nie wprowadzą, bo nie wygrają wyborów, ale mogą przeszkodzić w przepychaniu ustaw pisanych na kolanie i przegłosowywanych w nocy. PiS powinien zostać przy władzy, aby zjadł żabę, którą wyhodował, ale nie można dopuścić do tego, aby drugą kadencję miał większość parlamentarną.
Reasumując: katolik, który "nie wie co zrobić" powinien pójść na wybory i tak głosować, aby do takiej sytuacji nie dopuścić, czyli nie głosować na PiS ani na PO. Reszta do wyboru.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 13, 2019 16:46
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
I ci Polacy idą i wybierają PiS. Bo przecież PiS nie jest za aborcja i eutanazja a nawet chodzą na mszę św. Dbają o biednych przecież poszerzają socjal i ... wstaw sobie kolejne pomysły PiS. I to jest jeden z powodów ze maja obecnie większość. Wprawdzie zawdzięczali to temu ze Partia Razem poszła na noże z SLD w ostatniej fazie kampanii 4 lata temu i ani jedni ani drudzy nie przekroczyli progu. I jeszcze Monika Olejnik pomogła w Kropce promując partie Razem zapraszając do programu ich wodza praktycznie przed samymi wyborami.

Jak postawisz kreskę i będziesz pisać minusy za każdy antykatolicki wyczyn to akurat PiS będzie miało najmniej. Co oczywiście nie oznacza ze PiS to chadecja. Jak dla mnie to przede wszystkim socjaliści którzy obietnicami mamią najbiedniejsze warstwy społeczeństwa. Czy coś dla nich zrobili? Można powiedzieć ze tak. PRowsko ale ludzie ci czuja się docenieni. A udalo im się to dlatego ze o tych warstwach jak dotąd nikt nie pomyślał. Ważni byli tylko młodzi wykształceni z dużych miast. A biedota na ścianie wschodniej i ludzie w małych miastach i na wioskach oraz słabo wykształceni byli zapomniani.
Jeżdżę dużo po Polsce i to widzę. A konsekwencje ich socjalu pewnie będą ale jeszcze nie za tej kadencji.


Pt wrz 13, 2019 18:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 629, 630, 631, 632, 633, 634, 635 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL