Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 900, 901, 902, 903, 904, 905, 906 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Niestety, musze znow post dopisac.
Kolega katon wypomina Niemcom przeszlosc slusznie miniona, a sam reaguje na przypomnienie podobnie odleglej w czasie przeszlosci masowej imigracji Polakow do krajow Zachodu tak:

katon napisał(a):
subadam napisał(a):
Chocby te ktore przyjely kilka mln Polakow za czasow PRL i pozniej, znasz takie???

Co było a nie jest nie pisze się w rejestr.
Musimy bronić naszej wschodniej granicy i stawiać mury bo tak sobie życzą tego Niemcy.
Niemiecko-Pisowska współpraca przy poparciu Tuska ma się dobrze.
Ilu Polska przyjęła Ukraińców? Bo Czeczenów to jakieś ok 80 tys. Wietnamczyków jest między 25 tys a 60 tys.

Czyli niewygodne fakty sie nie licza, a wygodne propagandowo beda przypominane, chocby byly od czapy. Jak zdjecie zburzonej Warszawy w rekach Ziobry.


So lis 20, 2021 21:09
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Swoją drogą, to kto z elity pisowskiej dostał groźby śmiercią, nie mówiąc już o ładunku wybuchowym?

Tu coś pisali, ale czy to prawda, myślę że moderator oceni.
https://www.tvp.info/56451617/zabojstwo ... d-tragedii
https://www.tvp.info/26530570/grozby-sm ... rezesa-pis
https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Ar ... ra-zdrowia


So lis 20, 2021 21:20
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@katon
Kaczyńskiemu grożono śmiercią? On sam z siebie się boi, a to to tylko usprawiedliwienie dla tysięcy policjqantów po djego domem i rzeszy ochroniarzy.
W jaki sposób grożono? Wykrzykiwano na ulicy, czy dostał odpowiednią przesyłkę lub maila? Nie znalazłam nic w necie na ten temat poza wzmianką, że grożono i dlatego ochrona.
A komu jeszcze, bo z opozycji jest: Katarzyna Lubnauer, Paweł Kowal, Radosław Sikorski, Dariusz Joński, Paweł Kowal, Donald Tusk, a teraz Grodzki. To pewnie nie wszyscy, ale to po pierwszym wystukaniu w google.
Co do języka, o któym mówisz, chociaż też uważam, że jest prymitywny, to daleko mu do języka Pawłowicz i Kaczyńskiego.
nolda napisał(a):
Tu coś pisali, ale czy to prawda, myślę że moderator oceni.

Jak zwykle złośliwość. Tak, w wieści TVPiS nie wierzę, bo nawet dziennikarza przeszukiwali jakoby groził komuś z Pis. Nic nie znaleźli. Zwykła prowokacja. Natomiast zabójstwo Rosiaka było wieki temu (teraz mamy Adamowicza, więc tu kwita). Jeśli chodzi o Brauna, to nie groził śmiercią w sensie zabójstwa, ale w sensie kary sądowej. I żeby nie było: nie jestem zwolenniczką Konfederacji, a Brauna nie mogę słuchać, bo dostaję rozstroju żoładka.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 20, 2021 21:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Czy ja moge prosic o zrodla tych rewelacji? To o nieludzkich warunkach dla uchodzcow np?

Przecież podałem i Ty dobrze o tym wiesz, więc poco te gierki?
W TVN24 o tym nie usłyszysz.

Cytuj:
A co do ponurej przeszlosci dzieci w Niemczech, przypomne moze mniej odlegla przeszlosc w Polsce, haslo: "siostra Bernadetta"

https://tvn24.pl/polska/wstrzasajaca-re ... 98-3300562

Moze zajmij sie porzadkiem w kraju, w ktorym masz na cos wplyw? To nie w Niemczech ludzie umierali z zimna na ziemi niczyjej.

Podajesz coś co było wielokrotnie nagłaśniane i każdy o tym wie. Natomiast to jak się katowało własne dzieci w Niemczech
i jak urzędasy Niemieccy oddawali dzieci pedofilom to o tym się prawie w ogóle nie mówiło.
Ale przecież w Niemczech za pomoc uchodzcom grożą drakońskie kary finansowe i więzienie do 5 lat. :shock:
A Ty mieszka przecież w Niemczech.

Cytuj:
Kiedy juz Polska bedzie rzadzona przez anioly (bo Pan Jezus przyjdzie dla wszystkich, nie tylko dla Polakow - jak by chcial
chyba TS7) to mozemy swiecic chrzescijanskim przykladem dla innych. Na razie przegralismy kolejna szanse

A co Ty może wiedzieć o TS7?
Znasz go aby go tak oceniać?

Skąd wiesz jakby się zachował w jakiejś sytuacji?
A w chrześcijaństwie jakieś smęcenie o pomocy innym się nie liczy. Liczą się jedynie czyny.
Z polityków to jedynie Marcin Święcicki. Z celebrytów to Maciej Stuhr czy Wojciechowska(adopcja). Podobnie jest z hierarchami Kościelnymi.
A wszyscy ci oni żyją sobie syto i dostatnie i tylko pouczają o potrzebie pomocy tym na granicy.
Możesz przyjąć uchodzców i służę tu pomocą adresik podam. :)

"Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono"


So lis 20, 2021 21:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
robaczek2 napisał(a):
Z tymi trendami to prawda bo rodzina z US mi doniosla ze nie tak dawno placili $1.90 za galon a teraz $3.50. Wiesz cos o tym bo w Polsce to wiadomo ze wina tego nieudolnego rzadu i jakichs afer typu Turow?
Chyba u was w Kanadzie to ceny energii od wielu lat rosna zgodnie ze wskaznikiem inflacji bo macie ropy i gazu za duzo. Czy tak jest?


Nie tak nie jest i nie rozumiem co ma piernik do wiatraka? Kanadyjskie zloza ropy i gazu sa eksplotowane przez miedzynarodowe korporacje, a nie przez kanadyjski rzad wiec ten ostatni ma niewielki wplyw na ceny paliwa sprzedawanego w Kanadzie, oprocz tego ze narzuca swoje podatki ktore stanowia okolo 30% ceny paliwa. Tak wiec cena paliwa zalezy od jej ceny na swiatowych rynkach i poltora roku temu wyraznie spadla z powodu pandemii i zmniejszenia popytu ( co pamieta twoja rodzina z US ) a teraz wyraznie wzrosla z powodu ponownego zwiekszenia zapotrzebowania przez Chiny i Indie. Chodzi raczej o gaz i energie elektryczna, ktorej koszt tez zreszta wzrosnie o jakies 20%, tyle ze u nas w Ontario to glownie energia z elektrowni wodnych i atomowych.
W Polsce sytuacja jest diametralnie inna jako ze przetworstwo ropy, gazu i energii elektrycznej jest w rekach panstwa.

"katon napisał(a):
subadam napisał(a):
Chocby te ktore przyjely kilka mln Polakow za czasow PRL i pozniej, znasz takie???

Co było a nie jest nie pisze się w rejestr."

Swietny argument katon, tak trzymaj. :brawo:


So lis 20, 2021 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Niestety, musze znow post dopisac.
Kolega katon wypomina Niemcom przeszlosc slusznie miniona, a sam reaguje na przypomnienie podobnie odleglej w czasie przeszlosci masowej imigracji Polakow do krajow Zachodu tak:

katon napisał(a):
subadam napisał(a):
Chocby te ktore przyjely kilka mln Polakow za czasow PRL i pozniej, znasz takie???

Co było a nie jest nie pisze się w rejestr.
Musimy bronić naszej wschodniej granicy i stawiać mury bo tak sobie życzą tego Niemcy.
Niemiecko-Pisowska współpraca przy poparciu Tuska ma się dobrze.
Ilu Polska przyjęła Ukraińców? Bo Czeczenów to jakieś ok 80 tys. Wietnamczyków jest między 25 tys a 60 tys.

Czyli niewygodne fakty sie nie licza, a wygodne propagandowo beda przypominane, chocby byly od czapy. Jak zdjecie zburzonej Warszawy w rekach Ziobry.


Dokładnie tak: co było a nie jest nie pisze się w rejestr.

Niemcy uchodzców już nie chcą przyjmować a tym którzy to zrobią to grożą wysokimi karami.
A Polaków to dalej chętnie witają bo szparagów nie ma kto zbierać natomiast tych o odmiennym kolorze skóry już nie chcą.
Troszkę to takie rasistowskie nieprawdaż?

Niemiecka gościnność dla wszystkich to już przeszłość. Uchodzcy niemile widziani.


So lis 20, 2021 21:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):

Co było a nie jest nie pisze się w rejestr."

Swietny argument katon, tak trzymaj. :brawo:


Dokładnie tak subadam ponieważ Niemiecka solidarność dla uchodzców się już skończyła. Czas przeszły i tyle. :(
Teraz tylko trzymają kciuki aby jak najmniej imigrantów się przedostało przez granicę Polską bo potem trzeba z nimi walczyć na swojej granicy.


So lis 20, 2021 21:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
Chodzi raczej o gaz i energie elektryczna, ktorej koszt tez zreszta wzrosnie o jakies 20%...........................................................
W Polsce sytuacja jest diametralnie inna jako ze przetworstwo ropy, gazu i energii elektrycznej jest w rekach panstwa.

Przepraszam ale nie widze sensu. Jezeli w Ontario jest wzrost 0 20% to wina Chin i Indii, jezeli w Polsce to wina rzadu. No to trzeba zmienic rzad i po klopocie - nie bedzie wzrostu.
Dowiedzialem sie rowniez innej nowinki o USA - ostatnio nie prowadzi sie zbiorki surowcow wtornych; wszystkie plastyki, papiery i szklo ida do smieci bo nie oplaca sie segregowac. Nie wiem czy to obejmuje caly kraj czy tylko tam gdzie mieszkaja znajomi.


So lis 20, 2021 22:13
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
[…] zabójstwo Rosiaka było wieki temu (teraz mamy Adamowicza, więc tu kwita). […] a Brauna nie mogę słuchać, bo dostaję rozstroju żoładka.

Dalej brniesz?
Spytałaś: Swoją drogą, to kto z elity pisowskiej dostał groźby śmiercią, nie mówiąc już o ładunku wybuchowym? Odpowiedziałem podając linki, mówiące nie tylko o groźbach, ale również o dokonaniu mordu, lecz Ty zapewne pod wpływem stresu mówisz, że to miało miejsce wieki temu. Małgosiu, wiek, to jest 100 lat, a wieki to kilkaset lat. Pan Marek Rosiak został zamordowany 19 października 2010 roku, to jest niespełna 11 lat i dwa miesięce temu. Zamach na Pana Pawła Adamowicza w wyniku którego zmarł 20 stycznia 2021 roku został dokonany, nie jak piszesz „teraz”, lecz bez mała trzy lata temu.
Co to znaczy „tu kwita’? Czyżbyś jako katechetka i moderator katolickiego forum była za stosowaniem Kodeksu Hammurabiego?
Przytaczam groźbę Brauna, a Ty wyskakujesz ze swym problem żołądkowo jelitowym. Na forum tego problemu nie rozwiążesz. Ogólnie mogę powiedzieć, że jego powodem może być długotrwały stres, nieodpowiednia dieta - brak błonnika, witamin i mikroelementów, jak również brak ruchu – jego brak spowalnia się procesy metaboliczne, co dużej mierze wpływa to na powstawanie zaparć i spowolnienie przemiany materii. By nie robić OT, proponuję skontaktować się ze specjalistą.
Wracając do tematu, myślę że moje linki odpowiedziału wystarczająco na pytanie kto z elity PIS dostał groźby, czy może mam przytoczyć ich więcej?


So lis 20, 2021 23:10
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Kael napisał(a):
Czy ja moge prosic o zrodla tych rewelacji? To o nieludzkich warunkach dla uchodzcow np?

Przecież podałem i Ty dobrze o tym wiesz, więc poco te gierki?
W TVN24 o tym nie usłyszysz.

Pytam o sprawdzone zrodla. Ja widze, jak sie traktuje uchodzcow, ktorzy w mojej okolicy mieszkaja i zadnych nieludzkich warunkow typu "las na mrozie" nie widze.

katon napisał(a):
Cytuj:
A co do ponurej przeszlosci dzieci w Niemczech, przypomne moze mniej odlegla przeszlosc w Polsce, haslo: "siostra Bernadetta"

https://tvn24.pl/polska/wstrzasajaca-re ... 98-3300562

Moze zajmij sie porzadkiem w kraju, w ktorym masz na cos wplyw? To nie w Niemczech ludzie umierali z zimna na ziemi niczyjej.

Podajesz coś co było wielokrotnie nagłaśniane i każdy o tym wie. Natomiast to jak się katowało własne dzieci w Niemczech
i jak urzędasy Niemieccy oddawali dzieci pedofilom to o tym się prawie w ogóle nie mówiło.
Ale przecież w Niemczech za pomoc uchodzcom grożą drakońskie kary finansowe i więzienie do 5 lat. :shock:
A Ty mieszka przecież w Niemczech.


No wlasnie, mieszkam w Niemczech i widze jak wyglada zorganizowana pomoc dla imigrantow. Jest to wspolpraca instytucji panstwowych, socjalnych jak Caritas i wreszcie gmin rekami mieszkancow i samorzadow.

Co do "siostry Bernadetty" to wlasnie w Polsce byl ro szok i o tym sie nie mowilo. W Niemczech, kiedy ujawnialy sie sprawy pedofilii w Kosciele, ujawniono tez sprawy pedofilii w innych miejscach.
Nie sadze, zebys co dzien czytal niemiecka prase i ogladal niemieckie wiadomosci, ale moze sie myle?


Cytuj:
Kiedy juz Polska bedzie rzadzona przez anioly (bo Pan Jezus przyjdzie dla wszystkich, nie tylko dla Polakow - jak by chcial
chyba TS7) to mozemy swiecic chrzescijanskim przykladem dla innych. Na razie przegralismy kolejna szanse

A co Ty może wiedzieć o TS7?
Znasz go aby go tak oceniać?[/quote]
Sam o tym pisal
viewtopic.php?p=1083289#p1083289


katon napisał(a):
subadam napisał(a):

Co było a nie jest nie pisze się w rejestr."

Swietny argument katon, tak trzymaj. :brawo:


Dokładnie tak subadam ponieważ Niemiecka solidarność dla uchodzców się już skończyła. Czas przeszły i tyle. :(
Teraz tylko trzymają kciuki aby jak najmniej imigrantów się przedostało przez granicę Polską bo potem trzeba z nimi walczyć na swojej granicy.
ale moze sie myle?
[quote="katon"]

Bzdura!

Jedynie AfD moglaby moze tak traktowac ludzi jak pisowski rzad, ale raczej watpie, zeby i oni mogli sobie pozwolic na wysylanie malych dzieci do lasu.
Imigrantow "nikt nie chce", bo to wydatki i problemy. Ale tutaj nikt nie wiaze dziesiatkow policjantow na pilnowanie domu na Zoliborzu czy pomnika schodow do nikad.
Ovywatele sami zakaszja rekawy, kiedy sa sytuacje wyjatkowe i nie czekaja na cuda wladzy, a wladza jest od wspierania a nie zabraniania.
Ale niektorym to trudni sobie wyobrazic.


N lis 21, 2021 8:40

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
robaczek2 napisał(a):
subadam napisał(a):
Chodzi raczej o gaz i energie elektryczna, ktorej koszt tez zreszta wzrosnie o jakies 20%...........................................................
W Polsce sytuacja jest diametralnie inna jako ze przetworstwo ropy, gazu i energii elektrycznej jest w rekach panstwa.

Przepraszam ale nie widze sensu. Jezeli w Ontario jest wzrost 0 20% to wina Chin i Indii, jezeli w Polsce to wina rzadu. No to trzeba zmienic rzad i po klopocie - nie bedzie wzrostu.


Ktos mowil o jakiejs "winie"???
Wzrost kosztow podyktowany jest zwiekszeniem popytu, co ma rowniez wplyw na polskie koszty energii, ale tam dochodza jeszcze koszty dodatkowe zwiazane z oplatami za emisje CO2 i aferami takimi jak chocby w Turowie. Rzad ma do tego tyle ze panstwo jest wlascicielem spolek skarbu panstwa, wiec powinno dbac o ich wlasciwe dzialanie, a najwyrazniej tego nie robi umieszczajac takich ludzi jak suwnicowy na czele PGE i zamiatajac takie afery jak w Turowie pod dywan.


N lis 21, 2021 19:22
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A ja uważam że wzrost kosztów energii i gazu musi pokryć inwestycję Nord Stream 2. Zwyczajnie inwestor dyktuje ceny.
Co do afer, kiedyś na Discovery był reportaż o zalanej kopalni, bodajże w Austrii, w której wcześniej składowano beczki z substancjami z zepsutego reaktora atomowego. Beczki się rozszczelniają, a zawartość przedostaje się do ziemi i wód gruntowych.


N lis 21, 2021 19:47

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Pytam o sprawdzone zrodla. Ja widze, jak sie traktuje uchodzcow, ktorzy w mojej okolicy mieszkaja i zadnych nieludzkich warunkow typu "las na mrozie" nie widze.

Czemu uprawiasz trolling?
Podałem i Ty dobrze o tym wiesz bo uczestniczysz w tej dyskusji:
viewtopic.php?f=37&t=42839&start=75

Jak podaje GW w Hiszpanii straż graniczna zatopiła jednego dnia piętnastu uchodzców strzelając do nich gumowymi kulami.

Przedstawiłem dowody jak to Fronteks nie przestrzega Konwencji Genewskiej stosując push backi.

A we Francji:

We Francji tylko co czwarty uchodźca starający się o azyl dostaje dach nad głową, reszta szuka noclegu na własną rękę lub żyje na ulicy. :shock:

Mieszkańcy Paryża mówią, że żal im uchodźców uciekających przed skutkami wojny. "Sytuacja, w której ci ludzie się znajdują, jest rozpaczliwa. Nic się dla nich nie robi. Są rozpędzani bardzo często w nieludzkich warunkach. Jest im bardzo ciężko. Ich obecność nie wzbudza we mnie, ani wśród mieszkańców, strachu" - mówi młoda Francuzka.

"Ich obecność nie jest powodem do obaw, ale jest nieestetyczna dla miasta i dzielnicy" - mówi mężczyzna. Jak dodaje, "jeśli już pozwalamy im już tu przyjeżdżać, to trzeba się nimi w pełni zająć, albo nie wpuszczać w ogóle”

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... ancji.html

"Kiedy przyjeżdża policja, mamy pięć minut na wydostanie się z namiotu, zanim wszystko zniszczą"
- powiedziała Rona D., wymieniona w raporcie. "Policja rozcięła plandekę, która służyła jako dach naszego schronu, zabrała koce i śpiwory" - dodała”.

"Nic nie może usprawiedliwiać codziennego poniżania i nękania ludzi"
- stwierdziła dyrektor HRW na Francję Benedicte Jeannerod. „

"Zasadniczo władze robią wszystko, co w ich mocy, aby warunki życia migrantów były nie do zniesienia"
- podsumowuje Antoine Guittin, cytowany w raporcie HRW menedżer lokalnego stowarzyszenia Choose Love".

https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Ar ... raport-HRW

Wystarczy podzielić się ciepłym ubraniem, zaoferować schronienie lub pomóc w trakcie przeprawy przez morze, żeby być ściganym i nękanym. W Europie ludzie są karani za okazywanie solidarności z uchodźcami, migrantami i osobami ubiegającymi się o azyl, informuje dzisiaj Amnesty International.


"We Włoszech ratownicy, którzy ocalili życie osób, przeprawiających się przez morze do Europy na nienadających się do żeglugi łodziach, byli poddani śledztwom i oczerniającym kampaniom. Ratownicy zostali zmuszeni do przestrzegania kodeksu postępowania, którego stosowanie w praktyce opóźniało udzielenie pomocy oraz doprowadzało do pozostawiania łodzi na otwartym morzu z uratowanymi osobami bez dostępu do bezpiecznego portu, gdzie ocalałe osoby mogły wyjść na ląd.

Od sierpnia 2017 roku, włoskie władze wielokrotnie zatrzymywały statki organizacji pozarządowych, celowo ograniczając liczbę łodzi ratowniczych. Działo się tak pomimo tego, że w 2018 i 2019 roku rosła liczba ludzi, które w czasie przeprawy przez morze straciły życie.
https://amnesty.org.pl/europa-osoby-pom ... iezieniem/

A w Twoim ukochanym kraju:

"Trzeba było kilkuset policjantów, by opanować zamieszki, które wybuchły w ośrodku dla uchodźców w Ellwangen, na badeńsko-bawarskim pograniczu".

https://wyborcza.pl/7,75399,23357470,uc ... owali.html

Niemieckie urzędy dyskryminują.
Rasizm urzędników Niemieckich:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... mcow-z-ue/

Cytuj:
No wlasnie, mieszkam w Niemczech i widze jak wyglada zorganizowana pomoc dla imigrantow. Jest to wspolpraca instytucji panstwowych, socjalnych jak Caritas i wreszcie gmin rekami mieszkancow i samorzadow.

Co do "siostry Bernadetty" to wlasnie w Polsce byl ro szok i o tym sie nie mowilo. W Niemczech, kiedy ujawnialy sie sprawy pedofilii w Kosciele, ujawniono tez sprawy pedofilii w innych miejscach.
Nie sadze, zebys co dzien czytal niemiecka prase i ogladal niemieckie wiadomosci, ale moze sie myle?



Twoje stwierdzenia są mało wiarygodne ponieważ dopiero co powołując się na statystyki których nie przedstawiłaś jak to Polacy słyną z przestępczości:
Kael:
"Statystyki pokazuja, ze Polacy to nie anioly i zagranica to wie. Chocby patrzac na ilosc Polakow w swoich wiezieniach".

Statystyki pokazują zupełnie co innego. Które zresztą przedstawiłem.
Jak można tak kłamać? :(
I to przeciwko własnemu narodowi.

Jak to się nie mówiło skoro nie raz z tym się sam spotkałem.
Natomiast mało się mówi o tym jak to urzędnicy Niemieccy przekazywali dzieci z domów dziecka wprost w ręce pedofilom. Tzw eksperyment Kentlera.

Władze Berlina przez 30 lat celowo przekazywały bezdomne dzieci pod opiekę pedofilom w ramach tzw. eksperymentu Kentlera - wynika z raportu dotyczącego działalności seksuologa Helmuta Kentlera, przygotowanego przez Uniwersytet w Hildesheim. :shock:
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-e ... rp_state=1

Albo tzw czarna pedagogika w Niemczech:

"Do lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku miliony niemieckich dzieci wysyłano do uzdrowisk na leczenie. Wiele z nich było tam maltretowanych. Pozbawianie snu, poniżanie, obnażanie, przykuwanie do łóżka, bicie należały do repertuaru wychowawczego" - pisze dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Personel placówek stanowili Niemcy, którzy - jak to ujmuje gazeta - uczyli się w "czasach nazizmu". :shock:
https://tvn24.pl/swiat/niemieckie-uzdro ... mi-5133358
Szacuje się że skrzywdzono w ten sposób nawet 8- 12 mln dzieci.

A Ty mieszkasz w kraju w którym dochodziło do takich zbrodni na tych najsłabszych.


Nie nie pisał, ale zacytuj proszę.

Cytuj:
Bzdura!

Jedynie AfD moglaby moze tak traktowac ludzi jak pisowski rzad, ale raczej watpie, zeby i oni mogli sobie pozwolic na wysylanie malych dzieci do lasu.


Nie nie bzdura to prawda. Również w wątku o imigrantach o tym mówiłem i podawałem zródła ale jakoś nie chcesz zmierzyć
się z tą prawdą.

Obecna polityka Niemiec jest taka:

Podczas zamkniętego zebrania zarządu partii CDU kanclerz Merkel miała stwierdzić, że trzy najważniejsze zadania na najbliższe miesiące to: repatriacje, repatriacje i jeszcze raz repatriacje (Rückführung, 2016)

Zdecydowana rewizja kursu w polityce imigracyjnej widoczna była też podczas zjazdu CDU w Essen (6–7 grudnia 2016 r.), kiedy Angela Merkel zapowiedziała konkretne zmiany w podejściu do imigrantów, w tym np. wprowadzenie zakazu noszenia burek oraz zdecydowane deportacje osób, którym nie przyznano prawa do azylu. Potwierdzenie reorientacji w polityce imigracyjnej można było znaleźć także w styczniu 2017 r. w czasie zjazdu Niemieckiego Związku Urzędników Państwowych w Kolonii, kiedy kanclerz Merkel określiła deportacje osób, którym odmówiono azylu lub innej formy ochrony, jako priorytetowe zadanie swego rządu i wezwała do narodowej mobilizacji na rzecz realizacji tego celu

W roku 2016 codziennie odnotowywano średnio ok. 10 napadów na uchodźców i miejsca ich zamieszkania.
Łącznie stanowiło to ok. 3500 ataków (Migrationspolitik, 2017). Niemcy zostały skrytykowane z tego powodu w dorocznym raporcie przygotowanym przez Amnesty International. Zarzuca się w nim (nie tylko RFN, ale także innym państwom członkowskim UE), że zamiast ochrony uchodźców, w centrum ich uwagi znajduje się głównie kontrola migrantów;

W roku wyborczym rząd RFN dąży do radykalnego ograniczenia liczby napływających imigrantów.
Do zapowiadanych przedsięwzięć, które mają zostać podjęte w tym celu, zaliczyć należy przede wszystkim wspomniane wcześniej przyspieszenie procesu deportacji tych migrantów, którym odmówiono statusu azylanta

Na rok 2017 r. minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziére zapowiedział wydalenie z Niemiec 100 tys. przybyszów z zagranicy.

Więc imigranci w Niemczech nie są już mile widziani. A Niemcy popierają obecną politykę Polskich władz odnośnie obecnego
kryzysu granicznego.

"Seehofer zapewnił też o solidarności Niemiec z Polską. „Stoimy w pełni po stronie Polski. To, co Polska robi obecnie, jest słuszne”, podkreślił. Jak podkreślił, na polskiej granicy mamy do czynienia z „nieuregulowaną migracją, którą w perfidny sposób organizuje Białoruś”.

https://www.euractiv.pl/section/migracj ... -migracja/

Zresztą Ty dobrze o Tym wiesz więc po co ten trolling? :(
Znasz regulamin tego forum prawda?


N lis 21, 2021 20:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@nolda
Nie, Twoje linki niczego nie dowodzą. Wyraźnie napisałam, że TVPiS nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem. Jeśli podasz żródła niezależne lub antyrządowe, wówczas będzie to jakiś dowód. No, chyba że Janusz Kowalski dostał groźbę od Horbana, bo ten powiedział, że nóż mu się w kieszeni otwiera :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 22, 2021 15:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Nie, Twoje linki niczego nie dowodzą. Wyraźnie napisałam, że TVPiS nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem. Jeśli podasz żródła niezależne lub antyrządowe, wówczas będzie to jakiś dowód.

Tak mi sie skojarzylo:
Oczywiscie TVEwangelie nie sa dla wielu wiarygodnym zrodlem. Jezeli nadworny pisarz Pilata opisal by Zmartwychwstanie lub byly by o tym opisy wedrownych kupcow odwiedzajacych w tym czasie Jerozolime wowczas bedzie to jakis dowod.
I jak tu sie dziwic ze jest tylu niewierzacych.


Pn lis 22, 2021 16:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 900, 901, 902, 903, 904, 905, 906 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL