Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 12:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 889, 890, 891, 892, 893, 894, 895 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Pisalam o osobie w panstwie polskim. O oficjalnie wicepremierze ds bezpieczenstwa, ktory znowu zginal z wizji. I znowu wtedy, kiedy stan wyjatkowy chca wprowadzic.
Polska i jej losy sa mi znacznie blizsze i wazniejsze niz Ameryka.

Ale moze ty zyjesz w USA, wiec to zdrowie Bidena jest dla ciebie najistotniejsze?


Cz wrz 02, 2021 5:37

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Pisalam o osobie w panstwie polskim. O oficjalnie wicepremierze ds bezpieczenstwa, ktory znowu zginal z wizji. I znowu wtedy, kiedy stan wyjatkowy chca wprowadzic.
Polska i jej losy sa mi znacznie blizsze i wazniejsze niz Ameryka.

Ale moze ty zyjesz w USA, wiec to zdrowie Bidena jest dla ciebie najistotniejsze?

:shock:
Czyli jak pod tym postem:

"Napoważniejsza wpadka:

"- To jest mój syn Beau Biden, którego wielu z was wybrało do senatu w stanie Delaware - powiedział obejmując ramieniem swoją wnuczkę Finnegan. Polityk szybko jednak zorientował się, że popełnił gafę, zestawiając wnuczkę z nieżyjącym od pięciu lat synem i szybko chciał ją naprawić. Wtedy pojawiła się kolejna wpadka. Biden, trzymając w objęciach Finnegan, nazwał ją... imieniem jej siostry - Natalie. - A nie, czekajcie, to nie ta - powiedział kandydat na prezydenta USA. Całość zarejestrowały kamery".
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/jo ... em/lfskgx9

No nie wygląda to dobrze".

Piszesz:

"
Mnie jakos bardziej interesuje stan psychiczny i umyslowy tej osoby w panstwie, ktora o wszystkim decyduje i jtorej podporzadkowany jest nawet prezydent.
Jakies testy robil?

A USA po to ma wiceprezydenta, zeby na wszelki wypadek sie zabezpieczyc. A wiceprezydent Bidena byla jednym z elementow jego sukcesu".

To nie chodzi tu o Bidena a Dudę.

No ciekawe.

No i piszemy tu na różne tematy i niekoniecznie z Polską związane, ale oczywiście można ograniczyć do wydarzeń z kraju tylko.


Cz wrz 02, 2021 6:46
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
A kto jest tą osobą która decyduje za Bidena? Może to jakaś grupa osób?
Testów nie robił choć republikanie naciskali. Zbyt duże ryzyko.

Paskudny Biden, nie kocha PiS, Trump choćby pozwolił na rogu biurka na stojąco złożyć podpis, a ten nawet nie wyznaczył rogu biurka do podpisu :D


Cz wrz 02, 2021 6:55
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ja nikomu nie zabraniam (bo i nie mam takiej wladzy, co by katon nie uwazal) biadolic nad losem USA, ktory maja swoj system, prezydenta, wiceprezydenta i inne mechanizmy zabezpieczajace praworzadnosc taka, jaka obywatelom USA odpowiada.

Ja pisze, ze losy Polski sa dla mnie wazniejsze i bezprawie a przede wszystkim brak jakiegokolwiek profesjonalizmu na szczytach polskiej wladzy, ktora ciagle mysli, ze jakis pan z Zoliborza moze trzasc polityka poza granicami Polski tak, jak to robi w kraju, tworzac uklady i ukladziki zaleznosci, interesow i strachu, bardziej mnie i moja rodzine dotyczy.
Ani Biden ani, tym bardziej Trump, Polski nie uratuje.
Biadolenie nad Bidenem w niczym sytuacji w Polsce nie poprawi.

To Trump postanowil obecnosc USA (a co za tym idzie koalicjantow, w tym Polski) zakonczyc i Biden sie z tej decyzji, ktora juz byla realizowana, nie wycofal. Warto, jak subadam to robi, patrzec na chronologie faktow.
A ze Afganczycy (konkretnie - mezczyzni, jak widac, w zdecydowanej wiekszosci) wola rzady talibow niz demokratycznie wybrane?
My tez wolimy rzady PiSu.
No wiec: gdzie jest wicepremier ds bezpieczenstwa Polski?


Cz wrz 02, 2021 7:41

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1471
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
@george45
Nawet w artykule masz napisane, że stawka dzienna w szpitalach jest sporo wyższa. Widziałeś kiedyś jak wyglądają posiłki w szpitalach?
A o żywieniu zbiorowym mam pojęcie, bo w mojej szkole dwudaniowy obiad kosztował dwa lata temu 7 zł, a gdzie jeszcze śniadanie i kolacja nawet wtedy. Ponadto słyszałeś coś o kosztach pracy, energii itp.? Myślisz, że ktoś gotuje za darmo?

Nie pogrążaj się dalej. Jeśli w „twojej szkole” wszyscy mają podobnie jak Ty „jako takie pojęcie o ekonomii”, to nie dziwi, że ledwo ledwo starcza 7 zeta na obiad. Produkty można kupić u „chłopa” za 1 zeta lub od pośrednika za 10 zeta. Po drodze jest z kim się czym podzielić z intendentem i nie tylko.
Czy Twe „jako takie pojęcie ekonomii” nie pozwala ci zrozumieć, co to jest stawka żywieniowa uchodźcy, a co to jest koszt utrzymania uchodźcy? Jeśli jest to prosiłbym o wyjaśnienie.
PS
Do szpitala idziesz się leczyć, do restauracji pojeść. Posiłki w szpitalu mają zaspokoić potrzeby pacjenta na kalorię, a nie potrzebę nażarcia się. W większości pajetami są ludzie z nadwagą lub otyłością, dla których fast food jest codziennym pożywieniem. Tego w szpitalu nie znajdzie, tym samym pluje na wartościowe pożywienie jaki tam otrzymuje, mówiąc "żeby nie rodzina to bym zmarł z głodu".


Cz wrz 02, 2021 9:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Zle się wyraziłem. Jak Trump podjął decyzję o wycofaniu wojsk to było porozumienie z Talibami, ale potem Biden również musiał dogadywać się z Talibami.


Jak już pokazali inni, margines "dogadywania" został mu przez Trumpa mocno okrojony. Zeby się "dogadywać", musiałby nie tylko zatrzymać ale może i przywrócić choć część wojsk. A na to nie było ani woli politycznej ani zgodności ze zobowiązaniami. Już Obama próbował się wycofywać, żeby potem przywrócić.


Cytuj:
Cytuj:
Talibowie nie wywiązali się z tych zobowiązań?


Jeszcze raz to wkleję:

"Prezydent Joe Biden, zamiast zażądać od talibów, by respektowali swoją część porozumienia, oficjalnie zakończył tę operację"


Dlaczego cytujesz wybiórczo?

"Prezydent Joe Biden, zamiast zażądać od talibów, by respektowali swoją część porozumienia, oficjalnie zakończył tę operację. W kwietniu nakazał wycofanie wszystkich amerykańskich wojsk z Afganistanu nie później niż do 11 września w 20. rocznicę zamachów terrorystycznych, które wciągnęły Stany Zjednoczone w tę jej najdłuższą wojnę."

Przypomnijmy teraz, że zgodnie z postanowieniem w Doha amerykanie mieli opuścić Afganistan do końca kwietnia właśnie. Biden zdecydował w ostatnim momencie właściwie, że zostaną dłużej o pół roku. Przypomnijmy teraz, że oficjalnie rządy zaczął od 20 stycznia.

Cytuj:
"Na pytanie, dlaczego talibowie nigdy nie byli poważnie naciskani, by dotrzymać warunków umowy z Doha, Malkasian odpowiedział bez ogródek: – Myślę, że wielu dowódców wojskowych i ja sam wierzyliśmy, że jeśli talibowie nie dotrzymają swoich obietnic zmniejszenia przemocy, zerwania więzi z Al Kaidą i podjęcia w dobrej wierze dialogu z afgańskim rządem, to Stany Zjednoczone w pewnym momencie zareagują wstrzymaniem wycofywania wojsk. Niestety, nigdy do tego nie doszło.


No nie doszło. Ale znowu nie zacytowałeś fragmentu, w którym wywiad amerykański oceniał możliwości talibów na 2-3 lata. A nie 2-3 tygodnie. Co do tego, że wojskowi mieli wierzyć w to, że politycy zadecydują tak, jak oni uważają, to mam niewiele do skomentowania. Można jako wojskowy nie zgadzać się z decyzjami polityków. Ale wiara w to, że politycy podejmą inne decyzje, niż deklarują swoim wyborcom tylko ze względu na zdanie wojskowych to już sfera marzeń.

Cytuj:
Zamiast tego Biden ogłosił pełne wycofanie".
https://wiadomosci.onet.pl/politico/gen ... -z/lg1cjyb
A jak wyglądają zobowiązania Talibów w kwestii ograniczenia przemocy w Afganistanie?
https://www.defence24.pl/administracja- ... z-talibami


W tym artykule z 25 stycznia (5 dni po zaprzysiężeniu Bidena) liczba całkowita żołnierzy amerykańskich pozostałych w Afganistanie jest określona na 2.500. Jak wspominał wyżej kolega, ta liczba nie wystarcza do zapewnienia funkcjonowania jednej bazy. Trump bardzo dobrze wiedział, że Biden nie mógł powstrzymać wycofywania bez zawrócenia części żołnierzy. Postawił go w sytuacji, że albo mógł wycować, albo zawrócić, ale na proste zatrzymanie nie mógł sobie pozwolić.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz wrz 02, 2021 13:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Biden przecież wyraznie stwierdził że decyzja o wycofaniu wojsk z Afganistanu była słuszna. Już ekipa Obamy rozważała wycofanie wojsk.
Krytykowana jest sama realizacja wycofania wojsk. Pozostawiono Talibom sprzęt wojskowy za wiele miliardów dolarów, a także zostało wypuszczonych ok 2000 wojowników ISIS co będzie ważnym wsparciem dla przyszłych działań terrorystycznych.
Teraz tylko wystarczy aby dostali się oni do Europy i poświęcili się dla Allaha.
Na miejscu zostało wielu współpracowników Afgańskich z których wielu musi zginąć. Nawet ok 200 Amerykanów nie zdołano w tym popłochu ewakuować.


Ok od konca. Tak wielu wspolpracownikow zostalo i jest narazonych na represje, mysle ze Amerykanie zdecydowali sie na ewakuacje wspolpracownikow tylko pod presja swiatowej opinii, bo oryginalnie nie brali tego pod uwage. Oryginalny plan zakladal dluzsze funkcjonowanie rzadu afganskiego w Kabulu a nie jego ucieczke, jak mowil Gorski gra sie tak jak przeciwnik ( w tym wypadku okolicznosci ) pozwalaja.
Tak jacys czlonkowie miejscowego Daesz moga przedostac sie do Europy i urzadzic kilka zamachow, ale ze koszula blizsza cialu to o wiele bardziej prawdopodobnym jest ze raczej przedostana sie do sasiednich Chin gdzie beda wspierali walczacych z Chinczykami Ujgurow, jak rowniez do zaludnionych Muzulmanami terytorii rosyjskich. Mysle ze rowniez duza czesc broni tam trafi jako ze jest to jedna z metod zdobycia pieniedzy na biezaca dzialalnosc przez Talibow, a z pieniedzmi jak juz pisalem wyzej jest kiepsko. Ten handel bronia jak sadze jest czescia umowy z Talibami, bo z jakiegos powodu szef CIA pojawil sie w Kabulu na kilka dni przed calkowitym wycofaniem sie Amerykanow z lotniska i rozmawial z ich "wierchuszka". Mysle rowniez ze spora czesc wspolpracownikow wywiadu US zostala na miejscu, ( tych 100 do 200 Amerykanow z podwojnym obywatelstwem ktorym trudno jest podjac decyzje o zostawieniu rodziny i przyjaciol o ktorych mowil Biden ) a ze CIA trzyma w garsci przemyt opium z Afganistanu to Talibowie sa w sytuacji "zlapal Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za leb trzyma".
No ale to co sie bedzie dzialo w przyszlosci to zobaczymy.

Co do samego Bidena to moze jest to zdemencialy dziadek, ale w amerykanskim systemie to tylko najwazniejszy urzednik obecnej administracji, ktory w kazdej chwili moze byc zastapiony przez vice a sam system dalej bedzie dzialal bez zaklocen co wielokrotnie za mojego zycia sie stalo.


Cz wrz 02, 2021 14:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@george45
Wiem co to stawka żywieniowa i o takiej mowa jest "w szpitalu", a sam przyznajesz, że nie idzie sie tam "nażreć". Skoro pacjent nie "nażera się" za wyższą stawkę, to tym bardziej uchodźca, zdrowy, jest głodny przy stawce 9 zł. I nie mów mi, że "u chłopa" kupisz coś za złotówkę, chyba że kilogram zeimniaków, a i tych niekoniecznie. No, jedno jajko to rzeczywiście za złotówkę (u chłopa).
Prosiłam o jadłospis za 9 zł, ale jakoś go nie przedtawiłeś. Wolisz wymądrzać się bez konkretów. Wyżyj przez miesiąc za 270 zł, a wtedy pogadamy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz wrz 02, 2021 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1471
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
@george45Wiem co to stawka żywieniowa i o takiej mowa jest "w szpitalu".

Masz problem ze zrozumieniem, pytanie moje brzmiało: Czy Twe „jako takie pojęcie ekonomii” nie pozwala ci zrozumieć, co to jest stawka żywieniowa uchodźcy, a co to jest koszt utrzymania uchodźcy? Jeśli jest to prosiłbym o wyjaśnienie.
Jak widzę „jako takie pojęcie ekonomii”, nie pozwala odpowiedzieć, na moim zdaniem proste pytanie.
Małgosiaa napisał(a):
Prosiłam o jadłospis za 9 zł, ale jakoś go nie przedtawiłeś.

Tym razem powiem delikatnie, mijasz się z prawdą. Podawałem jadłospis, widocznie nie dostrzegłaś, wobec tego podaję pogrubioną czcionką.
Jadłospis z dla podopiecznych ośrodka dla uchodźców w Podkowie Leśnej-Dębaku, z dnia 23 sierpnia 2021r. – stawka żywieniowa 9 zł dziennie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 lutego 2016r.
Śniadanie: Kasza manna na mleku, szynka z piersi kurcząt, ser żółty, masło, kajzerka, pieczywo, herbata owocowa
Obiad: Zupa jarzynowa z natką, gołąbki w sosie pomidorowym, ziemniaki z koperkiem, kompot owocowy, pieczywo, arbuz
Kolacja: Deser Monte, serki topione, pomidor, pieczywo.

W piątek na obiad podano rybę – a konkretnie kotlet rybny. W niedzielę prócz zupy serwowano skrzydełka z ryżem i surówką.
Cudzoziemcy mają również przez całą dobę dostęp do ciepłych napojów. Wyżywienie jest zgodne z normami kulturowymi i religijnymi”

https://www.rmf.fm/magazyn/news,41327,j ... stanu.html
PS
Postaram się wnieść taki mały kaganek oświaty (ktoś zajmuje się krzewieniem wiedzy przyczynia się do podniesienia poziomu wykształcenia społeczeństwa).
Jesteś sama w pokoju pali, się żarówka, jaki jest koszt energii?
Jest wasz trzy w pokoju, pali się żarówka, jaki jest koszt energii?
Jeśli to zadanie nie sprawi większego kłopotu, proszę odpowiedz, nie koniecznie na forum, wystarczy jak sobie odpowiesz.


Pt wrz 03, 2021 9:52
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ileż razy jeszcze trzeba powtórzyć, że jadłospis bez gramatury, to taka rzeczywistość jak bajka o czerwonym kapturku.
I nadal uporczywe bezzasadne zarzuty "nie znasz się".


Pt wrz 03, 2021 10:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dokłądnie tak: jadłospis bez gramatury nie jest jadłospisem. Ponadto, aby udowodnić, że mieści się w stawce 9 zł, należałoby podać ceny, ale george24 tego nie zrobi, bo jego celem jest atak, tak jak w oprzypadku stanu wyjątkowego. Tu ucichł.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 03, 2021 10:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1471
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No poparz, nie podali ceny i gramatury w jadłospisie. A przecież taki uchodźca mógłby poprosić o odjecie z tych 9 zł:
za zupę - bo zjadł tylko natkę
za ćwierć pomidora - bo zjadł tylko 3/4
za mannę - bo wypił tylko mleko
itp.
Suma summarum, to rżną tych uchodźców na każdym kroku. Alus może jakieś doniesienie do prokuratury, o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z wywieszaniem bajek o Czerwonym Kapturku, miast jadłospisu? mocny temat.
Po ujawnieniu powyższej możliwości oszustwa wdzięczni uchodźcy za odzyskaną kasę, zapewne kupią od miejscowych grzybki, bo fakt faktem w menu ich nie widziałem

PS
Niżej zejść w rozmowie z wami się nie da, to znaczy ja nie potrafię.


Pt wrz 03, 2021 11:13
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
No poparz, nie podali ceny i gramatury w jadłospisie. A przecież taki uchodźca mógłby poprosić o odjecie z tych 9 zł:
za zupę - bo zjadł tylko natkę
za ćwierć pomidora - bo zjadł tylko 3/4
za mannę - bo wypił tylko mleko
itp.
Suma summarum, to rżną tych uchodźców na każdym kroku. Alus może jakieś doniesienie do prokuratury, o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z wywieszaniem bajek o Czerwonym Kapturku, miast jadłospisu? mocny temat.
Po ujawnieniu powyższej możliwości oszustwa wdzięczni uchodźcy za odzyskaną kasę, zapewne kupią od miejscowych grzybki, bo fakt faktem w menu ich nie widziałem

PS
Niżej zejść w rozmowie z wami się nie da, to znaczy ja nie potrafię.

Pogardą i kpinami z ludzkiego dramatu, wystawiasz jedynie świadectwo o sobie samym.


Pt wrz 03, 2021 12:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@george45
Powyższym wpisem ostatecznie udowodniłeś, że trollujesz. Wcześniej jeszcze się łudziłam. Ostrzeżenie za trolling.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 03, 2021 13:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jaki myli Pragę Czeską z Warszawską, Kaczyński twierdzi ,że wegiel jest z weglowodanów, Witek o Katyniu czytała w książkach przedwojennych, a Czarnek? Czarnek przygotował program wycieczek "Poznaj Polskę". A czy on ją zna?: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... rp_state=1
Kto nami rządzi? Masakra. No, ale większości chodzi o plusy, więc dobry rząd :(

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 04, 2021 9:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 889, 890, 891, 892, 893, 894, 895 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL