Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 631, 632, 633, 634, 635, 636, 637 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
... jakiś proboszcz podejmuje zła decyzje i wpuszcza polityków. ...

Generalizowanie takich negatywnych faktów jest przejawem wrogości do Kościoła. Są to sytuacje incydentalne. Winić należy konkretnych proboszczów. Nadużyciem jest potępianie Kościoła.
Wierni z danej parafii powinni wyrażać swoją opinię tak, aby docierała ona do proboszcza.
Winię też polityków, którzy korzystają z takich okazji czyniąc zło. To woda na młyn wrogów Kościoła.


So wrz 14, 2019 21:06
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Powiedz to Alus. Bo dla niej to działanie antykatolickie PiS.


So wrz 14, 2019 21:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Może nieświadomie, ale z pewnością jest to działanie na szkodę Kościoła. Natomiast kapłani powinni mieć świadomość, że ambona nie służy do wystąpień politycznych, że takie wystąpienia szkodzą Kościołowi..

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 14, 2019 21:53
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Można powiedzieć obrona Częstochowy
Małgosiaa napisał(a):
Może nieświadomie, ale z pewnością jest to działanie na szkodę Kościoła. Natomiast kapłani powinni mieć świadomość, że ambona nie służy do wystąpień politycznych, że takie wystąpienia szkodzą Kościołowi..
powaznie? A zarzut był tutaj.
Alus napisał(a):
Jockey napisał(a):
A teraz Alus poda te wszystkie antykatolickie posunięcia PiS. Może poza zaniechaniem aborcji eugenicznej bo o tym wszyscy wiemy. PiS sprytnie balansuje i jawnie antykatolicko się nie zachowuje i w tym cała sprawa. Natomiast jak postępują to całkiem osobny temat.
Nie wiem gdzie Alus chodzi do kościoła ale ja od przynajmniej 8 lat nie słyszałem w różnych parafiach kazania politycznego. Polecam ciekawy głos Franciszka Kucharczaka właśnie o tzw. upolitycznianiu Kościoła.
https://www.gosc.pl/doc/5847952.Krytycy-katoliccy

I nie widziałeś głoszących "homilię" Kaczyńskiego, Morawieckiego przy ołtarzu polowym na Jasnej Górze?
I nie napotkałeś informacji o Czarneckim występującym w kościele w Kamieńcu Wrocławskim, czy Suskim w kościele w Jedlińsku? - oba przypadki z końca sierpnia i września br.
I nie zmieniają tego procederu oświadczenia rzecznika KEP, że tego rodzaju zachowania są nadużyciem, ani nie pomagają słowa prymasa Polaka, że Jasna Góra nie może służyć do demonstracji politycznych, zwłaszcza prezentowania wrogości do innych ludzi.


N wrz 15, 2019 1:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bez przesady. Wypowiedziałam swoje zdanie, że PiS nieświadomie szkodzi Kościołowi. Dla nich liczy się tylko wygrana i wykorzystują każdą okazję.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 15, 2019 6:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jeśli tak przyjąć, to:
- która partia nie szkodzi Kościołowi?
- która czyni to świadomie, a która nieświadomie?
- która liczy tylko na wygraną? (to już wiemy)
- na co liczą pozostałe?
- które partie marnują okazje?


N wrz 15, 2019 7:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Typowa obrona PiS: a u was murzynów biją :D Nie rozmydlaj tematu. Mówimy tu o wykorzystywaniu ambony do swoich politycznych celów, a tego nie robi żadna partia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 15, 2019 7:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Typowa obrona PiS: a u was murzynów biją :D Nie rozmydlaj tematu. Mówimy tu o wykorzystywaniu ambony do swoich politycznych celów, a tego nie robi żadna partia.

Jest mi przykro z powodu wypaczania mojego postu.
1. Odniosłem się do poprzedniej wypowiedzi, a właściwie "logiki" w niej zawartej.
2. Mógłbym odbić piłeczkę dotyczącą tego, że "tylko" PiS szkodzi.
3. Zgodnie z zasadami pisowni słowo Murzyn należy pisać z wielkiej litery.
4. Cytowany post wygląda nieco na atak personalny.
5. Mówimy tu (a właściwie piszemy) o szkodzeniu Kościołowi.
6. Z braku argumentów, atak.

Małe wyjaśnienie: Dla mnie istotne jest to, co i jak szkodzi Kościołowi, a nie jaki przedmiot wzgl. sposób jest do tego wykorzystywany.

Dopisek. Chwilka złośliwości: Typowa reakcja antypis. - I od razu przepraszam. Napisałem to tylko jako kalkę początku cytowanego postu. Nie chcę sprawiać przykrości. Ale chciałbym, aby dyskutanci szanowali się wzajem. Osobiście zabolało mnie przypisywanie stereotypy "typowego zachowania". Dlatego odwróciłem sytuację.

Uwaga: Powyższe nie odnosi się do konkretnej osoby, ale do zaprezentowanej cytowanym postem postawy.


N wrz 15, 2019 7:53
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Typowa obrona PiS: a u was murzynów biją :D Nie rozmydlaj tematu. Mówimy tu o wykorzystywaniu ambony do swoich politycznych celów, a tego nie robi żadna partia.

Nie teza była ze PiS jest najbardziej antykatolicka partia. Taki wniosek postawiła Alus a ty ja w pewnym sensie poparlas. Wiec czekam na te dowody antykatolickosci. Większe niż to co robi lewica i KO


N wrz 15, 2019 7:59
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
Powiedz to Alus. Bo dla niej to działanie antykatolickie PiS.

Żaden sługa nie może dwu panom służyć. Gdyż albo będzie jednego nienawidził, a drugiemu miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie (Łk 16,13; Mt 6,24).
Kategoryczne stwierdzenie Chrystusa odsłania antykatolickość wykorzystywania prezbiterium, ambony, do niskich celów politycznych. Zwłaszcza gdy z ust polityków padają w kościele przekłamania, a wypowiedzi są wyrazem niechęci wobec innych ludzi "nasi poprzednicy....".
Cyniczne wykorzystywanie Kościoła w kampanii wyborczej za przyzwoleniem sług Bożych :( .
https://deon.pl/religia/kosciol-i-swiat ... artii.html


N wrz 15, 2019 8:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
Jest mi przykro z powodu wypaczania mojego postu.

Twoja poprzednia wypowiedź jest rozmydlaniem tego, o czym rozmawiamy/piszemy, a piszemy o wykorzystywaniu ambony do politycznych gierek.
andej napisał(a):
1. Odniosłem się do poprzedniej wypowiedzi, a właściwie "logiki" w niej zawartej.

Próbowałeś rozmydlić, a przynajmniej tak to wygląda.
andej napisał(a):
2. Mógłbym odbić piłeczkę dotyczącą tego, że "tylko" PiS szkodzi.

Teraz rządzi PiS i odbijanie piłeczki nie ma sensu. Kiedy rządziła PO, była pod obstrzałem. Czas zwalania wszystkiego na Tuska też się skończył.
andej napisał(a):
3. Zgodnie z zasadami pisowni słowo Murzyn należy pisać z wielkiej litery.

Zgoda, jeśli mamy na myśli człowieka rasy czarnej. W mojej wypowiedzi nie o to chodziło. Polecam słownik: https://sjp.pwn.pl/slowniki/murzyn.html
andej napisał(a):
4. Cytowany post wygląda nieco na atak personalny.

Doszukuj się czego chcesz. Twoja wola.
andej napisał(a):
5. Mówimy tu (a właściwie piszemy) o szkodzeniu Kościołowi.

Mówimy o konkretnej sytuacji wykorzystywania ambon.
andej napisał(a):
6. Z braku argumentów, atak.

Nic na to nie poradzę, że tak to widzisz.
andej napisał(a):
Małe wyjaśnienie: Dla mnie istotne jest to, co i jak szkodzi Kościołowi, a nie jaki przedmiot wzgl. sposób jest do tego wykorzystywany.

Skoro "co i jak", to w tym zawiera się wykorzystywanie ambon do propagandy partyjnej.
andej napisał(a):
Dopisek. Chwilka złośliwości: Typowa reakcja antypis. - I od razu przepraszam. Napisałem to tylko jako kalkę początku cytowanego postu. Nie chcę sprawiać przykrości. Ale chciałbym, aby dyskutanci szanowali się wzajem. Osobiście zabolało mnie przypisywanie stereotypy "typowego zachowania". Dlatego odwróciłem sytuację.

Jeśli tak jest, to najwyraźniej zmieniłeś poglądy. Bardzo się cieszę :)
Jockey napisał(a):
Nie teza była ze PiS jest najbardziej antykatolicka partia. Taki wniosek postawiła Alus a ty ja w pewnym sensie poparlas.

Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałam. Może powinnam zacytować wypowiedź, do której się odniosłam, ale że pisałam pod dyskusją o ambonach. Wcześniej napisałam:
Małgosiaa napisał(a):
To nie ma znaczenia, a właściwie jeszcze gorzej, że się nie wdarli, bo to świadczy o tym, że ten, kto pozwolił też ma daleko do Kościoła.

a zwykle moje myśli są spójne. Do postu o niekatolickości PiS nie odnosłam się wcale, więc proszę mi nie insynuować tegoż.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 15, 2019 8:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Musiałbym odpowiadać na podobnym poziomie. Zamilczę.

Dyskutowaliśmy o zjawisku, a nie wyłącznie o jednym z jego przejawów.


N wrz 15, 2019 8:27
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Żaden sługa nie może dwu panom służyć.

Albo służysz Bogu, albo kościołowi.
Do takiego postawienia sprawy, zainspirowała mnie polska dziennikarka, mieszkająca w Watykanie. W dzisiejszym wywiadzie dla TVP info, zdradziła pewien sekret, związany z paszportem państwa Watykan. Ponieważ została żoną papieskiego gwardzisty, zamieszkała za murami Watykanu (o czym pisze w swojej książce "Kobieta w Watykanie"), i otrzymała paszport państwa Watykan.
Jako ciekawostkę powiedziała, że papież Franciszek nie przyjął paszportu watykańskiego. Nadal posługuje się wyłącznie argentyńskim. Czy nie daje to do myślenia?
Dla kogoś, kto służy Bogu granice nie istnieją.

A w kwestii służby czy władzy intrygującym wydaje się cytat:
Cytuj:
Jako wierni oczekujemy od polityków i duchownych, że nie będą robili z ołtarza i ambony własnej mównicy i przyczółku jakiejkolwiek partii.

źródło: https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... talny.html


Ostatnio edytowano N wrz 15, 2019 8:32 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N wrz 15, 2019 8:30
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Jockey napisał(a):
Powiedz to Alus. Bo dla niej to działanie antykatolickie PiS.

Żaden sługa nie może dwu panom służyć. Gdyż albo będzie jednego nienawidził, a drugiemu miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie (Łk 16,13; Mt 6,24).
Kategoryczne stwierdzenie Chrystusa odsłania antykatolickość wykorzystywania prezbiterium, ambony, do niskich celów politycznych. Zwłaszcza gdy z ust polityków padają w kościele przekłamania, a wypowiedzi są wyrazem niechęci wobec innych ludzi "nasi poprzednicy....".
Cyniczne wykorzystywanie Kościoła w kampanii wyborczej za przyzwoleniem sług Bożych :( .
https://deon.pl/religia/kosciol-i-swiat ... artii.html

Zgadzam się ze PiS wykorzystuje ambonę do walki politycznej. Zreszta swojego czasu PO robiła to samo aż w pewnym momencie zmienili front bo Tusk musiał się dostać do struktur UE. Przypomnę podział na Kościół Toruński i Kościół Łagiewnicki. Słynne rekolekcje polityków PO u kardynała Dziwisza. Ale to wciąż jest obok twojej tezy. Jak bardzo potrzebujesz. Tak złe jest takie postępowanie ze strony konkretnych kapłanów którzy wpuścili na ambonę polityków.
Ale nadal nie wykazałeś ze jest to postawa antykatolicka najbardziej antykatolicka na polskiej scenie politycznej a taki wniosek postawiłaś.
Czekam na udowodnienie tezy.
Zazwyczaj ludzie na pewnym poziomie jak się myła potrafią przyznać się do błędu. Wniosek nasuwa mi się sam.


N wrz 15, 2019 8:31
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
Musiałbym odpowiadać na podobnym poziomie. Zamilczę.

Uuu, próbujesz ubliżać? A już miałam nadzieję na normalną dyskusję...

Cytuj:
Dyskutowaliśmy o zjawisku, a nie wyłącznie o jednym z jego przejawów.

Włączyłam się w dyskusję w konkretnej sytuacji i tylko na ten temat się wypowiadałam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 15, 2019 8:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 631, 632, 633, 634, 635, 636, 637 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL