Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 16:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 786, 787, 788, 789, 790, 791, 792 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
To precedens z racji światowej pandemii - co wyraźnie zaznaczone jest w informacji.


Zgadza się, tylko o których wyborach obecnie piszemy, czego dotyczyła moja odpowiedź..? Obecnej formy głosowania, do której wielu użytkowników zgłaszało pretensje, Ty również :oops:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 30, 2020 7:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
gzaze napisał(a):
I w ogóle są wstrętni i brzydcy. Ale jak trzeba przedstawić coś konkretnego, to mamy odgrzewane kotlety, albo gwiazdki.


Konkrety z ostatnich dni; wczorajsza wypowiedź Trzaskowskiego w TVN24 "Nigdy nie było tylu protestów wyborczych jak po tych wyborach prezydenckich" Fałsz/kłamstwo..manipulacja? Sam oceń. Obecnie jest ich około 5,8tyś w roku 1995 było ich aż 600tyś :roll:

gzaze napisał(a):
Napisałaś, że nie jesteś zwolennikiem PiS-u, bo PiS-owi brakuje twardej i nieustępliwej mowy. Niedawno okazało się, że miasta polskie stracą dotacje z powodu twardej i nieustępliwej, ale jednocześnie całkowicie pustej mowy pisowskich włodarzy. Zaś przedstawiciele pisowskiej władzy centralnej twardo i nieustępliwie wyrażają swoje oburzenie wobec oczywistej decyzji


Nie zgadzasz się z nimi, masz takie prawo. Mam tylko jedno pytanie, czy cała Polska to nie obszar wolny od ideologi LGBT?
Jeśli już o tym piszemy; to tęcza w aureoli Matki Bożej już była, wagina na kijach również, profanacja mszy też, wczoraj doszedł pomnik Chrystusa z tęczową flagą oraz karteczką z obraźliwym wpisem. Jak można walczyć o szacunek przez okazywanie braku szacunku dla innych... dla mnie niepojęte :-(

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 30, 2020 8:35
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):
5,8tyś
Co jam 5,8? Prosiłem Cię o pisanie po polsku.

A jaką konkretnie brudną zagrywkę ta wypowiedź Trzaskowskiego ma usprawiedliwiać?

Cytuj:
Nie zgadzasz się z nimi, masz takie prawo.
Tu nie chodzi o zgadzanie się, bądź niezgadzanie się. Kilka miast stwierdziło, że wyda deklarację, która z jednej strony jest barbarzyńska, a z drugiej – nie ma żadnych konsekwencji. Po prostu postanowili pokazać Zachodowi symbolicznego „f*ka”. „My sobie tutaj będziemy kultywować barbarzyński koncepcje i co nam zrobicie”. Na to Zachód cofnął pieniążki. I jest wielkie oburzenie, że cofnął. To jest właśnie ta pisowska „nieustępliwa mowa”. To jest partia, która swoją „nieustępliwą mową” generuje zupełnie niepotrzebne konflikty, czy to z Niemcami, czy to z Izraelem, czy to z całym cywilizowanym światem. Jednocześnie żadnych konkretnych benefitów z tej „nieustępliwej mowy” nie uzyskując poza tworzeniem oblężonej twierdzy swoich wyznawców.
Cytuj:
Mam tylko jedno pytanie, czy cała Polska to nie obszar wolny od ideologi LGBT?
Nie mam pojęcia, co to jest „ideologia LGBT”.


Cz lip 30, 2020 8:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
gzaze napisał(a):
Co jam 5,8? Prosiłem Cię o pisanie po polsku.


Pięć tysięcy osiemset protestów :-(

gzaze napisał(a):
A jaką konkretnie brudną zagrywkę ta wypowiedź Trzaskowskiego ma usprawiedliwiać?


Kłamstwo za kłamstwem, manipulacja ludźmi. Ta wypowiedź sama w sobie jest brudną zagrywką, ani niczego nie zakryje, ani nie da się jej niczym zakryć. Nie jest odgrzewanym kotletem lecz cieplutką świeżą bułeczką, których w całej kampanii było mnóstwo.

gzaze napisał(a):
Tu nie chodzi o zgadzanie się, bądź niezgadzanie się. Kilka miast stwierdziło, że wyda deklarację, która z jednej strony jest barbarzyńska, a z drugiej – nie ma żadnych konsekwencji. Po prostu postanowili pokazać Zachodowi symbolicznego „f*ka”. „My sobie tutaj będziemy kultywować barbarzyński koncepcje i co nam zrobicie”. Na to Zachód cofnął pieniążki. I jest wielkie oburzenie, że cofnął. To jest właśnie ta pisowska „nieustępliwa mowa”. To jest partia, która swoją „nieustępliwą mową” generuje zupełnie niepotrzebne konflikty, czy to z Niemcami, czy to z Izraelem, czy to z całym cywilizowanym światem. Jednocześnie żadnych konkretnych benefitów z tej „nieustępliwej mowy” nie uzyskując poza tworzeniem oblężonej twierdzy swoich wyznawców.


To jest to samo co z wolnością słowa, podobno takowa jest ale jeśli się jej dopuścisz możesz wylecieć z roboty. Tolerancji mówić tak, ale akceptacji mam prawo powiedzieć głośne nie.

gzaze napisał(a):
Nie mam pojęcia, co to jest „ideologia LGBT”.


Poczytaj np. o Hiszpanii lub Francji, wtedy zrozumiesz.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 30, 2020 9:10
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):
Pięć tysięcy osiemset protestów
To dlaczego nie napisałaś „5,8 tys.” albo „5800”? Mam wrażenie, że czasem celowo piszesz niezrozumiale.
Cytuj:
gzaze napisał(a):
A jaką konkretnie brudną zagrywkę ta wypowiedź Trzaskowskiego ma usprawiedliwiać?


Kłamstwo za kłamstwem, manipulacja ludźmi.
Aha. Ma usprawiedliwiać fakt, że PiS mówi kłamstwo za kłamstwem i manipuluje ludźmi.
Cytuj:
To jest to samo co z wolnością słowa, podobno takowa jest ale jeśli się jej dopuścisz możesz wylecieć z roboty. Tolerancji mówić tak, ale akceptacji mam prawo powiedzieć głośne nie.
Ale co tu ma do rzeczy wolność słowa? Od kiedy to „wolność słowa” ma oznaczać, że reżim ma prawo tworzyć „strefy wolne” od jakiejś grupy obywateli?
Cytuj:
Poczytaj np. o Hiszpanii lub Francji, wtedy zrozumiesz.
Czyli nie wiesz, co to jest „ideologia LGBT”. Ale będziesz utrzymywać, że takowa istnieje.


Cz lip 30, 2020 9:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
gzaze napisał(a):
Aha. Ma usprawiedliwiać fakt, że PiS mówi kłamstwo za kłamstwem i manipuluje ludźmi.


Nie, kłamstwo niczego nie usprawiedliwia, samo w sobie jest obrzydliwe. Tylko dlaczego nie przerażało Cię ono w ustach potencjalnie przyszłego prezydenta?

gzaze napisał(a):
Ale co tu ma do rzeczy wolność słowa? Od kiedy to „wolność słowa” ma oznaczać, że reżim ma prawo tworzyć „strefy wolne” od jakiejś grupy obywateli?


W której z tych deklaracji jest napisane że np. osoby homoseksualne nie maja prawa pobytu w tych miastach?

gzaze napisał(a):
Czyli nie wiesz, co to jest „ideologia LGBT”. Ale będziesz utrzymywać, że takowa istnieje.


Czym jest?Tak pobieżnie pisząc walką z instytucjami i osobami oferującymi terapie dla osób homoseksualnych, dyskryminacją osób uważających małżeństwo za związek kobiety i mężczyzny; wszystko to zagrożone wysokimi karami pieniężnymi. Edukacja dzieci; Niech odpowiedzią będą słowa hiszpańskiego polityka, który uważa że rodzicom nie wolno sprzeciwiać się w edukacji i warsztatach z edukacji seksualnej dzieci:"Nie możemy w żaden sposób myśleć, że dzieci należą do rodziców"

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 30, 2020 9:47
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):
Nie, kłamstwo niczego nie usprawiedliwia, samo w sobie jest obrzydliwe. Tylko dlaczego nie przerażało Cię ono w ustach potencjalnie przyszłego prezydenta?
A dlaczego miałoby mnie przerażać, że polityk kłamie? Może jeszcze powinienem drżeć ze strachu, że trawa jest zielona.
Cytuj:
W której z tych deklaracji jest napisane że np. osoby homoseksualne nie maja prawa pobytu w tych miastach?
Przecież napisałem wyraźnie, że z tych deklaracji nie wynika w praktyce dokładnie nic. Tym bardziej frajerskim jest takie machanie szabelką i ogłaszanie „strefy wolnej od LGBT” zupełnie nie mając pomysłu, jak taką „strefę” będzie się egzekwować – narażanie się cywilizowanemu światu i tracenie realnej pomocy finansowej zupełnie za darmo.
Cytuj:
Tak pobieżnie pisząc walką z instytucjami i osobami oferującymi terapie dla osób homoseksualnych
No przecież każdy szpital w cywilizowanym kraju leczy osoby bez względu na ich orientację seksualną. Nie spotkałem się dotychczas ze zjawiskiem walki z takimi instytucjami. Być może są osoby uważające, że chore osoby homoseksualne powinny umierać na ulicy, ale na szczęście nie wychylają głowy.
Cytuj:
dyskryminacją osób uważających małżeństwo za związek kobiety i mężczyzny
Konkretnie na czym polega ta dyskryminacja. Ja tak uważam i dotychczas nie spotkałem się z dyskryminacją.
Cytuj:
Edukacja dzieci
Aha. Edukacja dzieci to element ideologii LGBT. Rzeczywiście edukacja dzieci jest w cywilizowanym świecie powszechna. Czy zatem burmistrzowie „stref” chcą w jakiś sposób uniemożliwić edukację dzieci?


Cz lip 30, 2020 9:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
gzaze napisał(a):
A dlaczego miałoby mnie przerażać, że polityk kłamie? Może jeszcze powinienem drżeć ze strachu, że trawa jest zielona.


Myślałam że u polityków z PIS-u Ci to przeszkadza, jednak jeżeli znaczy to tyle co trawa zielona to przepraszam za swoją wypowiedź.

gzaze napisał(a):
Przecież napisałem wyraźnie, że z tych deklaracji nie wynika w praktyce dokładnie nic. Tym bardziej frajerskim jest takie machanie szabelką i ogłaszanie „strefy wolnej od LGBT” zupełnie nie mając pomysłu, jak taką „strefę” będzie się egzekwować – narażanie się cywilizowanemu światu i tracenie realnej pomocy finansowej zupełnie za darmo.


To czym w takim razie jest podpisanie karty LGBT, też pustosłowiem?

gzaze napisał(a):
No przecież każdy szpital w cywilizowanym kraju leczy osoby bez względu na ich orientację seksualną. Nie spotkałem się dotychczas ze zjawiskiem walki z takimi instytucjami. Być może są osoby uważające, że chore osoby homoseksualne powinny umierać na ulicy, ale na szczęście nie wychylają głowy.


Terapie, leczenie ich seksualnych skłonności. Zakpiłeś? :roll: Kraj który wprowadza karty LGBT, a ja niby podaję przykład niemożliwości leczenia wszystkich ich chorób?

gzaze napisał(a):
Konkretnie na czym polega ta dyskryminacja. Ja tak uważam i dotychczas nie spotkałem się z dyskryminacją.


Bo mieszkasz w kraju w którym tej ideologi wciąż brak. Jednak jeden z przykładów można było zaobserwować, gdy mężczyzna pracujący w IKEI stracił pracę po wpisie w mediach społecznościowych. Powód zwolnienia, poglądy religijne.

gzaze napisał(a):
Aha. Edukacja dzieci to element ideologii LGBT. Rzeczywiście edukacja dzieci jest w cywilizowanym świecie powszechna. Czy zatem burmistrzowie „stref” chcą w jakiś sposób uniemożliwić edukację dzieci?


Pisałam o warsztatach i edukacji seksualnej oraz gender.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 30, 2020 10:20
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):
to czym w takim razie jest podpisanie karty LGBT, też pustosłowiem?
Samo w sobie – tak. Istotne są konkretne działania władzy, które mają wdrożyć założenia z tej karty. No ale podpisanie karty LGBT nie jest deklaracją utworzenia strefy wolnej od kogoś tam.
Cytuj:
Terapie, leczenie ich seksualnych skłonności.
To terapie, czy leczenie seksualnych skłonności?
Cytuj:
Zakpiłeś?
Słuchaj! Ty twierdzisz, że istnieje coś takiego jak „ideologia LGBT”. Jak proszę o jej zdefiniowanie, to dajesz jakieś mętne wyjaśnienia. Potem zaś się oburzasz, że te wyjaśnienia zrozumiałem tak, jak były napisane.
Cytuj:
Kraj który wprowadza karty LGBT, a ja niby podaję przykład niemożliwości leczenia wszystkich ich chorób?
Proszę o analizę logiczną tego „zdania”. Mam wrażenie, że im głębiej w dyskusję, tym bardziej bełkoczesz.
Cytuj:
Bo mieszkasz w kraju w którym tej ideologi wciąż brak. Jednak jeden z przykładów można było zaobserwować, gdy mężczyzna pracujący w IKEI stracił pracę po wpisie w mediach społecznościowych. Powód zwolnienia, poglądy religijne.
Kłamiesz oczywiście. Pracownik postulował karanie homoseksualizmu śmiercią. Gdyby mi na slacku jakiś kolega groził śmiercią, to skończyłoby to się jego wylotem z firmy niezależnie od mojej orientacji i jego poglądów religijnych.
Cytuj:
Pisałam o warsztatach i edukacji seksualnej oraz gender.
Aha. Czyli wolno dzieci edukować, ale tylko z określonych przedmiotów, a z określonych nie wolno. Jest jakaś lista wiedzy zakazanej, której dzieciom nie wolno przekazywać?


Cz lip 30, 2020 10:29
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):
Alus napisał(a):
To precedens z racji światowej pandemii - co wyraźnie zaznaczone jest w informacji.


Zgadza się, tylko o których wyborach obecnie piszemy, czego dotyczyła moja odpowiedź..? Obecnej formy głosowania, do której wielu użytkowników zgłaszało pretensje, Ty również :oops:

Do SN wpłynęło ok 5800 protestów wyborczych, w tym pokaźna liczba od Polonii, przy 58 protestach po wyborach prezydenckich w 2015r, te liczby świadczą niezbicie o problemie.
I żadnego porównania do roku 1995r - bo tamte protesty nie odnosiły sie do trybu wyborczego, ale do wykształcenia Kwaśniewskiego.


Cz lip 30, 2020 11:04
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Aha. Ma usprawiedliwiać fakt, że PiS mówi kłamstwo za kłamstwem i manipuluje ludźmi.


Cytuj:
Nie, kłamstwo niczego nie usprawiedliwia, samo w sobie jest obrzydliwe. Tylko dlaczego nie przerażało Cię ono w ustach potencjalnie przyszłego prezydenta?

51,03% spośród 68% głosujących jak widać nie przerażało.


Cz lip 30, 2020 11:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Przypomne super okreslenie Katona: "To jest coś w tym stylu że jak zwrócisz uwagę jakiemuś alkoholikowi że za dużo pije to on ci odpowie że sąsiad pije więcej"


Cz lip 30, 2020 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
51,03% spośród 68% głosujących jak widać nie przerażało.


Czyli PAD to kłamca?

Alus napisał(a):
Do SN wpłynęło ok 5800 protestów wyborczych, w tym pokaźna liczba od Polonii, przy 58 protestach po wyborach prezydenckich w 2015r, te liczby świadczą niezbicie o problemie.
I żadnego porównania do roku 1995r - bo tamte protesty nie odnosiły sie do trybu wyborczego, ale do wykształcenia Kwaśniewskiego.


Jedne i drugie to protesty i nieważne czy istnieje rozróżnienie na ważniejsze i błache, protest to protest.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 30, 2020 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
gzaze napisał(a):
Samo w sobie – tak. Istotne są konkretne działania władzy, które mają wdrożyć założenia z tej karty. No ale podpisanie karty LGBT nie jest deklaracją utworzenia strefy wolnej od kogoś tam.


Deklaracja "strefy wolnej od LGBT" też nie jest utworzeniem pewnej, określonej strefy wolnej od kogoś tam.

gzaze napisał(a):
To terapie, czy leczenie seksualnych skłonności?


Terapia to też leczenie :roll: W poprzednim Twoim poście nic nie stało na przeszkodzie byś uznał ją za leczenie.

gzaze napisał(a):
Kłamiesz oczywiście. Pracownik postulował karanie homoseksualizmu śmiercią. Gdyby mi na slacku jakiś kolega groził śmiercią, to skończyłoby to się jego wylotem z firmy niezależnie od mojej orientacji i jego poglądów religijnych.


Nie oczerniaj nikogo z taka łatwością. :roll:
Nie powtarzaj za innymi, wpierw się doinformuj https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/z ... oge-sadowa

gzaze napisał(a):
Aha. Czyli wolno dzieci edukować, ale tylko z określonych przedmiotów, a z określonych nie wolno. Jest jakaś lista wiedzy zakazanej, której dzieciom nie wolno przekazywać?


Ostatnio lekcje religii są dobrowolne, rodzice którzy sobie takiej edukacji dla swoich pociech nie życzą, maja prawo z niej zrezygnować.

Ps. Odnośnie ideologi LGBT, polecam jeden z wielu ciekawszych artykułów https://www.tysol.pl/a35757--Tylko-u-na ... Oto-dowody

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 30, 2020 14:20
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):

gzaze napisał(a):
Kłamiesz oczywiście. Pracownik postulował karanie homoseksualizmu śmiercią. Gdyby mi na slacku jakiś kolega groził śmiercią, to skończyłoby to się jego wylotem z firmy niezależnie od mojej orientacji i jego poglądów religijnych.


Nie oczerniaj nikogo z taka łatwością. :roll:
Nie powtarzaj za innymi, wpierw się doinformuj https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/z ... oge-sadowa



Cytuj:
W Grupie Ingka (właściciel IKEA – przyp.red.) chcemy, aby każdy czuł się szanowany i doceniany za to, kim jest i ceniony za swój wyjątkowy wkład, niezależnie od jego orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Oczekujemy, że każdy współpracownik ma prawo do obrony swojej indywidualności, jednocześnie szanując ją u innych i zapewniając, że wszyscy czujemy się włączeni w działania zespołu, jak i całej firmy. W IKEA zachęcamy też naszych pracowników LGBT+ do bycia sobą i nie akceptujemy żadnego rodzaju dyskryminacji” - napisano do pracowników. Jeden z zatrudnionych w szwedzkiej sieci sklepów argumentował, że nie zgadza się na swój udział w akcji, ponieważ nie pozwala mu na to wiara, cytował przy tym fragmenty ze Starego i Nowego Testamentu. Na pismo firmy odpowiedział, że "akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia". - Pismo Święte mówi: "biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich". A także: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich" - miał napisać jeden z pracowników w odpowiedzi na wiadomość IKEI.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/o ... nie-biblii

Oczywiscie cytowanie akurat takich fragmentow Pisma sw nie jest zadnym postulowaniem karania homoseksualistow smiercia?
To byl link w tekscie, ktory ty zalinkowalas. Moze sama sie Saqura doinformuj?

Czym bylby plakat z cytatem z Pisma sw
Cytuj:
Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica.
na ostatnim slubie Kurskiego?


Cz lip 30, 2020 14:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 786, 787, 788, 789, 790, 791, 792 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL