Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 839, 840, 841, 842, 843, 844, 845 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1480
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
drugim po Bogu jest sumienie

Twoje, czy moje sumienie?


Pt sty 29, 2021 8:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
A pociąga Cię wizja Polski "salonu".

Salon to kalka propagandowa, nie wiem co pod tą nazwą się kryje, i nie chcę wnikać w czyjeś pokręcone skojarzenia.
Pewien jestem tylko tego, że wizja pisowska mnie odrzuca.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt sty 29, 2021 9:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
I co z ta "wizja Polski" Kaczora?
Doczekam sie ?
Czy to nastepny bullshit sprzedawany przez PiS?

Ta wizja się dzieje, na bieżąco, można by powiedzieć online... a zaczęła się od razu po wyborczym zwycięstwie.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt sty 29, 2021 9:07
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No wlasnie: wizje Kaczynskiego masz na biezace w czynie i czasami, kiedy wodzowi sie uleje - w mediach.
A ze nie da sie z tego jakiejs jednoznaczej, spojnej tresci zlozyc? Swiadczy to albo o chaosie nieplanowanym na skutek chaosu w glowie wodza, albo o chaosie planowanym, ktory Wielki Strateg sieje w sposob przemyslany.

Jego wyborcy wierza w wariant drugi i dadza sie za to zabic (albo zabija kazdego, ktory podwazy ten wariant). Tak rozpaczliwie boja sie myslec samodzielnie, ze polkna kazde klamstwo, byle zyc w uludzie, ze jakis czlowiek zrobi z Polski raj dla nich i otoczy ja chwala na swiecie, zeby mogli czuc sie lepsi.

Wystarczy pare sloganow jak u Trumpa "Polska first" i juz suweren czuje sie lepiej i wierzy, ze te wyboje dzis (od 6 lat) to ojres przejsciowyna drodze ku slusznym celom.

Kto tak robil w historii? Wszyscy, ktorzy kochali wladze dla wladzy a narod byl im potrzebny, zeby miec kim swoje chore ambicje wypelniac.

Ale Suweren kocha byc prowadzony i bedzie slepo lecial w przepasc, bo reszta politykow nie odpowiada jego wygorowanym oczekiwaniom.


Pt sty 29, 2021 10:23

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1480
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Kto tak robil w historii? Wszyscy, ktorzy kochali wladze dla wladzy a narod byl im potrzebny, zeby miec kim swoje chore ambicje wypelniac.

Wymień choć jednego, który tak nie robił. Może coś zrozumiesz jak zaczniesz poszukiwać.


Pt sty 29, 2021 11:08
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
I dlatego, ze nikt ci na tacy idealu nie podsunie klaszczesz Kaczynskiemu?
Wiesz, ze sa rozne gradacje szkodliwosci "wladcy"? Jednego wymienisz na takiego, ktory odejdzie, kiedy jakies nieprawidlowosci sie ujawni, a inny bedzie kpil ci w oczy jawnie ciebie okradajac i karzac za brak posluszenstwa dowolnemu wymyslonemu napredce i noca bezprawiu.

Ty wybierasz drugi rodzaj i ja to szanuje.
Kazdemu co lubi.

Konsekwencje tez ty bedziesz ponosil. Niestety, inni tez.
Moze to nie twoja zona zostanie z problemem ciezko uszkodzonego plodu, moze to nie ona bedzie na zawsze przywiazana do ciezko uposledzonego dziecka bez zadnej realnej pomocy od panatwa, zabrzac u ludzi o zlotowke na rehabilitacje a ootem zyjac w nedzy na emeryturze.
Ale wiele innych kobiet w takiej sytuacji bedzie, bo Kaczynskiemu latwiej kupowac rozne grupki wsparcia niz pomoc realnie systemowo.
Kasa jest tylko dla wiernych i poslusznych.


Pt sty 29, 2021 11:38

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1480
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie potrafisz udzielić odpowiedzi na tak proste pytania? Hmm, może one są tylko dla mnie proste, a przecież każdy człowiek jest inny.


Pt sty 29, 2021 11:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Fakty medyczne są takie że śmierć mózgu następuje po ok pięciu minutach a tu przez 45 minut serce mu stanęło. Po czym mógł potem nawet samodzielnie oddychać i działały jeszcze do tego wewnętrzne organy.
Nie możesz tego zrozumieć że bez mózgu nie jest możliwe samodzielne oddychanie i trawienie pokarmów?

No_Pasaran napisał(a):
Nie mam wystarczającej wiedzy medycznej by podważać ekspertyzy doktorów medycyny zawarte w uzasadnieniu wyroku sądowego. Podobno Ty też jesteś laikiem, więc pozwolisz, że mając do wyboru chłopskorozumizm vs ekspertyzy doktorów medycyny zawarte w uzasadnieniu wyroku sądowego, pozostanę przy tym drugim. Poza tym, jak wynika z treści wyroku, z faktem przejścia ze stanu śpiączki do stanu wegetatywnego zgadza się nawet polska rodzina pacjenta (ta która walczyła o jego przewiezienie do Polski).

Owszem jestem laikiem ale to w szkole przecież uczą że mózg umiera po kilku minutach bez tlenu. A Ty mi tu piszesz że serce pacjenta stanęło na 45 minut.
Dlatego jako laik posiłkuje się wypowiedzią pana doktora:
"Na co dzień nasz mózg, aby właściwie funkcjonował potrzebuje około 3,3 ml dotlenionej krwi na 100 g tkanki mózgowej. Jest to pierwiastek, bez którego nie jesteśmy w stanie przeżyć dłużej niż 4 minuty".
https://www.medonet.pl/zdrowie,niedotle ... 32708.html

Jak Ci napiszą że ktoś spadł z dwudziestego piętra na beton i podniósł się i otrzepał się i poszedł dalej to uwierzysz w to?
Mógłbyś mi tu przytoczyć te ekspertyzy tych doktorów? Cieszą się oni jakąś estymą w swoim środowisku?
Mógłbyś przytoczyć ich nazwiska?
Czy to są może jacyś przeciętni lekarze.
A kto tu się nie zgadza że pacjent przeszedł ze stanu śpiączki do stanu wegetatywnego?
Czy ktoś twierdzi że pacjent przewraca się na drugi bok i czy się drapie jak go coś zaswędzi?
Cytuj:
Nie, nie jest, ponieważ, jak pisałem, to że w przypadku X ekspertyza była błędna, w żadnym stopniu nie implikuje, iż ekspertyza w sprawie R.S. też jest błędna. Błędność ekspertyzy należy każdorazowo udowadniać.

Owszem błędna ekspertyza w przydatku X nie wpływa na samą eksperyzę w przypadku Y jednak skoro była błędna w jakimś przypadku to znaczy że ekspertyzy nie są bezbłędne i nie muszą być wyrocznią.
Jak kupisz zepsute jako w jednym sklepie to to nie znaczy że w innym sklepie kupisz też zepsute jajko jednak jest taka możliwość że w tym innym sklepie natkniesz się na właśnie takie nieświeże jajko.
Cytuj:
Są jednak sytuacje gdzie jest inaczej - patrz, głośna sprawa Alfiego Evansa z 2018.

Dlatego tak naprawdę w UK nie ma znaczenia jaką wolę wyrazi rodzina.
Cytuj:
Możliwe, że nie poprzestałbym na opinii tylko jednego specjalisty (choć to zależy od okoliczności) i tak było w sprawie Pana R.S - w tej sprawie wypowiedział się i przedstawił ekspertyzy szereg specjalistów. Nie mam powodów, a Ty żadnych nie przedstawiłeś, by wątpić w ich profesjonalizm.

No to jakbyś nie po przestal na opinii jednego czy więcej opinii specjalistów to byś zachował się sensownie.
Ja np spotkałem w Szpitalu na Banacha w Warszawie pacjenta który bezskutecznie leczył się w klinice laryngologii na śląsku.
Przypadek beznadziejny i żadnych szans mu nie dawano. Jednak ktoś mu wspomniał o prof Niemczyku i on się podjął jego leczenia.
Nie wiem jak się to skończyło ale na pewno trafił on na lekarza z prawdziwego zdarzenia i nawet trzy nieudane operacje próby ustawienia płytki w uchu go nie zniechęciły. Możliwe że nic z tego nie wyszło ale jak się dostrzeże jakieś szanse to świetnie że lekarze walczą o pacjenta.
Są takie przypadki gdzie musisz się udać do specjalisty z najwyższej półki i niemożliwe może stać się możliwym.
Cytuj:
Poza tym pytanie co ja bym zrobił w podobnej sytuacji zakrawa na nieformalny błąd logiczny. Bardzo możliwe że powodowany silnymi emocjami nie zachowałbym się w sposób najbardzej racjonalny. Z tego powodu nie winię, też polskiej rodziny tego pacjenta, mimo że nie zgadzam się z ich działaniami.

Na czym to niby ma polegać ten błąd logiczny?
No nie, ponieważ rodzina tego pacjenta kontaktowała się z wybitnej klasy w tej dziedzinie polskim specjalitstą i przesyłali mu nawet zdjęcia oka czy filmik.


Pt sty 29, 2021 14:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
subadam napisał(a):
A teraz mam osobista prosbe do dyskutantow piszacych o wizji Polski Kaczynskiego o opisaniu mi tej wizji i gdzie w jego pismach sie ona znajduje. Bo z tego co do tej pory moglem przeczytac to te wizje bardzo mu sie zmienialy w czasie.

Wizję Polski to on mógł mieć przed 2010r. Aktualnie to jedynie zemsta i odwet jako recepta na zagłuszanie wyrzutów sumienia.
Teraz padło na nieszczęśliwe kobiety w ciąży z nieodwracalnie uszkodzonymi płodami.
Pomagają mu fanatycy religijni o mentalności sekty, z dominująco osobistą wizją świata, nie dostrzegający innego człowieka, nie znający nauki Kościoła, zwłaszcza: drugim po Bogu jest sumienie, usiłujący zastąpić sumienie nakazem prawnym.

No ale jak pamiętam to pisałaś że Kaczyński nie zaostrzy prawa antyaborcyjnego i nie zrealizuje obietnic wyborczych ze względu na słupki poparcia.
A ci fanatycy religijni to są też inspirowani przez Papieża Franciszka który lubi używać bardzo ostrych słów w tej kwestii.
No bo wiadomo jaki autorytet ma wpływ.
Więc powinno się najpierw ostro wziąć za obecnego papieża jako naczelnego "dziadersa".
Przywódca tej sekty winien być potępiony.
Poza tym skoro opowiadasz się za kompromisem aborcyjnym to jesteś zdecydowanie za przemocą wobec kobiet.
A Twoje poglądy to jakieś średniowiecze.


"


Pt sty 29, 2021 14:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael i Alus, nie pomagajcie tutejszym zwolennikom PiS, ja od nich chce uslyszec jak wyglada ta wizja prezesa wszystkich prezesow dla Polski, bo to oni twierdza ze on taka wizje ma a nikt inny jej nie ma.
Prosze, czekam juz drugi dzien zeby ktorys z nich mi ta wizje przedstawil, a tu absolutna cisza. Przekomazaja sie tylko z wami i tyle. No ale czekam dalej, z mala sugestia zeby ta wizje przedstawic w punktach, to latwiej ja bede mogl przyswoic.


Pt sty 29, 2021 19:57
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
Kael i Alus, nie pomagajcie tutejszym zwolennikom PiS, ja od nich chce uslyszec jak wyglada ta wizja prezesa wszystkich prezesow dla Polski, bo to oni twierdza ze on taka wizje ma a nikt inny jej nie ma.
Prosze, czekam juz drugi dzien zeby ktorys z nich mi ta wizje przedstawil, a tu absolutna cisza. Przekomazaja sie tylko z wami i tyle. No ale czekam dalej, z mala sugestia zeby ta wizje przedstawic w punktach, to latwiej ja bede mogl przyswoic.

Subadam, wystarczy wejść na stronę PIS: http://pis.org.pl tam są wypisane cele. Na wszelki wypadek, gdybyś nie mógł znaleźć, pozwoliłem sobie skopiować i umieścić poniżej, w punktach podają, byś mógł przyswoić.


CELE PIS
ART. 4. CELE
Prawo i Sprawiedliwość zmierza do osiągnięcia poprzez udział w życiu publicznym następujących celów:
1. 1) umocnienia niepodległego bytu Rzeczpospolitej Polskiej i międzynarodowej pozycji Naszego Kraju,
2. 2) umocnienia siły i bezpieczeństwa Państwa Polskiego, a w szczególności jego zdolności do podejmowania wielkich przedsięwzięć inwestycyjnych i społecznych w interesie Obywateli i Narodu,
3. 3) umocnienia demokracji, praworządności i wolności oby- watelskich,
4. 4) szerzenia postaw patriotycznych oraz wzmacniania soli- darności społecznej i narodowej Polaków,
5. 5) umacniania roli rodziny, jako podstawowej komórki spo- łecznej i wspieranie jej życzliwą polityką państwa,
6. 6) szybkiego rozwoju gospodarczego Polski i działań, które pozwolą na zwiększenie uczestnictwa obywateli w korzy- staniu z jego owoców, w szczególności zmniejszenia i eli- minacji różnic między miastem a wsią i między różnymi regionami Polski,
7. 7) rozwoju kultury, nauki i powszechnego dostępu do oświaty wszystkich szczebli,
8. 8) zniesienia wszelkich barier ograniczających możliwości awansu społecznego i wszechstronnej aktywności zawo- dowej, kulturalnej oraz naukowej Polaków.


Pt sty 29, 2021 20:24
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No to wszystko im wyszlo jak chole...
Tak trzymac!

Jesli o to komus chodzi, to wybierze kazdego idiote ktory costamcostam napisze. A ze zrobi dokladnie na odwrot? No, ale on mial wizje!

Ale moze to wizja partii, a Kaczynski ma inna?


Pt sty 29, 2021 21:15

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
Kael i Alus, nie pomagajcie tutejszym zwolennikom PiS

To samo zauważył jakiś czas temu jeden ze stałych bywalców tego forum. Wygląda to na sprytną i podstępną taktykę
Kaczyńskiego, czyli wykorzystywać użytkowników forum dyskusyjnego którzy niby to walczą z PISem, ale tak naprawdę mu pomagają poprzez kompromitujące wypowiedzi. Udają że go bardzo nienawidzą i prowadzą dość nachalną propagandę wzorem TVPis a przecież my wiemy że efekt musi być odwrotny.
Wróg czai się tam gdzie go nie widać.


Pt sty 29, 2021 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
I na marginesie: czy pomagasz osobiscie (np spedzajac 2 godziny na tydzien z chorym dzieckiem) jakiejkolwiek rodzinie dotknietej nieuleczalna choroba dziecka?
Nie?
To zamilcz "obronco zycia"!

A czy Ty pomagasz osobiscie (np. spędzając 2 godziny na tydzień na dokonywaniu zabójstw nienarodzonych dzieci) jakiejkolwiek rodzinie dotknietej nieuleczalna choroba dziecka?
Nie?
To zamilcz!


So sty 30, 2021 9:06
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A kto powiedział, że na świecie nie ma dobrych wiadomości?

Cytuj:
https://tvn24.pl/tvnmeteo/informacje-po ... ml?p=meteo
W czwartek, zaledwie dwa dni po narodzinach, młode szczenię foki szarej bawiło się nad brzegiem basenu w ogrodzie zoologicznym w Rydze. Na nagraniu uchwycono, jak młode całuje swoją mamę, która przy nim czuwała.


So sty 30, 2021 10:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 839, 840, 841, 842, 843, 844, 845 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL