Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 901, 902, 903, 904, 905, 906, 907 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Robaczku, TVPiS sieje taką propagandę, jakiej nie powstydziłby się "Dziennik Telewizyjny" z czasów komuny, więc sorry, ale w tym względzie moja wiara jest zerowa. Przykład? Merkel i Macronn dogadali się z Łukaszenką i ten zaprzestał przysyłania imigrantów na naszą graicę. Część z nich już wróćiła samolotem z Mińska do Iraku. Jak to przedstawił Morawiecki? Ano, że Łukaszenka przekonał się, że nasze działania są tak skuteczne, że nie ma sensu dalsza gra.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 22, 2021 17:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
moja wiara jest zerowa.

W porzadku. Ja tylko zwrocilem uwage na podobienstwo. Czy ktos kiedys slyszal o tym ze ktos po trzech dniach siup z grobu?
Ja mysle ze twarda postawa i poswiecenie naszych sluzb (ktorym tradycyjnie grupa rozumiejacych lepiej polska racje stanu starala sie przeszkadzac) bylo decydujacym czynnikliem. A dopiero pozniej naciski miedzynarodowe bo nikt nie ma zludzen jakie jest znaczenie Polski a jakie USA lub Niemiec.


Pn lis 22, 2021 17:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
W Polsce sytuacja jest diametralnie inna jako ze przetworstwo ropy, gazu i energii elektrycznej jest w rekach panstwa.

Posługując się tą logiką to wzrost cen mąki nie powinien mieć aż takiego wpływu na cenę chleba ponieważ pieczenie chleba jest w rękach piekarni.

Nic w tym nadzwyczajnego że rośnie inflacja na całym świecie. lockdowny spowodowały zakłócenie łańcuchów dostaw, rządy zaczęły wprowadzać dodatkowe pieniądze na rynek aby rozruszać sponiewieraną gospodarkę a także stosowano i dalej w wielu krajach stosuje się politykę zerowych stóp procentowych.
To gdzieś te kapitały muszą się podziać. Inflacja pożre nasze oszczędności a dzięki temu nadwyrężone budżety państw przez pandemię trochę się podreperują naszym kosztem oczywiście. Inflacja to taki nieoficjalny podatek a ktoś musi zapłacić za przyduszaną gospodarkę.
I raczej będzie to dopiero początek wielkich problemów bo jak się uruchomi silny trend inflacyjny to trudno to potem powstrzymać.
A z kolei podnoszenie stóp procentowych spowoduje przyhamowanie wzrostu gospodarczego i wyjdzie nam stagflacja.
Nic dobrego z tego nie będzie i raczej czekają nas bardzo trudne czasy czyli drożyzna i silny spadek wzrostu gospodarczego.
Narzędzia się skończyły.

A w Polsce mamy do czynienia jeszcze z beznadziejną polityką Banku Centralnego - czyli brak reakcji gdy inflacja zaczęła rosnąć. Same komunikaty o podwyżce stóp mogłyby dać jakiś skutek. Jednak Glapiński co innego przekazywał- że wszystko jest pod kontrolą i że nie ma potrzeby stóp procentowych podnosić.


Pn lis 22, 2021 20:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
A w Polsce mamy do czynienia jeszcze z beznadziejną polityką Banku Centralnego - czyli brak reakcji gdy inflacja zaczęła rosnąć. Same komunikaty o podwyżce stóp mogłyby dać jakiś skutek. Jednak Glapiński co innego przekazywał- że wszystko jest pod kontrolą i że nie ma potrzeby stóp procentowych podnosić.
Chyba się nie zgrały komunikaty dnia. Według TVP inflacja jest wprowadzona celowo, żeby chronić eksport. No chyba, że prawda etapu już jest inna i z Glapińskiego, któremu wczoraj kazaliście osłabić złotówkę zrobić teraz kozła ofiarnego. Pytanie – kto Wam teraz zaufa, że nie zrobicie go w ciula? Tak czy siak, Wasz czas się kończy, a upadek Wasz będzie wielki.


Cz lis 25, 2021 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
taryjel napisał(a):
katon napisał(a):
A w Polsce mamy do czynienia jeszcze z beznadziejną polityką Banku Centralnego - czyli brak reakcji gdy inflacja zaczęła rosnąć. Same komunikaty o podwyżce stóp mogłyby dać jakiś skutek. Jednak Glapiński co innego przekazywał- że wszystko jest pod kontrolą i że nie ma potrzeby stóp procentowych podnosić.
Chyba się nie zgrały komunikaty dnia. Według TVP inflacja jest wprowadzona celowo, żeby chronić eksport. No chyba, że prawda etapu już jest inna i z Glapińskiego, któremu wczoraj kazaliście osłabić złotówkę zrobić teraz kozła ofiarnego. Pytanie – kto Wam teraz zaufa, że nie zrobicie go w ciula? Tak czy siak, Wasz czas się kończy, a upadek Wasz będzie wielki.

Taryjel jak nie masz nic sensownego do dodania to po co się odzywasz? I co to za rozmowa w stylu Wy?
Wy czyli kto? Inaczej dyskutować tu nie potrafisz?
I co ma mnie obchodzić co jakaś telewizja twierdzi którą Ty oglądasz?
To są podstawy wiedzy ekonomicznej że gdy rośnie inflacja i spodziewany jest jej dalszy wzrost to aby to ograniczyć musi być odpowiednia polityka Banku Centralnego w stosownym czasie.
Stopy w okolicy zera przy dużej podaży pieniądza i już wysokiej inflacji to idealne warunki dla dalszego dynamicznego wzrostu inflacji. Nastąpiło znaczące wycofywanie gotówki z lokat bankowych i te pieniądze tworzyły popyt. Znacząco wzrosły ceny towarów i nieruchomości.
Pisałem o tym wiele miesięcy temu i to nie było trudne do przewidzenia.
Podwyżka stóp procentowych powoduje że obligacje stają się bardziej atrakcyjne i przez to jest większy popyt na złotego.
Same zapowiedzi NBP o możliwej podwyżce stóp sprawiają że podaż na PLN maleje.
Komunikaty były zupełnie odwrotne żę wszystko jest pod kontrolą i inflacja nie grozi.
Zbyt opieszała reakcja Banku Centralnego powoduje że trudno jest ograniczyć trend wzrostowy inflacji.


Cz lis 25, 2021 22:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Taryjel jak nie masz nic sensownego do dodania to po co się odzywasz?
Jeśli coś źle napisałem, to wskaż co.
Cytuj:
I co to za rozmowa w stylu Wy?
Piszę w stylu potocznym. NIe wiem, co to jest „styl Wy”.
Cytuj:
Wy czyli kto?
Wy, czyli Partia i jej wyborcy, sympatycy oraz osoby głoszące jej propagandę w mediach.
Cytuj:
I co ma mnie obchodzić co jakaś telewizja twierdzi którą Ty oglądasz?
To że jest to oficjalny organ propagandowy Partii, którą popierasz.
Cytuj:
Same zapowiedzi NBP o możliwej podwyżce stóp sprawiają że podaż na PLN maleje.
Naprawdę wierzysz, że sama zapowiedź podwyżki stóp dokonana w państwie, które właśnie ogłosiło nieważność praw człowieka, i którego premiera można wystawić na balkon uratuje kurs waluty? Może jakiś zakładzik? Do ilu pkt procentowych uda Wam się, Twoim zdaniem, ograniczyć inflację w najbliższym roku?


Pt lis 26, 2021 11:28
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No niestety, prawa człowieka jak były tak dalej są. Nie mogę się doczekać aż ten wymysł francuskich zbrodniarzy zostanie zlikwidowany


Pt lis 26, 2021 16:03

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
No niestety, prawa człowieka jak były tak dalej są.
Są. Nie stwierdziłem, że praw człowieka nie ma. Stwierdziłem, że pseudokonstytucyjny organ pisowskiego rządu stwierdził, że nie obowiązują.

Cytuj:
Nie mogę się doczekać aż ten wymysł francuskich zbrodniarzy zostanie zlikwidowany
Jesteś nieczłowiekiem, czy też marzy Ci się życie bez praw?


Pt lis 26, 2021 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Jeśli coś źle napisałem, to wskaż co.

Bo powtarzasz jakieś zasłyszane głupoty z telewizora. Polityka Banków Centralnych w krajach zachodnich jest podobna. Czyli stopy procentowe blisko zera pomimo szybko rosnącej inflacji.
Wszyscy oglądają się na FED a on nie śpieszy się z reakcją podobnie jak wcześniej nasza RPP.
Miało to ożywić gospodarkę po lockdownach, ale też inflacja jest ukrytym podatkiem a jak wiadomo budżety państw są w kiepskim stanie po tych wszystkich restrykcjach.
Cytuj:
NIe wiem, co to jest „styl Wy”.

To Twój styl prowadzenia dyskusji, jak i też częste ad personam czy obrażanie adwersarza od jakichś ćwierćinteligentów.
Cytuj:
Wy, czyli Partia i jej wyborcy, sympatycy oraz osoby głoszące jej propagandę w mediach.

A na jakich to podstawach?
I nie wiem po co kierujesz dyskusję na tak prymitywne tory.
Cytuj:
To że jest to oficjalny organ propagandowy Partii, którą popierasz.

Dziwne bo tych najważniejszych programów tej partii nie popieram. Typu 500 plus, polityka antycovidowa czy innych pomysłów.
No i widzę że ten organ propagandowy PIS jest dla Ciebie na tyle ciekawy że go oglądasz. Wzbudzacze negatywnych emocji są dla co niektórych bardzo istotne.
Cytuj:
Naprawdę wierzysz, że sama zapowiedź podwyżki stóp dokonana w państwie, które właśnie ogłosiło nieważność praw człowieka, i którego premiera można wystawić na balkon uratuje kurs waluty? Może jakiś zakładzik? Do ilu pkt procentowych uda Wam się, Twoim zdaniem, ograniczyć inflację w najbliższym roku?

Ja nie muszę wierzyć ja wiem, jak są zapowiedzi to kapitał zagraniczny na to reaguje.
Znowu to Wam a to takie typowe dla tych co lubią tworzyć jakieś podziały na siłę.
Przecież napisałem że jak inflacja wchodzi w silny trend wzrostowy i to zwykle ma to charakter długotrwały.
Więc inflacja będzie nadal wysoka choć trochę ograniczy ją poziom wyższej bazy, a także wzrost gospodarczy powinien być niski.
Dalej będą znacząco rosły ceny nieruchomości i topnieć szybko oszczędności.


Pt lis 26, 2021 16:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@taryjel i @katon
Bardzo proszę o powstrzymanie się od uwag personalnych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 26, 2021 17:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Ja nie muszę wierzyć ja wiem, jak są zapowiedzi to kapitał zagraniczny na to reaguje.
Tylko że te zapowiedzi muszą być jeszcze wiarygodne. A wartość pieniądza musi mieć pokrycie w gospodarce. PiS skutecznie zlikwidował politykę zagraniczną. Niszczy także gospodarkę i odcina się od Funduszu Odbudowy. Inwestowanie w złotówkę, zatem, na podstawie samej deklaracji NBP nie musi być dobrym pomysłem.
Cytuj:
Przecież napisałem że jak inflacja wchodzi w silny trend wzrostowy i to zwykle ma to charakter długotrwały.
Zatem jaka jest falsyfikowalność Twojej tezy? „Albo będzie pogoda albo dysc”. „Glapiński pomógł, ale może i tak będzie inflacja, bo ma być inflacja”.
Cytuj:
Więc inflacja będzie nadal wysoka choć trochę ograniczy ją poziom wyższej bazy, a także wzrost gospodarczy powinien być niski.
Liczby, liczby!


N lis 28, 2021 10:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
taryjel napisał(a):
Tylko że te zapowiedzi muszą być jeszcze wiarygodne. A wartość pieniądza musi mieć pokrycie w gospodarce. PiS skutecznie zlikwidował politykę zagraniczną. Niszczy także gospodarkę i odcina się od Funduszu Odbudowy. Inwestowanie w złotówkę, zatem, na podstawie samej deklaracji NBP nie musi być dobrym pomysłem.

A dlaczego mają być niewiarygodne? Skoro stopy procentowe są bardzo nisko a inflacja przyśpiesza, to jest to taka sytuacja że nie ma wyjścia.
Owszem kapitał zagraniczny reaguje na same zapowiedzi i przykładem jest tu niedawna reakcja na złotym.
Korekta była a teraz od piątku po załamaniu się rynków finansowych na wieści o nowym wariancie koronawirusa znów złotówka się osłabia.
Owszem nie wiadomo jak będzie z funduszem odbudowy, ale czy gospodarka jest w tak złym stanie?
Prognozy KE są mimo wszystko korzystne, a agencje ratingowe nie obniżają ratingów. W 2016 S&P obniżył rating lecz dwa lata pózniej znowu go podwyższył.
Polityka gospodarcza PIS jest niestety taką kopią tego co na zachodzie, dlatego jakiegoś większego postępu nie będzie, ale chyba bardziej można by postawić na jakiś większy ogólnoświatowy kryzys.
Cytuj:
Zatem jaka jest falsyfikowalność Twojej tezy? „Albo będzie pogoda albo dysc”. „Glapiński pomógł, ale może i tak będzie inflacja, bo ma być inflacja”.

Wskaznik inflacji przebił ważny długoletni poziom w okolicach pięciu pkt. Obecna tendencja inflacyjna w Polsce jest ogólnoświatowa. W tym roku doszło do gwałtownych wzrostów cen surowców. Duży wpływ na inflację mają ceny ropy i gazu, a także podaż pieniądza z dodruku.
Ropa obecnie weszła w większą korektę spadkową ale się powinna odrodzić jak zaliczy poziom w okolicach 50 usd za baryłkę.
Cytuj:
Liczby, liczby!

Wykresy mówią że będzie wysoka, powyżej pięciu i jest to uzasadnione fundamentalnie.


N lis 28, 2021 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
A dlaczego mają być niewiarygodne?
Już wyjaśniłem – dlatego, że pisowscy politycy dali się powszechnie poznać jako łgarze i patałachy.
Cytuj:
Owszem kapitał zagraniczny reaguje na same zapowiedzi i przykładem jest tu niedawna reakcja na złotym.
Korekta była a teraz od piątku po załamaniu się rynków finansowych na wieści o nowym wariancie koronawirusa znów złotówka się osłabia.
Czyli jak zwykle – jeśli złotówka lekko zahamowała, jest to dowód na Twoje tezy. A jak się osłabia – jest to też dowód na Twoje tezy. Wszystko jest dowodem na Twoje tezy.
Cytuj:
Wskaznik inflacji przebił ważny długoletni poziom w okolicach pięciu pkt.
Ja się nie pytam „jaki poziom przebił wskaźnik inflacji”, tylko „jaka jest falsyfikowalność Twoich tez”?
Cytuj:
Wykresy mówią że będzie wysoka, powyżej pięciu i jest to uzasadnione fundamentalnie.
No i tutaj się zgadzam. Ale Ty postulowałeś coś innego – mianowicie, że działania Glapińskiego coś tam złotówce pomogą. Zatem powinieneś podać górną granicę, a nie dolną.


Pn lis 29, 2021 8:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 30, 2021 14:59
Posty: 1
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Wskaźnik CPI w listopadzie, wg „szybkiego” szacunku GUS, wyniósł 7.7%r/r wobec 6.8%r/r w październiku oraz konsensusu rynkowego na poziomie 7.3%r/r. W ujęciu miesięcznym ceny wzrosły o 1.0%.
https://www.fxmag.pl/artykul/ceny-rosna ... -po-rekord


Wt lis 30, 2021 14:57
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
[ciach... to jest forum dyskusyjne, a nie tablica reklamowa. M.]


Wt lis 30, 2021 20:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 901, 902, 903, 904, 905, 906, 907 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL